Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betelgeuze
23. feb 2010

kablika - ja sa straaasne pozorujem. Prve tehotenstvo 🙂 Vidis u mna je to opacne, nejako sa porodu nebojim. Budem rodit pravdepodobne cisarskym rezom, aspon tak to zatial vidi moja gynekologicka. Tento moj ultrazvuk v 30tt budem mat v nemocnici, kde chcem ist rodit a bude mi ho robit doktor u ktoreho by som chcela rodit. Kedze som si trosicku polezala pocas tehotenstva v nemocnici, nejako z toho nemam strach. Pre doktorov je to rutina...Pre nas jedinecny zivotny zazitok. V tom asi spociva strach tehotnych z porodu.

kablika
23. feb 2010

u mna ide tiez o prve teho - zatial som nastastie nemusela navstivit nemocnicu.... To mas super, ze ides na to sono k tomu, co ta bude rodit. My v MT mame centrum asistovanej reprodukcie, ja na sono chodim tam - su velmi mili, ochotni, dopodrobna vsetko okomentuju (chodim raz mesacne aj na sono krcka maternice). U mna to tiez vyzera na sekciu a do porodnice chcem ist prave okolo toho 30.t. poobzerat sa po porodnikovi 😉 a porodnici...drzim palce na sone!!

katrinb
23. feb 2010

kablika vitaj. Sa to tu rozrasta jedna radost. A gratulujem ku pariku

kablika
23. feb 2010

Diky moc 😉

janulqa07
23. feb 2010

kati asi im bude veeeelmi dobre v brusku 🙂
u nas je konecne oteplenie a tesim sa ako male dieta, nezmestim sa totiz do bundy 😒
Same pariky 😲 gratulujem

katrinb
23. feb 2010

janulqa - no evidentne je im tam dobre...ved s nimi kazdy den rozpravam, hladkam si ich a dovolim im robit, co len chcu...aj sa pucikovat kedy chcu 😀

janulqa07
23. feb 2010

No ved oni dobre vedia kedy maju ist von 😉 Urcite sa im tam iez na ihlach? 😀

katrinb
23. feb 2010

baby, mam otazku...mne vcera tusim zacala ta hliíenova zatka odchadzat (bolasom aj po kontrole). Ale tak postupne. Stale si na intimke najdem trosku hnedeho vytoku....Moze to byt to, ze? Ci to musi odist naraz a vela? Uz 36 hod. to zo mna postupne odchadza... Bolesti ani nic ine nemam....stretli ste sa s tym niektora? Je to ono? Nechcem zbytocne stresovat a volat doktorovi...

janulqa07
23. feb 2010

kati ked to na teba pride budes to vediet, vie to odist tak 24 hod pred porodom. Len co viem od kamosiek pri prvom som ani nevedela co je to rodit 😀 hlavne klud

katrinb
23. feb 2010

oki janulqa - budem kludna pokial sa bude dat. Zatial sa da 😉

janulqa07
23. feb 2010

ono to moze prist kedykolvek ale urcite nie ze porodis za par minut, takze budete mat dost casu 🙂 a nie je to nic strasne
a ten hlien moze odist aj par dni alebo tyzdnov pred porodom

katrinb
23. feb 2010

dik janulqa...ono vies, uz rozmyslamn nad hocicim...

janulqa07
23. feb 2010

ja som pri prvom mala obrovsky strach, ale ani som nevedela ako som to dobre zvladla, nastudovala som si uvolnovacie techniky a bolesti sa dali v poho zvladnut a videla som tam ako ine zeny skoro steny doskrabali 😀

katrinb
23. feb 2010

juuuj - bolesti kazdy riesi inak....no uvidime aka budem ja "hrdinka" 😉

juliagregor
23. feb 2010

ahojte tehuľky a maminky

gratulujem novým tehuľkám a prečo sa babenky bojíte písať? 😉

hlásim že už nemusíme chodiť na neurologiu a chlapci pokračujú v normálnom psychomotorickom vývoji 🙂 🙂 🙂
včera vyliezli po rebríku na poschodovú posteľ skoro ma vystrelo. 😝

katka neboj sa, pôrod prebehne šup šup a zachvíľku sa budeš chváliť, že ti deti prespia 3 hodky v kuse 😀

katrinb
23. feb 2010

juli - to su super spravicky......s tou neurologiou...sikovnici mali su to. Ja sa snazim neriesit porod....a s tym chvalenim - no uz sa na to tesim!!! A dufam, ze to aj tak bude

😝

janulqa07
23. feb 2010

juli tak to je parada aspon mate pokoj od jedneho lekara 😉

ja sa prave hadam s malym, nechce spat a vysvetluje mi ze to nie je take jednoduche lahnut si a spat lebo sa mu nechce 🙂 no ja mu dam aby si vyberal 😠

juliagregor
23. feb 2010

som rada 🙂 , už nám ostáva len očné - skrz Adka a Maťka, šimon ide až za rok na kontrolu...

Matúškovi sa nechce spinkať 😉 , mne odpadli včetci naraz a idem veru aj ja....

janulqa07
23. feb 2010

ha no nechcelo a zaspal ako lahol 🙂 dobru nocku

loginka
23. feb 2010

baby jagy, nestiham vas citat, sakris

tak co som narychlo zachytila...
julietka vitaj mamina 🙂 ja kojim tiez, mliecka zatial dost, ja som dlho odstrekovala ale ked sme prisli domov uz som ich len kojila
posledne 2 dni sa mi zdalo ze mam trosku menej mliecka, mali zvysuju samozrejme naroky, kupila som si v lekarni homeopatika a asi placebo efekt, lebo dnes sa prsia pekne nalievali, tak dufam, ze to vydrzi, ale fakt ked je clovek vycerpany je to dost tazko udrzat mlieko

juli, uz ste zdravi? ako sa mate? verim, ze sa tesis s tou neurologiou, my mame zajdtra ocne, bleee

deny, vy sa kojite naraz aj v noci? ja kedze ich tiez v noci nebudim papaju kazdy inak, intervaly max 4 hod., ale tato noc opat hruza, kedze po papani boli hore, to sa potom neda spat viac ako po pol hodine a to som uz tiez skoro plakala, ze nevladzem
naraz nam to vyjde naraz len niekedy cez den ale lepsie sa mi papa ked ich kojim jednotlivo, inak to vselijako pada a som z toho potom nervozna

musim uz ist , ideme opat na to 🙂 joj nech je lepsia noc, lebo uz ..no neviem co

alienka73
23. feb 2010

Ahojte,
Julka super ze s neurologiou uz mas pokoj! 🙂 Tesim sa s tebou, muselo to byt narocne tolko vysetreni, tak drzim palce aj na ocne a aby si bola cim skor zdrava.

Mne to uz prechadza na kasel tak sa zas nevyspim 😒 .

Malemu sme dnes zmontovali postel, Ajka je super. Este treba domontovat tu zabranu a dokupit nejake malickosti do izby a mozeme zacat. Ale bude to boj, maly urcite nebude chciet do inej izby.

Loginka, drzim palce aby sa to kojenie nejak ustalilo aby si nasla system ako kojit naraz, kedze takto ako pises to je strasne narocne, vobec sa nevyspis a potom je to trikrat take tazke 😒 . Ale v tomto sa vobec nevyznam, tak mozno poradia mamicky dvojiciek ako na to 🙂 .

Prosim vas aku odsavacku ste mali pri drobcoch staci rucna, ci je lepsia pri dvojickach elektricka? Ja som odsavala dost pri malom ale predsa bol len jeden tak sa to dalo aj s rucnou, ale pre dve deti sa mi to zda dost narocne. Aj ked netusim ako funguje elektricka, nie je napr. hlucna?

lalupa
23. feb 2010

jendoznacne elektricku, medela ma dokonca dvojitu 😉 , hlucnost nie je katastrofalna, niektore deti pri nej v pohode spia 🙂 , ja som bola v inej miestnosti, takze som moje nerusila

tintin
23. feb 2010

Ahojte,
Kati ja som mala pri Kristinke tiez to co spominas, myslim, ze to je ta zatka. Mala som tiez pocit, ze to musi odist nejak viditelnejsie 😉 a tusim mi to tak vyslo tyzden pre porodom alebo tak nejak mozno menej....
ved uvidis. ty si uz mozno aj tak vystresovana, ze si to nakoniec privolas 😀 mne sa tak stalo. lakarka ma objednala na urcity den, ze mi vyvola porod a ja som sa toho tak zlakla, ze som porodila den predtym 😉

Alienka, drzim palce aby sa Matuskovi na novu postielku dobre zvykalo. Nasa spi vo svojej izbicke od 1,8r a strasne sa jej tam paci 😵 niekedy sa este v noci budi, asi ma zle sny alebo co. ale je to pohoda spat len s mm 🙂 a od leta zase 2 bubaci v izbe, uf 😅

Co citam od vas o tom kojeni, tak som zvedava ako to zvladnem. Uplne ta loginka chapem, ja si moc neviem predstavit kojit obe deti naraz no ale potom je to o to narocnejsie. a neda sa im urobit podobny rezim, ze by sa zobudilo jedno babo a po dokojeni by ste zobudli druhe? ja neviem ci je to mozne, len teoretizujem

Juli gratulujem k poslednej navsteve Dr. to musi byt ulava, vsak? 😉

a vitam vsetky nove dvojtehulky!

bevca
23. feb 2010

Cao baby, ako spite, ja este nemam ani 30 tyzden a brucho mi rastie len taka radost, mam problem sa obratit, neda sa mi spat, no hroza, ako ste to riesili

janulqa07
24. feb 2010

Dobre ranko... jaj pozeram na seba do zrkadla nafukujeme sa uz 🙂 Deticky pocuvaju?

juliagregor
24. feb 2010

ahojte a dobré ránko všetkým...

loginka úplne ťa chápem a skoro som plakala s tebou....neboj ono je to stále lepšie a to ozaj...napíšem ti IP
ked sa zobudili naraz dala som im naraz, manžel mi ale musel pomôcť, kým boli v perinkách bolo lepšie, bez periniek som ich krmila radšej po jednom, bola som ospalá, unavená a bála som sa, že mi padnú.... ☹

adka kukni témy odsávačky, mne osobne elektrické vôbec nevyhovovali,....vôbec mi mlieko netieklo a s ručnou som striekala plné fľašky.....samozrejme, ak vyhovuje elektrická, je to veľká pomoc a zvlášť, ked môžeš dať flašky naraz na obidve prsia...

pozeráme hokej

😠

juliagregor
24. feb 2010

adka prajem ti aby Matúško rád spinkal na svojej novej postieľke 🙂

loginka očné nech dopadne dobre a hlavne nech ste rýchlo vybavení 😉

katrinb
24. feb 2010

adka - ako postielka..aka bola noc? Spinkal v nej Matusko?

Julka - aj ja som pozerala hokej..no ku koncu to boli ake nervy...ale super, ze sme vyhrali.

juliagregor
24. feb 2010

nervy to boli.... 😠
ešte vládzeš? ako sa cítiš?

janulqa07
24. feb 2010

adi aj ja som zvedava ako ste s malym dopadli, nas to estelen caka, dedko uz vyraba postele pre deticky 🙂
vcera mi prisli saty na svadbu a riadne som sa sekla, takze su velke 😠