Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
16. apr 2010

tehuľky, kým neodtečie plodová voda dr. dokážu pôrod zastaviť...
videla som to veľa krát, ak sa vám niečo nezdá, tak šup šup do nemocnice...

alienka73
17. apr 2010

Juli a co si v tej nemocke robila, len si lezala alebo si mohla aj chodit?

Tintin, aj nas maly tento tyzden plakal, tiezkvoli zmene, opatrovatelka a pod. A este nas to potom neskor caka so skolkou.... Ale vcera uz bolo o,k uz neplakal tak dufam,z e to bude len lepsie.

juliagregor
17. apr 2010

prvé 4 tt len na záchod a k TV ľahnúť (v TN je TV na chodbeň, je tam taká kožená sedacia súprava), v poho vankúš pod hlavu - ľahnúť, a dekou prikryť, a infúzky (magnézko), potom ma dr. pustil aj von do bufetu - sedela som pod stromom a usmievala som sa aj na mravcov 😀
teraz sa na tom smejem, ale vtedy mi to jedno nebolo...
maťko za mnou vôbec neplakal (teda 2 - 3 krát ) on bol s tatom alebo s babkou a jemu bolo dobre ....

v TN je jedna sestrička, je ich tam viac, ..ale táto je jedinečná volá sa JAnka Mráčková - je geniálna aj vlasy mi farbila a dovolila nám si zavolať kaderníčku...a potom Ivetka (priezvisko už neviem, hrozná papuľa, ale ja mám také rada... 😀

juliagregor
17. apr 2010

veľa žien bolo nespokojných, strava bola fakt hnusná...ja som mala takú žáhu, že som si dobrovoľne vypýtala najhnusnejšiu diétu 😝
ja hovorím, ako sa ty správaš k ostatným správajú sa oni k tebe ....
ženy, ktoré boli ufrflané, furt sa im niečo nepáčilo, tak aj personál sa zle cítil a dal im to pocítiť... a ten pobyt, je ťažký pre každého ale prečo si ho ešte sťažovať...
a to isté platí aj k pôrodu, ked spolupracuješ..ide to lepšie...😉
ja nemám krivé slovo, bola som spokojná....aj na pôrodnici aj na detskom...ale to už je o inom...

detské je najdôležitejšie oddelenie ale to vnímaš až po pôrode...a hlavne, ked sú skôr...vtedy si precitlivená a dotkne sa ťa ozaj všetko...

juliagregor
17. apr 2010

tintin aj loginka

matelko1
17. apr 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
konecne nam vyslo slniecko 🙂

janulqa07
17. apr 2010

Dobry den prajem...
slniecko svieti a ja som dnes spala ako za troch 😲 vstala som o siedmej a hned o osmej som zaspala na gauci, prechvilou som vstala tak robim obed 😀
Nevladzem stat, stale musim sediet alebo lezat, dole na bruchu ma tlaci, tak neviem ci je to tym ze su dve babatka alebo nieco nie je ok

juliagregor
17. apr 2010

Janka asi ti malí tlačia na nejaký nerv....ked zmenia polohu, malo by to prejsť...
už si 26 tt a bude to náročnejšie....

mirka.m
17. apr 2010

janka ako vravi julka niekde ti tlacia. to iste som mala aj ja. niekam ist do obchodu kde velka rada nehrozilo, ja neustala ani 5 min a hned musela ist sadat. potom rostaci sa mi posunuli hore a mne sa zle dychalo.su dvaja a maju malo miesta 😉

lenkamt
17. apr 2010

ahojte,
nahodila som konečne veci na mmb:
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=34446

alienka73
17. apr 2010

Janka, tak vitaj medzi nami. Mna uz davno vsetko tlaci a boli a furt si laham a sadam. Vcera som bola na polhodinovej prechadzke na poste a teda som si musela na poste trosku oddychnut.

janulqa07
17. apr 2010

alienka ze dakujem 😀
vacsinou su dole a este ked sa otacaju, hroza

juliagregor
17. apr 2010

janka, najnepríjemnjšie mi bolo, ked ma nechtami škrábali o maternici... 😎
už je lepšie?

janulqa07
17. apr 2010

juli naj je to ked lezim, ono to nie je az tak hrozne, pride to tak dvakrat denne, strasny tlak dole v bruchu a pocit akoby som rodila
mne vadi iba mocovy mechur, v noci mam co robit postavit sa koli klbom a nie to ist x-krat na zachod
uz to prislo aj na mna a stazujem sa, ale somariny s pratanim som este z hlavy nepustila 😀

juliagregor
17. apr 2010

kedy máš poradňu?

janulqa07
17. apr 2010

v piatok, najhorsie je ze ani neviem co su to bolesti pred porodom a tlacenie pred porodom 😲

juliagregor
17. apr 2010

aj ja som mávala bolesti, podbruško bolelo stále, niekedy som sa zlomila napoly od krču...
to je ťažko takto radiť, ked sa ti nezdá, v pondelok nech ťa dr. pozrie...
radšej tam ísť 5 krát zbytočne ako raz neskoro...

janulqa07
17. apr 2010

keby som to aspon vedela trochu porovnat s prvam tehu, ale nemala som bolesti ani nic take
konecne mam vylozene nohy, maly este odomna nieco chce ale ja uz nevstavam ani za milion

juliagregor
17. apr 2010

každé tehu je iné...
prvé tehu som ani nevedela, že mám brucho, len ma trápil tlak, odpadávala som... 😝
druhé tehu...som si užila 😀

janulqa07
17. apr 2010

ja si ho uzijem, lebo som chcela byt mudrejsia ako lekar a na moje klby som mala aj dobru pracu 😖 takze teraz mozem plakat

juliagregor
17. apr 2010

prečo ? môžeš ip alebo fb

janulqa07
17. apr 2010

taaaaaaaaaaaaaaaake velke brucho uz mame v 26tt

juliagregor
17. apr 2010

super... 🙂

janulqa07
17. apr 2010

esteze len 5kil naviac aj ked sama neverim ked kukam ake je velke 😲

juliagregor
17. apr 2010

ja som sedávala rozvalená ako Alipaša, na bruchu položený tanier a krmila sa....
a len 5 kilov?

janulqa07
17. apr 2010

ano a cuduje sa vela ludi, skusala som na 3 vahach
ked ja uz sa bojim aj rozvalit a oddychovat, bud maly nieco vystroji alebo mi hned treba na zachod 😠 😠 😠
a Matko bol aky ked si bola tehu, bol uuuuuuurcite kludnucke dieta 😀

juliagregor
17. apr 2010

to vieš.. 😀
najhoršie mu bolo vysvetliť, aby po mne neskákal...on sa strašne rád tulká, stíska a s tým bruchom to bolo sranda...

nevyzeráš, že by ti niečo chýbalo... 😉

janulqa07
17. apr 2010

ved to si ho neviem predstavit ake to bolo ked moj ovlada teoriu a stale sa snazi skakat a tak

mala som dobry zaklad 😀 😀 😀

alienka73
17. apr 2010

Jani, ja mam vacsie alebo len som mensia 🙂 .
Aj moj maly skace a hlavne v poslednom case sa mu zapacilo salenie sa a skakanie. Branim sa vankusom 😀 .

fefferonka
18. apr 2010

ahojte dievcata,
tak som posledne dni hotova, hlavne po veceroch.
chalani su zlati, cez den posluchaju. nase denne aktivity su, ze: sa rozpravame a tesime, mrkame po okoli, stikutame, tlacime, papame alebo spime.

katrin - som na tom uuuplne rovnako, moj svet je momentalne v trojhodinovych intervaloch (jasam, ked v noci niekedy stvorhodinove...) a vsetko tomu podriadujem.

a teraz zakladna otazka a prosim (vecer by som napisala, ze zufalo) o pomoc. AKO USPAVATE DETI? 😲
nas problem: po okupani a vecernom jedeni sa zrazu preberieme a placeme. nic nepomaha, aj ked sme najedeni, prebaleni a vykadeni... placeme a placeme.... este na rukach by vydrzali, ale ja ich mam len dve. (manzel je chory - vratila sa mu angina 😠 a od dcery nemozem chciet, aby ich vecer uspavala, aj ked vcera bola zlata a jedneho si zobrala).
skusam vsetko mozne, chovame sa (uz som to skusala aj naraz, ale ked nam vypadol cumel, mali sme smolu..) 😒
uz som bola tak zufala a "ohucana" z toho, ze som ich nechala v posteli a musela odist, aj ked mi to srdce trhalo a chcelo sa aj mne revat. bolo to asi 5-7min (zjedla som rozok..) na jedneho to zabralo a po chvili aj na druheho....
lekarke som vravela, ona ze je to normalne, decka si potrebuju porevat.
dalsie jedenie po troch hodinach toto cele ukonci a potom spime a budime sa len na jedenie...

ako to robievate vy????
podotykam, ze ked ich uspavam, nie som nervozna, detsky plac mi nevadi, ide o to, ze neviem, co ich trapi... ☹

prepacte, ze litanie, ale musela som 🙂