Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
31. jan 2010

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1015...
dostali sme hračky a ohromne sa im to páči, len mne už dochádza fantázia pri tých maňuškách..

alienka73
31. jan 2010

Murkaa takze neodsavas, len krmis a prikrmujes um chapem spravne? Drzim palce nech to ide co najlahsie a nech deti pekne papkaju. Zvlastne ze prave dievcatko boli brusko a chlapceka nie.

Julka, no mam susedku lekarku ktora sa tomu mlieku trosku venuje, teda uz nekupuje rodine ani mliecne vyrobky, ja tak viem,z e kyslomliecne su dobre. Jej deti - 5 a 3rocne piju, teda aspon v lete to tak bolo ryzove a sojove mlieko a starsi je uz v skolke tak najblizsie sa jej opytam ako je to so skolkou, ci mu to mlieko nechyba.

alienka73
31. jan 2010

🙂 .Joj ale samozrejme na ryzove ci sojove ne budeme pri dvojickach mat, ved jeden liter stoji 50sk takze to nie je nic pre nas, len som chcela napisat ako to niektori riesia, ti co si to mozu dovolit

alienka73
31. jan 2010

sorry za preklepy

ajka72
31. jan 2010

alienka inak aj ja čo mám kámošku a má v školke chlapčeka tak tiež piju v nej len KM, a on je zvyknutý len na sunar tak na začiatku vobec nepil mlieko v školke teraz si po roku už trochu zvykol, doma pije stále sunar, KM odmieta jedine v školke možno trošku vypije ale či tam naozaj niečo vypije ťažko povedať a taktiež musí vedieť piť z pohára flľaše s cumlom ani so sosáčikom tam mať nemože

ajka72
31. jan 2010

moje tiež nevypiju čisté KM tak im ho riedim s UM a tak im to chutí ale do školky musíme sa naučiť piť aj čisté KM, UM by som chcela dávať do tých 3 rokov ale už zmiešané s KM

juliagregor
31. jan 2010

ahoj
Adka viem ako to myslíš..
ja mám tiež kamošku, ktorá dávalen srvátku a do škôlky si nosí vlastnú stravu...ja s tým ale nesúhlasím....sója je geneticky modifikovaná a to fakt nemusím
ved máme u nás zdravé strukoviny, fazuľka, šošovica, ...
u nás býva jedna pani ktorá je prísna vegetariánka tak samozrejme mäso nedáva ani deťom, teraz jej 5 ročnému synovi museli dávať nový klb - môže plakať koľko chce
deti majú papať všetko v rozumnej forme a množstve,...
o streve pre deti sa veľa popísalo...ja osobne nesúhlasím so žiadnymi dietami a ani prejedaním, ..
mlieko dávam plnotučne, acidko ľúbime, jogurty smotanové a aj tvarohové dezerty, maťko dostane aj čokolku malí majú do dvoch tokov čas....
napríklad rožky, mne ich mato nechce a som rada, v škôlke majú len chlebík a deti, koré sú naučené len na rožky odmietajú papať...všetko má svoje plusy a mínusy....toľko môj názor ...

alienka73
31. jan 2010

No jasne, soju ani ja nejem ani malemu nedavam aj ked mozno tiez malo neskodi. Napr. tofu sem tam kupime a malemu chuti. ta by nemala byt geneticky upravena.A nehovorim o vegetarianstve 🙂 . Len o mlieku. Ale nechcem to tu rozvadzat. Kadeco sa pise a treba si vybrat. Vsetko s mierou. Masko papkame 😉. Ja som bola zasadne proti sladkostiam tak skoro a proti zbytocnemu prisladzaniu ale okolie zvitazilo. Maly ochutnal a uz mi napr nezje nesladenu vyzivu, mozno trosku bananovu inac sme presli na sladene hamanky a pod. lebo ine ovocie do nho nedostanem. Ale napr,cokolady nekupujem, nejak cielene, to skor nejakeho brumika.Tak snad mu ten cukor velmi neublizi, a teraz nemyslim na obezitu, ale celkovo na zdravie.
Mimochodom ked bol v sepetmbri chory a papal prve antibiotika tak dr. sama povedala, ze by nemal vtedy mlieko, alebo co najmenej...
Momentalne mame ryzove mlieko lebo ma stale trosku sopliky a nejak mu zachutilo, ale jasne ze to nenahradi ani um ani km to by sme sa nedoplatili...Rano dostal normalne nutrilon to ryzove som kupila len na spestrenie. Ale
Na stravu mame kazdy iny nazor 😉 .Ale co ma vie pekne nahnevat ked mu ako mozno 7mesacnemu magistra v lekarni chcela dat cukrik 😠 . A teraz sa tiez pri velkych nakupov v hypermarketoch stretavame s tym, ze mu pri pokladni zakazdym pokladnicka dava farebne lizatko. Nemam to rada, farbiva sa snazim nedavat. Ved je kopa zdravsich sladkosti, naco dvojrocnemu davat zafarbene veci? Jasne ked budu mat v skolke tak sa tomu nevyhnem, bohuzial ale zatial mu to nebudem pchat... o.k ale o vyzive uz nebudem pisat, kazdy jeme co chceme, ze? 😉

katrinb
31. jan 2010

Juli - dik za info ohladom nemocky....vidis, clovek sa stale nieco nove nauci 😉 A ak sa rozhodnete do tretice.....tak nam daj vediet 😝

Murkaa - ste perfektni ako to zvladate...fakt

loginka - ale ved to je fajn....lepsie je doma...to teda urcite

nana77
31. jan 2010

ahojte tehulky a maminky 🙂
loginka, mali su nadherni!!! 😵 😵 super, ze vas pustili domkov, aje ked dovod je vselijaky, ale uz ste doma a tam je najlepsie - aj babatkam aj maminke. urcite su v poriadku, inak by ich asi nepustili. tak sa drzte a nech vam robia len samu radost!!!

taella - vy uz mate ROK????? 🤐 😲 😲 ...nechapem...ved len teraz sa narodili, krpcekovia... tak sice dodatocne, ale o to uprimnejsie zelam karolinke a oliverkovi vsetko najlepsie k ich prvemu rociku!!!! co sa tyka tych poschodi - uplne ta chapem. my byvame na 8., je to o drzku niekedy. ale vzdy som si nasla nejaky system, vsetky si najdeme... ja od malicka s nimi chodievam von prevazne sama, kazdy den minimalne 1x. mm je v praci, svokra takze mi nema kto pomoct. ale ako vravim, nasla som si system - v kazdom obdobi ich zivota, a zvladame.

janulka, ahoooj!!! no, moji maju o chvilku dva roky a este stale ma ta nostalgia nepresla a stale sem este chodim, pocitat trosku o tehulkovani s dvomi babatkami, zaspominat, podporit dievcata...

juli, bozinku moj, ten tvoj kuceravy chlapcek je taky krasny!!!! 😵 😵 na zjedenie, nadherny!!! a tie okuliariky mu veeeelmi pristanu 🙂 . ja neviem preco, ale vzdy som mala slabost pre deticky v okuliaroch...

julietka, nooo!!! nadherne tyzdne ti svietia pri mene!!! tak to mozeme kazdou chvilou cakat dobre spravicky!!! drz sa, uz si finalistka!!! tesime sa na nove babatka!!!

kocky, s tou stravovou - ja tiez davam pozor, co zjedia. snazim sa to neprehanat ani tak, ani tak... kazdopadne, mame smolu, ze ondrejko mi uuuplne odmieta mlieko, uz asi 3 mesiace nedostanem do neho ani kvapku. skusila som uz vsetko mozne - rozne druhy mlieka, aj ochutene, aj neochutene, vseliake znacky, aj obycajne kravske, aj s grankom, aj bez granka...uz som ho skusila oklamat oblubenym poharikom so slamkou...ale nic. neznesie ho, okamzite vypluva. takze musim to vselijako maskovat do jedla - najcastejsie pudingy, jogurty, pribinaciky, syry, kase... to zje, inak nie. co sa tyka sladkosti, este som im okrem piskotov a par krat brumika ine nedala. tiez si myslim, ze do dvoch rokov maju cas. ved cukor ako taky je vsade - v pecive, v jogurtoch, v chlebe...

juliagregor
31. jan 2010

nana dakujem
čítala som, že plátkový syr nahradí 150 ml mlieka, čo sa týka živín...

dracik1
31. jan 2010

juli, tie deti zjedia ohromne vela co???? a to su este krpci....moj muz teraz ako som chora chodi nakupovat / inak chodim na nakupy s detmi ja/ a kazdy 3 den horekuje kolko penazi nechal v potravinach....za 2 dni to vsetko zjeme 😀
ani ja mojim nedavam ziadne sladkosti, tycinky a pod...myslim, ze maju cas...., ked budu vediet, co je sladke...asi im to uz nebudem moct odopierat...ale zasa nie som nejako prisna...nekupujem ziadne bio a pod 😀

juli, maly je velmi pekny chlapcek, , okulky mu pristanu..ale vsetky 3 tvoje deti su pekne...sam vam vydarili 🙂 a az teraz som si vsimla na fotke adu sagatku 😀

juliagregor
31. jan 2010

dráčik ja som z nich ozaj na nervy, ja nechcem vyzerať ako blbka, že stále dokola píšem o tom, čo tie deti stoja...
na dva dni varím 5 litrový hrniec polievky, plus druhé a oni to zjedia....a ked poviem, že ideme papať, tak kričia HAM a bežia do kuchyne ku stoličkám a to každú hodinu ...sú neskutoční...

dakujem za detičky poviem mm ale ved aj ty máš zlaté deťúrence a tie modré očká... 🙂

julietka
31. jan 2010

juli to mas uplnu pravdu tehu si treba uzivat 🙂 mame drobcov vymodelnych, dlho sme na nich cakali a tak sa tiez snazim si vychutnat kazdu minutu a aj ked su niektore momenty tazsie naozaj to treba brat tak ze to patri k tomu a hotovo..tak isto sa snazim psychicky nastavit aj ked uz budu drobci s nami, kazde tazke obdoie pominie a pride zasa krajsie..budeme si z vas dvojmaminiek brat priklad, vsetky starosti su dvojmo, ale aj radosti

matelko ma roomig ci nie?

loginka krasny su drobcekovia, taki spokojnucki ze uz su s maminkou doma 🙂

pipka no drzime palce nech su tam zajtra dve babuliatka 😵 a ak to nie je tajomstvo podarilo sa prirodzene tentokrat?alebo ste mali este snehuliacikov?

julietka
31. jan 2010

alienka my sme kupili celovy teplomer, ktory je sucasne aj usny a meria aj teplotu stravy..stale ho skusam a naozaj funguje presne, aj manzel mal horucku tak presne nameral, ja som si merala na cele aj v uchu a naozaj tam bola aj presna odchychla ako je napisane v navode ze v uchu mas inu teplotu ako na cele a merala som aj jedlo 😉

http://www.topcom.net/sk/staroslivostodieta/pro...

dracik fiiiiiha to je teda palka za umelu papanicu, riadne zarabaju spolocnosti na detoch 🙄

juliagregor
31. jan 2010

julietka neviem

dracik1
31. jan 2010

juli, myslim si, ze ziadna kocka, co tu caka dvojicky a bude 1x maminou nevie co ju caka 😖 ...ani ja som nevedela a minule som sa bavila aj s nanou...a tiez skonstatovala nieco podobne 😀 ....deti su fakt super...ale chce to riadne nervy a plnu penazenku al. muza co zaraba aspon 50 tisic v cistom aby sa dokazalo slusne zit.....a fakt plati "male deti male starosti a velke deti velke starosti 😀" , normalne mi je luto za tym, ked boli malinkati...straaasne rychlo to ubehlo 😔

juli, prajem ti, aby si ten teplomer co najmenej pouzivala....teda kocka si to dotiahla riadne daleko...mas uz termin al. cakas kedy to na teba pride? 😀

julietka
31. jan 2010

juli teeeda 5 litrovy hrniec polievky 😀 to ti zachvilu drobci usi objedia 😅 a este pockaj co bude v puberte..som mala suseda co v puberte jedaval bezne na ranajky prazenicu z 15stich vajec a ty to vynasob tromi, no u vas bude veselo 😅

kati to je sranda co pises, ja sa tiez uz asi dva mesiace budim cca kazde 2 hodiny a dnes si hovorim ci aj ine tehulky to tak maju a citam ze hej, to je mile 😅 asi sa naozaj nase telo pripravuje na ten "babatkovsky rezim"

dracik1
31. jan 2010

julietka, na detoch sa zaraba najlepsie..lebo kazdy rodic si odoprie aby kupil dietatu 😔

juliagregor
31. jan 2010

julietka budem ich posielať k babke na obed 😀
dráčik súhlasím s tebou 😉 , mimochodom kukla som z okna a Adkine deti sú už hore 🙂

dracik1
31. jan 2010

😀 , nasi este spia...teraz chodia spavat tak okolo13h...niekedy az o 13.30 a to cca 40 min blbmu v postielkach kym zaspia...ale zasa spia 2 hodiny v kuse...to predtym nehrozilo spavali 1 hodinu to bolo na porazenie....no Jakubko sa prave zobudil...som ho nejako prechvalila dorazil do obyvacky... 😖

juliagregor
31. jan 2010

aj moje sú hore 🙂
ideme papať
pekný deň prajem

julietka
31. jan 2010

juli, babka bude mat radost 😀 ale ak je taka typicka babka tak sa potesi ze ich moze "vykrmovat" 😉

julietka
31. jan 2010

dracik ja viem, zial, vsetky spolocnosti zarabaju na detoch..uz len teraz ked sme nakupovali zakladnu vybavu pre drobcov tak som si to uvedomila,ale snazili sme sa neprehanat, vacsinu veci sme sa snazili si pozicat, ako vajicka, pebalovaci pult, vanicku a pod, plienky handrene sme dostali, kupila som len 10 novych..uz sa len modlit aby bolo mliecko..
dracik a bojis sa davat drobcom kupene krabicove mliecko? ja som myslela ze uz od pol roka sa moze davat ak dieta nie je kojene...teda kedysi to tak bolo..viem ze mne ako 3mesacnej davali normalne prevarene mlieko z obchodu...lebo moja mamina nemala mliecko 😕 myslis ze sa moze tym ublizit detickam?

julietka
31. jan 2010

loginka az teraz som zaevidovala ze vas pustili domov kvoli podlaham 😅 fiha hadam budem mat kde ist rodit 😀 tie podlahy menia na porodnici, ci sestonedeli?

dracik1
31. jan 2010

julietka, svetova zdravot.organizacia odoruca davat kravske mlieko od 2 rokov, poznam maminy, co davaju od roka a uplne v poho...skor urcite nie...aj ja som na kravskom od 3 mesiacov..ale vtedy bola ina doba, malo alergenov, smogu a inych negativnych faktorov...a pravda, ze ani to mlieko nie je co byvalo.........

julietka
31. jan 2010

dracik moze byt, aj ked to co povie WHO beriem dost s rezervou, tiez nahravaju biznisu ohladom dalsich veci napr.umele nasadenie virusu chripky aby mohli expedovat vakciny a pod, ale to je na inu debatu..s tym mliekom-urcite je pravda ze to co byvalo kedysi uz dnes nie je, ved uz len tie pasienky na ktorych sa tie kravicky pasu nie je to co byvalo za nasich cias... 🙂

alienka73
31. jan 2010

Julka, no to ti verim,ze vykrmit 4chlapov nie je ziadna sranda,moja teta ma troch synov tak u nich sa stale jedlo a vzdy mali navarene ako v restike a plnu chladnicku . 😀
A to zarabanie na detoch aj mna stve, vsetko je strasne drahe. Ja som akurat pozerala na inzeraty, lebo nebudeme kupovat nove, to by sme sa nedoplatili.Nastastie z jedneho kusu mame po malom takze nakupujeme ako keby sme cakali jedno dietko 🙂.No ale aj to je dost, hlavne ked sme si mysleli ze s vybavou mame po starostiach ze predsa vsetko mame po synovi 😅.

Julietka vdaka za ten link na teplomer, z tej znacky mame baby vysielacky a teda uz sme ich aj reklamovali a aj tie druhe su dost o nicom ale tak asi to neplati na vsetky vyrobky z tej znacky.

Dnes sme chceli zajst do obchodaku lebo sa tam inokedy neviem dostat ale mame totalne zasypane snehom aj pred garazou tak sme sa nedostali 😀 . Dufam,ze teraz nebudeme tyzden doma kvoli snehu. Uz treti den snezi a fuka 😒 .

tintin
31. jan 2010

ahojte, som tu na skok 😉 pozeram, ze sa bavite o mlieku. My sme malej zacali davat kravske mlieko od 1 a pol roka...rano dostane kravske a vecer je davame umele. Dosto som to mlieko riesila, mam kamaratov lekarov a ti mi hovorili, ze uz take velke dieta normalne spracuje kravske mlieko, ze je to len business farma spolocnosti, aby sa co najdlhsie kupovalo umele. a okrem toho viete, ze niekedy pred 7-8 rokmi v casopise Dieta odporucali davat umele mlieko do roka? a potom kravske? moja sesternica mi to vravela...to mozno o niecom svedci. najlepsie je vyskusat ako na to vase dietatko zareaguje 😉

eviska83
31. jan 2010

Ahojte
Takze sa tu rozobera KM? Ja som skusila davat po 1 roku- ale mali sme riedke stolice 😉 tak sme to presunuli a zacali davat ked mal 1.5 r. a pohoda- on mlieko zboznuje - dokazal by vypit aj 3L 😀 Uz asi mesiac sme na kozom mlieku kvoli exemu- a baby nam sa to fakt vycistilo- 😉 teraz sa zasa z niecoho vyhadzal 😒 ale citala som ze dieta do 3r.moze v pohode aj 0.6l denne.samozrejme plnotucneho 🙂
Ja doteraz nesladim synovi nic- on by sladeny cajik ani nevypil- obcas na mna niekto moze pozerat krivo ze davam velky pozor na stravu - ale kedze syn je alergik- co ine nam ostava 😒
Alienka- no my sme na tom boli presne rovnako- vsetko sme mali po synovi- este ze mame parik- 😀 no keby boli 2 baby- neviem neviem 😀
Juli - syna mas velkeho fesaka- teda vlastne vsetkych 😉