Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
21. mar 2010

dik baby....takze sa pomaly odhodlam ist von. 😉

ajka72
21. mar 2010

mauzi a na mňa si znova zabudla ☹ však keď budete chcieť aj my sa radi pridáme 😉

ajka72
21. mar 2010

katrin určite už môžete ísť s babuľkami vonku však vy sa aj skoro vrátite na papanie ale tá chvíločka urobí dobre tebe aj babuľkám

juliagregor
21. mar 2010

ahojte 😉
ajka ako sa máte? kedy idete do škôlky? ja sa normálne už teraz bojím, že budem musieť ísť do roboty ☹
teším sa na leto, na piesok, preliezky, celé dni vonku 😎

dracik1
21. mar 2010

ahojte...luci, moc nejedz, ale zasa nemusis byt straasne hladna...mne ked robili sekciu, normalne som sa na obed najedla/ polievka, hlavne jedlo, dezert, kavicka/ potom to na mna prislo o cca 14h ...tak sme museli pockat a deti sa narodili o 18.13 a 18.15 😀

juli, dneska som na teba myslela.....ze ake je to narocne mat 3 deti....nasi vstavaju vacsinou o 5.45....sme si zvykli...ale co vystrajaju v poslednom cese je horor, zacali vstavat o 5.15, posledne 3 noci vstali rano tesne pred 5 h...cele doobedie prerevali / esteze sa na ihrisku prehraju/ , zaspia pri obede, spia tak 1.h20 min, zobudia sa nevyspani revu, idu im zadne stolicky....ach jooo, dufam, ze to do mesiaca prejde, lebo som bola dnes u s muzom na cimpr campr...a jakub mi este zhodil moju najkrajsiu orchideu, rozbil crepnik, polamal kvety, puky, cely vyhonok na ktorom boli kvety a tresol si pri tom pade hlavu do radiatora na hranu 😔

juliagregor
21. mar 2010

ahoj dračik 🙂
preto ich minimálne raz za týždeň ponúkam 😉 , aj my tak hore o 5 tej a potom sú mrchaví, len by na rukách nosili ... 😝
ale ja som v poslednom čase zlá, strašne ma bolí chrbát ...
a tá kvetinka ☹ , a tá hlava ☹ , ked som bola na neurologii na ko, tak mi dr, povedal, že dvojky majú často úrazy 😢 ...chalani sú samá modrina

dracik1
21. mar 2010

juli, ja som si na urazy u Jakuba uz nejako zvykla...sice za nimi chodim ako pes...sa mi kamosky az smeju..lebo oni deti vypustia a nestaraju sa...ale moji by boli uz neviem kde , keby som ich nesledovala a neusmernovala...asi by mi vyliezli uz na hlavu...je mi niekedy strasne luto, ze som na nich prisna...ale inak si to neviem predstavit...

ja som tiez nervozna...ale to je tou prichadzajucou jarou

BOZE? PRECO TIE DETI VSTAVAJU TAK SKORO::..asi maju pocit, ze su na tomto svete zatial tak malo a tak malo zazili, ze malo spia, aby od rana vystrajali- neviem, ci mam dat smajlika s rehotom al. s placom 😀 😝 🙄 😖 ☹ - tak takto som to asi vystihla, teda moje pocity

jennys
21. mar 2010

Ahojte kočky, našla som toto fórum tak ak by sa dalo rada sa pridám. Tiež čakáme dvojičky - v auguste. Trochu sa tu musím zorientovať lebo hoci som tu registrovaná, moc som doteraz neprispievala...papa a pekný zvyšok večera... 🙂

juliagregor
21. mar 2010

ahoj jennys gratulujem 🙂
kludne sa pýtaj...

dráčik budú meniť čas? vonku sú celkom dobrí, ajko trochu uteká, ale šimon je bojo a väčšinu sa ma drží za ruku, trenujeme chodenie, aby mi nešli na cestu...
ozaj máme frajerky choré

jennys
21. mar 2010

Julia ďakujem pekne 🙂 Pozerám, že ty máš tri deti, jedno staršie a potom dvojičky. Ako sa to dá zvládnuť, že najskôr máš jedno a potom dve k tomu? Neviem si to predstaviť, aj keď viem, že nejako to už len zvládneme a tešíme sa ale bude to riadny chaos zo začiatku.

juliagregor
21. mar 2010

jennys dôležité je, aby ste si s mm navzájom pomáhali a neriešili chlapskú a ženskú robotu, kto má voľné ruky, ten varí alebo čo je treba a druhý je s deťmi...
nebudem písať, že je to ľahké a ako sa to dá bez problémov zvládnuť, ozaj je toho niekedy moc.... akonáhle starší dovršil tri roky, tak akokeby nejako dospel a je to o moc jednoduchšie....no zase viac kričím, lebo strašne jaší malých
neboj spravíte si systém a potom tretie bude pohoda 😀

jennys
21. mar 2010

juli, určite sa tu budem radiť častejšie, manžel bude pomáhať to viem, teda dúfam že si to nerozmyslí...vie sa postarať aj o dcérku aj navariť, aj ožehliť, on je všestranný typ, bude to chaos ale verím, že ten systém si nájdeme, ešte je dosť času 😀
Ale pozerám, že sú tu nejaké mamičky čo majú termín skoro ako ja, čo kukám tak JAJKA28 je 22tt a tiež august ako ja, JANULQA07 tiež 22tt, takže sme na tom podobne. Kočky pozdravujem. Ako zvládate tehu a jedno dieťatko?

luciaf13
22. mar 2010

Dobre ranko 🙂 este som tu 😉
Dracik aj nas maly takto spaval do cca 2rokov 😒 😒 😒 cez den tak 20minut a vecer zaspal okolo 20:00 a rano bol o 5:00 hore...s tym ze v noci bol hore minimalne 4krat 😖 😖 😖 ....ja som bola uplne na prasky..do toho vsetci naokolo radili co robime zle 😠 😠 😠 😠no katastrofa. Ale nejako sa to teraz uz upravilo, Jakubko uz ma vsetky zuby vonku 😀 😀a mozno to aj s tym suviselo , co ja viem. Ale v casopise Mamaaja je pekny clanok o narocnych detoch, proste s tym clovek nic nespravi, treba len vydrzat a nezblaznit sa 😅.......no a u nas je teraz so spanim relativne konecne cca6mesiacov lepsie a co sa nestane 😀 😀pridu dvojicky 😀 😀 😀 😀 😀

Jennys ahoj vitam ta tu a urcite tu najdes odpovede na nekonecne more otazok ohladne deticiek 😎drzim palceky

janulqa07
22. mar 2010

Dobre ranko ...
Moj maly ma rezim asi od jeden a pol roka a na vyber nemal, vecer o osmej, rano vstaval sam o siedmej a na obed o dvanastej, zatial nam to vydrzalo.
Jennys blahozelam, ja to zvladam super a urcite to vsetky zvladneme 😀
Lucia este to chces dogulat? 🙂

luciaf13
22. mar 2010

janulqa jasne ze to chcem dogulat....a k rezimu ...no nechcem sa vadit ale my robime Jakubkovi vojensky rezim od narodenia a je nam to prd platne...ked sme to riesili s neurologiskou a a j s obvodackou, tak nam proste povedali, ze nic s tym spanim nespravime a same sa to upravi aj ked nikto nevie kedy 😒 😒 😒 mal proste menej vyzretu CNS a vsetko omnoho viac vnima a vzruchy zvonku posobia nanho tak ze proste nespi.........

ozaj Gajana1 si este tu??????

gajana1
22. mar 2010

Ahojte
ano lucia som ešte tu. A ty čo ideš tiež na cisarak?

luciaf13
22. mar 2010

jej ahoj no jasne idem uz v stredu na prijem a potom sa dohodnu, ze kedy bude cisarsky. Ty uz mas tiez termin na cisarsky??? Uz to nejako doklepeme , dogulame 😀 😀 😀 A ozaj ake mena mate vybrate pre drobcov?

kablika
22. mar 2010

Dobre ranko...
lucia - silno ti drzim palce!!! A budem sa tesit, ked sa ozves, ako ste dopadli.
Ked tak vidim, v kt si tyzdni a ides na prijem......zacina mi to dochadzat 😀 ....ze sa TO blizi aj mne 🙂

gajana1
22. mar 2010

Ja ešte termin nemam kazal mi prisť 31.3 na kontrolu na prietoky ale idem 29 lebo potom mm nemôže a mne nechce dovoliť šoferovať tak som zvedava že či budu narodene v marci alebo aprili 😀 😀 a mena asi Petra a Martin

luciaf13
22. mar 2010

kablika no veru uz sa to aj tebe krati 😉

gajana krasne mena mate vybrane 🙂 🙂 no tak ja budem asi prva z nas dvoch 😎 ja som bola vo stvrtok an prietokoch a vsetko bolo OK , doki povedal ze mam prist na prijem o dvatyzdne ale ked ma vysetril dole tak povedal , ze no radsej nech pridem uz teraz v stredu 😎 .Tak uz sa tesim, zachvilku tu budu drobci 😉 Drzim palceky

luciaf13
22. mar 2010

a veru gajana nesoferuj!!!!Ty este dociahnes na volant a pedale 😉 😉 ????Ja uz nejakych par tyzdnov nie ale tiez neriskujem a radsej nesoferujem, preistotu 😉

gajana1
22. mar 2010

ja v pohode šoferovanie nerobi problemy ale už len ked musim šoferujem aj to len tu do obchodu a tak
Mňa zo spodu nevyšetruju neviem prečo

luciaf13
22. mar 2010

tak to musis mat este len take "minibrusko" ked mozes soferovat 😀 😀 😀 😀 ja si musim posunut sedadlo dalej aby ma tak drobci nekopali a tympadom nedociahnem na volant 😀 😀 😀 😀 ..no a mna na kazdej poradni kuknu vzdy aj od spodu a doteraz to bolo vsetko OK ale z aposledne dva tyzdne sa nalez meni a nabera to spad 😉 😉 😉 krcok makne a uz sa skracuje 😀 tak preto uz budem v stredu v nemocnici 😉

gajana1
22. mar 2010

Ja som pribrala zatiaľ 11kg.
A dufam že daš nejako vedieť že kedy ti budu robiť cisarak

luciaf13
22. mar 2010

tak to mas super mušiu vahu GRATULUJEM!!!! Ja mam navyse uz 17-18kg ako kedy ale chvalabohu uz teraz nepriberam a jasne mam uz cislo na Katrin tak cez nu poslem odkaz ked sa drobci narodia 😉

gajana1
22. mar 2010

Tak ale ja som za pre 2-3 mesiace schudla 10kg lebo som len zvracala. takže ja som z vahou spokojna dufam že maločo na mne ostane

katrinb
22. mar 2010

dracik a julka - normalne ste ma vystrasili s tymi vasimi chrustami a tymvstavanim....ale je dobre vediet, co ma caka...hmmmm

jennys - ahoj a vitaj medzi nami...

luci a gajana - no vy to mate uz na male baby...tak sa este drzte a hlavne, nech to vsetko dopadne co najlepsie

alienka73
22. mar 2010

Lucia a gajana , drzim palce nech vsetko dobre dopadne. 😉 Krasne tyzdne mate, dufam, ze aj ja tak dlho vydrzim pokope.
Ked pisete o kilogramoch kolko ste pribrali tak do 25tt spominate si? Ja mam zatial plus 7 alebo aj 8kg a to sa mi zda uz dost.
A otazka aj na ostatne, mali ste take akokeby palenie v okoli pupka? Ja to mam uz nejaky tyzden a neviem, ci je to len roztahovanim koze alebo cim.

A mam este jednu otazku, kto vsetko ma susicku, iba Julka alebo aj ostatne mate?

Lucia nas maly je tiez taky citlivy na vzruchy, hlavne ked sa nieco nove deje tak mu to trva kym to spracuje a tazko zaspava. A tiez napr ked ja vstanem o pol 6tej a on spi v inej izbe tak do 5min je pri mne. Asi bude mat problem so spankom v skolke, ale co uz..

dior
22. mar 2010

alienka- mne sa to stava -a v knizke to pisu, je to ok, inak ja uz taham na 10kg 😀 😝 , ale citala som ze pri 2 sa ma pribrat cca16kg 😉

aku velkost veciciek mam kupit? 50? ,alebo 44?

katrinb
22. mar 2010

alienka - ja som v 25 t pribrala + 11,5 kg..takze si uplne v pohodicke