Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lusinkaj
16. aug 2010

Mozem sa spytat kedy ste mali uz zlozene postielky v izbicke?lebo mi uz mame kupene,aj matrace aj plachty mi dnes prisli...len neviem ci uz to poskladat alebo az ked sa narodia... 🙂

juliagregor
16. aug 2010

ak máš miesto, kľudne ich zlož, ale matračky si nechaj ešte v igelitoch, nech sa ti na to nepráši...u nás skladal mm, ja som bola dlho v nemocke...

lusinkaj
16. aug 2010

@juliagregor tak ako mohli by byt uz poskladane ale aj ked su zlozene mame miesto cize asi necham tak az ked sa narodia...preco si bola v nemocke?

juliagregor
16. aug 2010

6 tt so sebou a ešte 3 tt po pôrode s deťmi, začala som sa otvárať, tak som si tam poležala 😒

lusinkaj
16. aug 2010

@juliagregor a co bolo detickam?
cize v ktorom tyz.si porodila?

janulqa07
16. aug 2010

@lusinkaj ja som nemala pripravene nic, manzel to urobil az predtym nez sme prisli vsetci domov.... my mame hniezdo aj baldachyn, pri prvom som mala len provizorny, domaca vyroba lebo maly spal iba v kociku a chcela som ho naucit na postielku a podarilo sa 🙂

ajka72
16. aug 2010

@lusinkaj ja som rodila v septembri a v auguste som mala postavenú postieľku, ktorá bola prikrytá, aby sa na ňu neprášilo, hniezdo som dala až keď sme boli doma, druhu postieľku sme dávali až po 3 mesiacoch

juliagregor
16. aug 2010

@lusinkaj chlapci sa narodili plánovanou sekciou posledný deň 35 týždňa, čakali sme na Ajka, lebo mal veľmi silnú žlatačku a týždeň vôbec nepribral, tak sme tam boli dlhšie, ale všeobecne, ked sa narodia deti skôr sú v nemocke zhruba do TP, plus mínus niečo...išli sme z nemocky, tak mal 2200 a šimon 2600 g

lusinkaj
16. aug 2010

dakujem vam za odpovede...tie postielky nechame tak,aby neboli od prachu ak sa narodia manzel posklada....
baldachyn nechcem,to je zbytocny drziak prachu... 😀 jedine tie mantinely ktore su len na pol.postielky toto si obj.
a dufam,ze mi vydrzime co najdlhsie aby malicke boli v poriadku 🙂

lusinkaj
16. aug 2010

@janulqa07 uz si dobree nepamätam,ty si ake problemy mala posl.tt ze si mala ist do nemocky a nakoniec si pekne vydrzala...

juliagregor
16. aug 2010

@lusinkaj len pekne odpočívaj, neboj sa ešte sa narobíš dosť 😉

lusinkaj
16. aug 2010

@juliagregor no ved samozrejme,ale uz sa nato tesim...aj bojim 😀 🙂 snazim sa nenamahat,aby som vydrzala 🙂

janulqa07
16. aug 2010

@lusinkaj nakoniec sa ukazalo ze to neboli ani problemy, mala som sice skrateny krcok ale bolo to v norme, bielkoviny v moci a bola som na spicku prsta otvorena,.... to len lekar ma chcel dat preventivne do nemocky lebo sa bal ze su to dvojicky, tak ma trosku vystrasil, ale pozitivne som myslela a nakoniec sme sa nemohli dockat kedy to pride rodila som v ukoncenom 39tt

juliagregor
16. aug 2010

@lusinkaj určite vydržíš, ved tento mesiac sa rodilo až po 38 tt 😉 🙂

ajka654321
16. aug 2010

tak baby pridavam sa k vam, k cakatelkam alebo uz double maminam.. nas to caka coskoro, az sa toho desim, ako to zacalo utekat,, a na druhej strane uz by som chcela mat po tom.. 🙂

lusinkaj
17. aug 2010

@janulqa07 aha,rozumiem..lebo ja mam vlastne steh na krcku ten by mi mali vybrat cca 36tt a mam aj krcok trosku skrateny ale da sa....proste len nenamahat sa....tak aj ja myslim pozitivne ze to vydrzime doma ze nebudem musiet ist do nem. 🙂
@juliagregor diki Juli,aj ja verim ze uz tolko vydrzim....ved fakt uz nie dlhooooo...aj ked tieto tyz.su asi najtazsie 😉

janulqa07
17. aug 2010

@lusinkaj hlavne musis mysliet pozitivne, ja som sa nenamahala, aj ked som to nedodrziavala, ani sa nedalo pri Matusovi, posledne dva tyzdne som uz nedavala pozor a vela neoddychovala a aj tak nic, ale vela zalezi od toho co je v hlave, ja som mala ciel ukonceny 38tt

lusinkaj
17. aug 2010

@janulqa07 no ja som od serklaze tj.26tt do 32tt nic nerobila,nikam nechodila len k dr.nevarila,neupratovala...len lezala a fakt pomohlo.....a teraz trosku uz sem-tam porobim ale tiez chcem aby sme vydrzali aspon do 38tt aby bolo vsetko ok 🙂

janulqa07
17. aug 2010

@lusinkaj neboj vydrzite 😉 ved uz mas kus cesty za sebou a teraz uz iba lenosit a cakat, tesit sa 😵

lusinkaj
17. aug 2010

@janulqa07 presne tak...uz sme za vodou uz len sa zkotulat z kopca 🙂
musime vydrzat....aj krcok hlavne 😀

aknats
17. aug 2010

@lusinkaj držím palčeky a silno, nech Vám to vyjde a v 37tt stačí. 😉

aknats
17. aug 2010

@lusinkaj aj mne robili serkláž v piatok. Povedl mi primár, že sa musím šetriť a pracovať tak max do 30tt. Uvidim podla toho ako mi bude. Teraz som doma, lebo mi to fakt dobre padlo ten pobyt v nemocke. Som si riáááádne oddýchla.

juliagregor
17. aug 2010

@ajka654321 ahoj a vitaj medzi dvojtehuľkami a dvojmamami 🙂 , veru už sa ti to kráti..

@lusinkaj @aknats aj mojej kamoške robili srkláž, len ona ležala so mnou v nemocke, mala doma malého syna, tak ako aj ja, tak sme tam spolu bačovali, rodila v 38 tt a deti jej mali cez 3 kg, jej brušisko mám ajv albume, dr. uprosila na sekciu, lebo už sa ledva gúľaľa 😀

@aknats len oddychuj a kašli na robotu

aknats
17. aug 2010

@juliagregor kukla som, tak to klobuk dolu obdivujem maminky, ja som myslela, že aké to bude v pohode. Veď je len mam taku zodpovednosť za ne, aby sa im nič nestalo nechcem nič riskovať svojim hrdinstvom alebo ľahkovážnosťou. Ja som zatiaľ pribrala 5,5kg hlavne do bruška a detičky priberaju primerane. I tak by som už bola rada aby bol november. Aj si to užívam aj sa bojím. Hlavne teraz potom čo sa stalo marii30 a aj berryvajt ma prekvapila.

lusinkaj
17. aug 2010

@aknats dakujem pekne...snazim sa nenamahat aby smne boli este 3v1 a vydrzali aby deticky boli zdrave a boli sme este doma...mne v 36tt maju vyberat steh...a podla toho uvidim dokedy vydrzime spolu 🙂
@juliagregor ja som sa tiez obavala,ze budem musiet byt v nemocke ale velmi dobre to dopadlo....krcok aj steh drzia...cize len setrenie a lezanie 🙂

a co sa stalo marii30 a berryvajt?? 😒

katrinb
17. aug 2010

@lusinkaj ahojky,ja az teraz odpovedam, nebola som tu par dni. Moje babule spali v jednej..dvojickovskej postielke doteraz. Teda 5 mesiacov. Teraz uz su kazda zvlast, uz sa dost pretacali a zbytocne sami seba utlacali. A hned od prvej noci spia same ...bez problemov. Cez den ako kedy...niekedy na nasejmanzelskej...niekedy same zaspinkaju vo svojej postielke. My mame teply byt...a dost sme kurili, ked boli malinke...radsej - takze sme nemali ziadne prikryvky, ked boli v zavinovackach.

Co sa tyka cajiku..moje nemali doteraz. Len vodicku prevarenu...ale za nasich 5,5 mes. asi 5-6x. Ked stale kojis, naozaj nepotrebuju ine tekutiny....ako pisala Julka. A ten, co ti povedal, aby si sa napila mlieka, ak si smadna...tak to je poriadny hlupak. Nevie, o com hovori. Ved materske mliecko sa neda ani zdaleka porovnat s kravskym...bozinku, ze taky ludia existuju....nechapem niekedy.

Hraci kolotoc nemam doteraz, len hracieho medvedika...nie vzdy to pouzivam.Ide o to, ako naucis deticky. teda podla mna. Myntinely som nemala ť mes....teaz uz ano. Ked boli mensie, chcela som ich vidiet...ako tu uz pisali maminky.

@rusalka22 Vitaj medzi nami......a gratulujem z celeho srdiecka. pytaj sa pytaj sa pytaj sa....pomozeme

katrinb
17. aug 2010

@ajka654321 ahoj a vitaj......uz to mas za par.....tak si uzivaj posledne chvilky s bruskom
@aknats presne, oddychuj......a bude dobre. O marii30 viem, ale co sa stalo berryvajt? Aj tu sem.tam pisala?

aknats
17. aug 2010

@katrinb už sa jej narodili dievčatá v 27tt a maju po 950g verím, že budu v poriadku. Len je to určite ťažké aj pre ňu aj pre dievčatká

katrinb
17. aug 2010

@aknats aha. Tak ju pozdrav od nas....ze jej drzime palceky....A maju to isto tazke....predsa len. 😖

juliagregor
17. aug 2010

@aknats ja tu prežívam všetko so všetkými maminkami aj tehuľkami a teraz to máte tehuľky ťažké, ale spoločne to isto zvládnete 😉
ja som bola desný workoholik..robila som od rána do večera, bez problémov aj v noci som šla, mm mi stále nadával, a potom som sa spamätala a išla som na rizikovú (ešte pri prvom synovi), a ani vychádzky som nemala 😠 a neľutujem...problémy som nemala, teda až na nízky tlak (odpadávala som) ..a porodila som až v 41 tt po vyvolávačke...
kilá nerieš, tie ti nabehnú samé 😀