Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
22. sep 2011

@dana_l tak super ti pribrali,mia ti krasne vyspala...inac ako sa mate....

zuzana110
22. sep 2011

Ahojte baby.Idem sa k Vam postazovat.Vcera sme boli prvy krat ockovat do noziciek a hruza.Mala je zatial ok ale maly dostal v noci teploty a priserne plakal.Nevedeli sme ho utisit.Asi po dvoch hodinach zaspal a rano o piatej na novo.Davam mu paralen,zaberie ale len na par hodin.Nemozem sa mu ani dotknut nozicky.Teraz mi zaspal,teplota mu klesla,uvidim co bude,ked vstane.

zuzuliatko12
22. sep 2011

@zuzana110 Ak ti môžem poradiť tak mu skús tak studený obklad ja som to pri synovi robila, že po každom očkovaní som mu priložila studenú vreckovku a nikdy sme nemali problémy 🙂

matelko1
22. sep 2011

@zuzana110 davaj mu studeny obklad ako pise@zuzuliatko12 ......tak co stale ma teplotu...ako nozicka

zuzana110
22. sep 2011

@zuzuliatko12
@matelko1 davam od vecera studene obklady,uz klesla.Dufam,ze uz nepojde hore.Ale nozicku si nechce dat chytit. Dakujem,ste zlate.

matelko1
22. sep 2011

@zuzana110 moje zlate,musi ho to boliet....

ika00
22. sep 2011

@meusicka ahoj, osobne ho nemam, ale ma ho kamaratka. Myslim, ze na zimu budu vanicky dobre. Su nieco sirsie ako na inych dvojkocikoch, ale zato kratsie. Kamaratka ma 5. mes. deticky a uz vojdu LTT na dlzku.

evusaa
22. sep 2011

Ahojte dievcata,
vo stvrtok 15.9.2011 v 32tt+0 prisli na svet moje dvojicky po odtoku plodovej vody.
Adam sa narodil 8:20 39cm 1340g
Zita 8:21 41cm 1680 g
Deticky su teraz na JVSN ( jednotke vysokospecializovanej starostlivosti o novorodencov ) na Antolskej a bojuju.
Chcela by som sa opytat ci mate niektora deticky narodene v 32tt, potrebovala by som sa poradit, podporit......
Dakujem

lucia.kl
22. sep 2011

@evusaa ja nemám, ale idem ťa podporiť a popriať detičkam aby pekne priberali, bojovali, aby ste mohli rýchlo byť doma všetci spolu... kamarátka rodila o dva mesiace skôr a detičky mala po mesiaci doma, krásne to zvládli, v inkubátore boli len týždeň.. tak sa držte...

lucia.kl
22. sep 2011

@zuzana110 mne kázala sestreička, že ak by nôžky opuchli po tomto očkovaní, že máme okamžite prísť, aj keby boli horúčky dlho, tak sa máme ukázať... my sme našťastie zvládli v pohode, len po prvom bola horúčka v noci 38.5 ale to len raz a potom už nič...

zuzana110
22. sep 2011

@lucia.kl nozicku nema opuchnutu,len na dotyk bolavu.Volala som doktorke,lebo uz teplotuju obidvaja.Mame zajtra prist ak to neprejde.Velmi sa bojim.

dana_l
22. sep 2011

@evusaa poradit neviem ale velmi na vas myslim a drzim palce nech ste coskoro doma a zdravi

usjak
22. sep 2011

@evusaa ja dvojicky este iba cakam ale skus sa opytat aj v tejto diskusii:
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/extremni-nedonosenci-deti-pod-1-kg-ako-je-to-u-vas/
su tam mamicky, ktorym sa deticky narodili aj skor ako v 32tt, detickam prajem vela sily, drzim palce, zvladnete to

evusaa
22. sep 2011

dakujem kocky

zuzika30
22. sep 2011

@evusaa aj ja velmi drzim palce, myslim ze na to ako su skoro narodeny maju pekne vahy, kamaratke sa narodili chlapci tiez skoro 30-33tt(neviem presne) a mali len 950g a 1100g a pekne to zvladli , teraz maju vyse roka a krasne napreduju ,vobec nevidno ze by im nieco chybalo, su drobnejsi ,ale to je asi tak vsetko .Po narodeni cvicili vojtovu metodu a chlapci si na cvicenie zvykli takze aj to tolerovali pekne, vazne chory nie su. Moc drzim palce bojovnickom 🙂 ,vela vela zdravicka a aj tebe vela sili a pozitivneho myslenia 🙂

mikad
22. sep 2011

@evusaa prajem vela sily, energie,aby deticky rychlo zmocneli. Mojich zachranili po abrupcii placenty, narodili sa v 33 tt, viem cim si prechadzas, este raz posielam vela pozitivnej energie....

mirasierra
23. sep 2011

@evusaa moc ti drzim palce, bud silna, vy to istotne zvladnete!

evusaa
23. sep 2011

dakujem dievcata, prave som hovorila s laktacnou poradkynou, pretoze mliecko sa nie a nie rozbehnut ☹ tak dufam ze sa to podari, aby som detickam mohla dat aspon mlicko, ked nemozem byt s nimi

meusicka
23. sep 2011

@ika00 dakujem, medzi casom som to vyriesila kupou Bumbleride 🙂

betina1984
23. sep 2011

@evusaa držte sa, nech sa rýchlo z toho dvojčatá dostanú...

betina1984
23. sep 2011

@akvetinka ja čakám tiež dvojčatá v zime a nebudem toho veľa kupovať. Fusaky vôbec nie, lebo sa mi nevmestia do kočíka, kúpim len hrubšie deky - larisy a budem ich baliť do nich, namiesto fusaka. A pár vecí, aby mali pekné k lekárovi. Inak im budem dávať veci, čo mala malá a tá je aprílová. Takže body, dupačky budú po nej. Na to, že ich zašpinia im na doma stačia aj také.

juliagregor
23. sep 2011

@betina1984 a prečo myslíš, že sa ti nemestia fusaky do kočíka...čo si si kupila? deka a fusak sa nedá porovnať...

juliagregor
23. sep 2011

@evusaa 32 tt nie je žiadna tragedia,,,je tu vela detí, kt. sa narodili aj skor... 😉
hlavne sa neboj a pokus sa myslieť pozitívne a aj mliečko nabehne 😉

akvetinka
23. sep 2011

@betina1984 tiez som si robila taky zoznam, ze dokupim hlavne dake svetriky, teplejsie ciapocky a fusaky lebo to maly vobec nemal (bolo velmi teple lete ked sa narodil. my mame kocik teutoniu s takymi fusakotaskami, neviem ci do toho treba aj fusak este alebo by stacila len spanielska deka...

este sa chcem spytat, co robite (resp. ste robili) ked ste mali pocas tehu zvysenu zaludocnu kyselinu? toto dvojkove tohotenstvo je uplne ine ako som mala s jednym... vecer odpadavam od unavy, ale spat sa mi neda, a mam neskutocnu kyselinu, a to ani tak vela nejem. (ked zjem normalnu porciu, tak nevladzem ani dychat co mam brucho na prasknutie).

a este jedna otazocka na maminy, ktore uz mali dietatko pred dvojkami. do ktoreho tt ste ich dvihali na ruky? ja drobca dviham, prenasam, ale cim dalej tym mam viac obavy aby som nieco nepresvihla....

vanilka1802
23. sep 2011

@akvetinka ja som Tomaska dvihala normalne do konca tehu, aj ked uz nie niako moc, ale sem tam si ho pritulit. Z postielky som ho dvihala do 6 mesiaca. A ja som mala najväcsi strach ze ci nemoze ublizit babetkam ked ma sem tam kopol do brucha pri pre balovani, ale vsetko bolo OK.
Kolko ma tvoj maly? A co vlastne cakate?

ika00
23. sep 2011

@meusicka aj ja mam. 😉

ika00
23. sep 2011

@akvetinka ja som takmer vobec nedvihala. Bola som velmi opatrna.

smejko
23. sep 2011

@zuzana110 na tie nozicky su naplast Flector, nam pomohla

smejko
23. sep 2011

@evusaa moc moc moc drzim prsty, urcite to zvladnete 🙂

diddika
23. sep 2011

@evusaa ahoj, moji chalani sa narodili tiez v 32 tt, boli sice trochu vacssi 1940 g a 1870 g a boli sme v nemocnici 3 tyzdne a z toho boli v inkubatore 5 dni. Nastastie boli v poriadku a aj su. Akurat cvicime vojtovku, ale to viac menej preventivne. Jeden je sikovnejsi a druhy je trosku lenivsi, s nim treba trochu viac cvicit. Neboj, vsetko bude v poriadku a drzim vam palce, nech ste co najskor doma.