Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
15. jan 2010

matelko - mauzi rano napisala spravu o deny.

Ked sa zobudis, tak zistis, ze sme sa poponahlali na tento svet, lebo je tu super a bol pekny datum. Samko 1580g a Tomasko 1650g.

A fakt klobuk dole ako sa drzis....to je super. a co sa tyka cievkovania - pravdupovediac ja osobne som sa s tym nikdy nestretla...takze nemam ani sajnu co to je a hlavne, ci je to bolestive. moja, neboj vydrzis. ASI je lepsie nevediet, o com to je....nebudes sa tak bat. A nadherne vahy mate....fiiiiha....kraaaassaaaa

jajka28
15. jan 2010

aaaa ešte ma napadlo spýtať sa vás ako je to s otcom pri poode cisárskym rezom 😲

julietka
15. jan 2010

baby tak to aj mne vyrazilo dych ze deny je uz mamina, ved vcera este pisala ze ide na nadstandard 😕 😕
ale super ze drobci su zdravucki a maju to za sebou, gratulujeme 😵 🙂

mauzi ked budes vediet este nieco pisni 😉

mir13
15. jan 2010

Cievkovanie mi robili po porode a nebolelo to. Neviem, ci preto, ze to naozaj neboli alebo preto, ze po tom vsetkom som uz bola tak ubolena, ze som to necitila. Ale asi to prve 🙂

julietka
15. jan 2010

jajka ja som sa na predporodnej prednaske pytala na pritomnost otca pri sekcii a jednoznacne mi povedali ze nie 😠 ale moze byt iba za sklom kde je pediater a kde hned donesu po vybrati miminko a muz si ho hned moze zobrat na ruky a fotit

matelko tak super ze sa tak drzis, toto aj mne dokina povedala ze lepsie ako baby co cakaju jedno, tak aby sme to vydrzali co najdlhsie 😉

katrin ja som tiez zazila sok ked porodila loginka, lebo my sme mali tiez rovnaky den porodu tak ako ty s deny, odvtedy sa akosi moc pozorujem 😅

julietka
15. jan 2010

mne raz robila cievkovanie v ambulancii jedna drasticka sestricka a uplne surovo az som zkrikla od bolesti, ale asi naozaj zalezi len od sestricky..

matelko1
15. jan 2010

mir asi zena uz ked je ubolena,tak nic neciti.no ved uvidime a v pondelok vam napisem....
dnes ma zastavil dr na chodbe a pytal sa ma,ci som sa rozhodla aku si dam anestezu a ja,ze este neviem a ako som sa rozhodla s tou pupocnikovou krvou,ci rozmyslame nad tym,tak ja neviem.....

julietka aj ty sa pekne drzis,ved si len tyzden za mnou 🙂
no uvidim co na bud.tyzden mi povie primar,lebo rozpraval mi,ze ked,tak ma hospitalizuje a budem tam radsej na pozorovani.to mi bude uz 37tt koncit.....tolko uz by som vydrzala.

katrin ty ides teraz kedy najblizsie do poradne.

julietka
15. jan 2010

matelko my si davame odobrat pupocnikovu krv, uz sme aj papiere podpisali a zaslali 🙂
matelko a mas krasny tyzden 🙂 tiez som povedala ze uz aj teraz keby som musela do nemocky to nejako prezijem, lebo mam traumu z nemocnic, ale som vdacna ze som nemusela lezat ako doteraz niektore babenky, my dve uz sme naozaj na konci, uz ked sme tolko vydrzali, uz tych par dni to dobojujeme 😵 a 37tt je uplne idealny na porod dvojiciek 🙂

matelko1
15. jan 2010

a to sa plati naraz ta suma,alebo ako?a kolko sa plati pri dvojkach,ako to je.my sme s dokim len na chodbe to v skratke prebrali,

katrinb
15. jan 2010

julietka - no verim ti, ze si bola z toho mimo....ale pozri, krasne sa drzis dalej . A s tym pozorovanim, viem o com hovoris....Ale bude dobre....nic ine si od rana nehovorim. Verim , ze o par dni nebudem len nad tym rozmyslat, no dnes mi len okolo Deny beha rozum. Stale na nu myslim a na malinkych......hlavne aby boli zdravucki....
Obe s matelkom ste super. A presne ako pises, obe ste uz vlastne na konci....toho minimalneho ciela, co sa tyzdnov na porod tyka.... 😀

Matelko - podla mna uz je lepsie byt na pozorovani - tak ako budes ty buduci tyzden. Predsa len, uz budes v krasnom 37 tt....a uz to moze prist naozaj kedykolvek. Radsej by som uz polezala v nemocke...asi . Uz v tom tyzdni ako budes ty myslim.

A ja idem buduci tyzden donemocky. Mala som ist v pondelok , no mm nemoze...on moze az vo stvrtok 21.1....tak pojdem vo stvrtok. Ved vcera som bola este u mojej doki a pozerala srdiecka....a vsetko OK bolo...tak hadam za ten tyzden sa nic nezmeni. A moja doktorka ma objednala az 4.2. Ale predpokladam, ze teraz do nemocky ma uz budu kazdy tyzden volat....uz teraz mi to vlastne tak zmenili.

tintin
15. jan 2010

Ahojte! Deny srdecne blahozelam a prajem hlavne aby boli deticky zdrave co najviac! 😉

vcera som bola na odbere, bolo mi zle cely den, nakolko mi brala tusim 2 skumavky ci ako to mam nazvat. Tak sa teraz bojim vysledkov ako certa, dufam, ze budu dobre.

Baby mozete sa prosim pozriet na tento link http://www.mountainbuggystrollers.com/mountain-... , ci niekto tento kocik nepozna? vola sa mountain buggy duo + neviete aky je dvojickovsky Phil & Teds E3 Twin?

my pouzivame odsavacku do vysavaca na nostek, teraz uz malo, lebo Kiki vie smrkat statocne sama. ked sa len povie, ze ideme smrkat vysavacom tak spusti plac. ale napr. nasa suseda si este aj vypyta, aby jej mama sopliky povysavala. mame aj taku rucnu na baterky, ale ta je uplne naprd. nic nevysaje. mozno uplne malemu babatku.

vysielacku mame, je to dobra vec. mam ju zapnutu, len ked zaspava. potom vypinam, lebo itak odkedy sa Kristinka narodila budim sa na akekolvek slabe zamrncanie.

a este som sa chcela spytat, co uz mate dvojicky vacsie, chodite s nimi na nejake kruzky same, alebo je to nemozne?

vranka4
15. jan 2010

ahojte 🙂 ,skoro som odpadla ,čo tu čítam 😕 😕 ,deny je už mamina 🙂 ,super správa,držíme palčeky všetci koľko nás je,aby detičky boli zdravučké,pekne prospievali a potom šup-šup domkov,mamine nech sa darí pozitívne myslieť,určite to pekne zvládnete,aj keď tieto prvé týždne budú určite zaberák aj na psychiku,hlavne hlavu hore,pozitívne myslieť,všetko bude o.k. 😉
nechce sa mi veriť,keď včera večer ešte písala a do rána boli detičky na svete 🙂,som veľmi zvedavááá,aký bol problém 😖 ......ale aj u nás to bolo rýchle,večer som si ľahla spať o 22.h.úplne v pohode ,žiadne predzvesti na pôrod a o 2.h som sa zobudila na odtečenie plodovej vody a o 5.07 a 5.15 boli dvojičky na svete 🙂 ,síce to bol ukončený 39.tt ...ale niekedy je to nevyspytateľné 😖

julietka
15. jan 2010

matelko posielam ti cennik a pri dvojkach je 20% zlava

http://www.eurocord.sk/index.php/puponikova-krv...

julietka
15. jan 2010

katrin ale dufam ze nejdes este lezat do nemocky ci? ides len na kontrolu?

julietka
15. jan 2010

baby a ake je to ked odtecenie plodova voda? ako to poznam? to je ako keby som sa pocikala? 😅 alebo to odteka postupne ci ako?

julietka
15. jan 2010

tintin ten kocik co si poslala linku je velmi pekny, dost sa podoba na ten nas EW aspon v tom sportovom prevedeni, ale hlboky s vanickami je ako rieseny?

juliagregor
15. jan 2010

tin tin zatiaľ najlepší kočík, ktorý som videla 🙂
mala ho kamoška a nevedela si ho vynachváliť, výborný, hlboký je riešený formou vaničiek, bud jedna spoločná alebo dve, kamoška mala jednu
kupovala ho vo Viedni

tintin
15. jan 2010

Julia poslem ti IP

alienka73
15. jan 2010

Deny blahozelam aj ja a vsetkym vam zelam vela zdravicka, chlapcom vela sily a tebe vela mliecka 😉 .
Riadne prekvapko si nam prichystala. 🙂

Tehulky co sa uz blizite k porodu, drzim palce aby ste este vydrzali, ale krasne sa drzite!

Ja som dnes zas bola u dr. lebo rano som mala zasa taky hnedy vytok ale malicko a nastastie je vsetko v poriadku. No dufam, ze uz ziaden nebude. Este ze mam blizko dr a aj muzova praca je blizko tak prisiel postrazit maleho.

Odsavacku mame tiez na vysavac, o baterkovej som teraz pocula prvy raz. Nas maly najprv odsavacku znasal bez problemov potom robil cirkusy potom zasa bez problemov a zasa s placom ze sama som mu ani odsat nedokazala ale posledne na jesen bol dost chory a dostaval aj atb do nosa, co bol najprv strasny boj ale na druhy den si uz aj sam odsal aj si pekne nechal nakvapkat tak sme sa velmi potesili. Mojmu muzovi na tej odsavacke najviac vadi, ze co povedia susedia ze v noci vysavame 😀 . Co uz, asi netusia ze odsavame ale nevadi.

A aj mna po porode cievkovali a tiez som absolutne nic necitila, ktovie preco. Matelko drzim palce nech nemas neprijemny zazitok a nech vymaknes dobru a sikovnu sestricku.

A julka gratulujem ku vcerajsej skuske! 😉

vranka4
15. jan 2010

julietka,každý to inak vníma,záleží koľko plod. vody odtečie,mne to pripadalo ako keby som sa počúrala,zrazu podo mnou také mokro a teplo,nebolí to 😀 , len nepríjemný pocit hlavne keď ma pri Lenke vyšetroval dr.,zišla som zo stola a vtom záplava na zemi,hanbila som sa poriadne,aj keď som zato nemohla ☹ ,najideálnejšie je to doma,osprchuješ sa ...
našim dvojkám v Eurocorde ponúkli jeden odber pupočníkovej krvi za korunu,tak sme platili len za jeden odber plnú sumu a za druhý korunu,tak som potom neváhala,ináč je to dosť,ale koľko zbytočností kupujeme?...teraz platíme len uskladnenie raz ročne po 20€ tuším..

vranka4
15. jan 2010

ešte dotaz,pri cievkovaní sa lokálne znecitlivie Mesokainom gelom,buď katéter a tak sa zavádza,tak preto to nebolelo,teda aspoň u nás 🙂

juliagregor
15. jan 2010

ahoj vranka
už dávnejšie som ti chcela napísať, že obdivujem tvoju prácu. 🙂 ja by som to nezvládla, potom čo sa nám stalo, nedokážem byť kľudná ked vidím choré deti. -

adka dakujem za gratuláciu, už je mi lepšie a môžem konečne zdebordelizovať byt po troch týždňoch učenia

julietka
15. jan 2010

vranka dakujem 😉 takze aby som sa nezlakla ze som sa pocikala 😅
to je super ze mate jeden odber za korunu, to len tak vma ponukli, alebo ste mali niekoho znameho tam?
My tu cenu neriesime, lebo ako som tu uz raz pisala aj havarijne poistky na auta si platime a budeme radi ak to nemusime nikdy vyuzit a takto isto to je aj s pup.krvou, akurat ze tu ide o zdravie vlastnych deti, a tiez to budeme platit a budeme radi ak to nemusime nikdy vyuzit..

julietka
15. jan 2010

vranka a kde pracujes?

julia gratulujem ku skuske skoro som zabudla 🙂 obdivujem ze to zvladas pri 3 detickach

tintin
15. jan 2010

julietka, bud su 2 samostatne vanicky alebo jedna velka pre obe babatka:
http://www.mystrollers.com/assets/Product/Image...
http://www.mountainbuggystrollers.com/assets/pr...

alienka73
15. jan 2010

Vranka mne podobne odtiekla voda ako tebe, akurat ze ja som lezala na monitore a dr. mi tvrdil, ze ziadne kontrakcie nezaznamenal, tak som bola v soku ze ked toto nie su kontrakcie tak potom co?? A nato ako som sa postavila sa mi spustila voda. Tiez som sa hanbila, ale tak co narobis. No ja tak viem, ze ked odtecie voda, ze uz sa nema sprchovat, ale mozno mam zle info. Este ze sa mi to stalo rovno v nemocke tak som robila co mi povedali.
A to s tou pupocnikovou ste super vymakli! Pri malom sme dali zobrat ale neviem ako poriesime dvojicky, ci dame len jednu alebo obidve.. A my platime za jedneho vyzsie uskladnenie ako vy pri dvojkach, na sk nejakych 900 sk 😒 .

julietka
15. jan 2010

tintin super kocik, naozaj ako ten nas 🙂
urcite by som brala dve vanicky vedla seba, mne sa take viac pacia, vyzera to tak krajsie..
a u nas sa asi neda kupit vsak? aka je cena a sirka toho kocika?

tintin
15. jan 2010

skusim zistit cenu, potom napisem

julietka
15. jan 2010

alienka ja som si pisala s nejakou pani s ich manazmentu a vysvetlovala mi ze ked su dvojvajecne tak je lepsie dat zobrat pre oboch, pretoze nie je ista surodenecka zhoda..pri jednovajecnych by som dala zobrat asi len jednemu

vranka4
15. jan 2010

juletka,ja som do Eurocordu písala,že by som mala záujem o odber,aké ceny sú pri dvojičkách,či sú aj nejaké zľavy.. a oni sa mi asi po 2 týždňoch zavolali a navrhli,že jeden odber by urobili za korunu,ešte nám dali aj čas na rozmyslenie a asi o týždeň zavolali,to sme už neváhali a súhlasili 😉 ,predsa máme 4 deti,človek nikdy nevie,čo sa môže stať a staršie baby nemajú nič,vtedy sa odbery z pupočníka ešte nerobili...dúfam,že to bude rezerva,ktorú radšej nech nemusíme potrebovať...
julia,ďakujem 😉 ,ja obdivujem vás všetky študujúce maminky,že zvládate školu popri rodine 😉
julietka,robím na detskej onkológii,už som to niekde písala,ale neviem do akej témy 🙂