Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

luciaf13
31. máj 2010

ahojte cervene stuzky mame na kociku aj my 😉

stikutku mali aj moji vsetci chlapi v brusku a su OK takze ziadnu paniku 😉

nas nedoplatok za byt : 110€ 😝 😝 😝 😝

Jakubko chytil zehlicku hrucu 😒 😒 😒 😒

a pozitivna sprava - dnesna poradna OK a vahy bombonikov: 5400g a 5240g 😀 😀 😀 😀 😀

luciaf13
31. máj 2010

jaj a zabudla som bola som na kontrole po sestonedeli a hovorim dokimu , ze este nemam menzes a on ze vsak kludne mozete byt tehotna 😕 😕 😕 my skoro oci vyliezli 😕 😕 😕 a on este ze s akym kludom tu sedite a nemate este menzes......ale chvalabohu na UZV nic nebolo a stale ma tlaci do antikoncepcie ale zial skusala som asi tri-styri druhy a nerobi mi dobre 😒 😒 tiez som premyslal nad Mirenou ale neviem neviem aj to su hormony a ja mam zvacsenu stitnu zlazu...doki hovoril, ze to nema vplyv ale podla mna ma.....

alienka73
31. máj 2010

Matelko drzim palce na cvicenie...

Do ktoreho tyzdna sa dvojicky povazuju za predcasne narodene? Kedy su uz donosene?

Nas maly nezaspal, sopli tak cely cas odsavam utieram sopliky, lebo este nevieme fukat a ja uz nevladzem.

juliagregor
31. máj 2010

@luciaf13 váhy wau.....
Jakubko bobáčik, toto je môj najväčší stres, popáleniny ☹ má to moc?

murkaa
31. máj 2010

@juliagregor tu je orientačne cena a možno ešte gyn.vypýta za naloženie
http://www.adcc.sk/web/humanne-liekyail/mirena-...
a my ideme 24.6 na neurologiu - som sa vypytala, kvoli tomu prehýbaniu (ale už sa to lepší) aj tak pôjdem
- no a do štvrtka sme sami - tatinko išiel na lezecké cvičenie

ajka72
31. máj 2010

adi neviem to isto ale myslím do 36tt sa berie ako predčasne narodení ale neviem to na sto percent

luciaf13
31. máj 2010

@juliagregor no ma popaleny ukazovat, ma tam pluzgiere skoro cez cely prst...ale nedal si povedat a tak dufam, ze sa poucil. Aj ked ho to muselo boliet , ale ja som tu zehlicku drzala v ruke a on furt , ze idem zehlit idem zehlit a zdvihla som zehlicku ze nebudes zehlit a vtedy sa jej chytil ☹ ☹ ☹ no a predtym som mu asi 30krat povedala, ze zehlicka pali......on sa skoro svihol od jedu ze nepali !!!! a tak zistil na vlastnej kozi ze pali, aj ked je to krute.

alienka73
31. máj 2010

Luci, tak snad sa tvoj maly poucil, nas je nepoucitelny, on sa niekde tresne a za sekundu je tam zas 😒 . Ja preto s nim radsej ani nezehlim a ked aj tak som hysterka a vrieskam ked sa ide priblizit k doske, on sa chce hrat na zehliacej doske s autickami.

Aji dik, este musim vydrzat , snad aj dhlsie ako do 36tt ale dnesna noc bola des, som myslela ze to brucho ani neprevalim na druhu stranu.
a teraz ho mam ako kamen idem lahnut, majte sa

juliagregor
31. máj 2010

teraz budem za brutalistku...mne to poradila kamoška a spravila som to aj Maťovi aj krpcom, ja som ich sama popálila, ale nie aby ich to bolelo, ale ked to bolo teplejšie, aby vedeli, čo znamená páli, horúce...spravila som to na šporáku, na trube..lebo tam sa mi stále motali...

murkaa
31. máj 2010

@alienka73 predčasne narodené do 36 t.
@luciaf13 krásne váhy - my ideme v stredu na poradnu, ale maly uz ma isto aj 8 kg!! a chudatko popalene. Mnarek si zasa prepichol taku nafukovaciu stoličku. Potom hodinu reval, aby som to opravila - hovorila som nepichaj do toho - musel vyskúšať
@juliagregor nie si brutalistka, to aj mi sme prikladali k horucej trúbe (radiator), ale nie až žeravej

luciaf13
31. máj 2010

@juliagregor ni esi brutalistka, myslim ze je to ucinnejsie ako ked stokrat povies ze to pali

@murkaa a dusu ste uz zohnali?

luciaf13
31. máj 2010

@murkaa 😎 😎 😎 az teraz citam IP 🙂

luciaf13
31. máj 2010

@murkaa a to fakt ze Daliborka ma 8kg????? 😎 😎 😎 chlapik 😎 😎 😎

katrinb
31. máj 2010

@luciaf13 - fiiiha, to su ale krasne vahy......my mame 3 mesiace...a mame 4400 a 4600 g.....hmmm. Ty prikrmujes? Alebo len UM davas? Ak ano, tak tam je pes zakopany......
@murkaa - tak tomu sa hovori, ze rastie ako z vody 😀

katrinb
31. máj 2010

maminky - mam na vas otazku. Moja jedna slecna ma uz inu stolicu - od vcera vecera. Uz nie je horcicovej farby ale je taka husta, ako zemiakova kasa....a su v nej takisto zrazene kusky mliecka. Aj vasim babvatkam sa zmenila stolica? inak je v pohodicke.....prdka si pokojne. Len ta stolica je uz ina....ono moze sa uz ta stolica zmenit?

A este jedna prosba. dievcata sa mi uz o chvilku nezmestia do vanicky. Lebo mam v nej este taku podlozku spongiovu....ako vy ioch kupete uz teraz? Alebo ked su vacsie? Odkedy sa pouziva to sedatko do vane? Poradte.....rozmyslam aj o kupe toho vedierka.....no ale to ani neviem, odkedy alebo skor dokedy sa to pouziva....? hm?

juliagregor
31. máj 2010

@katrinb na farbu a konzistenciu stolice si už nepamätám, ale ked ju nebolí bruško ...
vedierko má loginka...ja som mala klasickú veľkú vaničku....a sedátko do vane, až ked sedia samé a pevno - cca 10 mes.

katrinb
31. máj 2010

@juliagregor julka dakujem

juliagregor
31. máj 2010

som trafená 😀
malých som prezliekla, dala čisté tepláčiky a ponožky a zabudla som na plienky 😀 😝
utieram mláčky 😀

janulqa07
31. máj 2010

juli nic nemoze byt dokonale 😉

ja som dnes zacala stresovat, prislo na mna ze co ak skoro porodim, co ak nebude nieco v poriadku
strasne sa sledujem

este mam otazocku, prvy porod bol sekcia, teraz doktor hovoril ze uvidime, to mozem rodit po cisaraku aj normalne? ked nahodou vydrzim 😒

juliagregor
31. máj 2010

@janulqa07 kľud, čím viac čítaš a hľadáš, tým je to horšie 😉 ,
do dvoch rokov sa neodporúča klasický pôrod po sekcii, ale väčšinou volia po sekcii, znovu sekciu...a zvlášť, ked sú dvojičky 😉

janulqa07
31. máj 2010

@juliagregor snazim sa ukludnit, ono to nie je tym citanim, ale zrazu ma kazda mala bolest strasi, pri malom som o nicom nevedela, ziaden morfologicky utz, prietoky, predcasny porod a pod. teraz sa bojim ze to kedykolvek pride 😒

sused vam este nebuchal ked ste cely den doma?
moj bol s manzelom asi pol hodky ale zacalo prsat , maly je ako maly cert 😠

juliagregor
31. máj 2010

janka zvládneš, ten koniec je náročný, predsa sú tam ve deti 😉
sused zatiaľ nebucha, ked sme robili podlahy, dávali sme dve izolácie ale musí ich počuť ....

janulqa07
31. máj 2010

uz som si nasla zabavu, hladam este vecicky pre deti

neviem ci by riskoval a isiel sa stazovat 😀

katrinb
31. máj 2010

@loginka - ako sa ti kupe vo vedierku? Kludne mi napis aj IP.....alebo tu.... vopred dik za info

loginka
31. máj 2010

ahoj @katrinb , ja si vedierko pochvalujem, teraz uz je to parada, predtym sa tam babo horsie drzalo, ale teraz akokeby tam sami sedeli, staci aj menej vody, neviem do kedy to vyuzijeme, dufam, ze este zo 2-3 mesiace posluzi
@ juliagregor na tie sedaky sa chystam potom, dobre sa tak kupe?
inak my sme mali minuly tyzden po 6 kilakov 🙂
@matelko1 aj my mame ist cvicit s malym, kde budete chodit?

loginka
31. máj 2010

prčedvcerom spali nasi skoro celu noc - obidvaja sa zobudili az o 5.30, normalne som sa strhla, ze som nieco prespala 🙂
baby ako ste zacinali s prikrmami? Dominik je na UM, bude musiet zacat skor?

katrinb
31. máj 2010

@loginka - ahojky, a ako sa inak mate? A pekne vahy tiez mate..... uz aj velki ste. To tak velmi rychlo leti...ved nedavno sme si pisali s bruskom este......a pomaly to bude pol roka. 😖 A dik za info ohladom vedierka

loginka
31. máj 2010

@katrinb inak oki 🙂 pravda, bolo to absolutne ako vcera
minule som si pozerala fotky aki boli miniaturni a teraz hotove decka macate 🙂
deti su absolutne odlisne, Laurinka vydrzi aj bez bavenia, ale okolo Dominika treba stale skakat, takisto je to aj s tym zaspavanim, ona zaspi aj sama, ale Dominik , on potrebuje blizky kontakt
ale su strane zlati, Domko sa uz aj zacal smiat nahlas, su velki smejkovia
pomaha mi este mamina, takto zvladame, a ty ako? si s nimi sama cez den?

katrinb
31. máj 2010

@loginka - juuj , tak to mas zlatusikov. A dievca je dievca...my zeny sme silnejsie a samostatnejsie 😵 . A ano, som sama...uz som si zvykla. Chodim uz aj von sama (teda uz nieco vyse mesiaca)....nemam vytah...tak ich nosim v autosedackach dole a potom hore. Ale da sa to. Hore je sice vacsia fuska...ale no co uz. A k tebe chodi maminka na den?

murkaa
31. máj 2010

@katrinb záleží asi od pôrodných váh. my sme mali 2680 (Daniela) a 2580 (Dalibor) a v 3 m. Dali - 6360 a Dani 5520. Predbehol ju statočne

@katrinb stolica babatka závisí aj od toho, čo zješ ty. Ak je citlivá, tak bruško reaguje. Zle je ak je zelená, ale dlhšie. Ja zatiaľ kupem v detskej vaničke, ale prvú sme mali takú širokú a krátku, tak sme vymenili za dlhú a úzku. Naštastie sme nekupovali.

@janulqa07 kľud a presne ak bola prvá sekcia = druhá sekcia, ale nebooooooj

@juliagregor dobrééé, plienočky už asi nepotrebujete

a tu na porovnanie - váhy a jedno z MDD (dobrý lezec)