Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

julietka
15. jan 2010

vranka tak to ta naozaj obdivujem..ja som pracovala kedysi na onkologii, ale nie na detskej, no mozem povedat ze to bola pre mna taka "terapia" do zivota a odvtedy mam iny pohlad na vela veci, niektore veci uz fakt neriesim..
ale co sa tyka detskej onkologie tak to musi byt ovela ovela narocnejsie, mne staci ked vidim obcas tie deticky v TV ked ukazuju, je mi to tak strasne luto, vtedy sa mi zdaju byt vsetky nase problemy strasne vzdialene, resp. odkedy som robila na onko hovorim ze uz nemam problemy 😅

julietka
15. jan 2010

vranka u nas to tak isto prebiehalo, napisala som do eurocordu a tiez sa mi ozvali po nejakej dobe, ale nikto s nami cenu neriesil. rovno povedali ze tolko a 20percent zlava..ale mali ste stastie 😉

katrinb
15. jan 2010

julietka - ano len na kontrolu. Ja chodim ku svojmu porodnikovi vlastne od zaciatku. Neboj, lezkat nie...teda zatial nic tomu nenasvedcuje. Tiez sa neotvaram ani nic podobne sa nedeje....takze by to malo byt len kontrolne...

vranka - tak to ta obdivujem....celkovo obdivujem ludi, ktori robia na onkologii...a detskej. to uz nemam ani slova...klobuk dole. Vazim si takych ludi, ktori tam roibia....

matelko1
15. jan 2010

a co sa tyka pupocnikovej krvy aj mne dnes doki rozpraval,ze platila by som len za jeden odber.tak to by bolo super-este,ze mi da aj 130€ zlavu,tak som ho nechapala.ale ked pojdem bud.tyzden do nemocky,tak za nim skocim.dal mi sice aj tel.c.ale najlepsie sa mi komunikuje medzi 4 ocami.

dracik1
15. jan 2010

deny, citam, ze si uz mamina 🙂 , gratulujem k babatkam, hlavne, nech ste v poriadku a co najskor doma.....

baby, my mame tu najobycajnu odsavacku, uplne nam staci, drobci mali zatial len 2 x sople, aj ked 1 x riadne...aj tak mozete detom odsavat tak 3 x denne, aby ste im neporusili sliznicu v nosiku...a velmi dobre je mat doma spray do nosa s morskou vodou...my to pouzivame denne od narodenia

fefferonka
15. jan 2010

ahojte dievcata!!!
gratulujem deny, to je naozaj sila 🙂 hlavne nech su v poriadku a skoro doma.

dnes sme boli na nakupoch, tak som uz kludnejsia...aspon v comsi, lebo sa mi stala taka vec ☹ spadla som na zamrznutom chodniku ☹ nastastie do zadu, na chrbat, hlavu si udrela, brusko nastastie nic, ale sa tak bojim...
pohyby citim, len neviem, ci su to obaja.. baby, co mam robit? mam sa objednat k lekarovi? kdesi som citala , ze existuje pristroj na pocuvanie srdiecka pre domace ucely... fakt nechcem stresovat, ale ked si co i len predstavim, co by sa mohlo stat, je mi do placu...

eviska83
15. jan 2010

Deny - tak uz si maminka?Srdecne gratulujem a prajem hlavne veeeela zdravicka 😵
fefferonka- ja by som asi kontaktovala dr. co najskor- aspon budes kludnejsia.Ten pristroj existuje,ale myslim ze pri dvojkach ti je nanic- ved dost tazko aj v nemocke najdu obe srdiecka- teda aspon u nas - mne pred porodom museli davak akesi klipsne na hlavicky drobcov aby si boli isty pri monitorovani.

julietka
15. jan 2010

feferonka urcite sa daj co najskor skontrolovat, ak sa da aj hned,pretoze toto nie je sranda. Vobec ta tu nikto nechce strasit, ale nevies nikdy ci sa kusok placenty neodlupuje..to by si asi zacala krvacat, ale my to nemozeme posudit, najlepsie ti to povie lekar, takze ak mozes, vobec sa nestresuj, ale uplne v klude zajdi do nemocky nech ta skontroluju, radsej plany poplach ako potom lutovat...

julietka
15. jan 2010

katrin, tak este ze tak 🙂 lebo zacinam mat pocit ze kazda babenka co isla do nemocky akoze na pozorovanie uz sa cela domov nevratila 😅 akokeby to lekari chceli nejako urychlit..

mauzi nenapisala ti deny? ja som taka zvedava co sa od vecera co pisala, do rana zmenilo ze tak zrazu prisli drobci na svet, cely den som z toho v soku 😅

julietka
15. jan 2010

matelko a tebe budu robit jeden odber ked mas jednovajecnych drobcov?

juliagregor
15. jan 2010

feferonka chod do nemocky 😉

alienka73
15. jan 2010

Feferonka drzim palce aby bolo vsetko v poriadku ale radsej chod, budes kkudna, ze je vsetko v poriadku. Pozri ja kvoli par kvapkam vytoku som uz dvakrat bola u dr. ale tak nech nestresujem doma. 😕

Ohladom tej pupoc. krvi sa vas chcem opytat ci neviete ci su Ceptra a Eurocord dve rozne spolocnosti alebo je to jedna a ta ista? Lebo my mame pre maleho v Ceptre a na ich stranke je ze partnerom je Eurocord. Ja som bola v tom , ze to je jedna spolocnost.

katrinb
15. jan 2010

fefferonka - ja by som tiez sla k dokimu....ako pisala julietka - nestresuj (aj ked sa to asi tazko da) a chod sa dat skontrolovat. Ved nemas preco cakat....ide predsa o babatka

Julietka - no ja som teda tiez v soku cely den....ale verim, ze je vsetko OKI...ja mam cislo na Deny, no nechcem ju otravovat... dufajme, ze sa nam co najskor ozve sama.

alienka - a ty sa tiez drzkaj....

julietka
15. jan 2010

alienka ceptra a eurocord je jedna a ta ista spolocnost, akurat jedna je centrum pre uskladnenie a jedna je register, iba to takto maju podelene, ale stale je to to iste 😉

kati a nechces jej poslat SMS? 😉 mozno sa aj potesi a ze ju vsetci moc pozdravujeme a ze nas prijemne sokovala 😵

katrinb
15. jan 2010

oki, poslem jej SMS a piozdravim od nas vsetkych dvojtehuliek a dvojmamin.....dam vediet, ak by sa ozvala

alienka73
15. jan 2010

Julietka dakujem za vysvetlenie 😉 .

matelko1
15. jan 2010

julietka ano tak by mi robili len jeden odber tym,ze su jednovajecne,ale este musim porozpravat s dokim.
feferonka radsej chod k lekarovi,aj kamoska moja spadla a hned isla s manzelom do nemocky,tam ju skontrolovali,ci nahodou sa jej neodlupla placenta-vsetko mala ok.ona spadla zo schodov a narazila si este aj krize,lebo spadla na nejake zabradlie.

luciaf13
15. jan 2010

Deny uz si maminka, GRATULUJEME, zbehlo sa to nejako mocmoc rychlo ale hlavne nech su drobci v poriadku , nech dobre papkaju a maminke vela mliecka prajeme aby ste boli rychlo doma.

mauzos
15. jan 2010

Az teraz som sa sem dostala. Poobede som telefonovala s Deny. Su v poriadku, mali su samozrejme v inkubatoroch, ale je o nich dobre postarane. Je v nemocnici ktora je velmi dobre vybavena pre nedonosencov, takze verim, ze bude vsetko v poriadku. Narodili sa o 3,15 sekciou. Deny odtiekla plodovka a dostala aj kontrakcie, museli jej najprv ostranit steh z krcka a hned isla na salu na sekciu. Takze si chuda vytrpela, ale uz to ma za sebou a dufam, ze uz bude len dobre. Je sama na izbe, tak si snad trocha oddychne, kym nastane kolotoc.
Videla som uz aj fotky malych, su nadherni 😵

julietka
15. jan 2010

mauzi dakujeme za uzasnu spravu 🙂 takze sa to zbehlo takto rychlo, deny mala pravdu ze je to sila na psychiku zazivat tam jeden porod za druhym. Dolezite ze su vsetci traja v poriadku a srdecne pozdravujeme maminku aj bobacikov a maminke zelame veeela mliecka a skore zotavenie 🙂

juliagregor
15. jan 2010

mauzi som rada, že sú OK celý deň som na ňu myslela

ozaj matelko ako sa má Soňa a trojčatká ?

dnes sme boli v Tr. Tepliciach a videla som štvorčatká na vianočnej pohľadnici takí boli zlatí 🙂

juliagregor
15. jan 2010

matelko a prečo ťa chcú cievkovať?
ked vyskočí bielkovina stačí zbierať moč bud 12 hodín alebo 24 hodín a to sa dáva do labáku
aj si opuchnutá?, nohy, členky
pri pôrode ma cievkovali a už som mala spinál, trošku zaštipkalo a bolo 😉

jajka28 máme rovnaký okres 🙂

katrinb
15. jan 2010

mauzos - to je super, ze Deny je OK...aj chalani...super spravy.... No odtrpela si teda urcite, ale ma to za sebou ako si pisala. Fotky ma deny na FB?

matelko1
15. jan 2010

no preto julia,lebo mam bielkovinu v moci.ani ja som tomu nerozumela,ale co narobim.len clenky mam opuchnute,ale to je vraj v tom tt normalne,tlak mam dobry,vlastne vsetko je ok.
sona sa ma dobre,dnes mi pisala,deticky dychaju same,len musia este pribrat lebo su malinky,takze do konca februara tam bude urcite a potom uvidi co a ako dalej.

vranka4
15. jan 2010

julietka,tiež si myslím,že psychike nepridá pobyt v nemocnici a ešte keď tam vidíš všetko možné...ale verím,že deny si teraz trošku oddýchne a načerpá nové sily,aby mohla čo najskôr byť s detičkami,aspoň ich vidieť,tešiť sa z nich 😉
mauzi,pozdravujem deny a ďakujem za bližšie info,bola som zvedavá ,čo sa stalo 😖
tehuľky,len vy pekne dohovárajte tým drobčekom v brušku,nech tam ešte vydržia v tom teplúčku,lebo teraz je zima 😉

mauzos
15. jan 2010

Karin, jej manzel ma fotky na FB 😉

juliagregor
15. jan 2010

takí sú malinkí a zlatunkí 🙂

ajka72
15. jan 2010

mauzi viem sa aj ja pozrieť na FB keď nie som prihlásená resp. zaregistrovaná? tak strašne by som ich chcela vidieť a určite od nás pozdrav deny 😵 😵 😵

vranka4
15. jan 2010

sú krásni,v tých inkubátoroch sa mi ani nezdajú takí malinkí 😵 ,však oni to dobehnú 😉

mauzos
16. jan 2010

Ajka nie, musis sa zaregistrovat a mat Deny v priateloch. Uz by si sa mohla aj ty zlomit a dat na FB 😉

Veru Vranka nevyzeraju taki drobni, ale chudatka take ubolene napichane na hadickach ... 😔 Ale jasne, musia dobehnut a za chvilu z nich budu valibuci 🙂