Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vranka4
25. aug 2009

Ahojte 🙂 ,bobicek,gratulujem k chlapčekom, tebe prajem vééľa mliečka,aby pekne prospievali a robili vám len radosť 🙂 ,ináč mali slušné hmotnosti na 32.tt, 😕 ... taella,tvoje detičky pekne prospievajú,my sme dvojičky tiež od 6 .mes. dávali do špor.kočíka,mali lepší výhľad 😉..a k tým Tescovým bodynkám,mne sa najviac páčili,aj kvalitou,aj cenou 🙂 ..katrinb-tie kočíky sú krásne 😕

mauzos
25. aug 2009

oni si budu rozumiet s Tomim, jeho tiez vsetko bavi len chvilu 😠 Ale musim poklopat, ked ho posadim do kocika, tak je vacsinou ticho. Na rukach ich teda nenosime, ked kocikujeme 😲
Neviem, taky nejaky cudny strih maju ... alebo mali maju cudnu postavu? 😀 😀 😝 Pretekaju mi. Ale teraz su vraj nove, zelene a ze su este lepsie. Uz si ich mala? Ja mam teraz aj Babylove a tie su OK.
Juuuj, pyzamka by sa nam zisli, snad este bude do zimy akcia.
Tie bundy si kde kupovala? Ma taku aj Karolinka?

taella
26. aug 2009

kupovali som ich od Lumah ( z dvojičkova ), a takú istú má aj Karolínka.

Pyžamká som musela aj ja už kúpiť , lebo doteraz sme používali veľkosťou 0-3 , ale Oliverovi sa už nedali vôbec zapnúť , také mu boli obtiahnuté , že sa stále niekde rozopínali 😀

a čo chystáte sa vrátiť až v zime od rodičov ? 😀 😀

ajka72
26. aug 2009

ahojte tie čo ma poznaju osobne teda taella a mauzos ale aj ostatným musím sa pochváliť že dievčatá sa už 3 týždne pýtaju samé na nočník, dávam im plienku len na noc a to už sa mi stalo pri natálke že asi 4x vstala so suchou plienkou, som veľmi rada, inak ja som ich nejako nenutila učiť sa pýtať ako veľa maminiek písalo prišlo to samo a v priebehu 3 dní sa odnaučili od plienok jednoducho prišiel ich čas 😵

mauzos
26. aug 2009

Ahojte 🙂

Taella tak to bude super, budeme mat stvoricky v rovnakych bundach 🙂 Ja som kupila od Nanusky 😉
Buduci tyzden v pondelok alebo utorok sa vraciame, v stredu musime ist na ockovanie ☹ Ale teraz este mam pyzamka, budem potrebovat na zimu, tak snad budu este mat v Tescu.

Ajka gratulujem, su sikovnice. Budu potom nasich malych odnaucat od plienok 😀 😝

minkak
26. aug 2009

ajojte babulky 🙂

bobicek srdecne gratulkujem-prajeme vela,vela zdravicka a mliecka 😵

katrin no pekne mas vybrate-mne sa tiez taketo pacia 😉

mauzos to mas prvadu,ze kazdy dvojickovy ma nejaku tu nevyhodu...len zase do niektorych obchodov by som ani nevosla.nieto este vyjst... 😒
a zase ja som velmi chcela aby sa dali nakliknut aj autosedacky-lebo si neviem predstavit aj to nakupovanie....dat skrupinky potom z auta do vozika?a kde dam nakup?a ked by som brala kocik-tak sa mi zda zbytocne zase vytahovat deti z autosedaciek a davat ich do kocika a hore-dole....takto ich z auta zoberiem prekliknem na kocik a ide sa nakupovat-podla mna je to vyhoda a velka 😉 a to iste k doktorom ,alebo tak... 😉
a este keby som brala aj vlastne aj vanicky aj konstrukciu tak uz neviem zase kde by sme do kufra zlozili este aj nakup....to by sme isli uz na nakup nalozeni,ze az...podla mna je to super vyhoda mat kocik na ktory sa daju nakliknut skrupinky 🙂

doublemamca aj my mavame stikutku 🙂

ajka no kocky chvalime,teeeeda pekne ste to zvladli-supeeeer 😵

loginka
26. aug 2009

bobicek blahozelam k babatkam, nech krasne prosperuju a priberaju!

inak mne sa tiez pozdava ten bumbleride, asi aj to ze su deticky rovnocenne vedla seba
dik za typ, pojdem omrknut do avionu

dnes som mala poradnu takze mame po 7 a pol cm, 13 plus 4, bol to pre mna uzasny zazitok vidiet ako sa krasne pohybuju, jedno mi zamavalo, druhe sa skrabkalo na kolene 🙂
dr mi skusala aj merat NT, ale uz sa velmi nedalo, ale vraj to vyzera ok

mauzos
26. aug 2009

Minkak na Bumbleride sa nedaju tak klasicky nakliknut autosedacky. Je to taky system, ze na sportovu cast sa to pripevni, cize preto sa mi to zda nevyuzitelne ... ked mam brat cely kocik, tak nepotrebujem na neho naklikavat vajcia, dam ich rovno do kocika. A do obchodov chodime v ramci kocikovania peso, mame tu plno obchodnych centier v okoli 😉

minkak
26. aug 2009

loginka no super 🙂 tesim sa s Tebou 😉

mauzos 😉 len ja som skor myslela,take velke nakupy,ked berieme kopec vody,mlieka...a to sa bez auta neda 😉

loginka
27. aug 2009

baby celkom ste ma domotali s tymi sedackami, skrupinkami 🙂
sakris, asi to bude riadna dilema aky kocik si vybrat
vcera manzo zahlasil, ze mame kocik, vraj od nejakeho kolegu, netusim aky ale som sa zasmiala 😀

mauzos
27. aug 2009

Logi to mi pripomenulo Panelak, ked Angi osalila Karola, ze caka dvojicky. Dotrepal taky stary dvojkocik od niekoho 😀 😀
No je to fakt riadna dilema rozhodnut sa 😉

eviska83
27. aug 2009

Ajka- ty mas doma ale sikovnice... A to s tym sekli obe naraz????? 😀

mauzos
27. aug 2009

Evi ako druhy zubok? Uz je vonku? Lukimu sa tlacia obidva naraz 😉

doublemamca
27. aug 2009

ahojte dievcata...sedujem,ze riesite problematiku kociarov..ja som za staru dobru klasiku, preto som sa aj rozhodla pre kombinovany vanickovy kociar tako happy twings. Mne sa tie nove speci moderne a prepracovane akosi nepozdavaju...mam z nich pocit,ze dietatko nad 5 kil sa do neho uz nezmesti 😒 no neviem..asi som v tomto taka nejaka staromodna...a babatka chcem mat vedla seba,aby si nezavideli 🙂
btw dnes som bola na poradni a dost mi hrozi,ze pojdem od buduceho tyzdna lezat,bo sa zacinam otvarat..tak mi dok predpisala magnesko a kludovy rezim a buduci tyzden sa mam prist ukazat...
Mate s tym niektora skusenost? Je sanca,ze sa to zlepsi a do spitala predcasne nebudem musiet???

bobicek5
27. aug 2009

ahojte, dakujem za podporu, dufam, ze coskoro ten vahovy rozdiel oproti normalne narodenym detom dobehneme..mliecka mame dost a za tyzden priberieme priblizne 300 gramov.
Trosku ma mataju vsetky tie kontroly a pozorovania v ambulancii predcasne narodenych deti. Trochu nas vystrasilo aj neurologicke vysetrenie. Mate podobne skusenosti? Ako sa to vsetko vyvijalo u vasich deticiek?

Taella, kolko si bola s krpcami v nemocnici, ked sa narodili taki mali? Skoro ako nas Matko...my sme boli mesiac a to este maleho pustili s vahou 2,3 kg, pretoze bolo prilis plno na oddeleni.

Vidim, ze rozoberate kociky. My mame PP SW Duette, je to trojkombinacia a na podvozok sa daju bez problemov pripnut aj autosedacky. Ale popravde, s dvoma detmi je akykolvek transport osemetny a zdlhavy. Vsetko pripnut, odopnut, pripevnit, deti preniest, ulozit, vybrat... proste sme ina rodina ako tie bezne. Ale zatial si to nepripustame. Ja sa napr. s kocikom dostanem maximalne do kocikarne v panelaku a zvysok cesty absolvujeme v sedackach v malom vytahu na 4. poschodie. Asponze u nasich na dedine mame druhy hoci ojazdeny kocik. Nemusime autom prevazat ten PP kocik. Stacia nam sedacky...

taella
27. aug 2009

bobicek my sme boli v nemocnici presne 5 týždňov a domov sme išli s váhami Oliver 2220 g a Karolínka 2020 g , tiež mali plno . Ináč v KE väčšinou púšťajú domov pri dosiahnutí váhy 2100 g a mali by byť dokončený 37 tt.

a to neurologické vyšetrenie nie je nič strašné , dr. skontroluje reflexy dieťatka a keď sa nebude niečo pozdávať , tak vám dá cvičiť Vojtovku . Naši toto vyšetrenie absolvovali už v nemocnici a tam začal cvičiť Oliver a asi pred troma mesiacmi sme začali už cvičiť aj s Karolínkou .

eviska83
27. aug 2009

Mauzi- uz je von- vcera 😀

mauzos
27. aug 2009

waw, gratulujem 😵 Ja Lukimu cely den neviem pozriet do pusy, musi ho to boliet, vobec si tam neda sahnut, ale otec rano videl dva zuby, ked sa mu rehotal ... ja som pri tom nebola, tak mu musim verit 😀 😀

eviska83
27. aug 2009

a co kupis ocinovi ze teda nasiel zub? ja som dostala kraaaaasnu orchideu- zlto-fialove kvietky(mali zlavu 5£) a kedze sa uz o ne vdaka tebe a martinke viem starat tak uz nefrfle- zatial sa mi krasne drzia 🙂

mauzos
27. aug 2009

ocino nedostane nic, ja mu ho sledujem uz skoro mesiac 😀 😀 😀
vraj by si mala dostat nove saty za prvy zub. No neviem co dostanem ja, ked vyjdu naraz dva 😝
Kolko mas uz orchidei? Moje chudata neviem ako budu vyzerat po mesiaci, co som u nasich 😒

eviska83
27. aug 2009

no ja saty nechcem- az po schudnuti a neviem kde by som teraz take na slona kupila 😀 😀 😀
orchidei mam zatial 5 - a aj po prestahovani sa im dari tuk-tuk.tiez neviem ako budu vyzerat ked pojdem na dovcu.
A mm si narokoval tiez ze to on nasiel prvy tak si kupil diseqc prepinac- nepytaj sa na co to je - neviem,nieco na satelit 🙂

eviska83
27. aug 2009

A ozaj- gratulujem k zubkom 😀 😀 😀

eviska83
27. aug 2009

a my mame dnes 5 mesiacov 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mauzos
27. aug 2009

jeeej Evi, velka gratulka k vymesaciu 😵

eviska83
27. aug 2009

dakujeme 🙂

evka76
27. aug 2009

Ahojte.... ak by ste mali niekto zaujem... predavam tento prekrasny masivny nabytok.... vzdy som myslela, ze ked sa nejako zariadime, tak budem ako princezna,... ale teraz uz teda nehrozi... kedze sme tu 3 generacie...
a budeme 4 generacie...

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

mauzos
27. aug 2009

Evi ze 33 tt, ale to leti 😉

evka76
27. aug 2009

toto... juj... 😉

ajka72
27. aug 2009

eviska v podstate sa odplienkovali naraz jedna videla druhu ako si sadá na nočník tak išla aj ona zatlieskali sme si, dali si vzájomne pusinky za to ako su šikovné a tak to išlo, ale ako som písala skušala som ich dávať aj predtým ale nešlo to, jednoducho si ešte neuvedomovali že na nočník sa ide ke´d treba čurkať, kakať, a teraz cca v 23 mesiaci prišiel ich čas, su už dosť rozumné, aj celkom pekne rozprávaju, tak si už uvedomili o čom je nočník a začali sa na neho pýtať, 😵

eviska83
27. aug 2009

ajka- fakt sikovnice,nas andrej sa odnaucil v 25mes. a tiez som ho do nicoho nenutila- doma poobede bol uz bez plienky,ale do skolky si plienku pytal- a naraz povedal ze on plienku do skolky nechce a bolo- pocural sa im len raz a to tiez len preto ze nestihli dobehnut na zachod.Ale zato mal plienky na noc este do minuleho tyzdna ☹ ale v pondelok som proste nedala - vedela som ze budem prezliekat- ale prezliekalo sa raz - to pustil plnu davku ,ale druhy krat uz len tak cvirkol a uz bezal na zachod- odvtedy nic- dufam ze mu to vydrzi.
AAAA - od 3.09 ide do skolky tak som strasne rada- na 3 dni na 3 hod.,nic moc ale aspon bude zasa trochu s detmi 🙂