Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
7. dec 2009

Nas maly ma 2roky a jeden mesiac. Nosit ho uz nenosim ale tak minimalne raz do dna ho musim dvihnut, lebo od zaciatku uspavame cez den v kociku tak ho po zaspani prekladam do postielky.Potom ho uz nevyberam lebo mu postielku prilozim k posteli, dam dole bocnicu a uz zlezie aj sam. Ale ak by som neuspavala v kociku tak nespi cez den vobec a to by som nerada. Neviem ako inak to vymysliet. 😒 A niekedy ho musim este zobrat par krat napr na prebalenie alebo ked mi z toho kocika utecie lebo nehce spat. 😖 Nie je prave z kludnych deti, a aj ked sme vonku tak uteka kade tade a velakrat sa bojim ze vleti na cestu. Nepocuva ked za nim kricim tak niekedy aj pobehnut musim. Ale stale si hovorim, ze ked mi lekar povedal ze tehu s dvojvajecnymi dvojickami je len o malo rizikovejsie ako tehu s jednym, tak snad sa nic nestane 😕 . Len si neviem predstavit, ze ma na par mesiacov zavru do nemocky, kto by sa o maleho postaral. Je zvyknuty len na mna a manzela ale manzel by tak dlho ostat doma asi nemohol. Ten klud na lozku ma desi. 😕

Deny, drzim palce do nemocnice a do ktorej ides? Ja som tiez z Ke, len si ten pas este neupravujem , chcem pockat aspon do toho 12tt. Stale sa bojim, ci je vsetko o.k uz mi ani nie je tak zle ako pred tyzdnom.Uz mi len rano nechuti ale ma uz nenapina 😒 .

mauzos
8. dec 2009

Deny velmi drzim prsty, ozvi sa ako si dopadla.

Juli ja som tiez 4.august 😉 Super vam to vyslo.

Alienka tak dalsia kosicanka do klubu, rozrasta sa nam to 😅 Z ktorej casti si? My s Deny sme z Terasy skoro susedky. Deny ide do Novej nemocnice. Davaj si pozor, dvihanie maleho uz asi nie je pre teba ... v kociku by nepospinkal? Nasi najradsej spia v kociku, ale samozrejme vonku. V postielkach uz moc cez den nechcu.

Baby s tymi skrinami ste ma nepotesili. Asi bude musiet tatik vymysliet nejake zamykanie 😝

alienka73
8. dec 2009

Mauzos ja som zo stareho mesta, takze celkom blizko 🙂 .
Maly v kociku uz len zaspava lebo sa tam nevie pretacat tak to by sa velmi skoro zobudil. Priznam sa vonku kocikovat dve hodiny sa mi uz nechce, kedze chodime von doobedu aby sa vybehal a na obed uz nevladzem.Ale par krat sme uz boli von doobedu aj s kocikom a fusakom asi pred mesiacom a vtedy som ho tiez musela do kocika davat ja,(samozrejme musel aj behat nie len sediet) lebo fusak mu zavadzal, smykal sa tak sa tam nevedel sam usadit. Inac s kocikom von chodime minimalne lebo mi neobsedi, chce len behat.

mauzos
8. dec 2009

Tak tam mas blizko Ajku. Aj Katrin je tusim tam niekde v okoli, mozte kocikovat spolu 😉
To sa ti ani nedivim, ze sa ti uz poobede nechce. My chodime len poobede, doobedu sa vyhraju a trosku si aj schrupnu v postielke. Ale poobede by mi dlho nepospali a v kociku pospia 2 hodiny, takze zatial chodime za kazdeho pocasia, uvidime co bude v zime. Chodim vacsinou s Taellou, tak to zbehne, inak je to hrozna nuda, ked spia 😝

Dnes sa chystame poobede s drahym do mesta okuknut trhy. Mozno ukecam aj Taellu 😀

ajka72
8. dec 2009

alienka zdravím práve čítam že si zo starého mesta tak to sme susedky ja bývam pri tip tope a máš malého približne rovnako starého ako ja mám dvojky,
mauzos aj ja sa chystám poobede do mesta tak sa možno stretneme 😉

inak zdravím všetky dvojtehulky ale aj čerstvé maminy 😉
deny držím prsty 😵 😵 😵

mauzos
8. dec 2009

ajka ved ma prezvon, ked budete v meste 😉 my pojdeme tak okolo druhej, ale asi peso, aby mali pospali.

matelko1
8. dec 2009

ahojte 🙂
deny drzim ti palce,nech vsetko dobre dopadne.zbehne ti to rychlo a ani sa nenazdas a budes doma.drz sa.

katrinb tak my mena este celkom nemame vybrate,ale paci sa nam oliver,alex,daniel,andrej..tak uvidime,stale kombinujeme.vybavicku mam,len kozmetiku,drogeriu mi treba dokupit a pre seba nemam do porodnice este nic.to si musim nakupit a cim skor.ani neviem co mi treba 🙂

no na umyvacku riadu nedam ani ja dopustit,je to riadna pomoc.....my byvame v dome.kupili sme starsi a 2 roky sme ho prerabali,treba este malickosti podokoncovat,a v lete sme sa do podkrovia pustili.takze zatial obyvame spodok,mame 3 izby dole,no a hore sa pomaly bude robit.ved aj tak babatka kym su male budu pri nas v spalni.

ajka72
8. dec 2009

mauzos aj my asi tak pojdeme o.k. prezvoním 😉 ja tiež idem kvoli tomu aby dievky pospali

katrinb
8. dec 2009

alienka .- aj ja som z KE...a byvam na Severe....takze my sme skoro susedky tiez 😉 To je super, kosicaniek je nas tu naozaj vela.Tusijm uz 6 ak spravne pocitam.

Matelko a ty si skadial, ak mozem vediet. A velmi pekne mena....a vsetky sa k sebe hodia...

mauoz a ajka - tak si to uzite v meste. Keby som mohla ist peskom, urcite by som dosla za vami...no nechcem velmi chodit po vonku pesko..lebo potom mi tvrdne dost brusko...bambulky sa mi terza zacalai vo velkom roztahovat, natahovat...tak ked chodim...im to nie je velmi po voli....

alienka73
8. dec 2009

Ajka, pri Tip tope, presne oproti som byvala cele detstvo az do svadby, potom sme boli chvilku nad Jazerom a teraz sme od min. roku nedaleko Jambe 🙂 . A mamu mam pri Tiptope. Tak sa mozno niekedy aj stretneme.
My sme sa nedavno vratili z prechadzky ale teda mne je teraz v tehu riadna zima 😒 . Ani hodinu som nevydrzala lebo drobci ( myslim aj ostatnych mamiciek) sa vzdy hraju len na ihrisku takze vlastne stojime na mieste a ja mrznem aj ked je plus 6stupnov 😨 .

matelko1
8. dec 2009

katrinb ja som zo spisskej novej vsi....aj moji drobci sa natahuju a ked som v klude,tak riadne kopkaju,brusko sa mi nadvihuje,je to zlate a ja ich steklim.....vo stvrtok som zvedava,ze kolko maju.uz sa neviem dockat 🙂

ajka72
8. dec 2009

o.k. tu je také pekné ihrisko ako je škola, školka myslím pri nás, tak ak by si išla k mamke tak daj vedieť môžem ti do IP poslať t.č.,my chodíme vonku hlavne poobede keď mi dievčatá spia v kočíku, takže sa môžem ako píšeš niekedy stretnúť, a myslela si že bývaš pri jumbe, ako je hutnik?

juliagregor
8. dec 2009

ahojte dievčence ako čítam môžte si v KE spraviťklub dvojčiat. 🙂

Teraz sme prišli z materského centra, boli sme cvičiť na fit loptách. Je to super. 😀
Poobede máme prvú besiedku v škôlke, tak sa teším, určite budem smokliť.
Pekný deň Vám prajem

alienka73
8. dec 2009

Ajka, poznam to ihrisko v lete tam niekedy siel s malym muz , lebo na Braniskovej ma kolegu s malym tiez skoro 2rocnym, tak sa starali spolu 😉 . Ja tam velmi nechodim, lebo mama pracuje a poobede maly spi doma. No a ako som pisala, my teraz velmi s kocikom nechodime lebo maly ho odmieta a ja nemam na to nervy tak sa tulame len tu po okoli. Ale ked budu dvojcatka tak mozno sa s nimi bude dat prechadzat a vtedy vas prideme pozriet ale to bude asi az v auguste 🙂 Termin mam zaciatkom jula
.Inac ja som velmi chcela byvat pri Tiptope len sme tam nenasli vhodny byt. A ano, teraz sme nedaleko Hutnika- Jasminu. Ak to tu poznas, tak blizko rampy, alebo blizko Palerma, alebo Cizik potraviny, tie pozna vela ludi, alebo Rokoko 🙂

julietka
8. dec 2009

........ahojte babulky dvojkarky, mam na vas jednu velku prosbu...viete mi prosim napisat ake ste mali hodnoty hemoglobinu v tehu pri dvojkach? Velmi mi na tom zalezi, lebo ma chcu poslat do nemocky pre velmi nizku hladinu vraj ohrozujem tym drobcov...a co ste uzivali? uzivam aktiferin od zaciatku tehu a hladina stale klesa a klesa...
dakujem

julietka
8. dec 2009

ja viem ze su tu temy o tom, ale vsetko je len o jednom babatku a viem ze ked mali kocky nizsie ako 90 bola to kriticka hodnota pre jedno babatko, ale ked su dve tak neviem..preto si chcem porovnat s vami babenky co ste cakali dvojky

ajka72
8. dec 2009

o.k. alienka samozrejme ako to bude tebe a aj mne vyhovovať sa stretneme my od sept. 2010 už ideme tu do školky, a ty kedy dávaš malého do školky?, inak moj muž zas robí blízko teba 😉
julietka s tým ti ja neporadím nemala som tento problém ale určite sa niekto nájde kto ti poradí 😉

avila
8. dec 2009

No toto... Zeby sa na vychode statisticky rodilo viac dvojciat? Ja som zo "stredu". Inak Alienka i mne byva riadna kosa. Som uz zasobena pancuskami a tielkom - to som fakt uz davno nemala. Ale neviem si pomoct.

Julietka, to ma mrzi, dufam, ze vsetko bude OK.

loginka
8. dec 2009

cafte dvojtehulky a dvojmaminky 🙂
vitam dalsie nove tehulky 🙂 zaujimave s tym nosenim, na striedacku si to viem predstavit
julia blahozelam k chodeniu!!!
baby asi sa stahujem do Kosic 🙂
ozaj a preco je susicka taka super? mne sa napr, lepsie zehli nie az take suche a tou susickou sa pradlo aj viac nici, ci nie?
mne zatial nevadi, ked sa to susi na susiaku, ked potrebujem nieco rychlo dam na radiator
ale umyvacka musi byt! 🙂

loginka
8. dec 2009

juliet , ja mam tiez nizku, naposledy po prelieceni injekciami zeleza 88 (predtym85), to som chodila na hematologiu, ty mas kolko?

mauzos
8. dec 2009

Logi pri susicke nemusis zehlit 😉

Juli ja ti vobec neviem povedat kolko som mala, vobec som sa o to nezaujimala a vsetky moje papiere aj s tehu knizkou si nechali v porodnici, takze ti to neviem ani pozriet ☹ Drzim palce, aby si do nemocky nemusela a zlepsilo sa to 🙂

loginka
8. dec 2009

jaaaaaaaaj a ja som ako aupairka musela, lebo to bolo dokrcene 😠

alienka73
8. dec 2009

Ajka, no tiez by som chcela dat od septembra maleho do skolky aj ked teda neviem co by bolo lepsie. Nechcem aby sa citil odstrceny ale neviem si to predstavit doma s troma detmi 😲 . Na druhej strane sa bojim, ze nam donesie domov same choroby , ktore by mohli babatkam ublizit , no on je taky nesmely tak zasa davat ho neskor tiez nehcem lebo vsetci v triede by sa uz poznali a jemu by sa horsie prisposobovalo. Mame tu v okoli taky pripad, ked siel az na 4roky a nevedel si zvyknut a stale plakal.A pozna tu dve deticky ktore by asi boli s nim v triede.Ale fakt neviem co je lepsie,no asi skusime a ked to nepojde alebo bude prilis chory tak ho potom nechame doma.
A aj moj muz robi blizko pri mne 🙂 , ktovie ten svet je taky maly, mozno robia v jednej firme 😅 .

julietka
8. dec 2009

logi mam 90 a stale klesa..co prosim ta uzivas? a na injekcie si dochadzala alebo si si pichala sama?lebo vidim ze si mala este nizsie..

alienka73
8. dec 2009

A tiez som pocula, ze v susicke sa zvyknu veci aj zrazit - poskodit, ale ked ju mauzos chvalis tak bude asi dobra. 😉 Aj svagrina ju chvali ale ona veci aj zehli.

murkaa
8. dec 2009

Ja som maleho tiez prestala dvihat, ked som otehotnela. Vysvetlovali sme mu, ze uz ho maminka nemoze dvihat. A postupne to tak odoznelo same,ze to berie ako samozrejmost. Z vane ho vzdy vybera tatino a ked nie je doma, tak pomaly prelezie na stolcek a ja sa uz k nemu zlozim na zem a vlastne vsetko pri nom robim po sediacky na zemi. S tym nemam problem. Tak sa aj postiskame a pohrame.
My byvame v RD a vcera sme malemu preniesli postel od nas zo spalne do jeho izbicky na poschodi. dve postielky aj sjeho postelou tam uz nevpraceme. Postupne sme ho pripravovali na to. Aj spavat chodil s tatinom hore, ale ta postel to stale pri nas istila. V izbe ma este rozkladaci gauč. Aj mi bolo luto a uvidim co bude dalej, lebo ked vecer pred spanim pozrel do spalne a zbadal, ze tam nie je ta jeho postel, tak mu to doslo a zacal plakat. (ale bol pri tom, ked sa prenasali-pomahal) On strasne chce braceka mat pri sebe v izbicke.
S tym oducovanim je pravda. Naucia sa to len treba vytrvalo opakovat, ze sa to nesmie.

katrinb, my mame meno pre dievca - muz vybral uz pri prvom tehotenstve - Daniela. Potom Erika a Daša. A ja som chcela Oliver, ale aby mali meniny v jednom mesiaci tak som z kalendara vybrala Dalibor. Tak by sa mi pacilo Dalibor a Daniela, ak bude parik.

No veci nakupujem teraz vo velkom. Uz mam skoro vsetko az na kozmetiku. Plienky, flase, deky atd, len kocik objednam az ked sa narodia. Pe seba som uz tiez co to nachystala. Podprsenky, vlozky...... musim to vsetko napratat na kopu a do kabele.

julietka ja som presne teraz pred dvoma tyzdnami mal Hg - 91. Dr. mi volal, ze okmzite lieky. Uzivam Sorbifer durules a citim sa lepsie, len este kontrolu mi nerobil. Tak drzim palce. Hlavne zavisi ako sa citis. Vsetky tie priznaky pri anemii. Ja dokonca pomaly stale robim aj vianocne upratovanie. Pol hodinlku s handrou a hodinku lezim. Volako to stihnem. Okna do ulice, musi umyt manzel.

minkak
8. dec 2009

ahojte kocky 🙂
deny dakujem velmi pekne 🙂 neveria,ze to bolo tak rychlo 😅
nie pri veronike som prenasala ...ani 2 vyvolavacky nezabrali tak ma poslali na izbu o 22-ej po celom dni cakania ci sa to rozbehne alebo nie. a pol jednej mi odtiekla voda a o 1 mi zacali 5min.kontrakcie,ale take ze dalo sa a sestricky,ze aby som sa snazila spat,ze to este nemusi byt-tak som sa tak snazila stale spat a driemkala som si celu noc,ked ma pozerali o 3-ej zistili,ze sa otvaram ,ze naozaj budem rodit,ze fiiiiiha vy ste ale bojovnica ved teda nemusite lezat....do rana urcite rodime!
ale ja som ich tam nechcela buntosit-zrovna v tu noc tam bol klud tak som stale driemala 😀
rano o 7 -ej mi davali CTG a dr.ze ukazte hned s na Vas pozriem-a ze jemineeee ved ideme rodit tak rychlo,rychlo....volala som muzovi prisiel okolo 7:15 do 7:30 este stale taka pohodicka -dalo sa tak ako aj v noci.a potom sa to nejako uz rozbehlo a 7:59 sa nam narodila Veronika 😵

deny drzkaj sa v ej nemocke ,nech si rychlo a hlavne v poriadku domka!!!!!!!budem na Teba mysliet 🙂

julietka ja tiez veru vobec neviem-vsetko ostava v nemocke,ale ja som mala tu hladinu tak tesne -tesne tak som brala len jednu tabletku kazde 2 dni ,ale mi to nerobilo vobec dobre-tak som to po dohode s dr.vysadila,ked som odchadzala z nemocky zase mi dali ten sorbifer,ale zase mi to zle robilo tak som to vysadila.
zajtra idem 1x k dr.tak uvidim ako som na tom,dufam,ze uz to nebudem musiet brat!!!!!!!!!

alienka aaaha tak Vy to mate takto so spanim 😉
no my sme Veroniku dali do svojej izbicky presne ked mala dva roky-dostala ju ako darcek k narodeninkam-tak sa jej hned zapacilo 😵
a ked mala 2 roky a necele 4 mesiace-tak k meninam uz dostala aj novu velku postel-takze toto spanie sme uz neriesili a tiez v kociku sme uz davno nechodili.
no a co sa tyka kupania-to ju uz dlhsie kupe pravidelne muz,tak som ju ja nemusela vytahovat-zdvihat!
a oducanie od plienok sme zacali tak okolo roku a 7 meisacov-takze to uz sme boli odvtedy bez 😉

presne ako Ty pises,aj ja som sa bala ze by som mohla ist do nemocnice,alebo keby sa mi narodili skor,ze kto snou bude-sme na seba velmi naviazane.....
tak som si to tak vsugerovala ze musi byt vsetko OK a do oktobra musime vydrzat aj keby co bolo 😀
lebo by som sa bez nej asi zblaznila 😀
a do skolky som jej dala tiez odklad-ale ona je oktobrova-tak jej vychadzaju zle roky ,takze bud.rok nastupi s tymi detmi co uz pojde aj do skoly 😉
tak by bola zbytocne o rok dlhsie v skolke 😉
lepsie nam je spolu domka ako keby sa mame stresovat ci stiham ist denne hore dole pre nu aj s babatkami....+ tie choroby....su este velmi malinke na choroby o rok to bude uz zase ine a nebudem stresovat co s nimi do skolky ako po schodoch a tak.....
a Veronika je velka pomocnicka-takze da sa 😉 😵
a tiez si myslim,ze sa este za ten rok pri nich dost "otrka"
a proste velmi sa tesim,ze ju mam pri sebe!!!!!!!!
a keby isla do septenbra teraz ja som sa tiez bala aby nebola tak odstrcena...a mohla som by uz kludne napr. v nemocke a ona by tam bola uz celkom sama a ja v nemocke ☹
by som sa zblaznila,takze som sa tak rozhodla uz v lete,alebo aj skor 😉

babulky drzkajte sa vsetky-pekny dnicek Vam prajem 😉

katrinb
8. dec 2009

murkaa - krasna dvojica - ze Daniela Dalibor. fakt...Schvalujem 🙂 😉 😉
A ako sa citis? Krasne tt uz mas.

Julietka - ja ti neviem s tymto pomoct...mne este len budu brat na toto krv - koncom decembra. tak uvidim potom, ake budem mat vysledky. Ak ich budem vediet, dam ti info.

minkak
8. dec 2009

katrin velmi krasne fotecky-eda kocicky su uzasne 🙂
na to ze sa Vam moc nechceli ukazat teda nadherne fotky-to budu ine kocicky 😵 😵 😵
a brusko uz Ti pekne narastlo-len si to pekne uzivajte babulky 😵

matelko1
8. dec 2009

katrin krasne fotecky.ja ked som bola na 3D/4D tak mi neurobil fotky,zle boli drobci otoceny,takze ....skoda