Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
29. jan 2010

Julietka mas krasny tyzden! Aj Katka, drzte sa! 🙂

Katka a kam ides rodit do ktorej nemocnice? A akeho porodnika mas? Ja by som sla asi do novej len neviem koho si mam vybrat, aj ked zatial to neriesim.

julietka
29. jan 2010

alienka dakujeme 🙂

baby pozerala som si na nete u vas v Kosicach nemocku nadstandard a musim zhodnotit ze daleko lepsie vyzeral ako u nas na Antolskej 🙂 ...ale neviem ktora nemocka to uz bola 😅

katrinb
29. jan 2010

julietka - tak hlavne oddychuj...ja take bolesti mavam iez...ale tiez len sem-tam....ale je to podla mna v poho.

alienka - ja chodim ku svojmu porodnikovi vlastne od zaciatku....popri moejj doktrorke...chodim do Sace. Takze tam budem aj rodit. &Ja som si vlastne vybrala jeho a podla toho uz bola jasna nemocka. A rodit by ma mal prednosta. Takze tak...A co sa tylka izieb...nebola som pozriet, abi salu ani izby a ani nepojdem. Nie som typ, ze musim si to pozriet. Ved aj tak to neovplyvnim...ak by sa mi nieco nepacilo. A ani nie som ten typ. hlavne, nech ide porod hladko a potom nech sa maju OK bambulky.....ja to vydrzim....cokolvek - pre ne

nana77
29. jan 2010

ahoj katka!
len ti chcem napisat, ze si mi strasne sympaticka svojimi prispevkami, nazormi a pohladmi na vec 🙂

krasne a pohodovo zvladas tehotenstvo, strasne ti drzim palce, aby si vydrzala co najdlhsie sa bude dat a uz sa tesim na princeznicky 🙂

pa
pekny vikend
jana

taella
29. jan 2010

tak som odvážila vaničku bumble a váži 1,4 kg . 😉
vonku s deťmi sa dostane zatiaľ sama , doma si ich naložím do vaničiek , dole preložím do kočiara , ktorý je v kočikárni ( vaničky tam ostanú ) a potom už iba jeden schodík z brány a som von . 😉
Teraz som si to tak prepočítavala , tak je to cca 20 kg , ktoré vláčim a občas sa k tomu pridruží aj nákup a to už teda poriadne fučím , keď sa teperím ku výťahu , ktorý máme na medziposchodí 😝 😝 😝
len ešte neviem ako to budem robiť , keď sa mi nepomestia do vaničiek a nebudú ešte vedieť chodiť , to už asi nebudem môcť chodiť sama vonku 😒

katrin posielala som ti nedávno žiadosť o priateľstvo na FB 😉

dracik1
29. jan 2010

taella, boze, vy uz mate rok! prajem vsetko najlepsie 🙂 neboj, urcite si najdes system...ja som nechavala jedno dieta dole priputane v kociku, kym som vybehla pre druhe...ale my byvame bez vytahu, takze som udrziavala hlasovy kontakt 😀 , co som niekde citala, baby nosili jedno dieta v nosici ma chrbte a druhe v naruci 🙂

katka, julietka, mate super tt...katrin, dufam, ze este 2 potiahnes...

loginka
29. jan 2010

caute kocky!!!!
hlasim sa, uz sme od stredy doma pustili nas hned na 4 den domov, s cim som sice neratala, ale je to super, v nemocnici by to bolo podstatne tazsie
bol to nadherny pocit odviezt si ich konecne domov 🙂 🙂 🙂
mam tu maminu, manzel ma volno takze to krasne stihame (teraz 🙂) drobci su zlati, maly je placlivejsi, akurat som bola trosku zmatena ako budeme papat, ale prikladame sa kazdy raz, takze uz ani pomaly nestiham a nemam co odsavat, tak hadam maju dost, ale stane sa, ze nechcu zakazdym z prsnika

tehulky drzim moc palce, je nieco nove?

katrinb
29. jan 2010

janka - nana - si zlatucka...to strasne potesi take...co si napisala.....si zlata....a dik za povzbudenie.... Ja sa hlavne snazim byt pozitivna...a naozaj sa drzat pri zemi pri akychkolvek situaciach a zbytocne neprehanat 😉 A celej vasej rodinke a vlastne vsetkym maminam a tehulkam prajem krasny vikend...

taella - ja sa ospravedlmnujem, no na FB nechodim nejako casto,...ale mrknem tam dnes.....doriesim 😉 A ja to bduem mat tiez perne...byvame na 4 posch. bez vytahu....no fuuuuu. Ale co uz . nejako si budem musiet system najst. A nakupy mi tak skoro samej hrozit nebudu. Ale mm mi pomaha a verim, ze bude aj nadalej...ved predsa nie sme roboti...no nie? A teraz citam, ze aj dracik je na tom podobne....takze nic neostava...len si najst system, no nie?

loginka - no super...ze ste doma....to ti verim, ze ten pocit ich mat pri sebe vo svojom musi byt cooool 😎 😎 😎 A ked nechcu vzdy mliecko, tak ich prikrmujes?

juliagregor
29. jan 2010

loginka to je super, že ste už doma 🙂 užívaj si bábatenká 🙂, ten čas tak rýchlo letí

dráčik ja to robím tak isto 😉 , najprv bežím dolu s jedným pripútam do kočíka a bežím hore pre druhého, stále mu spievam rozprávam udržujem kontakt, oblečiem si bundu, čapicu rukavice a bežím dole s druhým, ten ma čaká v ohrádke, aby si neublížil , bývame na 4 bez výťahu 😝

juliagregor
29. jan 2010

katka nana má pravdu 🙂 si správna tehuľka 😉

katrinb
29. jan 2010

Juli - aj ja byvam na 4 bez vytahu...aspon mam teraz od vas navod, co a ako riesit.....Esteze mam zvucny hlas...ze nebudem musiet velmi kricat a bude ma pocut az dole 😀 😀
A dik za ru "spravnu tehulku" - snazim sa. Ale to aj vdaka vam, ved hlaven vy mi davate rozumy..... 😵

juliagregor
29. jan 2010

susedia si už zvykli a ani moc už nenakúkajú 😀
katka ja si pamätám, už si mi písala, že tiež bývate tak vysoko,
deti ešte spia, tak čakám a pôjdem s najmenším do Optiky vybrať škuľky

taella
29. jan 2010

tak mi bývame na siedmom a to nehrozí , že ma bude počuť až dole 😖

juliagregor
29. jan 2010

taella ale ja ked zakričím počuť na je do susedného baráku 😎
akí ste už veľkí 🙂

juliagregor
29. jan 2010

gratujujem k rôčiku a zatiaľ si prvá, kde som videla tortičku aj na pol roka, super nápad, veľmi sa mi to páčilo 🙂

janula13
29. jan 2010

nanus ka ahooj,zase som ta nasla niekde 😉 slubujem ze raz odpisem na IP, ja nestiiham, no cim to je?

prepacte ze som tak vtrhla, nostalgia ma premohla, reku nakuknem ako sa roziruju nase rady 😀 a vsimla som si ze krasne ake tt vam nabiehaju, tak drzim palceky vsetkym tehulkam, len tak dalej tahajte co najdlhsie..
katrinb, symposka si, uz len podla nasho motta v profile 😀

katrinb
29. jan 2010

janula - 😀 😀 😀

lulu14
29. jan 2010

Ahojte kocky prave mam chvilocku casu Ninka isla s tatinkom k dedkovi. Dnes my volala pano ucitelka zo skolky ze jedno dievcatko u nich v triede ma kiahne tak som sa dost zlakla lebo sami viete ze je to v tehotenstve velmi nebezpecne ale uz som ich chvalabohu mala tak my odlahlo. Pozeram ze riesite ako s kocikom aj ja sa toho moc bojim ako budeme chodit my byvame na osmom poschodi a mame 2 vytahy ale su take malicke ze ledva som sa zmestila s Ninkou s jednym kocikom. Dvijkocarik tak urcite v nijakom pripade nevpracem. Potom mame na prozemi taku mensiu kocikaren kde maju susedia natrieskane bycikle tak vobec neviem ako to budem robit. Katrin ty to mas ako vymyslene?

lulu14
29. jan 2010

A este som sa chcela spytat ze maminky co uz maju deticky aku poberaju matersku a kolko dostali za obidve po narodeni ten prispevok viem ze na jedno je to 25000 tisic, Ja si platim to dobrovolne nemocenske uz 2 roky a teraz so na rizikovom a mam celkom slusnu marodku. Tak som spokojna.

katrinb
29. jan 2010

lulu - no urcite si casom si urobim system....praxou...ale zatial si myslim, ze to budem riesit takto: mam kocikaren, teda kociarik necham dole. A bambulky bud budem nosit vo vanickamch domkov...na medziposchodi si stale jednu necham a druhu vynesiem...alebo v kocikarni uz na nich budem mat ulozene vajicka a v nich ich budem nosit domkov. A v kocikarni ich dam do vaniciek. A ked uz budu vacsie..tak mozno to budem riesit ako Julka, Dracik....ze najprv jednu odesiem a potom druhu...alebo aj o vaku som rozmyslala...ze jednu do vaku a druhu na ruky. Ale to este mam cas. podla mna postupne, ako budu rast si budem riesit aj system.... uvidime. Kazdopadne to bude zaujimave 😉

loginka
29. jan 2010

katrin, zatial nedokrmujem UM, v podstate kojim pri papani oboch ked sa da, niekedy dokrmim odstiekanym

katrinb
29. jan 2010

logi - jaaj...tak len tak dalej.....drzkajte sa. A kojis ich spolu, alebo osobitne, Ako ti spinkaju?

juliagregor
29. jan 2010

ahojte
lulu, pôrodné sa dostáva od 1.1. 2009 aj na druhé aj tretie dieťa, takže ak sa darí, tak to môže byť až 75000.-Sk. Ty dostaneš 50000, tiež dobré. Materská sa vypláca 37 týždňov a potom rodičovský príspevok, ktorý teraz zvýšili na 256 EUR.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
str. 24
http://www.socpoist.sk/starostlivost-o-dieta/13... - takto sa dá zvýšiť materská bez priplácania DNP, musia byť splnené podmienky: byť na RD so starším dieťaťom, byť stále zamestnaná a mať dobrého šéfa alebo mzdárku

loginka je super že vám to takto dobre ide 🙂

pipka
29. jan 2010

taelli, dodatocne gratulujem k jednemu rociku 😵
ja nestiham nakukat, tak len v rychlosti vas vsetky zdravim 😉

hanulka uz ma zubale vsetky vonku, tak mame teraz dobre obdobie 😉 aj hajame aj papame ukazkovo...klop klop klop 😉
a do toho vsetkeho som prave zistila, ze sa nam podarilo prirodzene otehu taaak sa strasne tesime na dalsie babo...a ak boh da, tak mozno aj tie moje vysnivane dve 😎 v pondelok idem na utz, tak potom podam hlasenie,paaa 😵

a drzte sa tehulky...a samozrejme aj maminky 😉

vranka4
29. jan 2010

ahojte 🙂 ,pipka,tak gratulujem 😵 ,už sa teším na ďalšie super správy 😉 ,hlavne nech je všetko o.k.ozvi sa potom,čo nové,Hanulka je už veľká slečna-15mes.--letí to 🙂 ..no a teraz vás idem dočítať,len som musela reagovať na pipkine novinky 🙂

mauzos
29. jan 2010

pipka to je supeeeer sprava, velmi gratulujem a drzim palce aby to boli tie tvoje vysnivane dvojky 😵 Juuuj tesim sa ...

vranka4
29. jan 2010

mauzi,tí tvoji chalani sú ohromní,na FB sa z nich tak vytešujem a tie videáá..nemajú chybu 😵 😵

mauzos
29. jan 2010

vranka dakujem 😵 ved aj ti tvoji su rozkosni 😵

eviska83
29. jan 2010

jeeeej pipka - velka gratulacia - a zo srdiecka zelam dvojky 🙂 🙂 🙂

ajka72
30. jan 2010

mauzi a čo keby si hodila foto aj tu, na FB nie som a ani neriskujem lebo budem total závislačka a manžel so mnou už neprehovorí 😀 , ale tu by si mohla tiež oprášiť albumček a hodiť niečo aktuálne

a taella aj ty to tu zanedbávaš s fotečkami ☹

pipka veľké gratulko k tehuľkovaniu tak nech sa dotehuľkujete do uspešného konca a ja ti prajem aj trojičky 😵 😵 😵 a super že sa vám to podarilo aj prirodzene aspoň si sa vyhla tej celej procedure 🙂