Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
15. feb 2010

napíš meno nech si dajú maminy pozor, prinajhoršom ťa admin zmaže

bibianka
15. feb 2010

Alienka, ja mam, celkom nový 😀

mauzos
15. feb 2010

julia, to mi je luto, ze drobci su na antibiotikach, snad im rychlo zaberu ...

Matelko no to je fakt blba skusenost ☹ Ja nakupujem len cez mimibazar, mimiaukcie a minibazar, tam maju predavajuce hodnotenia od zakaznikov. Zatial som mala stastie, nenatrafila som na podvodnicku a to tam kupujem fakt casto.

katrinb
15. feb 2010

fefferonka - no to mi je uto, ze mas take opuchnute nohy. jedine co viem, skus zihlavovy caj...aj ked nie uplne, ale pomoze...odvodnit a mohli by ti trosku odpuchnut nohy. Ja som mala mierne ale len clenky puchnute minuly tyzden 2 dni a uz opat OK....co je fajn. Aspon nieco. No nic fefferonka - musime dobojovat...ved uz to obe mame za "par" 😉

No a dnes som bola v nemocke, ako viete. Bola som na monitor...srdiecka a pohyby OK...maternica stale v klude. Na ultrazvuku som bola tiez - bambulky maju jedna 2000 g a druha 2140 g...cca samozrejme...lebo tie merania robi kazdy doktor inak - ako som si vsimla. Ale dolezite je, ze rastu a rovnako. Aj prietoky su stale ako pred 2 mesiacmi....cize OK. Aj plodovej vody mame dpst. Jedine placenta uz je III. Ale stale je to vraj v pohodicke. uz som si zriesila aj predoperacne. . A na koze tiez OK....stale krasne zatvorena som, ani krcok nemekne....no fakt sranda 🙂 Uz len anesteziologicke mi treba zriesit Dnes robili poobede a nechcelo sami cakat, ved som tam bola od 7 rana. A mali sme s doktorom dohodnut termin, ale chcel najprv vidiet vysledky.

A kedze su vsetky vraj este v norme, tak mam prist v pondelok o tyzden a dohodneme uz termin. Ale rovno sme si dnes povedali, ze bud to bude v priebehu buduceho tyzdna, no najneskjor 1 alebo 2. 3. cize najneskor to vychadza tie 2 tyzdne vopred. Uz len vydrzat do buduceho pondelka - a uvidim, co mi povie. Tak opat mozem ratat dni...do pondelka...hihi.

Ale musim povedat, ze som uz tretiu noc velmi nepospala...kazdu hodinu a aj skor hore, strasne ma zacali boliet klby, okrem toho vsetkeho dole. Bambulky uz maju aj nizko hlavicky...a jedna viac. Ale vydrzim !!!!! V sterdu zacinam 37 tt....tak som uz spokojna...ale do pondelka by som mohla este vydrzat...nech si pridem na dohodnuty termin....na cisarak...aby som nemusela chaosit. Ale priroda si to zariadi uz sama - no nie?

Takze maminy a tehulky - tolko ja a moja poradna. Urcite to bude dlhy sloh...A baby, ktore caka poradna - drzim palceky.

Juli - to mi je luto, ze ste chori...a vsetci. Nic prikjemne teda 🙄

A dakujem vam, ze ste na mna mysleli 😉

janulqa - jeej gratulujem ku svadbe...tak tento rok je pre vas plodny....tomu sa povie STASTNY ROK 😵

janulqa07
15. feb 2010

katrin dakujem 🙂
uz sa nemozes dockat, je to mile, ja tu okukavam deticky v albumoch a su uzastne. poznam to cakanie je strasne ale aspon cakas doma, ja som pri prvom cakala tri tyzdne na cisarsky. ☹
no minuly rok bol na ... 😢 ani take slovo neexistuje aby som to popisala a tento zatial v poho, este nie je koniec roka a ked nam boh pomoze poriesime vsetky problemy. svadbu som si chcela uzit, ale snad tretiu hehe 😀

juliagregor
15. feb 2010

katka gratulujem k výsledkom...
deti nosím striedavo na rukách, stále plačkajú ....

bibianka
15. feb 2010

Julia, Andrejko nosí okuliare? Aj mu ich prelepujete? Od koľkých mesiacov? Má aj nejaké dioptrie, alebo len strabizmus?

alienka73
15. feb 2010

Katrin, super, ze sa tak drzis! Aj ja cakam do pondelka na poradnu a tiez sa uz neviem dockat ale u teba je to ine. Uz len pocitas dni. No fakt je vyborne ze uz ti pomaly zacne 37tt takze uz by malo byt vsetko o.k Aj vahy maju dievcata krasne tak hlavne vydrzat.

Juli, ja by som si rada lahla a nic nerobila ale tak pri malom sa to proste neda. Kazdu chvilu utierat soplik a odsavat a podat vodu, caj a papat a hlavne hrat sa s nim. Nastastie prisiel muz na obed tak maleho uspal lebo v poslednom case ak zaspi tak jedine na rukach , nosenim ako male babo. ☹
A to uz teraz ma tam dole kadeco pobolieva, nie tak ako ked sa roztahuje maternica ale tak divne, dufam, ze je vsetko v poriadku. Pri malom som nic take nemala. Asi mi babatka nejak na nieco tlacia, neviem.
Ozaj davnejsie som sa pytala tusim Julietky kedy jej zacali trpnut ruky. Julietka ma teraz ine starosti tak sa chcem opytat vas ak vam nahodou niekomu trpli ruky kedy cca to zacalo? Ja si uz neviem spomenut, na to prve tehotenstvo kedy to asi zacalo.

Bibianka a ty si odkial? Ja ten kocik potrebujem vyskusat nie len vidiet na fotke lebo to som uz videla vela fotiek, ale chcela by som skusit jazdu, ci budem vladat vyjst s nim na obrubnik a podobne. Manzel tvdri ze ja s mojou vyskou cca 157 ho nedvihnem na chodnik,ze to bude pre mna dlhy a tazky kocik.Jasne tlacenie je super lahke to verim ale take veci ako schodik a podobne. Skusala som zatial len prazdny ABC design a teda mala som dost problem 😲 .

Matelko ta tvoja skusenost, nic moc 😒 . Dufam, ze sa vam to s tym trestnym oznamenim podari a dobre to dopadne. Tiez sa bojim takto nakupovat ale tak, je to niekedy velmi vyhodne 😕 .

bibianka
15. feb 2010

Tak dojdi pokočíkovať mojich výtržníkov 😀
(A určite zdvihneš)

bibianka
15. feb 2010

sidl. Ťahanovce

juliagregor
15. feb 2010

bibka nosí asi 3 tt a aj tolko prelepujeme, má aj dioptrie, diagnóza strabizmus a tupozrakosť (ja mám - genetika)
viditerľne je lepší a pomáha mu to

janulqa07
15. feb 2010

juli ako sa vam podariilo mu to prelepit? moj maly ma ten isty problem, okuliare mame odlozene 😒 ocko si zalepit neda

bibianka
15. feb 2010

Filip nosí asi 2 týždne, zatiaľ neprelepujeme, zrejme až po 2 mesiacoh nosenia. Výsledok zatiaľ vidím len taký, že keď si ich dá dole, škúli viac, ako predtým, než ich nosil 😕

juliagregor
15. feb 2010

prelepujem mu to ešte s HA leukoplastom z lekárne a prelepenú mal polku hlavy aby si to nestrhal, okulky má prilepené o noštek,
ale už nestrha, len ked sa nudí...

janulqa07
15. feb 2010

od kolkych mu to davate, moj je strasny nervak uz sme si vsetci poprelepovali oci aby videl ze to nie je nic strasne. ale pocula som ze od troch rokov je naj urcit diagnozu dovtedy sa to moze upravit samo.

juliagregor
15. feb 2010

okulky máme len také úplne jednoduché, čo sa dajú len za ušká (nie je to klasický rámik), za uškami sú len také kovové strunky a mali sme ich zadarmo, platili sme len za sklá

juliagregor
15. feb 2010

prelepujem najmenšiemu a aj najväčšiemu, do 6 rokoch je veľká šanca, aby očka neotupilo a fungovalo normálne...
a isto budem aj strednému 😒
mne aj bratovi to zistili neskoro a ja som na jedno oko slepá, tak som neústupčivá a poctivo lepím a aj dávam okulky...

janulqa07
15. feb 2010

waw mna vysli okuliare poriadne draho aj to ich mame len na vystavu 😒 a to sme aj skla platili, boli sme u uzastnej odbornicky, zadusit ju malo, dala nam tolko dioptrií, ze sa nam ani nesnivalo ale maly pritom krasne cita knizky a nato kolko ma vraj dioptrii vidi lepsie ako ja co nosim dlho okuliare.

alienka73
15. feb 2010

Bibka a Janulka a ako to u vasich drobcov zistili, boli ste na ocnom kvoli skuleniu?

Bibianka dojdem! 😅 . Nevedela som ze si z Ke. Len teraz to bude asi fuska kedze mas uz velkych vytrznikov 🙂 a ja uz mam velke brucho ale tak poskusam ked mozem. Mozme aj niekedy v sobotu s muzom? Ked bude lepsie pocasie. Tento tyzden asi este nie. Kedy chodite von na prechadzky?

juliagregor
15. feb 2010

maťkovi ma stáli okulky do 3O Eur a malému len sklá cca 12 Eur..
mali aj pekné rámiky ale tie mu kúpime až ked si na ne zvykne a nebude si ich dávať dole...

katrinb
15. feb 2010

dik babule

bibianka
15. feb 2010

Alienka, piatok, sobota, nedeľa je o.k., ak nebude vetrisko (po., ut. som v práci, stredy máme na lekárov, po. a štvr. sú v jasliach).

janulqa07
15. feb 2010

alienka maly zacal skulit a to sme si hned vsimli, ale mal len rok aj nieco ked sme isli k lekarke, ktora bola otrasna, nevie robit s detmi, maleho vystrasila a nakoniec na mna nakricala ze maly nespolupracuje a napisala mu kopec dioprii. tak som tam viac nesla, ja mam ten isty problem a mamina mi vravela ze som do troch rokov nespolupracovala, a u tej istej lekarky 😀 mne teraz treba ist na ocne tak ho vezmem hned so sebou a snad to bude uz normalne dioptrie.
Juli mna vysli okuliare okolo 40e, aj to som mala stastie lebo u toho optika sa pre kupovali okuliare od troch rokov takze na mne uz zarobil dost a to dava stale zlavu, ale je strasne ako na detoch zarabaju, jeho okuliare ma vysli ako moje.
mne sa zda ze ak ked to nelepime tak sa to zlepsuje, ako to vidis ty u svojich

bibianka
15. feb 2010

Tak u nás nebolo veľmi čo zisťovať, Filipko škúlil (s prestávkami) od malilinka, len sa čakalo, či to prejde alebo nie. Keď mal niečo cez rok, poslala nás pediatrička k očnej. Tam sa už len potvrdilo, že to asi samé len tak neprejde. Aj mu namerala +5 (norma u tak malých detí je +3), ale tupozrakosť by to ešte nemala byť, škúli striedavo, to je ten lepší prípad.

janulqa07
15. feb 2010

kati ked sa budete niekedy hrat s kocikom skus urobit foto tych vaniciek ako śa daju ulozit 😉

alienka73
15. feb 2010

A mozem sa opytat mate to aj v rodine? Maju to aj vase mamy ci otcovia alebo babky atd? Lebo ja mam tiez tupozrakost ale mne mama tvrdi, ze to nemam zdedene lebo ze ja som dostala v porodnici prievan na oci a tak sa z toho vyvinula tupozrakost.Neviem. Matusko sa zda o,k ale viem, ze to nemusi byt na nom vidiet...zatial sme na ocnom s nim neboli.

janulqa07
15. feb 2010

no mam to ja a v rodine je este par ludi co to ma ale neviem ci sa to dedi , ja som to u maleho cakala

juliagregor
15. feb 2010

adka je to genetika, preto som išla na očné s Maťko aj ked neškúlil, v TN je detská očiarka je fakt dobrá, hned zistila, že má jedno oko slabšie ako druhé...
ajko začal škúliť zo dňa na deň, očko mu zostalo v kútiku...
ja vidím na ňom, že sa mu znova očko hýbe...

bibianka
15. feb 2010

my nie, u nás to môže byť kvôli tomu, že je predčasne narodený alebo kvôli ťažkej infekcii, ktorú dostal ešte na novorodenckej JIRS-ke (mal celkovú sepsu, takže museli byť aj vysoké horúčky)

juliagregor
15. feb 2010

bibka to si musela mať ťažké... ☹
ale môže byť, predčasníci majú často problémy s očkami ☹ , preto aj chodia každé 3 mesiace na kontrolu
s dvojkami som rátala, že budú mať s očkami problémy ale Maťko ma ozaj prekvapil 😒