Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
6. apr 2010

baby kupali ste deti kazdy den.lebo ja ano.chlapci su radi vo vodicke 🙂

juliagregor
6. apr 2010

ked to majú radi prečo nie...
kludne ich kup...je to dobre na nastavenie režimu, deti milujú vodu, hladkanie, masírovanie...

jennys
6. apr 2010

LUCKA gratulujem aj ja k chlapčekom. Hlavne nech sú zdraví a poslúchajú 🙂 My tiež čakáme chlapcov tak si potom budem chodiť k tebe po rady 😀
TINTIN tak držím palce Kristínke nech má bezproblémový vstup do škôlky. Aspoň si oddýchneš. Ja už tiež na to čakám kedy Lucka znova začne chodiť. Dnes sme boli na krčnom. Ale spravila nám tam taký cirkus v čakárni a potom aj v ambulancii že sme nechápali. Problémy pri doktoroch nikdy nerobila a to sme teda už pekne pochodili, vždy som ju chválila, nikdy mi ani pri vyšetreniach nerevala. Teraz sa proste zatla a nechcela ani pusu otvoriť. Asi mala zlý deň alebo čo, niekedy ju rozladia také blbosti ako teraz v čakárni jeden čo jej zobral pero keď kreslila lebo sme svoje nemali tak sme si požičali čo sa ľudia zapisovali na papier čo sa objednáva. Ľudia pozerali ale kašlem na nich. Doma už bolo potom OK. No a od pondelka už môže ísť do škôlky, ešte v piatok ideme pre výsledky a všetko zaniesť doktorke a v piatok idem aj do poradne takže zasa behačky.

matelko1
7. apr 2010

dobre ranko prajem 🙂
tak dnes sme krasne spali.o 19:30 zaspali a vstali az o 2:30 a potom o 6:30.super 😵 .uz sa nam spanok predlzuje.

medinila
7. apr 2010

Ahojte mamičky
Tiež čakám dvojičky a hladám rady do života...Vidím,že všetky ste už v rozbehnutej debate a v dennodenne zabehnutom rituály s dvojičkami.Nemám sa však na koho obrátiť s radami.Prosím Vás 1,Kde ste si vedeli priamo pozrieť kočík? Na internete je ich vela,ale kúpiť niečo,čo na vlastné oči
nevidím sa mi zdá riskantné.V niektorých obchodoch mi ponúkli že objednajú podla katalógu(musím
však zložiť 1/2 ako zálohu,ale ked príde a nebude mi vyhovovať.....
2,Koľko košielok,dupačiek,plienok a iných potrebných vecí a akej velkosti si mám kúpiť na začiatok?
3,Je vankúš na kojenie dobrá investícia?Alebo ste zvládli kojiť aj bez toho vankúša?
4,Mali ste hneď od narodenia autosedačky,alebo ste ich prevážali v aute vo vaničkách od kočíka?
Nechcem Vám nabúrať zabehnutú debatu,ale nenašla som nič kam by som sa zaradila so svojimi otázkami. ĎAKUJEM Vám za velmi cenné (pre mňa) informácie.

juliagregor
7. apr 2010

ahoj medinila,
vitaj a gratulujem ti k deťom...a kľudne sa pýtaj.... 😉
maminky s malinkatými deťmi, nemajú moc čas písať..
1, kočíky...to je tu debata stále...kočíkov je viac druhov, záleží ako si náročná, aké má podmienky (bytovka, RD) a peniaze
každý kočík má svoje pre a roti a ani jeden nie je perfektný...www.prenasedeti.sk, najväčší výber a myslím, že v Močenku majú aj sklad kd sa dá po dohovore ísť pozrieť
2, vecičky...body, košielľky, dupačky ti stačí ...ja píšem stále 10 ks, ked budeš mať viac nevadí, ked menej tiež nie, stačí kupovať od 56...tá je asi na mesiac, záleží či čakáš jednovaječné alebo dvojvaječné (tie spravidla bývajú trošku väčšie), bavlenených plienok som mala 30) a papaersky som mala od 2 a denne sme míňali cca 10 KS na jedno bábo), dobré sú aj DM pleinky a sú trošku lacnejšie, dobre je sa tam zaregistrovať, sú tam rôzne zľavy--...
3. vankúš som nemala a kojila som 19 mesiacov, teraz by som si ho asi možno kúpila,,,dobrý je aj na polohovanie detí, aby mali pekné hlaveny...záleží od Teba..
4, určite autosedačky, najmenšie škrupinky (vajíčka) sa dajú kúpiť na nete jazdené okolo 30 eur, a na 10 mesiacov stačia,

juliagregor
7. apr 2010

matelko 🙂 super chlapci spinkajú...
nám to trvalo doteraz kým prespia celú noc alebo sa už len raz zobudia.... 😝

medinila
7. apr 2010

Juliagregor,super ďakujem
konečne niekto kto si tým prešiel a vie mi pomôcť "odraziť sa" .Ešte raz dík.

tintin
7. apr 2010

caute, tak uz mam cukrovu vodu vypitu....huraaa!! este dobre, ze som mala stavu z toho citrona, vrelo odporucam! kludne aj dva 😉 niektorym maminam normalne ta zbrnda chutila...no ale mohlo to byt aj horsie.
mame za sebou 2. zvykaci den v skolke, chodime tam na 16h, ked sa mala vyspi - takze tak Alienka. v piatok by mala ist 1x uz sama doobeda. ja mam z toho normalne stiahnuty zaludok, asi som sisi 😅 Alienka a ako opatrovatelka, kedy pride?
a co sa tyka toho kojenia, mam si teda zohnat perinky? je to lepsie?
dobru noc!

jennys
7. apr 2010

TINTIN tak to je super, držím palce na výsledky. Neboj, Kristínka škôlku zvládne. Ja som prvý deň bola celkom nanič, stále som kukala na hodinky kedy už po ňu pôjdem, nechala som ju od začiatku na celý deň v škôlke, ale zvládla to oveľa lepšie ako ja. ja som bola z toho fakt chorá, nedokázala som ani nič robiť.
Ja som si na kojenie zohnala tie také klasické zavinovačky, jednu som mala a jednu mi svokra doniesla, tie obdĺžnikové, pri Lucke sa mi to osvedčilo.

juliagregor
8. apr 2010

ahojte,
tintin 🙂
odporúčam klasické štvorcové zavinovačky, je to lepšie, zvlášť, ked sú deti malinké...mala som aj tie obdlžniko´vé. ale tým som na chuť neprišla, vmestia sa do nich deti dlhšie, ale nie sú tak pevné, inak ja som v obchode videla aj rýchlozavinovačky a boli nielen na en suchý zips ale dali sa previazať aj takou stuhou ...na nete som ich nenašla (dior)
ked sú deti napevno dajú sa naraz nosiť a lepšie sa s nomi manipuluje...
pekný deň praje všetkým

juliagregor
8. apr 2010

a sľúbila som

alienka73
8. apr 2010

Jennys mala si v tych zavinovackach aj tu pevnu vlozku?

katrinb
8. apr 2010

Ahojte vsetky, dlhsie som tu nebola...mala som mamku na sviatky doma. Nejako som tu nestihala chodit. A buduci tyzden uz to bude pomenej, kedze manzel ide uz do prace. Uff.
My sa mame celkom fajn, az na to, ze Adelka je teraz s tatinomna preplachu ocneho kanalika....od porodnice jej z neho stale tieklo, ajsme to liecili...dlhoooo. Az nas poslali na preplach. Normalne som z toho nervozna. No dufam, ze ked dodju domkov, nebude velky plac.

Inak, kocky ma posluchaju 😝 . Ale vcera mali bolesti bruska, vetry....tak sme sa striedali s manzelom pri masirovani, utisovani a tak. A mali potom dooost riedku stolicu. A to som jedla ako obycajne DOteraz sme mali ukazkovu stolicu, podobnu prazenici....je to normalne , ze mozu mat aj taku riedku? Farba bola ako obycajne, len ta kozistenica....no ale uz su kldne, takhadam, to ich len nieco prehnalo...hmmmm

Ako sa inak mate? maminky a tehulky?

lulu14
8. apr 2010

Katka ahoj som tu teraz asi jedina maminka prihlasena ako pozeram. Ninku mam od stredy v skolke tak mam cas aj na vas. Vcera som bola na predoperacnych vysetreniach co sa my zda dost skoro lebo tie mozu byt stare len 2 tyzdne a ja som len v 33 tyzdni tak neviem a doktor nic nespomynal ze by som mala ist skor tak neviem co si mam mysliet. Teraz idem v poindelok do poradne tak uvidim. Inac vcera my sestricka povedala ze mam dost nizko brusko aj mne sa zda ze my trosku kleslo ale musim to este aspon 5 tyzdnov vydrzat. Inac Katka cakame chlapceka a dievcatko tak sme velmi stastny nikto z rodiny to nevie ale vam to mozem povedat. Chlapcek bude Alex a dievcatko sa nevieme dohodnut tatinko chce Natalku Ninka chce Nikolku a ja asi Nelu Alebo Sarah. Katka tie kanaliky malinkej vam nezavidim ale urcite to Adelka zvladne. A nausnicky sa vam dobre hoja od kedy mate? A stou stolicou to neporadim lebo pri Ninke sme vobec nevedeli co su bolesti bruska tak neviem. Daj nejake nove fotecky radi si pozrieme. A chodite uz aj na prechadzky?

matelko1
8. apr 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
katrin adelka to zvladne,aj ked ten preplach je urcite neprijemny-nezavidim vam to...aj moji mali riedku stolicu,je to asi normalne,myslim si.
my sa mame fajn.chlapci su zlati 🙂 .som stastna,ze ich mam 🙂 ....alex sa mi o chvilku nezmesti do zavinovacky a mne je lepsie ked chlapcov krmim,ze ich tam mam.predsa este nemaju taku pevnu hlavicku.

juliagregor
8. apr 2010

ahojte,
malí zaspali, boli sme cvičiť, tak sa unavili 😉

lulu gratulujem k páriku, úžasne sa vám to podarilo, každý lekár posiela na predoperačné inak....nerob si z toho hlavu. 😉
kam ideš rodiť?

katka tá stolica, asi na niečo zareagovali, keby stále kakali na riedko tak treba ísť k dr. môžu mať nejakú infekciu a možno nakáže nejaké probiotiká, hnačky a vracanie je u malých detí nebezpečné, lebo sa môžu rýchlo dehydrovať...ale aj ty si mohla niečo zjesť...Adelka bobáčik..tie kanáliky sú bohužiaľ veľmi bežné, často sa to preplachuje, je to nepríjemné a deti dosť plačú ale vraj ich to nebolí 😉

janulqa07
8. apr 2010

ahojky maminky, tehulky 😀
lulu blahozelam 😉 my budeme mat tiez parik a nevedeli sme vybrat mena, ale priatel sa pytal maleho ake sa mu pacia a posepkal mu svoju predstavu, maly sa to rychlo naucil a vyzera to ze je rozhodnute 😒

juliagregor
8. apr 2010

ahoj Janka ako sa máte?

janulqa07
8. apr 2010

ahoj juli no nejake tazke obdobie mame , na mna prisla jarna unava a nic sa mi nedari, maly sa mi zblaznil, je plny energie a vzdoru
a vy ako? Matko v skolke?

juliagregor
8. apr 2010

veru v škôlke, drobci spia navarené mám, tak lítam po nete a pijem kávu 😀

aj chodíte von, vládzeš ešte za ním?
mne sa darilo minulý týždeň, mala som takú debku...rozbila som jansku misu, roztopila som pokrievku (položila na šporák a išiel plyn)...a darilo sa mi...

janulqa07
8. apr 2010

no mne sa tak dari tento tyzden, vcera som sa trikrat pokusala varit a nakoniec sme si museli dat chleba 😝
ja som za malym nestihala ani ked som nebola tehotna 😀 ma v zadocku nejaku vrtulku a nevie sa ukludnit 😠 este vladzem zatial ale uz som upratovanie vypustila, tazko sa mi dycha
teraz riesim problem s maleho cikanim, uz je uplne bez plienok, ale necika celu noc a rano nejde hned az po ranajkach, aj to az ked ho donutim
uzivas si ticho a klidek 😀

gajana1
8. apr 2010

Ahojte kočky ja sa nudim lebo maleho mi zobrala svokra ale už ho donesie spať tak čakam a papam ovči syr 😀

juliagregor
8. apr 2010

ani som to nedpoísala už Ajo plakal 😠
janka mne to robí Maťo a furt...normálne ho musím nútiť ísť cikať...a super ste to zvládli...gratulujem 🙂

juliagregor
8. apr 2010

gajana ja že už budeš v pôrodnici a ty si ešte užívaš na nete 😀

juliagregor
8. apr 2010

a ten syr by som si dala...ľúbim, ked mi vrzga pod zubami

gajana1
8. apr 2010

julia asi chcu mať rekordmanku ktora bude prenašať dvojičky 😀 😀 😀

janulqa07
8. apr 2010

gajana krasne sa drzite 3v1 😉
juli a netreba s tym ist k lekarovi? je to normalne ze mu vobec netreba? Matko sa nezmenil ani ked prisli na svet dvojky? No ked podrastli a aj oni vystrajaju, nepomaha?

juliagregor
8. apr 2010

asi...kurnik ale mňa ozaj štve, ked nechávajú dvojky tak dlho, je to zbytočné, deti sú donosené a maminy sa potom dhšie zotavujú z pôrodu... 😠
kedy ideš do nemocky...

juliagregor
8. apr 2010

janka netreba k dr. on to dlho drží a ja mu zbytočne hovorím, že si pokazí cikáčika, on jednoducho ciká maximálne 3 krát denne a na babu, postojačky ani za nič...
maťko sa zmenil, bol ucickaný a teraz má znovu žiarlivostné obdobie...ved uvidíš...