Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
1. júl 2010

@lucia.kl aké ste vlasaté 🙂 nádherné bábiky 😉 , to ťa museli v brušku riadne štekliť 😀

lucia.kl
1. júl 2010

@juliagregor veď som mala taku zahu, že som nevedela čo skorej ☹ ja som bola tiež taká vlasatá

juliagregor
1. júl 2010

@lucia.kl fotky v albume krásne a pri poslednej ako tatinko krmi dievčatká, ma hned napadol ten článok v Mame a ja, čo sme tu dávnejšie rozoberali, ako ich nemohla naraz krmiť .... 😎

juliagregor
1. júl 2010

@lucia.kl ale vieš aká budeš pyšná, ked ich budeš vyčesávať a robiť vrkoče...ja možem akurát tak hladkať mojich brčky

lucia.kl
1. júl 2010

@juliagregor som prihodila nové fotky do albumu 🙂 dá sa naraz krmiť a určite aj kojiť, ale to si asi nvyskúšam ☹ ale hlavne nech baby priberajú a rastú, to je najdôležitejšie, na vrkoče sa už teším, včera sme sa s mm o tom bavili, že budú mať dlhé vlasy.

včera sme boli na poradni a Alexa má 49 cm a 2810g a Nicol 48cm a 2520g a sú uplne v poriadku, doktor ich pochválil, že aké su mrštné a silné - NIcol sa prevracia na stranu a snaží sa dvíhať hlavu

juliagregor
1. júl 2010

@lucia.kl šikovné a krásne dcérky máš 😉 a nebud smutná kvôli kojeniu, hlavne, že ste všetky tri zdravé...no niekedy to nejde

mariett
1. júl 2010

Ahojte,my sme boli včera v poradni,mali sme tri mesiace a už vážime hodne.Ja Dáriusko mám už 6730g a ja Ryanko mám už 6670g.Sme urastený však?

jitkatatarova
1. júl 2010

@lucia.kl Gratulujem ku krasnym dcerkam.Mas sa co obracat.My sme mali 3hodinovy kolotoc,tak ich naucili v Trencine.Este teraz sa divim ako sme to zvladali.Ale ked prinasaju tolko radosti,tak clovek aj zabudne na unavu.

alienka73
1. júl 2010

Ahojte mamicky, chcem sa len opytat moze sa pri kojeni jest paradajove pyre, prip. paradajkova polievka?

katrinb
1. júl 2010

@alienka73 - skus si zavolat domov laktacnu poradkynu...mam na jednu cslo..je uzasna. A bola u mna doma, ak chces, daj vediet a ona sa ti pozrie, ci ich dobre prikladas.....A ja vzdy menim prsniky.....raz je Adelka vpravo a na dalsie kojenie vlavo a dookola
@lucia.kl ste krasne
@mariett a ty kojis, ze tak vazite? Alebo UM? Lebo ste urasteni...to teda hej
@alienka73 ja sm paradajky ani nic s paradajkami nemala do dnes....a to mame zajtra 4 mes. Ale to je na tebe...niekto papa vsetko od zaciatku...ja som radsej nie..kedze je to velmi silny alergen....ja o chvilu budem skusat paradajky

lucia.kl
1. júl 2010

moje tri lasky 🙂

ajka72
1. júl 2010

@lucia.kl krásne tieto spoločné fotky s tatikom su hádam najkrajšie tiež ich máme zopár a niektoré su ozaj vydarené, teraz náš tatik si užíva dievčatá keď ho češu, mažu krémom nožky, včera mu česala chlpky na nohách a bruchu, tatik len priadol

lucia.kl
1. júl 2010

@ajka72 na našeho tatina to ešte len čaka, ale on sa teši ako ich bude rozmaznavať, a to bol nešťastny ked zistil že čakame dievčatka, strašne chcel syna

ajka72
1. júl 2010

@lucia.kl však aj u nás su to tatikove a samozrejme aj moje lásky, moj bol dievčatám rád ale tiež si myslím že keby bol jeden chlapec tak by sa nenahneval

mariett
1. júl 2010

@katrinb No my sa len kojíme čisto.Zatiaľ nedokrmujeme ničím.

katrinb
2. júl 2010

@mariett - fiiha, tak to mas super...no my mame dnes 4 mesiaciky a mame cca 5500 g....to len odhadom, lebo pred pred troma dnami sme mali cca 5400 g....teda Adelka o 200 g menej.....tak klobuk dole....musis mat fajnove mliecko
@lucia.kl krasna fotka s tatikom......
@ajka72 tak tatik musi byt aky hrdy na dievcence.....ked sa necha tak rozmaznavat 😉 Prides v pondelok na stretko, ze? komnecne sa stretneme....

alienka73
2. júl 2010

Ahojte, zas mam otazku, kedy sa da ist v tomto pocasi prvykrat von s detmi? @tintin ty kedy pojdes?
My sme sa este ani k pediatricke nedostali lebo akurat ma dovolenku a konci ju az 12.jula tak dufam, ze to nevadi ze az tak neskoro pojdeme na prvu poradnu. 😕 Ta co ju zastupuje nas nechcela zobrat ze az ked sa vrati ta nasa...

zbinka
2. júl 2010

@katrinb ,,,ahojky ,,,,my dnes mame 5mesicikov a vahy ,,,,Janulka 6600g, a Zuzanka 6380g,,,zatial sa tiez len kojime a prave vcera sme sa vazili
Ahojky vsetky nove dvojmaminy,,a blahozelam k babetkam,,,krasne vahy,,,fiiiiiha ,,,a este aj spontanny porod
prepacte, moc uz sem nechodim,,,teda vela nestiham, no citam vas,,,,a zesnem ako sa to tu rozbehlo,,,,,
pekne ranko zelam vsetkym,,, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zbinka
2. júl 2010

@alienka73 my sme sli von asi po troch tyzdnoch,,,no bol februar a strasna zima,,,teraz je to ine,,,,,

katrinb
2. júl 2010

@zbinka vsetko najlepsie k dnesnym piatim mesiacikom.....a mate pekne vahy....tak som sa ukludnila, ze nie sme az tak velmi chude...teda my nevyzerame byt chude...ale tie vahy, ked porovnavam...uz nebuem. Ved kazde abbo je ine.... a vy ste nadherne....take bruskate, ako moje slecny A krasne okate ste. vy ste jednovajecne, ze?

tintin
2. júl 2010

@alienka73 k nam pride pediatricka domov. ja tiez neviem kedy pojdem von....tak asi za 2 tyzdne. Co sa tyka toho kojenia napisem IP.

lucia.kl
2. júl 2010

@alienka73
@tintin baby my sme išli von hned , akurat davam pozor aby sa neprehriali alebo im nebola zima.

zbinka
2. júl 2010

@katrinb aj vam vsetko naj,,,a co to pises,,ake chude?? ste nadherne vsetky tri a super mamina s teba,,,vahy vobec neries, hlavne ze su zdravucke a mas dost mliecka,,,,, citam vas tu obcas,a ako tak pozeram, ty vsetko stihas a prispievas dostatocne, klobuk dole,,ja tolko toho nestiham,,,,,no polepsim sa slubujem
kazde babo je ine,,,,,,neporovnavaj s ostatnymi,

bibianka
2. júl 2010

Kočky, práve triedim deťacie ošatenie a mám straaaašne veľa bodýčok, pyžamiek atd. Väčšina je fakt vo veľmi dobrom stave, niektoré ako nové, predám to lacno, nie ste niekto z KE, aby ste ma toho zbavili, pls? Tuším je to od veľkosti 74 (asi aj 62) do 86. Nemám kedy to nafotiť, tak najlepšie by bolo, keby ste si prišli povyberať.

bibianka
2. júl 2010

a roztomilé tričká, ktoré dedko ponosil z Maďarska, vôbec nenosené ☹

bibianka
2. júl 2010

spacie vaky

bibianka
2. júl 2010

zimné overaly

matelko1
3. júl 2010

dobre ranko prajem 🙂
dnes vyzera,ze bude krasne teplo.... 🙂

bombula
3. júl 2010

@alienka73 pediatricka moze prist k tebe domov. u nas ta nasa bola. je velmi zlata, ordinaciu ma v detskej nemocke. ak chces kontakt , poslem. je velmi zlata ( aj jej sestricka) sama ma 3 deti. a ked mam otazku, vzdy jej mozem zavolat.

bombula
3. júl 2010

@alienka73 ku kojeniu: ja som 8 dni kojila a ked som po "dokojeni" odvazila tak som zakzdym zistila ze sa maly nenajedol vobec nic 🙂 :(( bol sice celkom happy lebo si podudlal ale iba kratko a potom jacal od hladu. takze je najlepsie uistit sa vazenim pred jedenim a po kojeni ci si mala vobec nieco vytiahla a hlavne kolko.. a pocuvat ci pri tom riadne prehlta, to zn. ze mliecko tecie..
ja som to po 10 dnoch vzdala, ked som maleho odobrala z prsnika ze si idem odstat mlieko (kedze sal ale neprehltal), tak mi odsavackou islo prsnik roztrhat a nevytiahla som takmer vobec nic, neskor mi z bradaviek uz isla krv, tak mi bolo jasne ze kojenie sa konat nebude. ja by som ta chcela povzbudit, skusaj to ale necit sa blbo ak to nepojde. musis vediet sama, ved uz si mala bejby, ze co je este ok a ci to takto ma byt. mna do toho cele okolie tlacilo, aj moj manzel nenormalne.. malych sme krmili striekackami! (to bolo tiez nieco..) aby si nezvykli na cumlik z flase, ale voobec nic nepomohlo.