Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

adjka
7. jún 2010

ahojte, som uplne nestastna, lebo zajtra musim ist do nemocnice , ci nemam preeklampsiu a strasne som ostala vylakana?baby mali ste niektora ku koncu aj zvyseny tlak aj bielkovinu v moci?ja si ho doma meriam aj desatraz a mam ho v pohode a akonahle som prisla na poradnu tak hned 145 na 93 alebo tak nejak a ze to uz je vysoky...a plus ta bielkovina, tak ze do nemocky , ze keby to bolo ok tak za tri dni domov a ked ne tak ostavam, lenze ja som ostala taka vylakana, ze teraz uz aj doma ho mam vysoky...tak mi prosim napiste ci ste mali s tym aj vy skusenosti...dakujem,dufam,ze somza tri dni doma...

aknats
7. jún 2010

ozaj kočky, ako riešiť zápchu? okrem tradičného vela vlákniny, tekutín, ovocie, zelenina. Mozem napríklad 1dcl minerálky ako je "šaratica"? 😅

aknats
7. jún 2010

adjka: ja skusenosť nemám, teda neviem poradit. Možná Ta po 3 dnoch pustia, keď to nie je nič vážne a keď sa upokojíš možná aj tam tak Ťa pustia. V nemocke si v bezpečí. Držím palce.

juliagregor
7. jún 2010

@adjka môžeš mať syndrom bieleho plášťa, a zvýšená bielkovina je bežná... 😉 ale treba to sledovať...a neboj sa pustia ťa, ked to bude OK...v TN je však hospitalizácia aspoň týždeň, neviem ako u vás...

kablika
7. jún 2010

adjka: treba si tieto veci co spominas dat skontrolovat a radsej nech ta hospitalizuju, ak bude treba. U mn prave toto stalo za predcasnym porodom...asi.....doteraz mi nik nepovedal, co....
ale mala som tyzden pred porodom nahle opuchy, tlak hore ale bielkovina nebola. Tak doki, ze to este nie je zle. A do tyzdna som porodila.
Po porode sa to dokonca zhorsilo, tlak siel este vyssie a mala som uz aj bielkovinu v moci. Potom som strtaila cit v prstoch na pravej ruke kvoli opuchu (to uz nastastie skoncilo a mam to OK), teraz mam stratu citu na lavej pate...a to som 2mesiace po porode a opuchy uz nevidno, ale na internom vysetreni som este 10dni dozadu mala bielkoviny v moci.

Takze nech ta to nelaka, ale kvoli detom to nechaj na dr a davaj si na seba pozorcek!
Neboj, vsetko dobre dopadne, ja som toho zivym prikladom, ze sa to zvladne. Hlavne nech ti vsetko odkontroluju a spravne diagnostikuju.

ajka72
7. jún 2010

@andrea_b moje dievčatá mali porodnu vahu 1840 a 2020g, a tiež po porode schudli, v inkubátore neboli boli narodené v 38tt, takže boli donosené len nám trebalo pribrať, išli sme domov po 3 týždňoch, s váhami nad 2200g

juliagregor
7. jún 2010

@aknats skús zavaráné slivky a šaraticu môžeš 😉

andrea_b
7. jún 2010

@ajka72 aj Alexik je narodeny v 38tt (37+5) s jedinou diagnozou hypotrofia - ale bol 2 dni na jiz-ke a este stale je v inkubatore kedze momentalne ma len 1670g. rovnako nam doktori hovoria, ze ide len o pribratie, ale dali limity 2000a 2400g, verim vsak, ze ak bude vsetko OK pustia nas aj trochu skor. 3tyzdne su znesitelne, aj ked dlhe... dakujem za info

juliagregor
7. jún 2010

@andrea_b my sme boli 2000 a 2200 g a boli sme v nemocke tri týždne, menší chytil veľmi silnú žltačku a týždeň nepribral, tak sme na neho čakali, domov sme išli 2250 a 2600 g, rýchlo ti to utečie 😉

andrea_b
7. jún 2010

@juliagregor to dufam 🙂
len mi je luto ze je tam sam opusteny...mohli si ti moji chlapci lepsie podelit kila a uz sme mohli byt doma vsetci 😉

juliagregor
7. jún 2010

@andrea_b ale on nie je sám, ved leží medzi dvomi babami 😉 , môže si vyberať frajerky 😀

alienka73
8. jún 2010

@andrea_b drzim palce nech malicky rychlo dobehne vacsieho a mozete si ho tiez zobrat domov. Verim, ze je to takze mat doma iba jedno z dvojiciek 😒 . Budem drzat palce 🙂 .
Tehulky cca v mojom tyzdni ako spite v noci? Ja sa pravidelne budim po 4tej 😒 .Brucho je neuveritelne tazke a pichanie a kadeco je uz tiez dost caste. Dufam, ze este vydrzim par tyzdnov....
@juliagregor tak nakoniec volali z toho elektra ze zohnali jednu susicku 😲 , tak vraj zajtra ju tu mame. Dufam, ze to bude v poriadku.A inac drzim palce nech vas choroba v tomto horucom pocasi rychlo opusti.... Nas maly uz tyzden sopli a trosku kasle ale on strasne lieta , beha tak mozno preto.

marlenka27
8. jún 2010

dobre rano maminy...vyzera, ze caka nas horuci den 🙂

juliagregor
8. jún 2010

dobré ránko,
@alienka73 budeš spokojná...
u nás je zamračené...a Maťko horúčkuje, je uplakaný a krpci po ňom stále lozia, nedajú mu pokoj, to zas bude deň 😒
tehuľky len odpočívajte v chládku, nohy vyložené a putovné WC vedľa seba 😎 😀

apple7
8. jún 2010

dobre ranko🙂 ako marlenka? uz je lepsie v praci?

marlenka27
8. jún 2010

ahoj apple7 , myslela som na vas v piatok na prechadzke, aj my sme boli s mm. Vsetko OK? Babatka posluchaju?
V robote lepsie, uz sa ukludnili vsetci....zatial 😵

apple7
8. jún 2010

to je super, ze uz mas pohodicku🙂 hlavne aby si bola v klude...🙂
ja som bola vcera na utz a babatka su krasne velke na svoj tyzden,
srdiecko im krasne bilo, bolo to uzasne🙂 som sa vytesovala🙂
na dalsiu kontrolu idem na buduci stvrtok...tak uvidim ci uz budem mat knizku...
a ty ako? kedy ides na kontrolu?

apple7
8. jún 2010

@juliagregor to mi je luto, ze je maly chory, dufam ze to rychlo prejde
a budete skoro zdravi vsetci...

marlenka27
8. jún 2010

ja pojdem az 28. juna- bola som prekvapena, ked mi doktor nechcel dat skorsi termin, ze vraj zbytocne, ked nemam problem-staci 1x mesacne, uzavrel. Ja az v 12 tt dostanem knizku, teda toho 28.juna. Dovtedy si mam vybavit odbery krvi. Tiez by som chodila kazdy 2. tyzden, ale vraj netreba 😅 tak neviem...nechame sa prekvapit toho 28. juna
Dufam, ze drobci pekne rastu a nebude s nimi problem 😵

apple7
8. jún 2010

Jasne ze rastu🙂 mna na ziadnu krv neposlala, uvidim co mi povie ten buduci stvrtok..🙂
a nehovril ti nic o rizikovom tehotenstve? ja by som bola rada keby som mohla normalne pracovat🙂
asi zalezi od lekara...a tebe tiez nic nie je? ja nemam ziadne priznaky, len som si bola kupit nejake vacsie
tricka aby som zakryla este brusko, lebo vpraci som to este nepovedala...🙂

marlenka27
8. jún 2010

vecer mi byva zle, mavam kyselinu, ale nevraciam!
vkuse by som jedla a strasne mi chutia kysle veci, kapustnica a bagety! Teraz ficim na richmane (sunka+kapusta+tatarka+kysla uhorka) a za den by som aj 3 zjedla 😀 😀 😀 ...celkovo mam zvlastne chute, sladke mi nechuti, ani kava 😝, ostatne veci mozem
Brusko mi nenormalne rastie, ale nepriberam, zadok mam mensi ako predtym a tiez nosim sirsie veci, aby to nebolo take jednoznacne , nie v robote, ale doma to este niektori nevedia-cakame na vhodnu prilezitost 😉
Spat sa mi chce cely den...
apple7, ty nemavas podobne chute? to len ja mam take zvlastne "momentky"? 😵

marlenka27
8. jún 2010

na rizikove sa zatial nechystam...dufam, ze vsetko bude ako ma byt a najskor sa dam koncom roka, mozno, uvidime co nas este caka, nikdy nevies 🙂

apple7
8. jún 2010

nie, ja nema vobec nic, ziadne chute ani nic podobne, akurat musim papat,
ak sa nenajem je mi tak cudne, ale vzdy mozem zjest len nieco male..zatial som nepribrala,
ale zda sa mi ze brusko mam vacsie, ked som si vcera skusala rozne tricka, tak v niektorych som vyzerala
ako tehula..🙂 mm sa smial, ze to ani hovorit nemusim, ze uz tak vyzeram...🙂
tak neviem dokedy to este schovam...v praci to nebudem vesat na nos kazdemu, poviem to len sefovi
a 3 mojim kolegyniam..ostatni to bud uvidia alebo im to niekto povie...vies ako chodia klebety po
pracovisku...🙂 aj ja dufam ze sa vyhnem rizikovemu uvidime...🙂

janulqa07
8. jún 2010

prajem pekne slnecne ranko 😀
my sme vstavali veeeeelmi skoro a o osmej sme hned odpadli a teraz sme vstali 🙂
je mi horuco a uz na nete zhanam ventilator

juli drz sa, na nervy s tymi chorobami

marlenka27
8. jún 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dvojicky-ptp-nov-10-mar-11/

pre apple7: asi sa posuniem tam...pre "začiatočníkov" 😵

marlenka27
8. jún 2010

sa teda presuniem 😀 nevidim co pisem

apple7
8. jún 2010

ok, idem kuknut aj ja🙂

matelko1
8. jún 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
tak miesto toho aby voda v pivnici klesala,tak nam za noc stupla o 40cm.uz ma to nebavi.nemozem ani nikam ist.

@andrea_b u nas pustaju domov s vahou 2200g.veru neda sa presne povedat,ze kedy pojdete domov.moze to trvat niekolko tyzdnov.hlavna vec,ze ste zdravi 🙂 a neboj onedlho budete doma 🙂

juliagregor
8. jún 2010

martinko má angínu... ☹

matelko je mi ľúto, teraz bojujete so spodnou vodou... ☹

janulqa07
8. jún 2010

@juliagregor vela stastia nech to rychlo prejde ☹

@matelko1 snad uz tym teplom to prestane

maly sa vyspal a ja by som este spala, mozno aj do vecera ......odpocitavam hodiny kedy pride manzel
a co je s jajkou?