Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
4. aug 2009

vsak nevies dat babke zaviest net? 😀 😝 nemas abstak?

pipka
4. aug 2009

babka uz nad tym spekuluje, lebo tam travia polovicu roka...ale pravdupovediac nechyba mi tam net, odreagovavam sa okopavanim, kosenim, striham ruze...a tak. Dedko varuje a ja sa rypem v zemi...to je pre mna zmena, to je mi vzacne 😵 keby som este aj na chalupe sedela na nete, to by uz bola inaaa zavislost 😅 😀

dracik1
5. aug 2009

mirka, ty uz necakas babetka??????

pipka
5. aug 2009

jeeej strateny dracik sa u nas objavil 🙂 🙂 🙂

mauzos
5. aug 2009

mirka ???

loginka
5. aug 2009

mirka zial prisla o babatka 😔

mauzos
5. aug 2009

😔 😔 😔 Mirka to mi je velmi luto. Drz sa moja ...

katuska15
5. aug 2009

Ahojte dievcata...mam na vas jednu otazocku...zajtra budem mat vysledky AFP a bojim sa...ze vraj to pri dvojickach byva zvysene a potom posielaju na amniocentezu...je to tak???Aj vy ste to tak mali???Dakujem

loginka
5. aug 2009

ja sa tiez amnio bojim, dokonca po IVF ICSI mi dr kvazi odporucal, zeby som mala ist, ale ja asi nepojdem

katuska15
5. aug 2009

Ja nie som po IVF, nam sa podarili... 🙂 inak pred otehotnenim sme boli s muzikom na genetike a tam nam povedali,ze mame uplne zdrave chromozomy a mozme mat zdrave deticky,tak myslite ze to bude ok???

Loginka ti verim ,ze sa bojis,lebo ja tiez...

loginka
5. aug 2009

my sme tiez boli na genetike, a tiez bolo vsetko ok
ja sa bojim toho stresu a hlavne to 1% rizika potratu a aj tak neviem co by som urobila keby deticky mali nahodou podozrenie na downsyndrom, verim, ze budu v poriadku a basta
ine je to keby bolo nieco nezlucitelne so zivotom, ale inak ja nevidim dovod

eviska83
5. aug 2009

AHOJTE.
tak ja sa konecne hlasim- dnes nam konecne napojili net.
Narychlo som si precitala-
Mirka- drz sa ,je mi to velmi luto ☹
martinka- tak rozmaznali ti ich??? toho sa ja najviac bojim - to zas bude boj so svokrou- 😠
mauzi- tak uz si u rodicov?? to mas tiez take male stahovanie za sebou 😉
Pipka- a este to zavislost nieje? 😀 😀 😀
Ja sa priznam prve dni bez netu - s abstakom- ale neskor pohodicka,ale samo ze ked som zistila ze uz ide tak tu sedim 😀
V novom (teda starsom) sa nam zatial velmi paci- este dokreslujeme detaily- a Andrejovu izbu si nechavame na koniec-
😉 😉

agathe8
5. aug 2009

katuska15 ahoj. Aj ja čakám dvojičky a tie genetické testy mi vyšli zle. Štvrtok poobede mi doktorka volala aby som pondelok o 9:30 bola v TN na genetike. Ale povedala, že to pri dvojičkách bývaju zvýšene hodnoty aby som sa nebála. Kedže bol štvrtok a do pondelku ďaleko. Tak mama mi vybavila u doktora jedného 3D sono ale hneď mi oznámil, že to som ešte len v 17 tt tak nevie či tam bude niečo vidieť, že podla toho koľko mám plodovej vody. Sobotu okolo obeda mi spravil sono, všetko pozrel a pomeral a povedal, že on tam nič nevidi, že je všetko ok.tak som bola rozhodnutá si nedať spraviť odber keby mi ho navrhli. Prišla som tam na genetiku, tam sa ma pýtali na celý rodokmeň aj z mojej aj priateľovej strany, všetko ešte raz spravili celú tabulku a vyšlo to v poriadku. Tak sa neboj, ver, že všetko dobre dopadne. Držím palce

cherry01
5. aug 2009

ahojte. My sa máme fajn, máme za sebou prvý rodinný výlet - zatial iba jednodnovy - v Madarsku, tak cez víkend pridám fotky. Bolo super, sa vybláznili vo vode ako rybicky. 🙂
Kristínke ide druhý zúbok, Tomimu asi uz siedmy, bo je nejaký uplakaný. Postaví sa uz vsade, okolo nábytku. Svornozkuje tak rýchlo ze nestíham za ním. Sa pozriem na Kristinku , otočím sa a Tomi nikde..normálne ho hladám. Len neodpovedá 😀 Kristínka nestvornozkuje, ona sa plazí na štýl vojakov v zákope, tak sa smejeme. šašula jedna. Noc mi prespí - budí sa az o piatej alebo o štvrtej, ale kedze sa uz budia na plač toho druhého, tak vstane aj ked Tomi vstáva, ale rýchlo ju uspím. Tomi vstáva kazdé tri az styri hodiny a utíši ho až mliečko..tak neviem, či potrebuje viac ako Kristínka alebo čo...
Ináč sú zlatí ...velmi ich lubim...musim uz pridat nejaké fotky.

eviska83
5. aug 2009

jeeeeej cherry- kde si sa tak dlho flakala? uz si nam tu chybala 🙂 boooze ako to leti- musia byt zlatucki 😀 😀 😀 tesime sa na foto

pipka
5. aug 2009

jeeej stratena cherry sa nasla 😵 😵 😵 cakame foteckyyyyy 😎

kuk co mi vecer vyviedla hanula 😅
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

pipka
5. aug 2009

evi, zatial abstak ani zavislost nepocitujem...ale jak aj ty, ked ho mam tak tu sedim 😀

ako sa vam byva? Ste v dome, ci byte? 😕

eviska83
5. aug 2009

pipka- no ty mas ale sikovnicu- v jej veku a uz sklada pradlo???? ved co sa za mladi naucis..... 😀
byvame v bungalove- 3 izbovom a zatial super aj andrejovi sa tu paci- je to dedinka a okolo mame asi 4 domy a asi 3mile nic. 🙂 🙂 🙂

pipka
5. aug 2009

jeeej, tak to tam mate aspon klud 😎 na samotě u lesa 😀

vranka4
5. aug 2009

Ahojte 🙂 ,Mirka,je mi to ľúto,čo sa stalo,prajem ti veľa sily bojovať s nepriazňou osudu 😒 ,tehuľky,občas nás tí dr. vedia vyplašiť so zlými správami a nakoniec všetko dobre dopadne 🙂 ...pipka,ty máš teda poriadnu šikuľku 😕 ,po kom asi je ?žeby po mame 😀 ,cherry,sú krásni a teda šikovní,ani sa nenazdáš a budú behať 🙂

evka76
6. aug 2009

Ahojte, tak sa idem pridat medzi vas... tymto zdravim Mauzos 🙂
my sme od aprila na rizikovom, od maja sme po cerclage a teraz sme na tom celkom fajn (okrem prerabky bytu)... mimca maju podla posledneho uzv v 30tt 1600g a 1530 g... pohlavie nezistene.... zatial mame potvrdene jedno dievcatko 🙂

chruminka
6. aug 2009

Loginka, Katuska 15, nic sa nebojte!Babatecka budu zdravucke!
Mne tiez vysli zle vysledky ktore mi robili moc skoro uz v 12tt,moja Dokina so sestrickou ma velmi vystrasili a tak som cely vikend preplakala,ale hned v pondelok som volala na kramare kedze pred vikendom som na antolskej nepochodila a v utorok som uz aj bola ma kramaroch na genetike.
Geneticka bola uzasna,nic mi sice nevyvratila,ale ani nepotvrdila,strasne mi pomohla hlavne psychycky,vsetko mi vysvetlila a bola prekvapena a aj nahnevana ze co ma tak stresovali ze pri dvojickach tie testy vychadzaju inac ako pri jednom babatku!
Urobila mi podrobny UTZ (to som bola este len v dakom 15tt) sice obycajny ale vsetko mi poukazovala,prvy krat som sa stretla s takymto pristupom a odmietla som odber plodovej vody.Az ked som to podpisala,tak sa mi priznala ze je rada ze som sa tak rozhodla,lebo ze prehovarat ma nemohla,len mi vysvetlila,ze pri dvojickach je to trochu zlozitejsie s tou amniocentezou,väcsie riziko potratu ako pri jednom babatku,lebo sa robia min. 2 vpichy,je tam menej miesta.....a este mi povedala,ze nikdy sa nemoze stat ze geneticku poruchu budu mat obe babetka,ked tak len jedno,ale co potom?
Potrat sa neda spravit len napoly,museli by zobrat obe 😔 ,keby jednemu babetku daco bolo a to u nas neprichadzalo do uvahy.Takze ja som si bola ista ze tieto babetka chcem za kazdu cenu.
Takze mne uz ani ziadne ine testy potom nerobili kedze som sa takto rozhodla,bola som az v 22tt na morfologickom UTZ a tam bolo vsetko OK 😵 , aj 3D UTZ v 24tt ukazal ze su jezibababulky spokojne....
Takze ziadne stresy to skodi babateckam este viac a nic sa nebojte vsetko dobre dopadne a co nevidiet budete mat doma dva vonave batosky stastia 🙂

sonia29
6. aug 2009

mirka až teraz čítam ... je mi to moc ľúto ☹ 😔

chruminka
6. aug 2009

mirka ani ja som nevedela ,je mi to luto 😔

pipka
6. aug 2009

vranka...rozhodne po tatovi 😀 😀 😀 keby bola po mne, tak to necha aspon vyschnut, potom to ozehli a az potom posklada 😀 😀 😀

mauzos
6. aug 2009

ahojte 🙂

ja som tiez nesla na mniocentezu z dovodu, ktory uz napisala chruminka ... velke riziko a aj keby nieco nebolo v poriadku, tak co potom ☹ Neboj vsetko bude OK, aj ked by vysledky boli zvysene, urcite to bude skreslene dvojtehu.

Evi, uz som sa bala, ze este stale upratujes 😀 😀 Tak fajn, ze sa vam dobre byva a ze ste spokojni. Ja by som sa na takej samote asi bala 😝 Veru take mensie stahovanie mam aj ja za sebou, asi tak pol bytu 😀 😀

Cherry kde si sa tak dlho flakala? Pozerala som fotky na Face, mali su rozkosni a strasne sikovni 🙂

Pipi, Hanulka je ina sikovnica 😀 Neskusila si jej dat do ruky zehlicku? Ved by mozno aj pozehlila, ale ked nemala cim ☹

Evka no konecne si sa pridala, vitaj 🙂 Gratulujem, mate uz krasne vahy. Bracho sa tu vcera zastavil po ceste z Ke, tak som ho skontrolovala, ze zobral veci pre teba, nemusis sa bat 😝 Ako sa inak citis? Prerabka ako pokracuje?

evka76
6. aug 2009

Mauzos... prerabka napreduje... som unavena, ze sa mi uz ani nic nesniva... nohy mam ako maco... brucho ma boli... male ma kope dole, ze mam pocit, ze mi stehy roztrhal... tlacia ma do reber, ze nemozem ani sediet... este nieco? 😀 hlavne nech uz sme pretahovany... a vsetko poprane a naporiadku... a potom uz nech sa deje co chce... 😀
sikovny ten tvoj brat... 😀 mame pozicanu pivnicu od susedov... tak to zatial bude tam... 😀

mauzos
6. aug 2009

Evi dufam, ze to dirigujes len z dialky a nezucastnujes sa nejakych prac ... musis na seba davat pozor, este treba babatkam ostat par tt v brusku 😉 Tie tlaky na rebra velmi dobre poznam, ja uz som myslela ze mam nejake zachvaty zlcnika, alebo nieco take, tak mi tam Tomi tlacil ... a potom to zo dna na den preslo 😉
Neboj, nie je to az take velke, aby na to bolo treba pivnicu 😀 😀 😀 Prestahovali ste tam pol bytu, ako my sem? 😝

taella
6. aug 2009

mauzos , ty keď sa vrátiš od rodičov sa nedopijeme , kým všetko oslávime 😉

Tomáškovi a Lukáškovi všetko najlepšie k 4. mesiačikom 🙂 🙂 🙂

mauzos
6. aug 2009

jeeej Taella dakujeme ... ved ja som sa aj zabudla pochvalit, ze mame dnes 4 mesiaciky 😲 Neboj sa nejak si to rozlozime do konca roka 😀 😀