Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
7. máj 2010

baby 8.05 som poslala mail a za 10 minút, som zobudila vedľajší barák 😀 😝

juliagregor
7. máj 2010

večeriam pojdem pracovať, za týždeň mám odovzdať 2 práce a ešte nemám ani čiarku 😝

mirka.m
7. máj 2010

tak to dufam ze pride.

inak uz ste zdravucky alebo este ani nie?My sme absolvovali posledne ockovanie v 15 mes. Sice len Marek, lebo dcerka mala nejaky ekzem, tak nu nechcela a tu to este caka. Doktorka mi vravela ze dalsie az v 6 r., ze v 3 rokoch je zrusene ockovanie.

mima595
7. máj 2010

janulqa - a vies, ako sa budu stresovat, ked porodis skor, budes v porodnici aj s malymi predcasne narodenymi babatkami???

prepac, že ti to pisem takto narovno, ale my mamy sme strasne hrdinky - si stale myslime, ake sme nenahraditelne.... a na seba nemyslime... ty teraz mysli na malych, za nich mas najvacsiu zodpovednost....

viem, co hovorim, kamaratka to mala presne ako ty... tiež vsetko zabezpecovala ona... lebo muz hento, muz tamto, chodila s chlapcekom na ihrisko.... som jej hovorila, že tehu s dvojickami nie je sranda a este ked ma male dieta..
a chlapci sa jej narodili o 2 mesiace skor... a potom sa to už muselo riesit... ona v nemocke aj s chalanmi a o starsieho sa tiež vedeli nakoniec postarat

juliagregor
7. máj 2010

mirka máme nové kvapky do očí, lebo nám nezaberali a nemôeme sa toho zbaviť 😠

pamycon nepomáha a malí sa infikujú krížom-krážom...
minule som čítala, že zmenili očkovací kalendár...tiež furt špekulujú...

súhlasím s mimou

janka a krčok ti merali vnútorným sonom (cervikometria) alebo len vyšetrením?

mirka.m
7. máj 2010

julka tak nech vam to cim skor prejde.

juliagregor
7. máj 2010

dakujem...dúfam...
chodíme už aj von, Maťa ešte do stredy nechám doma zo škôlky, nech sa prelieči...

janulqa07
7. máj 2010

len vysetrenim, ale doktorka rano nic a v nemocke zrazu toto

juliagregor
7. máj 2010

každý má inú mieru... 😒
nemocka sa dá vydržať, a o malého sa ti postarajú...

janulqa07
7. máj 2010

mne len prislo divne ze keby som nesla do nemocky na prietoky tak lezim doma a to by uz bolo ok? z lekarov som uz chora

juliagregor
7. máj 2010

janka nestresuj sa, je normálne že tehu sa môže skomplikovať, a je dobré, že nato prišli skoro ----

chruminka
7. máj 2010

janulqua neboj to bude ok aj mna stresovali ze najprv sa mi skracoval ci co krcok a potom zasa bolo vsetko ok....nakoniec okolo 30tt som musela poctivo doma lezat lebo inac by ma dali do nemocky a tak som vyse mesiace lezala doma na gauci a len na WC som isla....potom v nejakom 35tt ma poslali uz do nemocky lezat ,ale boli sme tam super particka tri baby co sme cakali dvojicky na izbe takze bola sranda doma som sa sama velmi nudila. 😉 😉
Drzim palce

janulqa07
7. máj 2010

juli ale taka zmena za par hodin?
teraz mam stres, pobolieva ma brucho, pokial som nebola v nemocke mi bolo super
davaju na to nieco? alebo budem len tak lezat a kukat do blba 😒 doma aspon lezim pri telke

chruminka
7. máj 2010

janulqa ja som pojedala v nemocka plno liekov na udrzanie tehotenstva a vyvysili nam postel ze sme boli nohami hore vsetky tri takze sme sa rehotali ze chodime do postele ako sliepky na bidlo 😀 ,neboj to bude ok,ked treba ist lezat tak posluchni aspon budes pod kontrolou

juliagregor
7. máj 2010

janka, to nemôže byť za pár hodín...niekto z nich nemá odhad a tipujem na tvoju dr...
nedávajú nič, ked nemáš tvrdnutie, vtedy infúzsky magnézka, guaraquan...už si nepamätám ako sa to píše...
a neboj sa...my sme boli tiež partia...tak sme sa rehotávali, že už k nám ani dr. nechceli chodiť... 😀 (v TN sú samí fešáci mladí)
spravia ti vyšetrenia, poriadne skontrolujú deti a ked sa ti nález nezmení, pustia ťa domov...

a radšej tam, ako na detskej JiSke...

janulqa07
7. máj 2010

ja im davam tyzden, potom radsej asi ke a nejakeho odbornika
ja som natrafila akurat na mlaeho sprosteho lekara, ktory hovoril iba o tom ako sa mam bat ze dvojicky nie je sranda, ale keby daco aspon vysvetlil

ten krcok sa mi moze upravit ci ako to funguje? ked bude vsetko ok ostane taky do porodu?

juliagregor
7. máj 2010

nie, on sa neupraví..ono ide o to, že ked sa skracuje, tak vlastne môže dôjsť po jeho spotrebovaní k otvoreniu alebo k odtečeniu plodovej vody, to je vlastne taká zátka do maternice, kt. sa zmenšuje...
ale dobré je, že nie si otvorená...
a aký ostane, to vie iba pánbožko ...

ten krčok je ozaj krátky a treba len ležať

juliagregor
7. máj 2010

chruminka my sme boli besné, mali sme tam PC a pozerali sme filmy, alebo sme ležali na chodbe a bola ozaj sranda, len nám bruchá lietali...😀

janulqa07
7. máj 2010

hmm no aspon som mudrejsia a potrebovala som modreho konika 😉 samozrejme vas 😀
radsej nekomentujem lekarov

a tie prietoky su co? pri malom mi nerobili vlastne ziadne vysetrenia tak som teraz ako prvorodicka 😒

chruminka
7. máj 2010

juliagregor nam bolo tiez velmi veselo strasne rychlo mi to tam utekalo rychlejsie ako doma na gauci ,spolubyvajuca tam lezala uz tusim 3 mesiace takze tam bola ako doma mala tam tiez vsetko a zlata bola lebo zdrhala s mm na pizzu,nakupy....ale samozrejme v ramci moznosti,dobre sa mi na to obdobie spomina

juliagregor
7. máj 2010

prietoky kontrolujú množstvo krvi pretekajúcej cez pupočník...
či majú dosť výživy...aby pekne rástli a vyvíjali sa...a mozoček sa pekne vyvíjal...
veľmi dôležité...

ajka72
7. máj 2010

janka prietoky to je výmena živín a kyslíka cez pupočník. šnuru, ja som mala ale v 38tt už hraničné hodnoty tak hneď urobili cisarák, ak su hraničné tak buď už živín sa k bábatkám nedostáva dostatočné množstvo alebo kyslíka

chruminka
7. máj 2010

janulqa mne prietoky ani nevedeli zmerat lebo som mala velmi male brucho a jezibabky tam boli strasne natlacene ale dr. si z toho nic nerobili,ani zmerat ich nevedeli len som stale pocuvala ze su prilis male

juliagregor
7. máj 2010

no škoda, že mňa ta pizza nenapadla 😀 bola cez cestu..... 😎

ale ja som bola poslušná a veľmi dobre som si zo všetkými vychádzala....sestričky ma aj farbili, zlaté boli ....

chruminka
7. máj 2010

som rada zasa trosku poklebetila ,ale uz padam do postele,prajem krasny vikend a obcas sem mrknem ale uz vas nestiham pri mojich malych teroristkach 😀

juliagregor
7. máj 2010

dobrú noc 😉
teroristky 😀

julietka
7. máj 2010

juli no super, ked je pravy tak predas a mate na dovolenku 🙂

alienka, januqa krasne vahy babatiek 🙂

kati z malinkych su uz pekne male slecny, som rada ze si spokojna s kociarikom, to je dolezite

matelko my sme s muzom obaja alergici, myslis ze preto by nam davala 5 krabic na jedneho? neviem..

juliagregor
7. máj 2010

julietka práve pozerám na nete a dovča by bola 😀

alienka73
8. máj 2010

Ahojte vsetky.
Juli gratulujem ku krasne vyhre 🙂 . To by potesilo aj mna 🙂 .
Janulqa drzim palce , ja radsej ani nemyslim na nemocku 😕 .

S tym UM je to tak ze vam to predpisuju na mesiac 5krabic alebo ako? Inac strasne zarabaju na detoch, plienky, Um , oblecenie, nehorazne sumy. 😖 Strasne pomysliet pri tych peniazoch co matka dostane 😒 .Mna to stale bude rozculovat....

juliagregor
8. máj 2010

ahojte,

alienka dakujem 🙂
u nás je krásne slniečko, poobede máme akciu na námestí tak pôjdeme tam...
pekný víkend prajem