Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
27. nov 2009

deny - nebola som na 3D a nie som si ista, ci vobec mam ist....ono to dost stoji....hlavne teraz ked som uz dlhodobo na PN....tak mi to pride hrozne vela...neviem sa rozhodnut ci ist...vies, aby som potom nelutovala....dokedy sa robi 3D?

eliotis
27. nov 2009

Ja síce nečakám dve mimi, iba 1, ale často Vás čítam 🙂
Katrinb: My sme boli na 3D v 25tt (ja som to extra platiť nemusela, lebo to mám vrámci poplatku za starostlivosť cez celé tehu, môj doki má taký systém - súkromník, má všetko v ambulancii), ale musím Ti povedať, že podľa mňa 25tt je skoro, ešte nebolo tak pekne vidieť črty tváre a tak, predsa mimi je ešte relatívne malé, a navyše naša expertka 🙂 sa ukázala len na chvíločku a potom svoju tváričku si skryla do môjho bruška, takže sme toho moc nevideli ☹

julietka
27. nov 2009

katrin ja som tiez nechcela ist na 3D, ale mali sme to zaplatene v "baliku sluzieb" s morfologickym takze sme sli a nelutujem, je to pamiatka na cely zivot pre deticky. Ja by som si tiez rada pozrela svoje snimky seba, ako som vyzerala 😉 ale kedysi take nieco nebolo a bude to mile ak si to tvoje deturence raz budu pozerat 🙂

s eliotis suhlasim ale len co sa tyka jedneho dietatka, my sme boli na 3D v 23tt a doki mal veru naozaj problem ich pozameriavat, a tiez povedal ze su uz velki a su dvaja takze cim neskor pri dvojickach tym horsia viditelnost..lebo su tam natlaceni

loginka
27. nov 2009

U dvojiciek je to lepsie skor okolo 22 tt, ja som bola, pre pamiatku, ale fakt je to palka a to som este nemala najdrahsi
deny drzim palce!!!!!
doublemamca paradne podrastli, fakt za ten mesiac, napis ako vam to ide 😉

katrinb
27. nov 2009

eliotis, julietka a loginka - dik za nazory...asi predsa len pojdem k doktorovi najprv zistit, ci mne sa este oplati a ak ano, tak pojdem.....dik baby

deny32
27. nov 2009

Katrin, u Dankovcika vraj najneskor 25tt mi povedali, aj to mi uz nezarucuju, ze bude pekne vidiet.. objednali ma na stredu 2.12., len neviem, ci pojdem.. :(
Moj krcok je stale zmaknuty a mierne otvoreny, ale to ze vraj nie je az taky problem... chlapci maju podla dr. "velmi nestastnu" polohu, t.zn, jeden je ok dole hlavickou a druhy je brutalne priecne.. tym ze su takze mi roztahuju maternicu nie na vysku, ako je to prirodzene, ale do sirky a hlavne v spodnej casti, lebo sa obaja natlacili tam... takze dole mam brytralne tesno a hore nad pupkom mam skoro prazdne brusko.. tym,z e sa ta maternica roztahuje do stran mi hrozi, ze to neudrzi krcok zacnem sa otvarat z vnutornej strany a to by bol uz problem...
takze v utorok rano na kontrolu a pre istotu so sebou aj veci do nemocnice. A ked nie v utorok, tak buduci tyzden je to velmi pravdepodobne...
Uz som sa s tym aj zmierila a radsej nech ma zasije a nebudem zit v strachu, ze krcok povoli..
Mozem v pohode chodit, mierne prechadzky a podobne, hybat sa a tak a vela oddychovat.. ale ze nemam zalahnut, lebo si privodim "syndrom chorej zeny" a chora v ziadnom priade nie som.. a absolutny zakaz sexu..
S infekciou som uz na tom ovela lepsie, ale este skontroluje v utorok...

deny32
27. nov 2009

este som zabudla.... chlapci su obaja uplne v poriadku, zasa kontroloval vsetky organy, vahy a miery maju uplne v norme, takze super... 😵 😵 😵 hlavne ze su ok a to ostatne nejako zvladneme.. 😉

deny32
27. nov 2009

nasla som presne miery v papieroch:
ja som 24tt2 a chlapci su:
1. 24tt4, vaha 712g
2. 24tt1, vaha 675g

jeden srac ma nadbehnute 2 dni, sikulko... 🙂 bude branit mensieho braceka v skolke 😵 😵 😵

matelko1
27. nov 2009

deny jeej tak to maju krasnu vahu 🙂 ....a som rada,ze chlapci su v poriadku.no a uvidis ako dopadne kontrola,ale radsej urobit serklaz.

eliotis
27. nov 2009

aj ja si myslim, ze lepsie je byt zasita ako by sa drobcekom malo nieco stat 🙂 ked som robila au-pair v USA (ale len tyzden 😀 ), potom som zmenila zamestnavatela 😅 tak zienka bola tiez zasita (sice cakala len 1mimi) a ficala uplne do pohody, takze ja by som sa toho vobec nebala 😵

loginka
27. nov 2009

deny, krasne vahy, no tak to sme na tom s tym krckom rovnako, tiez zmaknuty a mierne pootvoreny, akurat moje druhe ma inu polohu, mozno sa tvoje tiez otoci, a keby nieco pojdes na serklaz, hlavne ze ta sleduju

loginka
27. nov 2009

a ze syndrom chorej zeny 🙂 to existuje? ja zacinam mat syndrom domacej zeny, lebo skoro nikde nechodim, akurat ku dr, ale fakt mi to chodenie nerobi dobre, tak len okolo domu, a ked dr nakazala maximalne oddychovat tak to radsej dodrzujem

deny32
27. nov 2009

Dakujem Vam vsetkym krasne 🙂 ja som tiez za serklaz, budem pokojnejsia.. akurat ze uz budem mat skoro istu sekciu a to som nie velmi chcela... ale nevadi.
Loginka, ja som otvorena tiez mierne, na spicku prsta.. a na to mi povedal, ze to nie je zasa az taky velky problem... a ten syndrom chorej zeny to je asi jeho pomenovanie... myslel tym asi to, aby som sa sama nevnimala ako chora, ktora musi lezat.. ale mam to brat tak, ze mozem normane fungovat dalej, len s urcitymi obmedzeniami.. asi aby som to nebrala ako "obetu" tehotenstvu, ale ako prirodznu sucast,ktora moze nastat...
a prechadzky mi odporucal, ale ze nemam chodit kilometre a liezt na gerlach... 🙂

dracik1
27. nov 2009

deny, pekne to pomenoval, ze syndrom chorej zeny 🙂 , ma pravdu, ak sa budes na to citit, treba chodit na prechadzky...ja som sa v 30tt tak uz necitila, lebo mi strasne tvrdlo brucho 😲 a tak som fakt cele dni bohuzial prelezala 😖 , bolo to na nervy, ale zasa som precitala strasne vela knih...kolko x som so priala mat to za sebou - aka som bola koza, ked si na to spomeniem...nastastie chlapci pockali 🙂 aby boli tak akurat 🙂
deny, ta poloha deti sa moze este zmenit, moji sa tyzden pred porodom otocili dole hlavou a to som ich mala cely cas ako ich mas teraz ty 🙂

drzim palce tehulky, aby ste vydrzali co najdlhsie 🙂

deny32
27. nov 2009

Dracik, si zlata.. 🙂 mne tiez trvdlo brucho, zacala som brat magneB6 a dnes mi kazal aj sumive magnezko... ze to trdnutie je reakcia na ich polohu a to neprirodzene rozpinanie maternice do stran... kazal mi lezat na lavej strane, ze to mozno pomoze a ten priecny sa otoci.... 🙂))) tak skusime.. a ze sa da aj svetlom, tak mozno skusime baterku 🙂
Knihy som si objednala aj ja.. len dufam ze nepridu ked budem v enmocke, llebo ked manzel zbada sumu, tak ho trafi slak.. 🙂)))

dracik1
27. nov 2009

deny, ten moj, mi ich chodil kupovat ale nekomentoval 😀 😀 😀 , teraz komentuje kazdu korunu 😀 😀 😀

katrinb
27. nov 2009

deny - no fasa, tak som Dankovcika uz presvihla...no ale co uz. Ja buduce stredu zacina 26 tt...
Som rada, ze ste OK a chalani maju naaadherne vahy.Su sikovnici, ze sa takto krasne drzia....ja idwm v pondelok ku lekarke, tak ak mi bude robil utg, dam tiez vediet vahy.... 😉

Co sa tyka toho zasivania...jasne, lepsie je radsej sa dat zasit, akoby si mala riskovat cokolvek..... Budem drzat palcekay, nech to proste dopadne co najlepsie....A vies, ako sme sa dohodli...drzime co najdlhsie !!! 😀

deny32
27. nov 2009

Dracik, Ty lyzujes? Az teraz som si vsimla... aj ja 🙂)) ved tych komentov sa bojim, lebo teraz mam vlastne prachy a nie vzdy sa priznam co kolko stalo.. 🙂 potom budem musiet...
Katrin, keby som v stredu nemohla, tak chod namiesto mna... 🙂 Jasne ze sme sa dohodli a budem drzat nohy spolu aj keby neviem co bolo... 😉

katrinb
27. nov 2009

deny - to s tymi nohami si ma pobavila 😀 😀 😀 A co sa tyka tej stredy, ved uvidis...no ak by mal prepadnut termin, tak preco nie? Sla by som..ale ja verim, ze v utorok ta pustia domkov a v stredu pekne krasne pojdes sama na 3D 😉 Ved daj potom vediet

deny32
27. nov 2009

Katrin, tak by som to brala aj ja.. 🙂
ono moze byt, ze v utorok este neostanem, urobi mi len kultivaciu a pojdem vo stvrtok, resp. piatok.. vtedy by som isla na to 3d.. keby nie, tak mozes ist Ty, ench neprepadne termin.. som objednana na 15:30.

zukrik
28. nov 2009

Ahojte
Baby,prepáčte že tak neskoro,ale ešte nie som vo švungu 😀 😀
Petko a Palko sa narodili 16.11.2009 o 9,15 a 9,16 hod.
Mali krásne váhy 2690 a 2700 g 😀
Nemáme moc mliečka tak prikrmujeme netrilonom 🙂
Ešte sa vám ozvem pa.

katrinb
28. nov 2009

zukrik - GRATULUJEM !!!!! 😉 😀 😉 😀 😉 😀
Naderne vahy, je to super, ze sa vam dari...hôlavne ked budes mat cas, napis, ako prebiehal porod, ako sa chalanom darilo po narodeni......a ako to zvladate domka...
Tesim sa s vami

matelko1
28. nov 2009

zukrik balhozelam!!! 🙂
ozaj mali krasne vahy.tak sa drzte a potom nieco nam napis 🙂
budeme sa tesit.

mauzos
28. nov 2009

Zukrik gratulujem ku krasnym babatkam, fakt super vahy. Zelam hlavne vela zdravia a tebe vela mliecka 😵

dracik1
28. nov 2009

zukrik, gratulujem k babatkam 🙂

deny, ja lyzujem velmi rada, dala som si tam tuto foto, lebo mile adminky si tu s detickami zmazali 😝 , tak nech si trhnu...s tymi peniazami je to fakt tazsie...male deti , ziadne starosti...vacsie deti...vacsie starosti...a viac penazi 😀 , ale ved uvidis 😀

ani ja som sa nie vzdy MM priznala co kolko stalo..teraz sa to neda...ale ked treba tak treba...na seba nepotrebujem nic- ja mam tolko handar, ze keby som bola na materskej 10 rokov, stale mam co nosit a hlavne furt chodim len v trcikach, mikine, rifliach a teniskach s ruksakom na chrbte 😀 😀 😀

vranka4
28. nov 2009

zukrik,blahoželám k bábätkám,držkajte sa,nech chalani pekne prospievajú..neboj,zabehneš sa tak ,ako my ostatné 🙂
dracik,máš super fotku v pase,ty si taký športový typ 😕 😕

deny32
28. nov 2009

Zukrik, blahozelam a prajem vela mliecka a aby aj nadalej takto krasne rastli 😵 😵 😵
Dracik, tiez lyzujem velm irada a uz sa tesim na buduci rok, ked budem moct 🙂 moj manzel uz planuje, ako budeme ucit chalanov 😉
S tymi peniazmi to tiez takto vidim... musim vymysliet nejaky "bocny" vlastny prijem ;)

deny32
28. nov 2009

Maminky, ake flase pouzivate pre babätka? A aku odsavacku mlieka?

dracik1
28. nov 2009

deny, my mame Avent, ja som spokojna...ale pre zaciatok moc nenakupuj, lebo budes napr. kojit a nebudes potrebovat, vsetko sa da kupit za 2 hodky ak napr, nebudes mat mlieko 🙂 a odsavacku ti pozicaju aj v nemocke 🙂

ajka72
28. nov 2009

ahojte dvojtehulky dlhšie som tu nebola ale čítam vás ak mám len trošku času,

zukrik gratulujem k dvom uzlíčkom tak budte hlavne zdraví a to ostatné príde 😵

deny držím prsty aby ti vyšetrenie dobre dopadlo a keď máš byť šitá tak nech ťa radšej zašiju a budeš kľudnejšia, mne asi v 6 mesiaci Natálka dosť tlačila dole na krčok obidve som mala nižšie, neotvárala som sa, ale lekár mi dal pre istotu taky gumový kružok bože ja som zabudla názov, a ten vlastne mi dievčatá pekne držal a pred porodom mi ho vybral vysvetloval mi že keby sa dievčatá tlačili vonku tak tá guma ich vlastne vráti spať, podľa mňa mi pomohol vydržať do 38tt 😉

deny ja mám tiež avent a veľmi som spokojná 3 mesiace som kijla a prikrmovala a dievčatá nemali problém sa prisať aj na prsník aj keď poznali už cumel z fľaše