Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

tintin
22. feb 2010

no zatial nemam ziadne. Krce do lytok som si vyriesila mineralkou Magnezia, ale inac nejake bolesti nepocitujem. preco? ty mas? a ked hej, ake?
ja som bola rada, ze manzel bol so mnou bo som sa dost bala. ak ti nebude vadit, ze mm nebude tam cely cas tak to sprav ako si pisala popripade, sa popytaj tety, ved ona sa urcite potesi, ze moze by s malym bobakom 😉

tintin
22. feb 2010

a matusko ti ozaj vtedy nespi? Kiki vtedy este spi...o 14:40

alienka73
22. feb 2010

No nas maly spi ako kedy raz ano raz nie. Ak by sme ho dali spat tak mozno zaspi ale zalezi kedy rano vstane a ako sa cez den unavi. No mozno budem taka nervozna ze to bude citit a nezaspi, takze skor by sa s nim teta alebo svokor prechadzali. On este nikdy nebol bez nas doma s niekym inym tak to by som akurat teraz neskusala. A bolesti, ano mavam tieto tyzdne asi dva tri dozadu a riadne, ale je to nieco ako menstruacne no nie take silne len to je strasne neprijemne a pri Matuskovi som absolutne nic nemala. Musim si vtedy lahnut.Mavam ked dlhsie stojim alebo chodim alebo sedim 😒 . Dr mi naordinovala na to magnezium.

A ako? Bumbleride zatial vyhrava? U mna ano 🙂 .

deny32
22. feb 2010

Ahojte vsetky.. 🙂
Julia.. ta hlaska Tvojho maleho je perfektna.. sme sa s mm rehotali na tom teda riadne.. 😀
Kaati, suepr ze je vsetko ok... a ako Ti pisali uz baby, mozno pojdes aj skor.. ja som bola otvorena na spicku prsta a krckok 0,5cm v nedelu, rodila som vo stvrtok.. ale ja som mala krcok oslabeny uz dlho, takze u Teba o moze bat zasa ine..
Feferonka... neskutocne otrasny pristup lekarov... 😠 deticky uz by mali byt uplne v poriadku, neboj sa, mas uz krasny tyzden. Radsej ako riskovat trombozu, nie je to sranda ☹ Velmi Ti drzim palce... 😵
Janulqa, ked mi zistili porblem s krckom, vsetko som hladala na webe a robila som si diagozy a prognozy.. moj dr. ma potom zdrbal, ze sa zbytocne stresujem, kazda sme individualna a mozme si zle vysvetlit priznaky. Takze ziadne porovnavanie a podobne.. este si privolas nieco zle stresom... mysli pozitivne, je to dobre pre deticky 😵 😵 😵

My sme boli na morfologickom, kde do detailov kontrolovali deticky a potom este na 3D/4D, co uz bola uplne komercna zalezitost... a v +ľtt este sme boli na NT.. vsetko sme si plne hradili, kedze moj gyndos nebol velmi ochotny mi dat papier. Tak som sa na neho vykaslala a vsetko sme platili... ale nelutujeme, bol to neskutocny zazitok 😉 😵 😵

janulqa07
22. feb 2010

ja som bola na prieskum lekarov, kedze som prestahovana ale vsetci lekari ostali v starom meste. no a velmi sa tesim 😠 mame aj lekarov aj skolku dost daleko tak som zvedava ako to budem zvladat.

luciaf13
22. feb 2010

feferonka neboj uz mas krasne tyzdne a drobci kludne mozu prist na svet, dolezite je aby ste vsetci boli v poriadku a nechapem preco doktori este doteraz nic nespravili 😠 drzim palce

katrin super takze za tyzden uz budes maminka 😀 juj ako to ubehlo, a mozno aj skor vsak priroda to zariadi tak ako ma 😎 este oddychuj a uzivaj si s manzelikom posledne chvile vo dvojici 😉

k tym clankom na nete...ja uz nic necitam, manzel zakazal 😎 😎 😎 ale je to len a len pre moje dobro pretoze som mala vseetky diagnozy, stresy a nervy...a uplne zbytocne. Takze radsej nic len citkam diskusie a hotovo!!!!

Dnes sme boli v zdravotnickych a tak uz mame plnu vybavu do porodnice nachystanu 😎 , teda este to musim vsetko napratat do tasky ale vsetky vecicky uz mame nakupene nachystane a tak som kludnejsia 🙂 🙂

no a dnes som si gate musela prichytit zicherkou 😀 😀 😀posledne , ktore mi boli dobre ledva zapnem a aby sa mi neotvaral zips tak sme si pomohli zicherkou 😀 😀 😀

julka a dobra hlaska maleho 🙂

katrinb
22. feb 2010

deny - uvidime ako s tym krckom....ale uz to neriesim tragicky 🙂

lucia - s tou zicherkou som sa nasmiala....a aj ty sa kraaasne drzis...len tak dalej

juliagregor
23. feb 2010

ahojte, dobré ránko....

včera som zaspala s malými.... 😎

dnes ideme na kontrolu na neurologiu, dúfam, že už na poslednú a potom na návštevu mojej mame, tak nebudem písať 😵

lucka zicherka 😀, ale ešte si kúp takú velikú, budeš potrebovať hihi
všetkým prajem pekný deň

janulqa07
23. feb 2010

Dobre ranko... tak co nove? 🙂

Ja som vcera trosku upratovala a dnes nevladzem nic. 😒 Nast

tintin
23. feb 2010

ahojte, aha co som nasla: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co... vankus na kojenie - ze je dobry pri kojeni dvojciat ...nemate s nim niekto skusenosti

maartinkaa
23. feb 2010

ahojte, ako sa mi mate?

s tou zicherkou to je sranda 😀 , ale ja som chodila s rozopnutymi gatami 😀 a to normalne aj do poradne a na tom som mala nejaku dlhsiu bluzku, lebo gate mi boli dobre, tie co som bezne nosila pred tehu, len som ich nezapla 😀 a nemala som chut kupovat si tehotenske, ked som tak dobre vizerala v rozopnutych.... 😀 😀 😀

maartinkaa
23. feb 2010

juli prajem ti aby to bola naozaj vasa posledna, lebo je to naozaj zaberak, ked mas nedonosene dieta a este ktomu aj dvojicky......same kontroly a stres z toho... 😝
cloveku sa prve tyzdne a mesiace zda, ze nerobi nic ine len chodi po doktoroch a cvici s detmi.... 😠

maartinkaa
23. feb 2010

deny, chlapaci su krasni, len daj viacej fotiek 😉

jani, a ty velmi neupratuj, nechaj to na chlapa, alebo sa na to vykasli 😉

tintin, ten vankus je dobry, ak si ho kupis tak ho uz mozes zacat pouzivat na spinkanie, pekne pod pupik a medzi nozicky a bude sa ti spinkat ako v bozom kosi 😀

janulqa07
23. feb 2010

ja by som aj prestala upratovat keby sa dalo 🙂 ale som zavisla a kazdodenne ma chlap zdrbe, ze co som zase stvarala 😀 , ale mam pomocnika a ten je uz vycviceny na pomahanie takze prach utiera len on 😅
Nechcem zalahnut a byt ako velryba. Aj pohyb treba.
Ja si stale okukavam albumceky, no deticky su nadherne 🙂

maartinkaa
23. feb 2010

jani, jasne, ze musis nieco robit a nie len lezat, ale nesmies to prehanat......predsa len cakas dvojicky a este k tomu aj jednovajecne.....davaj si pozor 😉

janulqa07
23. feb 2010

no mame 2izb a trva mi tyzden urobit poriadok, samozrejme to neprehanam, stale len do niecoho supnem. 😀

preco je rozdiel jednovajecne a dvojvajecne, myslim v tehotenstve

alienka73
23. feb 2010

Ahojte, Janulqa s tym upratovanim ta uplne chapem. U nas je to zas tak ze ked to nespravim ja tak mozno o mesiac to urobi moj muz ale s velmi blbym vyrazom, a niektore veci proste spravit treba, tak kym na to nemusim brat upratovacku tak po troske sa aj ja snazim nieco urobit. Jasne prach ma nejak extra netankuje, ked uz velmi svieti tak beriem handru a kym vladzem utriem. My sme vcera vysavali, muz nestihol vsetko tak som chcela potom dokoncit ale kvoli bolestiam som aj tak nedokoncila. Ved po troske, nic mi neutecie 🙂

dior
23. feb 2010

tintin ja na kojenie rozmyslam skor nad takymto niecim, aby aj chrbat bol podoprety
http://www.twinventive.cz/nafukovaci-kojici-pol...

janulqa07
23. feb 2010

Moj priatel v pohode urobi vsetko, navari, uprata, aj ked varenie skoro nikdy nestihne som rychlejsia 😀 ale papame iba lahke jedla tak nestojim hodinu pri sporaku.
Nie som zvyknuta nic nerobit, pri malom som do porodu davala dokopy byt, zariadovala a ziadne bolesti ani problemi neboli.

janulqa07
23. feb 2010

Ja len pozeram ako ste pripravene, ja si stale hovorim mam cas a potom budem zhanat, ale ste popredu tak potom si asi pockam len na hotove rady co kupovat 😀
Kde mate alebo budete davat postielku v izbe?

dior
23. feb 2010

nam sa zmesti do spalne jedna-tak cca do 3-4m budu spolu v jednej a potom pojdu do detskej a mlekarne s nimi 😅

betelgeuze
23. feb 2010

Ahojte dievcata.
Konecne mam odvahu sa k Vam pridat. Cakam dvojvajecne dvojcata (chlapca a diveca), som v 29+2tt. Prekonali sme uz vselijake komplikacie (stitna zlaza, tehu cukrovka, krvacanie na zaciatku ...). Teraz nas caka buduci tyzden morfologicky ultrazvuk. Mam opat trosicka strach, ci sa nieco neobjavi. Tak mi drzte palce.
Ale ked vidim, ake ste tu vsetky statotcne a "nad vecou", tak dufam, ze ten optimizmus od vas nachytam aj ja. 🙂

katrinb
23. feb 2010

betelgeuze - ahojky, a vitam ta !!! teda vitame....kedze som este 3v1 😉 Som velmi rada, ze si sa pripojila, ver, ze tato diskusia ti bude len a len omahat...minimalne psychicky. A nebojkaj, morfo dopadne dobre...hlavne sa snaz na to tesit, ze uvidis babatka.....a zakyves im....nielen oni tebe 😝 Cokolvek budes potrebovat poradit, ver, ze tu sa odpovedi dopatras.... A ja verim,ze uz bude len lepsie a vsetky tie "zle tehu veci" ta budu len obchadzat. A ty si 19+2 alebo uz 29+2? Lebo v 30 tt sa nerobi morfologicky....ci ano? ja som bola v tom , ze len v 20 tt...hmmm

betelgeuze
23. feb 2010

Ja som v 29+2tt. Takze som to asi zle napisala, vola sa to biometria. Ale zase ich budu merat a vazit a zistovat ich polohu... Na to, ze ich uvidime (idem aj s manzelom) sa hrozne tesime, ale ja som taky strachopud, resp vecny pesimista. Stale ma napadaju rozne "tragicke" ☹ scenare, miesto toho, aby som sa uz konecne tesila, ze pomalicky vstupujeme do cielovej rovinky 🙂 . A ty si v ktorom tyzdni? Cakaj jedno alebo dvojvajecne dvojcatka?

janulqa07
23. feb 2010

betelgeuze gratulujem ved to je krasne ze to zvladatea parik 🙂 . Strach je normalny, niektore tehotne si to uzivaju a tesia sa ine maju strach, nie je to nic zvlastne. A ak chodis pravidelne k lekarovi tak vies ze su ok.

janulqa07
23. feb 2010

kati a ty cooooo? 🙂 Nechce sa ti??? 😀

betelgeuze
23. feb 2010

Janulqa07 - dakujem za povzbudenie 😀

janulqa07
23. feb 2010

Tak ja zdrham, maly uz poskakuje ideme na obhliadku skolky, pacia sa mu deti 😀
Drzte sa

katrinb
23. feb 2010

betelgeuze - ja zajtra uz zacinam 38 tt a cakam jednovajecne dievcatka... Tak ty mas uz krasne tyzdne. Naozaj, sa nebojkaj,....uz ides do ciela ako si napisala.

janulqa - vies co, este nechce....hoci uz som v noci nepospala vela...dokonca od 4 do 5 som bola hore, aj som sa prechadzala po byte..ale ked to ma dievcatkam este pomoct, pockam do 2.3. Teeeda - ze pockam - chcem. A ci sa to podari, je vo hviezdach. Ale neriesim to. Ak to pride, buedm rada tak ci tak. Ja som uz pred finisom a normalne si neviem predstavit, ze budem mat dve deticky. zrazu je to tak blizko, az sa mi to zda uplne nerealne. Sibe mi uz z toho.... 🙂 Dufam, ze obhliadka dopadne dobre a hlavne pozitivne pre Matuska

kablika
23. feb 2010

betelgeuze jeeej super, konecne som nasla niekoho skoro presne ako ja! Som teraz 28.t.t. a tiez cakame chlapceka a dievcatko. Ale strach nemam, ani ty by si nemala mat!! Deticky nase stresy citia, tak im doprajme pohodicku. My ideme na to tretie sono 10.3 takze sa straasne tesim. Skor mam obavy z porodu.....