Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vranka4
10. sep 2009

ahojte 🙂 ,pipka,super Hanulka,maminu nechala schrupnúť a ona sa pekne hrala 😀 😀
tehuľky,myslite pozitívne,nepripúšťajte si komplikácie a predčasné pôrody,lebo ich privoláte 🙂

vranka4
10. sep 2009

mauzos,neboj zvyknú si aj na iné dobroty 🙂 a potom sa ti bude zdať,že len dookola kŕmiš a prebaľuješ 🙂

mauzos
11. sep 2009

vranka no to si ma potesila 😀 😀 😀 😀 Ale oni fakt vytrvalo odmietaju ... vsetky deticky tu uz krasne papkaju a nasi nic ☹ Nemate nejaku fintu ako ich oblbnut?

taella
11. sep 2009

mauzos dones ich ku nám a možno keď uvidia ako sa papá u nás tak im zachutí 😀

katrinb
11. sep 2009

bibianka, taella - dikes za rady....ved uvidim, co bude neskor....asi to budem risit priebezne - podla tohop, ako sa babatkam bude darit. A teraz sa im a mne dari vynikajuco - takze sa s tym nebudem este stresovat. Verim, ze vsetko dopadne najlepsie ako len bude moct. ono nie nadarmo sa hovori a ja tomu verim "VSETKO JE TAK, AKO MA BYT"....ze?

Ak by som teda zacala rozmyslat nad novou....ono to znamena, ze momenatlne moj lekar, ktoreho som chcela za porodnika - onneojde so mnou do Novej, ze? to je asi blbost.....

mauzos
11. sep 2009

taella kludne ti ich aj poziciam 😀 😀

katrin to asi nie 😉 Ale je este fakt skoro rozmyslat nad tym kde budes rodit, este mas toho veeela pred sebou ... ja som sa rozhodla az mesiac pred porodom.

doublemamca
11. sep 2009

baby, tie co mate dievcatka....ako je to teraz s nausnickami? viem,ze volakedy prepichovali uska priamo v porodnici,ale bolo mi povedane,ze uz sa to nerobi...ako ste to riesili vy?

mauzos
11. sep 2009

Doublemamca ja sice nemam dievcatka, ale robi sa to dalej aj v porodnici. Je to na tebe, kedy im das prepichnut 😉 Len nastrelovat by sa nemalo do polroka.

ajka72
11. sep 2009

doublemamca my sme našim dievčatám dali nastretliť ke´d mali asi 9 mesiacov ja som sa toho viac bála ako to dievčatá niesli trošičku poplakali a bolo takže môžem len odporučať, maju ich doteraz a to mali dva ročky ešte im ich chvilu nechám a potom vymením za iné, moje maju také zlaté guličky, odporuča sa ich nechať aspoň mesiac a potom môžeš vymeniť za iné, ale mne sa v nich páčili tak som ich nechala dlhšie 😵

eviska83
11. sep 2009

doublemamca- ty si bola v uk vsak- tak vies ze tu len ciganske dievcence nosia nausnicky 😠 😠 😠 takze preto ja nedavam evicke aby na nu divne nezazerali- ale ja by som dala ako pise ajka nastrelit a mne sa dievcatka v tych jednoduchych nausnickach veeelmi pacia 🙂

doublemamca
11. sep 2009

mno ja som tiez pocula o nastrelovani a vraj uz po nejakom mesiaci sa mozu dat,co sa mi zda priskoro ☹ tak som nevedela...
a nezapalovali sa diavcatkam uska po nastreleni????

mauzos
11. sep 2009

po nastreleni sa mozu nausnice vymenit najskor po 5 tyzdnoch, treba ich pretacat a pravidelne cistit okolo nausnicky s alkoholom, najlepsie s Softasept N (mali by ti to dat po nastreleni). Pri nastrelovani je vsetko sterilne a ak dodrziavas to otacanie a cistenie, tak by k zapalu dojst nemalo.

bibianka
11. sep 2009

Ja mám dievčatko, ale náušničky nemá. Najprv mi bolo ľúto nechať ju pichať kvôli paráde, na ktorej jej samotnej zatiaľ vôbec nezáleží. Navyše sa mi tie nepošvrnené pidiušká tak páčili a mne sa náušničky u tak malých mimín ani nepáčia. Potom som sa už aj bála, pretože Filip by ju určite za ne ťahal a pri jeho sile by jej mohol ublížiť. Napkon, čo ak ako väčšia o nič také nebud stáť? Nechám to na ňu. Diery do ucha sa dajú urobiť kedykoľvek.

minkak
11. sep 2009

ahojte kocky 🙂

doublemamca ja som davala Veronike v 3 tyzdnoch-normalne u detskej nasej dr. 😉
ani sme s tym nemali nejake problemiky-pekne sa jej to zahojilo 🙂
teraz tiez tak asi dam 😉

evita.m
11. sep 2009

Ahojte
rada by som sa pridala k Vam do skupiny a porozpravala sa o dvojickach.
Pred par dnami som sa dozvedela ze ich cakame.....a trochu sme z toho vykolajeni.....netusime vobec co to vsetko bude obnasat.....a hlavne ako to vsetko naplanovat, zariadit, pripravit izbu a pod....a hlavne aby nas maly Andrejko velmi neziarlil ked to pride....
Dakujem za rady a napady a vsetkym vam drzim palce
Eva

doublemamca
11. sep 2009

evita.m-gratulujem a prajem, aby boli babatka zdrave a krasne rastli,no a tebe co najpohodovejsie tehotenstvo..rady nerozdavam,sama cakam,co to prinesie 😉
minkak a mauzos dakujem za rady...uvidim teda,co mi povedia v porodnici a pediater,kedy ako a co 🙂 a este jedna otazka...pediatra ste si vybrali este pred porodom, alebo az po???

mauzos
11. sep 2009

ja som musela pediatra nahlasovat uz v porodnici.

Evita vitaj a gratulujem k dvojtehu. Nic sa neboj, je to krasne mat dvojicky 😵

minkak
11. sep 2009

Evita vitaj medz nami🙂Gratulko 😵
asi vsetky sme boli vykolajane 😅 nebojkaj to zvladnete-zvladneme 😵

doublemamca ja som sa bola informovat uz pre ci nas zoberie-ci nema vela....a v porodnici potom treba nahlasit ku komu budes chodit 😉

evita.m
11. sep 2009

Dakujem za mile privitanie, snad mate pravdu 🙂

loginka
11. sep 2009

caute kocky,
bola som v po na krvi a aj na utz, merala nam hlavicky a zrazu mame skok plus o tyzden, rozdiel medzi nimi je stale 2 dni, v stredu mam vysledky z tripple, dufam, ze bude v poriadku

eviska83
11. sep 2009

Evita- vitaj a gratulko.... 🙂 Neboj vsetko sa zvladne.Pamatam ze nam s mm trvalo asi 2 tyzdne kym sme to stravili 😀 😀 😀 A aj my mame Andrejka- len trosku starsieho a vobec neziarli-takze toho sa neboj 😉
loginka- super- 2 dni rozdiel to je nic- drzime palce v stredu 😉

loginka
11. sep 2009

dikes, lebo na amnio ma nikto nedostane 😖

katrinb
11. sep 2009

evita - vitaj a neboj...budeme to prezivat spolocne a budeme sa vzajomne podporovat

loginka - gratulujem - tesim sa, ze malinke su OK...a na tie testy sa neboj.....vsetko bude OKI

pipka
11. sep 2009

my sme nausnicky davali prepichnut, ked mala 5 tyzdnov, klasicky u chirurga, mala som ich 24 hodin vopred namocene v liehu a absolutne nebol problem 😉 tiez som jej to chcela dat rovno v porodnici, ale jednak sme ich nemali este kupene a vraj sa to uz v tejto porodke nerobi, tak som sa na to ani nepytala 😒 😉

taella
11. sep 2009

tak my sme dali Karolínke náušničky v troch mesiacoch a boli sme na plastike s tým , tak ako pipka , v noci namočené v liehu a potom sme týždeň ušká vytierali liehom a natierali framykoinom a vôbec neboli zapálené , pekne sa to zahojilo . Trošku viac si poplakala , ale už dávno na to zabudla . Určite lepšie dať keď sú maličké ako potom také ročné , to už by bol asi ich udržať .

katka.ott
11. sep 2009

ahojte, my sme davali nausnicky ked mali cca 3 mesiace. dosla k nam detska sestra, nas s MM vyhodila von a ona normalne prepichla ihlou. male si trochu pokricali, vecer v pohode zaspali. 2 tyzdne sme potierali liehom a framykoinom. viem, ze sa to robi aj u vlastneho pediatra, pripadne v nemocnici 🙂 . zapal sa nam vyhol 😎

cherry01
11. sep 2009

Ahojte. Potrebovala by som radu ako uspať večer deti. Moja maju 9 mesiacov a uspávam ich nasledovne: Kedze byvame u našich, Tomáška mi zoberú z izby, Kristínku si položím na seba v ľahu, zaspievam jej pesničku a ona do dvoch minut zaspí. Potom vezmem od rodičov Tomáška a uspávam jeho. To je asi tak 15 min. ked sa zadarí, on ma škriabe, štípe, mrmle si.. raz je na mne, raz vedla...no niekedy je to aj dobrá trištvrť hodinka. Ked je manžel doma, tak zaspáva s Tomáškom spolu. Už bolo samozrejme aj tak, že som bola doma uplne sama, tak som skúšala oboch naraz na posteli (to mi liezli, plakali a váľali sa..to som nezvládala), raz obidvoch vo vlastných postielkach (to tiež končilo revom), tak nakoniec som to , ktoré "tichšie" plakalo nechala plakať a uspávala to druhé ...no proste katastrofa..prosííííím radu!!!!!!!
a to ideme o mesiac do svojho... nechcem aby si nový susedia mysleli že týram deti 😅 😢

cherry01
11. sep 2009

idem pokukať fotky...mám tu veeeľkuuu absenciu.
baby, ako sa máte, čo nové?

katka.ott
11. sep 2009

jeeeeeeeeeej, cherry 🙂 , ze sa aj ukazes 😎

no s uspavanim to mas tazke. ja obcas Terezku uspim na prsniku (nastastie este mam mlieko).
skus ich pred vecerom nejako brutalne unavit 😵

bobicek5
11. sep 2009

teda cherry, mas to doma hotovu kovbojku! 😒

Nasi chalani maju akesi "uplakane" obdobie. Niekedy takto navecer ich chyta rapel a placu aj hodinu. Su najedeni, prebaleni, brujsko je volne, aj ich pomojkame, ale revu. Takze sup do postielky, zatvarame dvere na detskej izbe (monitory samozrejme zapnute) a trpime(cakame), kym to prejde alebo kym zaspia. Je to vobec normalne?