Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
23. máj 2010

Ahojky... prajem krasny dnik
vsetko naj juli 😉

ja si este uzivam krasny dnik, zajtra ma caka kontrolne sono a prietoky a od stredy idem lezat do nemocky 😠 dufam ze az od stredy lebo maleho budem musiet zavesit na klinec

andrea_b
23. máj 2010

dodatocne sa pripajam ku gratulaciam vsetkym Julkam...

jennys
23. máj 2010

TINTIN do nemocky som šla lebo ma všetko zasa svrbelo a vyšli mi zlé pečeňové testy, takže teraz sa neškriabem doma ale tu ale mám aj lieky. No a kontrakcie som tak necítila, dali ma na monitor a tam sa videlo, takže infúzka + lieky a teraz beriem tiež tie lieky. Ale inak od pondelka som potom mala záznamy už dobré a dnes som bola tiež doobeda, ležala som na sále hodinu. Ale zatiaľ OK. Zajtra nalačno mi zoberú krv a idem ešte na sono a príde doktorka z gastra, tak som zvedavá čo povie.

juliagregor
23. máj 2010

@miskad ahoj ťažká rada, ale najprv treba vyriešiť tie koliky a režim neboj ten sa spraví... 😉
ide pekné počasie bude lepšie, kojíš alebo UM? ak sa dá treba byť vonku, ak ti deti neplačú, ak máš balkon skús doobeda aby spali doma ak nemáš, chod von...často som si vravela, teraz von nejdemlebo musím variť a aj tak som nič nespravila len som sa nervačila...najstarší si zvykol...pustila som mu rozprávku alebo niečo som vymyslela...bábätká sú ešte malé a a spávajú ešte častejšie...ja som mala doma dva monokočíky, ale na koliky nezaberajú, ked bolí bruško môžeš nadhadzovať a kolísať kolko chceš?
zaberá vám niečo?
nám zaberal espumisan...do 5 minút bolo po plači....
na poriadok sa vykašli

janka dakujem pekne za prianie..

tintin kočka je to 😉

miskad
23. máj 2010

@juliagregor
dakujem snažim sa byť skoro stále vonku ale plačú aj v kočiku. Na koliku dávame sab simplex ale nezdá sa mi že by zaberal a probiotiká.
Plne kojím na stravu si dávam pozor však už pomali nič nejem ale ani to nepomáha tak už neviem 🙂

juliagregor
23. máj 2010

@miskad ja som si robila kmínové odvary, upozorňujem, že aj ja som mala "zadný pohon" ale malí prdeli jedna radosť...sab simplex môžeš pred každým kojením ale to isto dávaš,,,pred papaním som icjh dala vždy na bruško aby im vyšli predchádzajúce prdíky a aj po jedení, niečo vyvrackajú ale len to čo je naviac....deťom škodia džúsy, maximálne 30 % sa môžu ....

tintin
23. máj 2010

miskad nam pomahali pri prvorodenej masaze bruska a hlavne klud maminky...aj ked uznavam, ze je to tazke. mna to tiez caka..3 rocna dcerka a k tomu dvojky.
kupila som si taku baby satku...aby som mohla popripade dvojky nosit obe. a babka dedko nie su po ruke - na pomoc?
inac zevraj koliky su hlavne psychickeho povodu...

tintin
23. máj 2010

@jennys, uz chapem 😉 tak drzim palce aby si sa uz tolko neskrabala a pustili ta domov. inac sa citis ok? ja uz mam takeee strasne velkeeee bruchoooo, ze sa bojim aj na ulicu vyliezt 😀

andrea_b
23. máj 2010

@tintin prosim ta mozes mi napisat aku satku si kupila a kde si nasla info o noseni dvoch deti naraz? rada by som to tiez skusila, ale neviem ako na to. dakujem

luciaf13
23. máj 2010

@miskad Miskad mame podobne vekovo deticky a je to urcite zaberak, zvlast ak dvojicky placu a treti sa dozaduje pozornosti. No nemas po ruke babky alebo dedkov? Treba vsetkych okolo zamestnat ak sa da 😉 alebo kamosky poprosit. Neodmietat pomoc, to som sa aj ja naucila. Pri Kubkovi som vsetko chcela sama a teraz rozdelujem ulohy na vsetky fronty 😎. A samozrejme manzelik pomaha ako len moze. No a nas Jakubik nechodi do skolky, nezobrali ho takze sme vsetci spolu 😀 neboj bude lepsie, treba len vydrzat.

tintin
23. máj 2010

@andrea_b bola mi pre dvojky odporucena elasticka baby satka Moby, ja som ju kupila tu v bazari, pouzitu park krat za 1/2 cenu. pozri si stranku http://www.nosime.sk/ .tje tam viac info o roznych satkach a nalavo je lista a tam "prezentacie" keby si nevedela ako satku viazat tak si mozes zavolat niekoho z toho zoznamu, pride a aj preda na mieste.
@luciaf13 kde si rodila?

fefferonka
23. máj 2010

uz nebudem prebalovat deti pred jedenim, dnes sa mi vzdy do cistej plienky po... 🙂
inak, asi je blba konstalacia hviezd, aj my mame tieto posledne dva dni narocne....
aj mna teraz zaujimaju nosice pre deti, idem kuknut link od tintin
majte sa

alienka73
24. máj 2010

Ahojte a dobre ranko,
Tintin, je tam niekde aspon nejaka fotka ako to vyzera ked mas v satke obe deti? Nikde som tam nieco take nevidela.

Poobede idem za porodnickou, snad je vsetko v poriadku.

Miskad drzim palce nech tvoje dievcatka kolika prejde a nech sa to u vas ukludni a pripadne ma ti kto pomoct.
Mna caka za chvilku nieco podobne a len dufam, ze to nejak zvladneme.
Neviem ci bude komu rozdelovat ulohy ale tak snad si nejak poradime....

juliagregor
24. máj 2010

ahojte
http://www.twinventive.cz/
tam je jediný nosič určený na dvojičky, aj je na to skúšaný...
dvojky sa dajú nosiť naraz, ale bud v perinke alebo na ramenách, ale niekto musí pomôcť, ked sú malinké tak to nejde...
@tintin ja som veľmi zvedavá na tú šatku,
kamoška má šatku ale na jedno...neviem si predstaviť dve deti v šatke a to ti priamo zo stránky ponúkli tu Moby, že je pre dvojčatá?

fefferonka
24. máj 2010

baby satky - preco su take drahe??? aky je to material? ze by som si ju vyrobila 😝 premyslam, ze by som takto nosila aspon jedneho, oboch by som nezvladla, uz teraz ma krize v kybli a to maju 5kg..

@alienka73 - neboj, vsetko bude ok, mas pekny tyzden 🙂

zacali mi padat vlasy ☹

luciaf13
24. máj 2010

@tintin rodila som v Ruzinove

a satky - ja som bola na prezentacii, kde viazali aj dve babiky do satky a dali sa nosit len neviem neviem ako by to zniesli nase krize a satky su preto take drahe , pretoze su z speci materialov 😉a su fakt prijemne a drzia skusala som ich niekolko a strasne som si tiez chcela taku zadovazit, ze ked budeme mat druhe babatko xixi ale mame dve takze nic 😝 pa a krasny dnik

alienka73
24. máj 2010

Ja mam ergo nosic, tak na jedno dieta mozno niekedy pouzijem. Nas maly v nom ale chcel len spat , no to uz bol vacsi.

Feferonka , ja som brala na padanie vlasov po poorde vitaminy, poradila mi ich kadercnicka a kupila som ich v lekarni len si teraz nespominam na nazov, neskor skusim najst.

miskad
24. máj 2010

@luciaf13

Ďakujem Luci len ten problém je v tom že mi nemá kto pomôcť alebo skôr nechce :-/ čo narobím všetci tvrdia však si to chcela tak sa staraj si mladá to zvládneš ja som to chcela a neľutujem len už nevládzem a na platenú pomoc nie su financie budem musieť niečo vymyslieť

alienka73
24. máj 2010

Feferonka, asi to bol epicrin- na vlasy...

miskad
24. máj 2010

@juliagregor
skúšala som feniklový čaj ale malé skoro rostrhalo od prdikov na mňa to nepôsobilo ja pijem len vineu a tu si vybublinkujem a kmín nenávidim ale vyskúšam to robím aj masáže bruška pred každým kojením tolko plynov čo s nich ide ani sa im nedivim že tak plačú ale s čoho su to neviem diktorka tvrdí že to je normýány vývoj čriev tak ja neviem

tintin
do tej šatky sa ti naozaj zmestia obe lebo akurat som uvažovala nad tym že si taku zaobstarám len si neviem predstaviť ako by som ich tam obe natlačila 🙂

fefferonka
24. máj 2010

@alienka73 - dakujem, vyskusam

@miskad - neboj, bude lepsie.... ja som tiez na deti sama. mm je furt v robote, chalanov "vidi" az vecer... ked sme mali krizu a pohadali sme sa, povedal, ze si to mozeme vymenit 😝 ma nasr... paradoxne, najviac mi pomaha moja dcera, ale nechcem jej to sprotivit. je uzasna, ale poznate to, nemozem od decka chciet vychovavat moje deti...

matelko1
24. máj 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
tak tuto noc mi chlapci vyspali.vecer o 20-tej zaspali a vstali rano o 5-tej,napapali sa a spinkali do 7:30.

feferonka aj mna niekedy mm naserinka,pardon a hovori mi,ze si to mozme vymenit.no to by som chcela vidiet.ved ma problem prebalit ked je v plienke nakakane....ale to su nasi chlapi a iny nebudu.myslia si,ze materska dovolenka je dovolenka...maju to popletene. 😉

jitkatatarova
24. máj 2010

@juliagregor pekny den prajem.A ako na tie nocnicky idete vy? Nam sa stale nedari,ked ich poslem na nocnik,tak k nemu dobehnu 🙂 aspon vedia co je to,chytia ho a vycikaju sa vedla neho 😀 a so smiechom zdrhnu.Jednoducho sranda a potom vykrikuju ze ee.No a minule kukam,co tie dve robia a oni hadzali hovienko do dialky,pritom som ich len na chvilku spustila z oci.Tak neviem,kolkokrat ani plienku nechcu,tak co s nimi...

jana
24. máj 2010

ahojte baby . neviem ci si pamatate sem tam som sem prispela ale vacsinou som len citala a naberala informacie a inspiracie. Kedze som mala predcasny porod, tak odchadzam do druhej temy ... ale kto vie, mozno o dva roky sa tu znova ukazem 🙂. Drzim vsetkym buducim mamickam palceky nech je vsetko v uplnom poriadku a deticky nech su zdrave a krasne.

juliagregor
24. máj 2010

@jana... janka prajem Ti veľa síl a Tvojmu Jakubkovie hlavne zdravie,....je mi veľmi ľúto a zároveň dúfam, že budete v poriadku..

juliagregor
24. máj 2010

ahojte kočky, dnes mám deň blbec, som nahnevaná a nemám silu ani písať...neskôr sa ozvem
pa

luciaf13
24. máj 2010

@jana Janka prajeme vela vela sil a Jakubkovi nech krasne stupaju cisielka na vahe a nech ste v poriadku cim skor doma.

dior
24. máj 2010

janka -vela sil, nech malicky pekne napreduje,drz sa

juliagregor
24. máj 2010

dnes nás odmietli prijať a objednať do detskej kardiologockej ambulancie v Trenčíne...
píšem na ministerstvo, ombudsmanovi, riaditeľoci a na vedenie poisťovne, ktorá teraz s tým nič nemá, lebo fakultná nemocnica je platená štátom a nie poisťovňou...
skrz takéto jednanie zomrela moja nevlastaná dcéra...ja sa nedám...smradi hnusní...

miskad
24. máj 2010

@fefferonka
môj muž robí na smeny takže mi sem tam pomaha ale tiež ma mudre reči a keď pride na skutky tak nič no čo už to su chlapy oni moc nevydržia 🙂))))