Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
11. feb 2010

Matelko mali su rozkosni 😵

Bevca ja ti odporucam tiez kojaci vankus, ja som sice kojila len dva tyzdne, ale ma fakt mnoho vyuziti. Kup si ho cim skor, vyborne sa s nim spi v tehu. Ja mam dva obycajne velke plnene gulickami, kupila som odruky za par korun. Mali ich mali donedavna v postielkach, mali akokeby take hniezdo, dobre sa im v tom spinkalo. A tak isto ako Eviska pouzivala som ich ako oporu, ked este nevedeli poriadne sediet. Teraz mam jeden na zemi a valaju sa po nom 😀
Najmensiu velkost oblecka sme mali Newborn z Tesca, to je o nieco mensie ako 56 a plavali v tom. Zalezi aj na tom, ake velke sa babatka narodia. Ja som im zo zaciatku obliekala na doma len tie cele dupacky - pyzamka, velmi sa mi to osvedcilo, lahko sa to obliekalo, rozopina sa to po celej dlzke. A kolko oblecka treba je individualne, kolko krat denne ich budes musiet prezliekat, podla toho ci ti budu grckat, ci sa pocikaju pri prebalovani, co sa mojim dost casto stavalo ... dokupit mozes hocikedy ak by ti bolo malo.

juliagregor
11. feb 2010

ahoj mauzi tiež si skoro hore

bevca niečo naučia v pôrodnici, ale nestresuj, kojenie je veľmi intuitívna záležitosť a dobré je najprv sa naučiť prikladať mimi po jednom a až potom experimentovať s dvoma naraz...
vankúš je dobrý aj na polohovanie bábätiek, treba polohovať aj hlavičku, aby ich nemali zležané...
ja som ho nemala a poradila som si aj bez neho, ale napriek tomu ho odporúčam, mne ho kupovali do daru a nakoniec som si vybrala fusaky na zimu, čiže tak....ale ako píše mauzi, využiješ ho a dobrý je guličkový natrasieš ako potrebuješ (u nás ho mali v pôrosnici)

dala som fotky Adka s okulkami...zlatko moje oblepenú ma polku hlavy...

mm išiel kúpiť do Liedla plienky , majú akciu, tie mám vyskúšané...

ajka72
11. feb 2010

bevca ako píše julia kojenie je intuitívna záležitosť ja som bola prvorodička a hneď s dvojkami ja som si pozrela pred porodom nejaké obrázky ako sa koja bábatká naraz potom ako píše julia je doležité naučiť sa priložiť babatko k prsníku aby sa ti dobre prisalo, ja som koj. vankuš nemala, položila som si jednu na taky vačší vankuš zo začiatku je dobré ak ti niekto pomože priložiť druhé bábo lebo to prvé je už prisaté, ale potom som si našla systém ako si druhé bábo mám k sebe položiť aby som si ho vzala k prsníku keď som bola sama s nimi, inak mám v albume foto ako ich kojím naraz v porodnici, ale určite je dobrý koj. vankúš ja by som skor kupovala taký s guličkami lebo ten si vieš upraviť tým že su tam guličky ako nafukovací ten mi pripada neskladný

včera sme boli na karnevale a bolo suuuuuper 😵 😵 😵

juliagregor
11. feb 2010

ajka teším sa na foto

ajka72
11. feb 2010

fotky pridané 😉

juliagregor
11. feb 2010

ajka aké sú podarené...takéto malinké deti sú najchutnejšie...zlaté boli... 🙂
ideme v piatok, urobím im snehuliakov...

ajka72
11. feb 2010

ešte som pridala nejaké aktuálne z tejto zimy lebo som to akosi zanedbávala ☹

bevca
11. feb 2010

baby dakujem za rady, kojacie vankuse s gulickami preskumam, pozerala som si vase albicka, tusim vam aj zavidim, ze uz mate take velke deti 😉

juliagregor
11. feb 2010

bevca 😉
ja by som zase ešte na chvíľku chcela mimi 😉
mne sa tu už bijú 😠

katrinb
11. feb 2010

Juli - no pravda....mamina...ani si to neuvedomujem. cimm je to blizsie, zda sa mi tato myslienka byt ajkasi zvdialena....ale neznasilnujem to....ono to pride....vies, cele tehulkovanie som si priala, aby boli kocky co najdlhsie v brusku....ved este si to prajem - a zrazu sa neviem prepnut na myslienku, uz nech su vonku. Ale je to tak....a neriesim to. Dufam, ze nie som vadna...hm?

eviska - krati....krati..... uvidim, co v pondelok u dokiho. On mi nekazal, ale ja pojdem na lacno, aby som si zriesila predoperacne....no len dufam, ze mi nepovie...ze este nie. Lebo zacinma byt aj nervozna, ze ak to na mna pride....nahodou doma...uz nech je pondelok. Toto cakanie ma uz zabija...v tie posledne tyzdne...fuuu

bevca - ja si tiez myslim, ako mauizi, ze kup si par oblecka...a ved casom dokupis. Ono by ti bolo luto nakupit teraz vela vela a potom by si zistila, ze nieco nepouzijes....sama praxou zistis. ja mam z kazdeho oblecka par kusov...ma to rozne...a uvidim, lebo mozno nejake veci ani nebudem pouzivat. A tie velkosti tak, ako napisala Juli....ja mam zatial vyprate a pripravene len tie najmensie...ale aj napriek tomu, ze su vsetky newborn, nie su rovnake. Ono to alezi aj od znacky....a tie 62 mam doma sice, ale vyprate nie. Nepredpokladam, ze sa mi narodia veolke dievcatka...aj ked no neviem stopro. Ved aj vyprat a vyzehlit sa to da z dna na den...tak sa len priprav tak, aby si mala z kazdeo nieco. Aby si bola spokojna.

A co sa tyka toho vankusa. ja som si ho kupila este v polke tahu...a gulickami, tiez od ruky...za fajn cenu. A bez neho nejdem spat. Proste je to teraz taky moj druhy mm v postielke 😉 😀 Ale taka je realita , no co uz. odporucam ti ho na 100%. Aco sa tyka kojenia, to este nemam skusenost, ale myslim, ze ak ho budes pouzivat od zaciatku, tak si na neho zvyknes. Ak by si ho nemala, aj tak by si si nasla nejaky system. Ale preco si to neulahcit, no nie?

katrinb
11. feb 2010

Juli - moje zlate, ao sedia za tym pocitacom..a to ocko...juuj...prelepene teda dost. Ale bude lepsie... Su zlati, ze, mamine pomahaju ....

Ajka - krasne princeznicky....

Vsetky uz maminy mozete byt hrde, co ste dokazali a aake krasne deticky mate.....fakt, je to WAU....dvojicky mat proste nie je sranda...ani pocas tehu ani potom..ale vy to zvladate 😎

nana77
11. feb 2010

ahojky!
katka, pekne cisielko tt ti svieti v pase 🙂 !

bevca, presne tak, ako radia dievcata - nekupuj privela oblecenia, zvlast toho uplne najmensieho. babatka zacnu priberat a rast velmi rychlo. a moze sa stat, ze niektore nevynosite... ozaj lepsie dokupit, ved dnes je to vsetko uz tak dostupne... ja som kojaci vankus mala, ale bohuzial nevyuzila... 😔 . malych som nekojila, a na spanie v tehu mi bol lepsi paplon medzi nohami..

julietka, ninka a samko su zlatucki!!!! krasne babatka!! 😵

katrinb
11. feb 2010

nana - no svieti pekne....este nech posvieti chvilinku 😉

matelko1
11. feb 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
o chvilku ideme s drobcami k dr.sme objed.na 12:15hod.tak som zvedava kolko pribrali.dam vediet.

lulu14
11. feb 2010

Ahojte dievcence ja sa len chcem spytat ci my neviete dat niektora aktualny kontakt na predajnu v Mocenku na obchod s kocikmi a hrackami lebo na internete kde maju stranku tak som volala na vsetky cisla co su tam uvedene a ani jedno neni aktualne aj n a mobil, dakujem za odpoved. pa

janulqa07
11. feb 2010

katrin: ahojky tak vcera sme boli okuknut to ABC-cko a fakt super, vcera som objavila este jeden novy tak sa rozhodujeme je to skoro to iste len kratsie a dost drahsie. Jaaaaj este sa snazim stretnut nejaku maminku s detickami vedla seba, ale ako na potvoru teraz ked treba tak nestretnem a ked som zistila ze som v tom tak min. 4 denne 😒

katrinb
11. feb 2010

janulqa - no to je super...ze si ho videla. A aj mne sa zda byt super...hihi. A ktory ten druhy si videla? Lebo mne sa pozdaval za sebou este Jane...ten je kratsi...no fakt drahsi...tusim cca 300 € bol drahsi....skoda. A aj casualplay zacal vyrabat pre dvopjky, no to este asi nikde neponukaju...a neviem ani kolko stoji. Ale vyzeral byt tiez kratsi...

luciaf13
11. feb 2010

ahojte 🙂 vitam nove maminky ako sa nam to tu pekne rozrasta 😀

lulu cislo do Mocenku je 0902 103 171, 0917 480 495...ja som tam volala cca pred tyzdnom a boli cisla funkcne

ku kojacemu vankusu - na radu vas maminiek uz aj ja som jeden splasila na MMB, dlhy 180cm a vyplneny gulickami a za super cenu 😎 teraz ho v noci obimam xixixi a dufam, ze aj pri kojeni ho vyuzijem co najdlhsie. A ak nie tak aspon budeme mat podperu pre babatka 😀 😀

inak kedy by som si asi mala zacat balit veci do nemocnice 😎 😎 😎 ?????

Pekny dnik zatial prajem

luciaf13
11. feb 2010

lulu teraz som si uvedomila to cislo co som ti napisala je do ppluxbazaru v Tvrdosovciach 😀

do Mocenku je toto 0905 727 325 xixixi aj to bolo funkcne aj tam sme volali 😎

janulqa07
11. feb 2010

katrin tak ten CasualPLAY stiji so vsetkym asi 17OOe 😲 Jané sa mi tiez pacil, ale nevyhoda ze sa nedaju dat deticky oproti sebe. Ono mne nejde o krasu aj ked je kocik pekny nepohnevam sa 😉 ale hlavne musi byt pouzitelny ako ja potrebujem a bala som sa tych kolies, ale nie su take male ako na obrazku. Pri malom som mala 3 kociky a este nevyrobili taky ktory by vyhovoval vo vsetkom.
to som este zvedava na ceny ostytnych veciciek co mi bude treba, az mam strach pozerat ceny

katrinb
11. feb 2010

janulqa - no teeeda...ten casualplay je brutal cena....uz to prehanaju ti poniektori vyrobcovia. Este mas cas hladat, tak si vyber kociarik, ktory sa bude hlavne tebe pacit. A ozaj, pohlavie este nevies?

lucia - ja som sa zbalila tusim ked som mala 32tt...pre istotu. A som spokojnejsia..ze ak by nieco sazriesilo, tak mm nemusi chaosit

janulqa07
11. feb 2010

katrin: ha chcela by som vediet ale este neviem. ☹ rodina si praje dievcata, ale ja sa stale bojim, ze ked budu traja chalani tak ma znicia 🙂 takze to budu chalani stale mi vsetko vychadza naopak ako by som si predstavovala, ale hlavne nech su deticky zdrave 🙂
takze vy uz vsetko mate a netrpezlivo len cakate

katrinb
11. feb 2010

no veru tak

janulqa07
11. feb 2010

ale riesis same prijemne veci. 🙂
ja som uspala maleho, pozicala som si od neho tabulku na kreslenie 🙂 a beham s metrom a spekulujem co s bytom.
katrin ked b udem mat baby budes mat uz jednu odberatelku na vecicky.

katrinb
11. feb 2010

super janulqa - suhlasim,.....a velmi s tym behanim neprehanaj...aj oddychovat treba - nezabudni

janulqa07
11. feb 2010

co je u mna zaujimave, ked nic nerobim iba oddychujem je mi zle. ale nemakam, mam dobreho priatela ktory sa ujal domacich prac takze mne vela neostane. jedine co ma vie znicit je moj maly 🙂
katrin a ten kocik si kupovala tu na sk?

katrinb
11. feb 2010

ano, ja som ho ale kupovala cez net z dvoch predajni...aby som mala co najnizsiu cenu... Vajicka na SK...oni boli vo vypredaji a zbytok na www.malvik.cz. cize z Ciech....len dufam, ze ho nebude treba reklamovat... A to je super, ze priatel pomaha...treba si to uzivat. Aj moj mm vsetko uz robi....a aj mi kazdy druhy den vari - mne uz nic nedovoli. Ale ved uz to nepotrva dlho....a pomozem mu 😉

janulqa07
11. feb 2010

no mat dobreho chlapa to je na nezaplatenie, to dobre viem o com pisem. ja sa len bojim skladat kocik z roznych obchodov aby mi to vsetko potom sedelo ale netreba na autosedacky adapter ze. mne sa nepacia farby ☹

katrinb
11. feb 2010

janulqa - ja som praveze kupila vajicka s adaptermi...a teraz sa uz ale vraj nevyrabaju. Ja mam Risus. A teraz sa predava tusim len Rider. A k nemu musis dokupit adaptery. A neboj sa, ze nebude sediet....ved to musi - aj oni objednavaju kociar nie ako celok s vajickami a vanickami-....ale osobitne na casti

janulqa07
11. feb 2010

jaj tak ak som pochopila rider plus adapter. keby som zohnala ten risus tak bez adapt.?