Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
2. dec 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
dnes nam svieti slniecko,ale je kosa riadna,brrr
@katrinb krasne ciapocky,zlate bambulky.ked dievcatkam sa daju take krasne ciapocky kupit a chlapcom je u nas problem.chodim a zhanam a nic poriadne nevidim.
dnes mala prist svokra a v nedelu ked sme tam boli,tak mi hovori nic nevar,ja donesiem,tak ja som posluchla a vecer o desiatej mi volala,ze nepride.myslela som,ze aspon trosku si oddychnem,uz som zarobila cesto na palacinky a zbucham rychlu polievku.
maxim spal otrasne kazdu polhodinu sme boli hore.o siedmej vecer jedol,spapal 240ml a on sa zobudi o 23-tej,ze je hladny?nejde mi to do hlavy,ved papaju rovnako s alexom a alex mi vyspi celu noc.

janette77
2. dec 2010

@katrinb ahojko, kraaaasne - ciapocky aj babiky! 🙂 Ciapocky su vlastna vyroba? Milene fotecky.🙂

katrinb
2. dec 2010

@matelko1 moja, to som objednala z nextu z UK....u nas som fakt take nevidela...a ani nemam cas behat moc po obchodoch...a tak postacuje net...skoro vo vsetkom 😀
No hladosi....asi viac rastu teraz
@janette77 jooj, dakujem. Ale nie vlastna...nextova vyroba 😉

janette77
2. dec 2010

@matelko1 zdravim matelka a jej slniecka.🙂 Tak rychlo zbuchni obedik a sup-sup von. Nam tu slniecko chyba. Ale aspon ku mne prisla maminka a robi mi spolocnost. Nejaka som sklesla, tak mi jej pritomnost velmi pomaha. Dnes u nas, vdaka nej, budu fantasticke langose a tvarohove gulky s cokodkou, v struhankovej posypke. Mnaaaaaaam!🙂

janette77
2. dec 2010

@katrinb net je v tomto perfektny, aj my sme si tak vela vypomohli, setri to cas. NEXT neNEXT, ciapocky su ani lusk! 🙂

janette77
2. dec 2010

@adra22 Zdravim nasu pacientku a prajem pekny dnik!🙂

matelko1
2. dec 2010

@janette77 ahoj palacinky uz peciem,polievka sa vari.a von neviem ci pojdeme,chlapci akosi soplia a kychaju,sem-tam kasel.uvidim.

janette77
2. dec 2010

@matelko1 aha, tak to sa radsej s nimi prehraj doma a uvidis, ako budu na tom zajtra... Prajem dobru chut k obediku, vonia az sem.🙂

tulina77
2. dec 2010

@janette77 aj ja som dnes nejaka sklesla, to bude asi predporodna depresia ☹
dnes som si uvedomila ako dlho som si nekupila nic pre seba, len tak pre radost, ani kabelku, ani nausnice... jednak mi ziadne ale ziadne oblecenie nesedi a jednak vsetko uz rozmyslam ci este potrebujem nieco pre deti alebo do nemocnice.... bola som prave v zdravotnickych potrebach (takych s lekarnou) a nemali ani jednorazove podlozky pod pacienta, ani Avent mast na bradavky, ani jednorazove nohavicky.... to je snad uzkoprofilovy tovar alebo co

katrinb
2. dec 2010

@tulina77 ja som ani podlozku pod pacienta nekupovala...kupila som si rovno prebalovacie podlozky pod deticky...v DM znacka Babylove su super....ja som ich pouzivala po porode.....a potom dievcence na prebalovanie, ked sme neboli na prebalovacom pulte...su super,,,,dodnes ich pouzivam pod uterak, ked kupeme alebo umyvme..lebo si hocikedy ciknu tie moje slecny 🙂

@tulina77
@janette77 dnes je aj u nas hnusne pocko...mozno preto ta nalada.....Treba si doma niecim spetrit dnesny dnik...hoc nejakou sladkostou..... Janette gulky coko by som si dala . Posli mi nejake 😉 Ja dnes nemam nic navarene.....musim nieco z mraznicky vybrat...co manzelik navaril 🙂

tulina77
2. dec 2010

@katrinb vdaka za radu o podlozkach, tie pod pacienta su v zozname co si mam priniest na Kramare... ak sa ale dostanem na nadstandard, tak ich mozno ani potrebovat nebudem 🙂

matelko1
2. dec 2010

@janette77 palacinky upecene,este slahacku idem vyslahat a naplnit niecim palacinky.mm je o chvilku doma.
ved aj vy mate fajnovy obedik mnam,mnam 😝

tulina77
2. dec 2010

@katrinb chcela by som sa ta este spytat, ake je to mat dvojicky - dve babatka co naraz vyzaduju tvoju pozornost. ja sa vacsinou tesim, ale niekedy ma pochytia obavy ci sa jedno nebude citit nestastne ked sa budem venovat druhemu. a ci je naozaj pravda, ze sa spolu zahraju alebo ci sa to len tak hovori

mzuzka
2. dec 2010

ahojte dvojmamicky , mam na predaj kociarik pre dvojicky, tak ak vas zaujal kuknite moj bazar.Na cene by sme sa pripadne dohodli.

https://www.youtube.com/watch?v=_68hzl4PDVI
katrinb
2. dec 2010

@tulina77 moja, pocit je to neopisatelny....pochopi ho naozaj len maminka, co ma dvojciky. Nikdy, ale nikdy to nie je to iste a ani podobne, ked su dve ababtka hoc po roku. Preto ani nepocuvaj zbytocne rady maminiek, ktore fakt dvojky nemali. Nie v zlom....ale nevedia, co to je. Je to teda krasne mat dve deticky, dve zadocky , dve pusinky....vsetko prve (ako naper. zubky, lozenie...) precivame dvakrat.....to nema nikto.
A je pravda, ze dvojicky maju len tie maminky, ktore sa dokazu o nich postarat a dat im dvojaku a rovnaku lasku. Nic proti jedno maminkam....ale niekto tam hore to zariadil spravodlivo 😉 Prerto sa neboj, obidve ich budes milovat rovnako a rovnako im budes prejavovat tu lasku. Ja som sa toho velmi obavala, ci nebude jedno popredu...ale vobec. Ked vybozkam jednu, musim aj druhu....a to musim znamena to, ze automaticky rozdavam lasku narovnako.
tak sa hlavne tes. obavy budu stale. Aj ked uz budu na svete, tak stale budes mat obavy z nepozbnaneho..cize toho, co bude potom, ked budu mat pol roka, potom ked rok....ked pojdu do skoly.....cize skor sa to snaz brat pozitivne, co vsetko nam zivot ponukol...aby sme sa naucili....je to celkom zaujimave.....a je nas dvpjmaminiek malo...cize sa ber, ze si vynimocna.....a aj tvoje uzliky stastia v brusku....

janette77
2. dec 2010

@tulina77 Ahojko, predporodne stavy ma skor moj manzel. Vcera mi vypisoval od rana maily a zaoberal sa mojim porodom. Vravim mu, nech ma este nestresuje a nech si radsej setri energiu na odhrnanie snehu pred domom.🙂)))
Ja mam uzkost z jednej velmi, velmi smutnej spravy, ktoru tu nechcem zverejnovat, lebo sa nepatri pri tehulkach. A sama sa chcem z toho co najskor dostat. Preto som si na dnes a zajtra (potom uz pride vikend s manzelikom) zavolala maminu. Aspon trochu mierni moj zial. Na seba som si tiez uz davno nic nekupila...ale kedze som uz doma, ani sa mi tak neziada. Spominas jednorazove podlozky, mast na bradavky a jednorazove nohavicky...Tak tu sa chcem poucit, ta jednorazova podlozka musi byt? Si si nasla v potrebnych veciach do nemocky, kde chces rodit? Ci je to samozrejmost... Tu mast na bradavky, mas este cas...urcite zozenies niekde inde...a jednorazovky-nohavicky sluzia na co? Ci je to myslene ako cisto prakticka vec do nemocky?

katrinb
2. dec 2010

@tulina77 o zahrati este moc neviem hovorit, su male na to. Ale ked sa navzajom uvidia....taky usmev daju.....teraz si skor kradnu hracky, dudky z pusinky.... hrat sa budu neskor.....a vraj to pravda je...

janette77
2. dec 2010

@katrinb 🙂) uz stoji cesticko na gulajzne, ked budu hotove, poputuju cez kabliky az do KE! 🙂

katrinb
2. dec 2010

@janette77 oki, beriem 😉

adra22
2. dec 2010

@janette77 No ahoj dník je dnes veľmi zlý.Vyšetroval ma primár hrdlo je mäké som otvorená na 1 prst a povedal že on bude veľmi rád ak vydržíme aspoň do 30 tt. A aj to bude veľmi šťastný idú mi dávať injekcie na vyzretie plúc a ešte nejaké tabletky.Už som sa vyplakala resp plačem stále bojím sa o tých krpcov v brušku. Všetko je také nespravodlivé ked tu vidím tie baby čo chodia na interupcie tak mi je hrozne čo všetko by som dala ja zato aby sme mali krásnych a zdravých chalanov . A rozhodla som sa že to primárovi ukážem a že vydržíme aspoň do toho 34 tt. Prajem vám pekný dník mne prichádza daľšia infúzia.

janette77
2. dec 2010

@tulina77 aj my zvazujeme nadstandard, ale nevieme sa rozhodnut, ci je to az tak potrebne. Ja by som chcela rodit na Antolskej a tam to vychadza 30€/den, co je dost prepych. Keby clovek aspon vedel, ze tam pobudne klasickych cca 5 dni, slak to traf, ale co ak sa pobyt predlzi? Peniazky by sa zisli aj inde. Bolo by super, keby sa nejake babulky, co boli na nadstandarde poozyvali, ci to ocenili. Rozmyslam, ze to risknem a snad prezijem aj na klasickej poporodnej izbe. Fakt neviem...

tulina77
2. dec 2010

@janette77 jednorazove podlozky (4-5 kusov) su zo zoznamu od pani Jandovej, porodnica Kramare. A kedze idem na planovany cisarsky rez, podla mojej kamaratky ktora bola takto rodit pred par mesiacmi, tie jednorazove nohavicky budem potrebovat - asi to nejako suvisi s operacnou ranou. A tu mast na bradavky, mi tiez odporucala kamaratka a ze podla nej je Avent najlepsi. Neviem ako to bude s kojenim, ale zatial som odhodlana kojit, takze sa pripravujem. 🙂

janette77
2. dec 2010

@matelko1 rucne vyslahana slahacka? Ty si gazdinka ako lusk, klobuk dolu, to ja by som siahla po sprejovej!🙂 Ale u nas robi palacinky vyhradne manzel, aj bryndzove halusky a v lete aj gulasik na zahrade, ale inak som majitelkou varesky v nasej kuchyni ja.🙂 A dnes maminka, za co jej velmi vdacim. Dobre obcas padne, ked ma niekto odbremeni a este mi aj pod ratafak prestrie.🙂)

tulina77
2. dec 2010

@katrinb krasne si to napisala, az sa mi slzy tlacia do oci.... 😕

tulina77
2. dec 2010

@janette77 aha, ty ides na Antolsku, tak neviem tam ako to funguje, ani aky je rozdiel medzi standardom a nadstandardom ani co treba - asi mate vlastny zoznam co si mate priniest

janette77
2. dec 2010

@adra22 adruska, len to nevzdavaj, lekari vzdy musia nieco nadsadit, neboj, zvladnete to!!!! Ani co by si len do 32tt potiahla, uz by to bolo fajn. Jedna kocka tu nedavno pisala, ze v tomto tt porodila, deturence boli potom este myslim mesiac v inkubatore a vsetko je o.k. Vydrzis, vydrzis, vydrzis! Ja Ti verim! Drzkaj sa a neplac, babatka Tvoj smutok citia. Tiez si teraz prechadzam velmi smutnym obdobim, ale kvoli babatkam robim vsetko pre to, aby som sa smutku nepoddavala. Radsej som si maminu zavolala, len nech babatka necitia moj vnutorny nepokoj. Posielam vela, vela palcekov, na Tvoju podporu a podporu Tvojich slniecok!!!!!!!

janette77
2. dec 2010

@tulina77 dik za vysvetlenie...takze Ty uz mam urcenu porodnicu, aj zoznam, dokonca planovanu sekciu? A so mnou preco este nik o tom nehovori, ked zajtra zacinam 30tt?? ☹(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

janette77
2. dec 2010

@tulina77 my este len uvazujeme o porodke, ale zatial ma akosi intuitivne taha Antolska...neviem, kolko ludi, tolko nazorov a ja sa akosi neviem v rozhodnuti rozhybat. Vsade je vraj nieco dobre, nieco menej... Mudra budem az po vlastnej skusenosti.

janette77
2. dec 2010

@tulina77 ano, krasne to katrinb napisala, povzbudzujuco, aj maminkovsky hrejivo. Mna inak taketo obavy nejako obchadzaju, tesim sa na dve babatka, mozno aj preto som tak nastavena, ze sa nam 5 rokov nedarilo otehotniet a tym padom si vratime "strateny" cas. My sa s manzelom dvojickam tesime od prveho okamihu. Okolie sa sice chvilami tvari lutostivo, ale presne ako katrinb pisala, nemoze sa vyjadrit ten, kto nezazije. Aj podla mna je to jedinecny zazrak a dar.

tulina77
2. dec 2010

@janette77 Porodnicu mam urcenu preto, lebo v nej posobi moj lekar, ktory sa specializuje na rizikove tehotenstva. Zoznam mam z profylaktickej pripravy, ktoru som si iniciativne zacala robit tento tyzden kym tam vobec vladzem ist a kym je cas - kedze pocitam s preventivnou skorsou hospitalizaciou (snad v 35 tt). Okrem toho teraz budu Vianoce a vselijake volna (aj ta pani, co robi pripravu na porod, je tam tusim len do 17. decembra). A planovana sekcia - to som pocuvala uz od prveho dna tehotenstva od viacerych lekarov, aj co mame v rodine ze pojde o sekciu tak som sa s nou vnutorne zmierila a teraz mi potvrdil aj moj lekar ze to tak bude - u mna je proste viacero zdravotnych indikacii, ktore u Teba vobec nemusia byt.... 😉