Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
19. nov 2011

@petra93 aj my chodievali v najtreskúcejších mrazoch po vonku a spávala aj 3 hodiny. Zdravá bývala kým nenastúpila do škôlky. NIeže by bola teraz nejako veľmi chorá, ale je to určite viacej ako keď sme boli doma.

matelko1
19. nov 2011

@mamoka4 nasim sa pacilo min roku/mali 11mes/ co vydavalo zvuky a svietilo.dostali hovoriaci hrniec,hovoriaceho.psika....

matelko1
19. nov 2011

@dibik moji su narodení v januari a ked sa narodili,tak boli -20 sup.mrazy a po 2tt som uz isla s nimi von,,aj doobeda,aj poobede,najradsej boli von a aj dobre mi spinkali na cerstvom vzduchu.ved ich poriadne oblec,nababuš..

dibik
19. nov 2011

diky za odpovede baby. tak teda budeme dalej chodievat von aj doobeda, aj poobede, lebo tak spia uplne najlepsie a potom este aj doma vo vanickach prespia aj hodinu, ked sa vratime z vonku a ja si mozem aspon nieco rychlo porobit. s refluxom mame problemy este stale a to cez den niekedy medzi jedeniami ani nespia a cely cas preplacu, hlavne k veceru.

akvetinka
21. nov 2011

dievcata poradte daku dobru polohu na lezanie, spanie, alebo aspon sedenie.... ja mam pocit, ze mi jeden vytlaci rebro a druhy ma tlaci dole. Viem, ze treba vydrzat, ale ak mate daku dobru radu, co vam zabera, budem rada 🙂

smejko
21. nov 2011

@dibik my sme chodili doteraz 2x denne na 3 hodinky, dnes mi skoro odrmzli nohy a zadok ☹ tak som to skratila iba na 2x 2 hodinky. Aj by som ich dala na balkon, ako pise @juliagregor, ale problem je v tom, ze mame maly balkon a ak kocik dlhsie ako 10 minut stoji bez pohybu tak sa zobudia, banditi mali .... takze hoci pekne spinkaju, tak si nic doma neporobim, lebo som s nimi vonku ... Inak, pytala som sa aj pediatra, povedal, ze ak bude minus, tak staci aj 1/2-1 hodinka, ale dovtedy s kludom kolko deti chcu ...

A co obliekate detom do kocika ?

smejko
21. nov 2011

Kočky, ostali nám Pampers Premium plienky č2, 4ks, nemáte záujem ?

juliagregor
21. nov 2011

@smejko veru, treba sa poriadne obliecť, termotrička a termoponožky...nosila som také fajne hrube 😀
oni so zvyknu aj bez pohybu...ja som mala v byte dva klasicke hlboke kočíky a tie som si davala na balkon...
mi to velmi pomohlo, ked som potrebovala navariť, alebo sa trošku viac povenovať staršiemu...

zuzika30
21. nov 2011

Kocky chcela by som dat nasim drobcom na veceru kasicku z flase ,ale neviem ako to nariedit , skusala som bananovu od nestle tam je ze 150 ml vody a 8lyzic kase, dala som len 5 lyzic a bolo to huste s 3-kou cumlom mi to nevytiahli a nemozem im ublizit ked to bude az take riedke? Neviete od akeho veku je mozne davat klasicku krupicnu kasu ? a ta sa musi varit len s kravskym mliekom? 🙂 hi-hi som narocna?

janula18
22. nov 2011

@smejko a ako často a ako dlho ti teraz spávajú? Lebo mne najnovšie doobeda jeden spí len 0,5 hod a potom až na obed a poobede ked sme na prechádzke tak možno po 1,5hod.
Ja im obliekam body so svetrom, dole majú len pančuchy a papučky, takto ich šupnem do overalu a do kočíka, kde na spodu je rozložený fusak a z vrchu ich prikryjem dekou a nánožník

betina1984
22. nov 2011

@zuzika30 ja krupicovú kašu varila aj so Sunarom, ale odkedy som jej to dávala, si veru nepamätám. Ale keď im ju spravíš takú redšiu, po lyžičkách im to môžeš dať.

betina1984
22. nov 2011

Ahojky. No dnes sme boli na poradni. Žiadna zmena. Ja ich snáď budem aj prenášať. Otvorená len na špic prsta a bábätká vysoko. Povedal, že na to, že sú dve, budú veľmi veľké. No uvidíme... A že v tomto štádiu už posielava mamičky dvojčiat do nemocnice, ale že u mňa nevidí dôvod, že stačí, keď prídem na poradňu. Tak som aj rada, že nemusím ísť ležať. Ale už by som rada porodila. Už je toho dosť, hlavne v noci...

zuzika30
22. nov 2011

@betina1984 dakujem a drzim palce na porod, snad uz budes cochvila vyslobodena 🙂 ,tento koniec tehotenstva je uz dost brutalny a este v tvojom tyzdni ,ale si to krasne zvladla

dibik
22. nov 2011

@smejko no to ani ja toho vela doma nestihnem, ale tak radsej pojdem s malymi von, nech sa v klude vyspinkaju a nech su na cerstvom vzduchu 🙂. no a ked sme vecer doma, tak uz nespravim skoro vobec nic, lebo vecery su zatial u nas dost nekludne.
na von im obliekam bodycko, na to tenky overal, na to zimny overal, dam ich do deky a do fusaku a myslim, ze zatial im zima nebola

84matulik
22. nov 2011

dievčatá aký kočár pre dvojičky ste mali???? máte??? ja čakám dvojičky a robím prieskum kade-tade...hih
každá rada dobrá 😀 😀 😀 😀

betina1984
22. nov 2011

No, len či budem mať ísť kde rodiť... Akurát hlásili, že nám zatvárajú Trenčiansku pôrodnicu. Super, takže ostávajú Piešťany, alebo Ilava...

nattalia
22. nov 2011

@zuzika30 cauko, davala si normalne polievkove lyzice? Ja to davam tou odmerkou, ktorou davam mlieko, a teraz pijeme 210 ml, davame tam 7 odmeriek mlieka a 5 odmeriek kase. Ale mliecnej som tusim musela dat viac. Podla navodu by to malo ist do misky, ale ked to chces dat do flase, musis to urobit redsie. Ja ked som to mala nahodou huste, doliala som trochu vody. Ja mam od Aventu tie variabilne dudle na kasu, a cez to mi to v pohode vytiahnu cez ten najvacsi prietok.

parvitas
22. nov 2011

@betina1984 fuha... to neznie povzbudivo... ako to mas z domu daleko? ktora je blizsie? alebo lepsia?

evusaa
22. nov 2011

@84matulik ahoj ja mam casualplay s twinner a zatial max. spokojnost, na strane 997 som pridavala aj obrazok

meusicka
22. nov 2011

@84matulik mna ocaril Bumbleride indie twin 🙂 uz ho mame kupeny 🙂

meusicka
22. nov 2011

@betina1984 ejha, takze mozes byt aspon kludna ze sa deticky neponahlaju. ja mam zase posledne dni take bolesti v krizoch, ale zatial kontrakcie nemam. akurat mi doslo magnezko, takze dufam, ze moja polovicka ho zajtra konecne kupi, bo ma asi porazi 😝 a o nociach ani nehovorim uz, vankus medzi nohami a aj tak ani neviem ci som chlapec alebo dievca, tak ma vsetko boli 😝 ale este treba vydrzat. zajtra posledny den z 33tt.

ozaj ako dlho sa ma brat magne B6? v ktorom tt treba vysadit?

zuzika30
22. nov 2011

@nattalia dakujem pekne ,to by ma nenapadlo ,ak som ta pochopila spravis normalne mlieko a obohatis ho o kasu, super, ja som rozmyslala ze najprv dam kasu a potom neskor mlieko, len sa mi s tym nechce vecer babrat lyzickou, este nepapaju ukazkovo, ale toto je super 2v1 🙂

zuzika30
22. nov 2011

@84matulik my mame Dorjan twin je super, len sa nam nevojde do vytahu a tak mame doma starsi Jane (za sebou) a tym prejdeme do pivnice kde ich prelozim, najlepsie ked si vyskusas pohyblivost, lebo s niektorymi sa ide ako s tankom 😉

smejko
22. nov 2011

@84matulik my mame teutoniu team cosmo, som spokojna, ma velke vanicky, ale nevojdem s nou do vytahu (ale male vytahy su nepriatelom dvojkocikov). tu je foto ...

Baby, skusali ste niektora znakovanie ? Vyzera to dost zaujimavo, myslite ze sa oplati ist na kurz alebo staci to co je na nete ?

zuzika30
22. nov 2011

@nattalia teraz mi doslo ze pises o nemliecnej kase, som od porodu akasi vymleta a nechapava 😀

betina1984
23. nov 2011

@parvitas nemám potuchy. Musím pozrieť na nete. Najlepšia je Trenčianska. Potom mi zostávajú len Piešťany, tie sú rovnako vzdialené od nás (25 km) alebo Bánovce, ale to už je 50 km. Je tu ešte Myjava (20 km), ale tam sa bojím ísť, nedisponujú inkubátormi a ja neviem, aké budú veľké, alebo čo sa môže prihodiť. Museli by ich prevážať.

betina1984
23. nov 2011

@meusicka neviem. Ja bola včera na gynde. Dnes som 36+1 tt. a magnézko mám ešte na 5 dní. Povedal, že už ho potom nemusím brať. Že dvojčatá sú krásne veľké, donosené, takže keby som porodila aj dnes, bude všetko v poriadku... Tak ho len doberiem a už nezačnem nové balenie.

zuzana110
23. nov 2011

Ahoj baby.Neviem ktora ste to tu spominali tak davnejsie o dudloch.Mam Avent flase,ktore dudle tam pasuju okrem originalov?

zuzana110
23. nov 2011

@zuzika30 Ahoj,idem sa medzi vas zamotat.Preco sa pytas na tie kasicky? kvoli spanku.Ak ano,tak aj ja by som potrebovala nejaku radu.Uz som vyskusala vsetko mozne a nie a nie spat. Mala je ok ale maly sa mi budi o 11.00 hladny jak vlk a potom kazde tri hodiny.Skusala som mu dat caj alebo dudel ale nezabralo.A uz si vyskusala krupicnu kasu?

betina1984
23. nov 2011

@zuzana110 skús vyskúšať nejaké kaše od Hami. Tuším sú od ukončeného 4. mesiaca. Ja to dávala malej. Jedna bola taká redšia do fľaše a potom už tie hustejšie lyžičkou...