Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mir13
8. jan 2010

Dakujem za privitanie. Cakam dvojvajecne.Akonahle budem mat chvilku, tak pas upravim, len aby sa mi do neho tolke deturence pomestili 😀 Prave cakam na vysledky AFP, maju byt v pondelok. Ale vopred ma upozornili, ze pri dvojickach v 50% pripadov nevychadzaju dobre, tak aby som sa nebala. Potom bud robia kontrolne odbery alebo posielaju na genetiku. Tak som zvedava. Vam vysli v poriadku?

alienka73
8. jan 2010

Ja len k tym mantinelom- nam sa prave kvoli tomu otlkaniu dost osvedcili, nas maly sa stale tak super udrel tam kde mantinel nebol, ze sme nakoniec tiez dali kolo celej postielky a bolo dobre. Ale kazdemu vyhovuje nieco ine a kazdy ma ine babo , jedno kludne jedno zive,alebo dve 🙂 .

Mir vitaj 🙂 . Ja som prave zistovala vysledok kombinovaneho testu z krvi a vysiel vraj hranicne. To mi povedala len sestricka tak snad sa dozviem aj viec. Tiez tak viem ze AFP testy vychadzaju zle ale neviem ako je to s kombinovanymi testami v 12tt. Ake ste mali vysledky?

katrinb
8. jan 2010

mir - vitaj...juuuj ale sa rozraqstame...super!

matelko, julietka - no presne. KAzdy doktor povie inak. Ale ako pisala Julka, hlavbne pri jednovajecnych by sa nemal predlzovat velmi cas....presne kvoli tej jednej placente. On astarne 2x rychlejsie ako pri dvojvajecnych, kedze tam ma kazde babatko svoju. Ale ako kazda tehulka preziva inak tehotenstvo, je to tak asi aj s babatkami v brusku....a aj s porodom. Hlavne je, aby sa nam narodili zdravucke vonavucke babatka 😉

Juli - a ten syndrom je TTS - transfuzny syndrom. Ten mala nasa mirinda.....ona caka teraz uz len jedno dievcatko. Ale hlavne je, ze ma aspon to jedno a ze su zdravucke.

matelko - fakt nadherne vahy. A teskam sa s tebou....ze mas krasny tt a o cvhilu uz nebudes 3v1. Aj ked ja som samozrejme este rada, ze som maly tucko.....a este chcem byt 😉 Zatial

katrinb
8. jan 2010

K tym vysedkom. No nepamatam, co je AFP - ale ak ide o tu gengetiku v 12 tt...ja som mala vsetko v norme. Ale je to zname, ze pri dvojickach zvyknu byt naozaj skreslene. 😨

tintin
8. jan 2010

Kuku, ako sa mate? kedy vam robili testy AFP? mne budu brat krv az bud. tyz....to je dost neskoro. Musim sa spytat lekarky, ze preco.
a k tym kocikom, ci z druhej ruky alebo novy. ked som pozerala kociky pre 2-ky z druhej ruky tak moc na vyber nebolo, zavisi velmi ci mate dom alebo byvate v byte. ak mate dom, mozete si kupit akykolvek, ale ak byvate v byte ako aj my, tak musim prihliadat na hmotnost a sirku atd. mame uzky vytah, dole kocikaren, kde vedie 10 schodov a keby som mala kazdy den terigat 25 kg kocik tak skoncim s vyskocenou platnickou. a napr. ak sa babatka narodia v lete tak cca v tych 8-9 mesiacoch sa prechadza na sportak a vtedy je zima, a na to golfky nie su ani co sa tyka tepla ani koleciek do snehu. tolko pohlad z druhej strany brehu 🙂 (z bytovky, v meste 😉 )

juliagregor
8. jan 2010

tiintin, tiež bývam v byte, dole 10 schodov, so žiadnym kočíkom nezídeš bez lyžín
ale veď uvidíte sami a za rok mi potom napíšte 🙂

tintin
8. jan 2010

Julia ja som vedela, ze napises 🙂 a aky kocik si mala?

mir13
8. jan 2010

Tintin - nemyslim, ze neskoro. Mne brali krv vcera a termin mam 22.6. Ja som bola 16+0 a 16+1.
Ja byvam v rodinnom dome a vobec to nie je bez obmedzeni. Pokial nechcem s kociarom chodit cez branu pre auto, tak prvym obmedzenim je sirka branicky, dalsim vchodove dvere (myslim, ze v panelaku su sirsie ako v rodinnych domoch), ja teraz ledva cez ne prejdem s normalnym kociarom...Aj preto som pozerala peg/perego, lebo ma taku sirku ako klasicky kociar. Ale pred definitivnym rozhodnutim by som rada isla pozriet na tu vystavu v Brne vo februari.

tintin
8. jan 2010

OK tak si ma ukludnila Mirka. Ostatne baby tu spominali testy v 12 tyz, tak preto. a nevies za ako dlho su vysledky? Peg Perego sa mi paci, mali sme AT4 pri prvom dietati, ale asi uz bude prilis tazky. Tak sa uvidime na vystave. Odkial si?
Julietka, zabudla som sa spytat kde planujes rodit a u koho.

julietka
8. jan 2010

tintin mne do 16tt ani raz doki nebrala krv, ani ziadne vysetrenia mi nerobila, az prvykrat v 16tt a to mi hned robila asi vsetko, lebo tam bolo aj to AFP a samozrejme ze uz vysli zvysene v takom tyzdni a este pri dvojkach, ale amnio som odmietla

juliagregor
8. jan 2010

tintin ja som mala a mám ešte trojkombináciu, ruky mám ako stallone ale je to peniazoch...
vozila som v ňom deti do 6 mesiacov, potom som mala peg perego aria, teraz ich znova vozím v trojkombinácii, jmajú tam viac miesta, ale som zaváhala, že som nekúpila Hauck Roadster a na leto som si už kúpila golfky nurse

preto píšem že by som kúpila herqula, ked sa narodili dvojky dostali sme kočíkové 12000 Sk, čiže žiadne rozhadzovanie, výbava nás stála dosť ale ked máš dieťa vieš čo všetko budeš potrebovať a že kočík je to najmenej....

ale sľubujem kočky už Vás nebudem trápiť 🤐 , keby áno tak mi to napíšte 😉

k tým testom ja som bola na amniocentéze, dôvody písať na fórum nebudem, keby niekto chcel tak do IP

julietka
8. jan 2010

miri ani ja neprejdem s kocikom cez nasu vchodovu branu v bytovke, ja budem musiet chodievat cez garaze, a nemame ani lyziny na schodoch, takze budem mat zadarmo posilovnu 😉

tintin ja budem rodit na Antolskej a ty?

julietka
8. jan 2010

julia vobec nas netrapis, ako som pisala, mam ten isty nazor ako ty, ale zial uzsi kocik sme nenasli ako ten co sme vybrali a za sebou vanicky sa mi vobec nepacia a aj keby horsie sa s nimi "skacka" po schodoch a na dlzku by tiez nevosli do vytahu 😉
my sme radi ked sem pisu uz skusene maminy svoje nazory, lebo vela veci je naozaj zbytocnych co sa ponakupuje..

mir13
8. jan 2010

tintin - z BA. Krv mi brali vcera a v pondelok popoludni mam volat ohladom vysledkov.

Julietka - pockaj, ved sa ty dosmejes 🙂 Ja som v novembri skoncila so seknutym chrbtom, ale tak, ze som sa nemohla vystriet. Doteraz chodim na rehabilitacie. A tiez som vahu zo zaciatku dost podcenovala resp. vobec som ju pri volbe kociara nebrala do uvahy. Ked sme kupovali druhy kociar - surodenecky, tak som uz bola rozumnejsie.
Tie lyziny na schody by som zvazila, na nasich schodoch zostali po predchadzajucich majiteloch domu. Vyzera to otrasne a chcela som ich dat dolu. Na moje velke stastie som to do porodu nestihla a od vtedy to len ocenujem 🙂

juliagregor
8. jan 2010

mir koľko máš detí? 😉

tintin
8. jan 2010

Julia, ved to je super, ze pises. aspon mame moznost sa zamysliet ci fakt 700eur za kocik nie je vela. ked najdem nejaky z druhej ruky co mi bude vyhovovat urcite kupim taky.
Julietka ja planujem, ak vsetko dobre dopadne, rodit v Ruzinove, tak ako Kristinku. Mam tam kamaratku lekarku tak preto. zda sa mi, ze aj ona mi na bud. tyz. urobi vsetky testy naraz, bolo to tak aj predtym. a vysli ti hodnoty v pohode alebo hranicne? ja sa tych testov bojim ako certa

alienka73
8. jan 2010

Ja mozem napisat len skusenost s jednym dietatom. Maly ma cez dva roky a cely cas mame jeden kocik. Kupovany novy trojkombinacia, bol dost drahy ale muz mi povedal ze radsej drahy ale jeden nieze potom mu poviem ze je zly a na leto treba novy.A aj v lete aj v zime bol super, az na sneh ale tak idealny kocik neexistuje. Nastastie vela snehu nie je v meste tak sa da. A priznam sa ze iba raz som si vymenila kocik s inou mamickou s golfovym kocikom na leto- totiz nase deti si proste presadli a teda mala som co robit vobec som s nim nevedela vojst na obrubnik a pod tak som dakovala ze sme kupili to co sme kupili. Medzi moje prednosti patrila aj vaha, aj kvoli chrbtici a dobre sme urobili. Je super ovladatelny tak som mohla jednou rukou tlacit kocik a druhou utekat za malym a ani raz mi neutielko koliesko alebo podobne veci co sa stali napr inym mamickam. Ale kazdy mame iny nazor. Ale teda 30tisic sme za kocik nedali, lebo aj take ceny su.

matelko1
8. jan 2010

mir tak vitaj medzi nami 🙂
vysledky z AFP testov mi vysli vyssie hladiny ako mali.moja dokina ma posielala na amnio,ale ja som nesla,zasla som za inym lekarom,ukazala papier a on ma uistil,aby som sa nebala,ze cakam dvojky tak to vzdy vyjdu vysie hladiny,ze to v labaku koriguju na jedno dieta,ale mi odporucil ist na utz 3D/4D utz ku dankovcikovi,tak som sa tam obj.a v 19tt mi robil morfolog.utz.vsetko pekne pomeral,trvalo to nejakych 45min,ale stalo to za to a ja som si v tej chvili vydychla.

mirinda10
8. jan 2010

matelko musim potvrdit co pisala Juli, presne to iste mi povedali v Hradci max do 36tt ( ten dr co ma operoval a to je odbornik na jednovajecne zachranil uz vela deticiek ) a potom sekcia, niekedy to ide aj skor ak je rozdiel medzi drobcami viac ako 25% vahy to sa stalo mojej kamoske co lezala so mnou na izbe ale jej zachranili oboch chlapcov mala ist na sekciu az v polke januara co by bol 36tt ale rozdiel medzi drobcami uz bol 0,5 kg jeden mal 2,2 a druhy 1,7kg to su uz porodne vahy asi placenta uz nestihala tak mala sekciu v 34tt 31.12.2009, chlapci su od zaciatku bez hadiciek a pristrojov a to je dolezite

co sa tyka teba, vtedy nemali sancu zistit vahu miminka, tak to nechali na prirodu ale teraz je to uz chapane ako riziko, nebojkaj uz to mas za par ale ja by som asi neriskovala ak budes mat 36tt +6 tak chlapci su ok aby sa narodili

juliagregor
8. jan 2010

mirinda ako sa máš?

matelko1
8. jan 2010

mirinda ani som netusila,ze to tak je pri jednovajecnych dvojkach.tak doki v nemocke dobre hovoril,ze v 36 tt sa musi vyvolat porod....tak to mam uz fakt len zapar....

mir13
8. jan 2010

Mi nepridalo prispevok 😢 Juli - 3(bez dvojiciek)- takze bude u nas hlucno (najskor som chcela napisat, ze veselo, ale hlucno to viac vystihuje 🙂

Amnio si u dvojiciek ani neviem predstavit, ved to by museli pisat na dva krat...Mne to nastastie ani ako moznost neponukali. Hned hovorili, ze pokial by aj boli zle, tak dalsi odber alebo genetika. Ale verim, ze vsetko dobre dopadne a vysledky budu OK.

Netusila som, ze pri dovjickach su take rozne rizika (najma pri jednovajecnych). Ja poznam len pripad z blizkeho okolia. Uz tesne pred porodom vynechali jeden monitor a edno babatko odkoplo druhemu placentu. Teraz je vazne postihnute...Ale brala som to skor ako vzacnu vynimku (bodaj by take ani neexistovali).

lenkamt
8. jan 2010

ahojte.

baby nestresujte, ja mám jednovaječné a rodila som v 38tt, záleží na placente ja som mohla aj prenášať, ibaže už som nevládala tak som si vyprosila cs 😉
pekne si dajte plán 36tt a potom už bude každý deň k dobru naše mali 2940 a 2820 a aj tak majú napísanú hraničnú donosenosť 😖
dôležité je hlavne nech kontrolujú váhy a prietoky - ja som si to musela vydupať, doktori nevideli dôvod a ešte ma mali za hysterku čo veľa číta 😅

Matelko - aké máte vybraté mená ak to nie je tajomstvo???

juliagregor
8. jan 2010

mir tak to je pekné číslo a to "hlučno" je asi ozaj presnejšie 😀

ja mám teda 3 a mám dosť, síce hovorím, že síce je ich veľa ale sú celkom dobrí, teraz sa vedia už pekne hrať 😉
držím ti pästičky aby si mala silné nervičky ...

matelko1
8. jan 2010

lenkamt mena mame vybrate alex a oliver.ale este zvazujeme stale a manzel stale prichadza s novymi.vcera sa ma opytal,ci sa mi maxim paci 🙂
tak to si pekne vydrzala do 38tt.ja som bola vcera na prietoky a su v norme.

lenkamt
8. jan 2010

pekné mená , alex a maxim znie pre dvojičky lepšie 🙂 ak máš prietoky v pohode tak potiahneš kľudne aj do termínu, ja som sa tiež orientovala na 36tt a potom som tie dva týždne už len trpela, fyzicky aj psychicky 😀

no tak sa mi tu držkajte, ja vás priebežne kontrolujem 😀

alienka73
8. jan 2010

AFP testy sa robia v 16tt ale ja myslim kombinovany test co sa robi v 12tt spolu s usg kde sa meria NT a pozera nosova kosticka.K tomu sa robi aj odber krvi. Nikomu to nerobili? Viem, ze pri AFP su casto zle vysledky a pri dvojkach asi zvlast ale kombinovane su presnejsie. Tak asi pojdem v pondelok rovno za dr. nech ma informuje, ci sa mam uspokojit s tym, ze ked su hranicne tak je to este v norme? 😕 Ten usg bol o.k.

Vsetkym ktorym sa vam to uz blizi drzim silno palce aby ste vydrzali co najdlhsie a ak to ma byt skor kvoli placente tak nech je to skor a nech sa rodia len zdrave babatka! 🙂

katrinb
8. jan 2010

mirinda - ahoooj. Ako sa mate, dievcata? Stale na vas myslim,musis sa nam castejsie ozyvat 😉

lenkamt - klobuk dole....ze ste tak dlho vydrzali. Ale ano, mas pravdu na 99% ide o placentu...lebo ta vyzivuje babatka.....ja som bola na prietoky pred 3 tt a bolo vsetko OK. A teraz mozno pojdem tento pondelok....Tak sa drzkajte a krasne ste potiahli, fakt.

mir - no budete mat doma full house ako ja to volam.....ale ved je to krasne.

matelko - ja poznam jedneho alexa a maxima. A byt tak na tvojom mieste...tieto mena su uzasneeeeee.

mauzos
8. jan 2010

Alienka ja som bola na tom kombinovanom teste s NT usg a mala som hranicne hodnoty (u mna to skreslil aj vek). Odporucali mi amnio, ale odmietla som. U dvojciat vacsinou tie testy zle vychadzaju, tak som to riskla. Potom som bola v 20 tt na morfologickom usg a tam bolo vsetko OK.

matelko1
8. jan 2010

katrin ale do vcerajka sme mali jasno,ze alex a oliver.len manzel a co tak maxim.no ja som hotova.mam o com rozmyslat.
a prietoky sa na co robia,co sa kontroluje tymi prietokmi.