Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
9. dec 2009

julietka - no az take velke tlaky nemam...skor ako mi tlacia na mocovy mechur, niekedy ledva dojdem na WC. A to niezeby som pobehla, prave naopak....zacne mi tvrdnut brusko a poto je to uz OK....to len ked nejdem hned na WC ako by som mala....ked sa snazim vydrzat. Ale asi pred mesiacom som mala take divne bolesti doel...ale uz sa nezopakovali... No mena som tu uz spominala nedavno...na 100% vybrate ale nemame. A vy? Vy mate parik...to je uzasne !!!

rosienka - ahoj a vitaj medzi nami. Jupiii dalsia dvojtehulka....len si to uzivaj. A predpokladam, ze budes na PN do konca...kedze si to nemala take jednoduche doteraz. No ak ano, tak sa urcite sertri....neber to ako klise...ale hlavne teraz na zaciatku si daj total oddych...aby sa to dobre uhniezdilo a potom rob vsetko s mierou - pre istotu. Ale nemusis to prehanat. Vsetko rob ako doteraz a ako napisala mauoz, vsetko rob tak, ako pri jednom babatku ak je vsetko vporiadku (no ale doktor ti urcite povie co nemozes, ak by bolo nieco nie ok...alebo co mozes...predsa len kazdej z nas je priebeh tehu predsa len iny - ja napr. od zaciatku nemozem cvicit, som na PN, radsej kludovy rezim mam, a taktiez sexik nic....no ale vydrzala som to doteraz a do konca to uz potiahnem, aj keby sa dialo cokolvek)

matelko - juuuj, ja sa uz tesim na zajtrajsie tvoje babatka.....hned sa ozvi s vysledkami

loginka - gratulujem trojnasobne !!!! To je super. A krasne vahy mate. Bozinku....krasne rastiete...a je super, ze aj ty si OK. SUPER !

juliagregor
9. dec 2009

prietoky sa robia normálne v 34. týždni, veľmi rýchly ultrazvuk, zisťujú ako je priechod pupočníka.
mne ich však robili od 29 tt každý týždeň, ale ja som bola v nemocke
loginka super váhy

rosienka
9. dec 2009

dakujem kocky, vas tu ale je! 😉
avila- som dnes 6+2. a co vas caka zaciatkom januara?
alienka- si na zaciatku tehu?
loginka- dakujem, som pôvodom z BA, ale zijem vo Svajciarsku, pekne velke babätka uz mas, uz sa ti to krati 😉
katrin- dakujeeem 🙂 Som sice doma, ale nie na PN, ale na neplatenom volne, kedze od lekara ziadne PN nedostanem... ☹ hold, tvrdy kapitalizmus tu vladne a nic tu nie je zadarmo. Zatila mi doky nic nevravel, ale on je ajtak skupy na info, tak idem k inemu, lebo v CAR-e mozem zostat len do 12tt. Ako vlastne prebieha PN na SK pocas celeho tehu? Normalne vam ide plat, alebo len nejake minimum? tu je to bieda, vypisanie len vo vaznych pripadoch ked su problemy, inak treba robit, lebo ani materska by nebola ziadna 😠

nana77
9. dec 2009

ahojky tehulky (aj maminky 😵 )
kocky, mozno vas trosku sklamem, ale co sa tyka tych strii, ja som mazala a mazala a mazala ako diva a cele tehu bolo brusko v poriadku a necele dva tyzdne pred porodom (rodila som v 38tt) mi komplet doprskalo.... 😒
ale nevadi mi to az tak moc, za tie moje poklady to stoji 😉

dracik1
9. dec 2009

rosienka, gratulujem 🙂 ...mas pravdu, chod od takeho doktora, ktory je skupy na slovo prec.......inak, ak sa budes citit Ok, nie je dovod nepracovat...ja som robila do 24tt...ale potom ho prislo zo dna na den...v stredu v robote, vo stvrtok uz v nemocnici a koniec prace 😀 ...ja som mala cca este mesiac dovolenku a potom iba chvilku PN a potom uz matersku dovolenku od 34tt / mozes ist s dvojickami skor/...ale PN je slabo platena...cca 55% z tvojho platu..alebo tak nejako..

baby, pekne Vam rastu tyzdne , strasne vam prajem kazdej aby ste vydrzali aspon do ukonceneho 36tt 🙂

deny32
9. dec 2009

Ahojte maminky a tehulky...🙂
Rosienka, blahozelam k vytuzenym babulkam a veeeeeeeeeelmi drzim palce 😵 😵 😵
Loginka, blahozelam k vysledkom a k vaham..
Nasi mali vcera ca 850 a 820gr.. tiez narastli chalani.. 🙂
Dakuejm Vam svetkym krasne, ze na mna myslite... 😵 😵 😵 velm ito pomaha 🙂
Od vcerajsioeho rana som v nemocnici, ztaial neviem, ekdy mi budu robit serklaz.. snad sa dozviem zajtra na velkej vizite. Davaju mi 1x denne infuziu magnezka na tvrdnutie bruska.. krcok mam skrateny na 2 cm, je zmaknuty a som otvorena na "tesny prst"... jeden drobec je stale priesne a dnes sa mi vystverla az skoro pod prave rebro.. teda, dost bolelo, ked sa tam rozhodol vzpriecit.
V nemocke je jedna holka, co caka trojicky a je nas tu asi 5 s dvojkami... len veetky su uz daleko predo mnou, aspon co sa tyka brusiek.. 🙂
Mne zatial tiez nepopraskalo, natierat si ho hlavne v poslednych tyzdnoch, predtym som to zanedbavala... teraz sa snazim aspon raz denne, tak dufam, ze nepopraskame..
Katrin, krasne brusinko.. 🙂

juliagregor
9. dec 2009

Ahojte, kočky dnes mi konečne došlo čo znamenú tie čísla za menami 😀
Deny pekne sa tam držkaj, ja som sa tam aspoň vyspala, inak tam bola hrozná nuda, normálne som nútila lekára, aby ma aspoň na ultrazvuk poslal 🙂 škoda, že sa nedá naspať si dopredu
dnes ma skoro seklo, chalani znovu vyhádzali skriňu 😠 a teraz sa snažím učiť ☹
pekný večer prajem

dracik1
9. dec 2009

deny, akurat som na teba myslela, ze co a ako...neboj, ono ten kludovy rezim, magneziove infizie a neustale vylihovanie spravia svoje a urcite sa to zlepsi...inak Juli, strasna nuda v nemocnici..ale hlavne, ze decka sa narodili OK

dracik1
9. dec 2009

nani, ja som nemazala ...som bola leniva a ziadna stria..ono je to fakt elasticitiu pokozky...inak ta kocka na videu ma dost popraskane brucho 😕

rosienka
9. dec 2009

daracik- teba si pamätam z IVF-pokrocilych snaziliek, ci tak nejako...ze? 🙂 si tusim otehu vtedy, ked som bola na mojom 1.IVF pred dvoma rokmi a termin "mal" byt v juli 08...nuz, dva roky som si pockala 😅 . Diky za info, u nas je materska az od pôrodu a trva 14t. Predtym môzes byt PN a plat ti ide 1-4 mesiace, podla toho, ako dlho si u toho zamestnavatela, inak nic, vsetko moze tahat manzel.. ☹ no, ale kaslat na prachy, dôlezita je pre mna pohoda, zostanem to 14tt a potom idem naspät robit.

deny- dakujem, aj vy uz pekne rastiete a kopkate. Boze, ja som len na zaciatku a este nic necitim, ale zle mi nebyva 😕

julia- to fakt? ale to 3d za tvojim menom snad vies, co znamena 😉

deny32
9. dec 2009

Juli, Ty budes amt v tej skrini neskutocny poriadok. 🙂
Dracik, dakujem 🙂
ono nuda to je, ale nastastioe sme na izbe 3 baby a vsetko rizikovky, takze kecame a zatial sa da.. cakala som,z e to bude horsie.. a konecne som si pojazdnila net, tak to bude este lepsie...
este ekby tu bol manzel a pes... 😉

juliagregor
9. dec 2009

Rosienka no vieš som tu skoro nová 😀

avila
9. dec 2009

Ahojky, Deny, drzkaj sa a mysli pozitivne🙂 Inak Ti verim, mne by tiez manzel strasne chybal...

Rosienka, v januari ma caka potvrdenie, ze ci dvojky su to naozaj, lekar bol este opatrny. Ale hned zaciatkom mam ist, tak to cakanie ma ubija kus, je to take "ne/sladke" nevedomie. Ale asi vies, vsak?

A strií sa bojím príšerne... Mazala som, mažem a budem mazať. Tak... A prave som sa pytala mamy, vraj strie nemala, tak genetika zamietnuta. Dufam, ze to vnima i moje telo.

juliagregor
9. dec 2009

V lekárni som kupovala pre seba a natierala som ním aj deti olivový olej, ale nie zabalený od výrobcu, ale ten ich nalievaný. Robia z neho mastičky. Je neskutočne hustý a žltý, ostatné boli oproti nemu len taká voda.

deny32
9. dec 2009

Kamoska mi vravela, ze aj vazelina je vraj skvela proti striam.... a mame tiez nepopraskalo, len sa na to nespolieham.. zatial som po nej nezdedila skoro nic.. 🙂

katrinb
9. dec 2009

rosienka - no ja som na PN od zaciatku tehu...pretoze som mala hroziaci potrat...a potom mi zistili dvojicky...a potom nizkop placentu...ale vsetko sa uz upravilo. Ja som inak vobec nechcela byt PN..ale lekarka mi nedala na vyber...a teraz som jej vlastne vdacna..lebo keby ma pustila do prace, mozno by som si tu uz s vami nepisala. ktovie, ci by som tak pekne drzala...ako sa drzime. A PN sa ti vyratava tu na SK podla vysky hrubej mzdy - teda 55%. Ale samozrejme je aj obmedzenie, maximalna sadzba je okol 500 €...ak by si nahodou aj viac zarabala, mas smolu. Nic moc teda...oproti vyplate. Kebyze som dostaval vyplatu - jupi, to by bola parada....

nana - no teda, to si nas nepotesila, aj ked som o tom pocula od viacerych, ze sa to moze stat. Ale ako pises, dolezitejsie je zdravie nasich babatiek.

dracik - dakujeme za povzbudenie

deny - mysleim na teba. Drzkaj sa....a pozdrav maminky dvojtehulky a trojtehulku...pani to si neviem ani predstavit.

vranka4
9. dec 2009

ahojte tehuľky a maminy 🙂 ,rosienka,vitaj 🙂 ,prajem bezproblémové tehuľkovanie,aby bábätká boli v pohode a ty tiež 🙂
deny,držkaj sa v nemocnici 🙂 ...na východe nejako veľa dvojtehuliek 😕 😕 ,hlavne,nech sú všetky o.k. 😉
ja som strie pri dvojičkám nedostala žiadne,ani na bruchu,síce bol ako sud 🙂 ,ale pri najstaršej Karinke mi popraskala koža na stehnách,pri nej som pribrala 24kg,ešte viac ako pri dvojkách, ale čo už narobím,sú aj horšie veci 😒...... pri dvojičkách žiadne nové strie,som bola prekvapená 😕 takže sa len pekne natierajte 🙂

juliagregor
9. dec 2009

ja som pribrala len 9 kg a mala som takú kyselinu, že som si v nemocke dobrovoľne vypýtala tú najhnusnejšiu diétu 😝

loginka
9. dec 2009

deny, super, ze mozes byt aspon na nete, drzte sa vsetci traja!
inak ja som od zaciatku doma, lebo som uz bola nezamestnana a ani by som robit nechcela, lebo vlastne od zaciatku som zacala mat vselijake krize bolenie, panva a pod a bola som dost unavena, tak som sa aspon mohla setrit
strie sa mi urobili skoro a na prsiach, ale teraz ich uz nevidim, mazem sa eucerinom co som dostala, ale iste posluzi aj vazelina a obyc.oliv olej

alienka73
10. dec 2009

Rosienka, uz som si upravila profil, tak snad nic nezakriknem.
Na usg idem buduci pondelok tak som uz velmi zvedava a dufam,z e je vsetko v poriadku.
Vsetkym tehulkam i maminkam zelam krasny slnecny dnicek. 😉

murkaa
10. dec 2009

Rosienka, blahozelam k vytuzenym babulkam a drzim palce
Loginka, blahozelam k vysledkom a k vaham..Mne sa to nedali zmerať tie nožičky, tak váhy neviem. Mam ich otočených dole hlavami a nohy majú vopchaté niekde zpod hrudnou kosťou smerom k chrbtici. Ale v podstate pekne biometricky rovnako rastli pri tych predošlých UZV. V pondelok idem na poradnu. Tak uvidim. Teraz už idem po 2 týždňoch. A aj na MD už budem nastupovať.

Ja som tiez od zaciatku doma, lebo mi skončila materska a do prace ma šef uz nezobral naspäť. Tehotenstvo som planovala a chcela som ist cca od septembra do novej roboty, ale skončilo to dvojtehotenstvom. Tak nič. Som doma.

Vratim sa k tým perinkam. Podľa mňa je to samozrejme lepšie na manipuláciu a hovorí sa, že detičky sú kľudnejšie, lebo im to pripomína tesné prostredie z bruška. A je im pekne teplučko. Mam ich zopar nachystaných. Našťastie mame z minulosti.

katrinb
10. dec 2009

Baby, uz ked spominate perinke..nema nahodou nejaka mamina vnutro do klasickej perinky? Take tensie....nie paperov vankus. Ak nahodou mate na predaj, napiste mi prosim . Kludne aj IP....ja mam len jednu...no aj druhu bambulku musim dat do perinky. Na zaciatokurcite ich chcem balit do klasickej perinky, aj ked uz mam zavinovacky prichystane. Ale uvidim, ako dlho ich budem balit na tesno.....cas ukaze.

vopred dik za info. nerada by som kupovala nove vnutro, predsa len je to len na chvilinku....ta perinka. Ak samozrejme nebude na vyber - kupim aj novu... ☹

rosienka
10. dec 2009

avila- aha, takze ty si len myslis, ze cakas dvojky? alebo len hcg ti vyslo vysoke a na UTZ si este nebola?

katrin- taj to je na SK uzasne, ze lekari bez problemov vypisuju, aj ked je samozrejme 55% platu dost velky vypadok, ale lepsie ako nic u nas. Mne doky hned povedal, ze tehu nie je choroba a ze vraj "casy sa skoncili" ked sa len tak vypisovalo... neviem o akych casoch hopvoril, lebo predtym nebola ani ziadna materska a len 4 roky je "velkodusne" 14 tyzdnov, ale len vtedy, ked aspon 5 mesiacov z tehotenstva robis...cize totalna katastrofa 😠

vranka- dakujem pekne, hlavne to bezproblemove tehu sa mi sikne 😉 dufam, ze sa dockam stastneho konca v lete

alienka- tak to uz si trochu pokrocila, ides na 1.UTZ? nech je vsetko ako ma a embrijkam biju srdiecka o 106 😉

murka- dik 🙂 ten sef ta nezobral, lebo si bola znovu tehu, alebo preco?

juliagregor
10. dec 2009

ahojte
som seknutá čakám kým príde manžel a idem na obstrek.
Katrin, dovnútra do perinky som pužívala aj veľkú foté osušky zloženú napoly, presne sedel rozmer. 🙂 Ja som už všetko rozdala alebo predala, ale skúsim sa popýtať. 😉
Dievčence držkajte sa.

avila
10. dec 2009

Ahojky,

Nie Rosienka, az taka sibnuta zas nie som🙂 Alebo skor take schopnosti nemam. Bola som na USG a doktor i ja sme ich tam videli. Ale kedze zatial boli len plodove vacky, tvrdil, ze niekedy sa ten 2. plod zvykne mylit s plodovym vackom, tak sa uistime o mesiac. No a o mesiac pre pna znamenalo 27.12. ☹ Takte az v januari.

Neviem, ci niektora z vas to mala tiez tak... Je pravda, ze na USG som bola v 5.t.t, tekze dost skoro.

alienka73
10. dec 2009

Rosienka, ja som bola na usg uz dvakrat , teda trikrat uz dokopy, najprv tusim v 5tt to tam bolo vidiet len jednu fazulku, potom o dva tyzdne neskor s tym ze som si uz od stareho lekara brala kartu lebo sme sa prestahovali a on mi zbadal hned dve fazulky! 🙂 Tak sme boli v soku obaja a hned nato som sla k novej lekarke a aj ona mi pozrela ultrazvukom ze ako sme na tom a potvrdila dvojicky. No a teraz idem zasa po dvoch tyzdnoch este na nejaku krv, aj ked odbery uz mam , neviem co este mi budu brat a zasa sa pozrie na usg. Dufam,z e to neskodi, ze tak casto. Potom mam ist zasa o dva tyzdne v tom 12tt na ten podrobnejsi na vylucenie vyvojovych chyb.

katrinb
10. dec 2009

avila - no mne este v 8tt videli len jednu fazulku a potom v 10 tt uz dve.... 😎 Ale u kazdeho je to ine....a preco nejdes 28.12.? Ved to je pracovny den. No ja by som nevydrzala do januara 🙂

Julia - dik za radu. Vidis, to ma nenapadlo s tym uterakom.... 😅

alienka - ja som na zaciatku tiez chodila a dokonca kazdy tyzden na USG. Nemalo by to skodit....teda nam to neposkodilo urcite. Ja som bola hned od zaciatku na rizikovom....preto tak casto ten USG....a radsej tak, ako by sa malo nieco zanedbat...potom sa tie intervaly roztiahli

ajka72
10. dec 2009

dievčatá mne dvojky potvrdili v 13tt, v 6 tt mi potvrdili tehotenstvo o dvojkách nebolo reči, potom na bežnej prehliadke na gynde v 13tt sa lekárke nepozdávalo bruchu že je dosť veľké na týždne tak sme išli na ultrazvuk a šok boli tam dvojky 🙂

alienka73
10. dec 2009

ajka a ty si nebola v 12tt u Dankovcika?

murkaa
10. dec 2009

rosienka, do roboty ma uz nezobral preto, lebo bol spokojny s nahradou za mna. Ja by som sa tam aj tak vratila už za inych podmienok, nakoľko som si spravila VŠ, alebo išla inde. Zaskočilo nas to dvojtehu. A otehotnela som presne mesiac po rozviazaní PP. Aj tak som chcela byť s malym doma do septembra, kym nešiel do škôlky. A to v septembri som už bola 20 tt. Mne zistili dvojky hned v 7 tt, kedy som išla k Dr. To, že som tehotna mi vyšlo z testu, čiže som to vedela, ale až UZV = dva vačky.