Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
26. máj 2010

@apple7 ja som bola od 6 tt na rizikovom.bola som v nemocke a uz mi povedali,ze nesmiem ist do prace,
a neboj sa deticky budu zdrave,ved chodis pravidelne na kontroly,v 16tt sa robia tripletesty,ale tie su pri dvojkach skreslujuce,takze ziadne obavy 😉
ja som bola stastna ked som sa dozvedela,ze budu dvojky.

apple7
26. máj 2010

mne zatial nie je vobec nic...a ani zatial nic nebolo,
my byvame v panelaku, a neviem ci sa zmestim s kocikom do vytahu...
ach jaj....

juliagregor
26. máj 2010

a kočíkareň máte? máš si kde nechať kočík?
my sme 4. poschodie bez výťahu 😝 , chalani už chodia sami... 😀

lucia.kl
26. máj 2010

my sme bez kočikarne a s vyťahom do ktoreho nevojde ani monokočik 😠 tak idem pytať o kočikareň vedlajši vchod, tak snad im to nebude vadiť. myslim, že problem s kočikom ma asi väčšina mamičiek s dvojkami.

juliagregor
26. máj 2010

spoločné priestory sú spoločné pre celý barák, nie len pre vchod...mali by ti to umožniť
to boli majstri, čo stavali tie paneláky 😠 😝

luciaf13
26. máj 2010

@apple7 my mame nakladny vytah , byvame v panelaku cele dvierka sme pomerali vsetko sedelo a pri prvej prechadzke sa nam kocik nezmestil do vytahu - kvoli vnutornym dvierkam, ktore sme nezapocitali 😝 😝 😝 😝 takze teraz nechavame kocik v kocikarni a zohnali sme z bazaru buginu za sebou a tak sa prevazame dole hore vytahom v bugine...do vytahu sa ti zmesti maximalne kocik sirky 73cm cez dvierka 😝 😝 😝 nechapem kto to konstruoval , vsak nakladny vytah a dvere sirky 73cm 😝 😝

luciaf13
26. máj 2010

tak sa vozime xixi 😉

mauzos
26. máj 2010

Julia velmi zaujimavy test, dobre vediet, aj ked maloco z tychto vyrobkov som vobec u nas videla 😉

tinka9
26. máj 2010

Julia, zaujimave citanie, dik. Skoda ze nieco podobne nie je aj na SK vyrobky, aj ked vacsina je asi rovnaka aj u nas, aj ked ja poznam zo vsetkych len Pribinacik, lebo nic ine syn nechce :(
Zaujimave, mala som pocit(info od dokiny) ze malym detom by sa nemalo davat nizkotucne mlieko (napr uplne prvy vyrobok vhodny ako svacina je z odtucneneho mlieka), aj krupicovu kasu detom varim z plnotucneho.

My sme hladali byvanie podla velkosti vytahu 🙂 Kedze sme sa prave stahovali, podmienka bola velky vytah. Sirka kocika 76cm, nastastie nasli sme byvanie v novej bytovke s velkym vytahom a dverami cez ktore prejdeme. U rodicov v panelaku sice nakladny vytah, ale cez dvojite dvere neprejdeme, za komancov sa asi nerodili dvojcata 🙂))

juliagregor
26. máj 2010

sme málo akční 😝
u nás je väčšina týchto výrobkov v predajniach...
ja dávam radšej jogurt ako tieto krémy...a pribinák je drahý......ale sem tam kupim
ja som tiež čítala, že deťom sa nemá dávať nízkotučné mlieko a výrobky a ani ich nekupujem...moje deti sú pavúčiky, sú chudí ako tatino, tak mne nevadia ani tučnejšie výrobky...malé deti nemôžu byť tlsté...

apple7
26. máj 2010

ach jaj, tak som zvedava co bude...🙂
ake ma teraz cakaju vysetrenia? som v 8 tt

jitkatatarova
26. máj 2010

@apple7 Ahojky,ja somsa o tom ze cakam dvojicky dozvedela v 6tt a tyzden som bola z toho na vetvy,vobec som si to nevedela predstavit ale potom som sa uz len tesila.Ja som ich krmila naraz z flase materskym mliekom a ak sa nezobudili naraz,tak som ich nastriedacku kojila.Naraz mi to bolo nepohodlne.A tak sa mohol do vsetkeho zapojit aj muz. Do normalneho vytahu sa kocik nezmesti.Je pravda,ze najprv je to celodenny kolobeh,ale casom sa to zlepsi.Teraz maju 21mesiacov a aj sa vedia pekne zahrat.Konecne.Tak sa neboj,zvladnes to.A na rizikovom som bola od zaciatku,aj ked mo nic nebolo,len nam trvalo 4roky kym sa mi podarilo otehotniet.

apple7
26. máj 2010

dakujem vam vsetkym, trosku ste ma ukludnili.
ste zlate..🙂
ja som tiez dlho nemohla otehotniet a teraz bum...
no co uz , dufam ze sa z toho vyspim a zajtra sa z toho budem uz len tesit....
ale ked som ich videla na ultrazvuku...🙂 parada...

lucia.kl
26. máj 2010

@juliagregor my sme mali kočikareň len s nej spravili cestovku a pytať kočikareň idem do vedlajšej bytovky - čiže uplne iny dom ale patrime do jedneho spoločenstva, my sme tu tak spolu tuším 6 vchodov.
@apple7 a to len bude zažitok na utz ked sa už budu aj na deti podobať a budu sa hybať, a hlavne ked budeš počuť ako im bije srdiečko 🙂

ja som bola dnes na poradni a baby su velke 2099g a 1915g - ale dr povedal, že rozdiel môže byť aj zlym meranim takže 7.6. mam dalši UTZ a ak by sa rozdiel zväčšil tak pôjdu baby na svet, tak som zvedava, inak všetko v poriadku aj prietoky.

alienka73
26. máj 2010

Apple, vitam ta aj ja, neboj vsetko zvladnes, len musi opadnut ten sok, kedy sa ti to zda nepredstavitelne. Ja sice este neviem o com hovorim ale mne ten sok teda trval dlho nielen tyzden ale to urcite aj preto ze jedno dieta uz mame, tak sme sa museli dlhsie spamatavat..... 🙂

Nasmu malemu chutili tie lipanky ale tiez nie su lacne a maju ich len v niektorych predajniach, pribinacik, sabinacik a ine aciky mu nejak nejdu, skor smotanovy cokoladovy jogurt a vsetko mozne mliecne, nastastie aj acidka a actimely.

matelko1
26. máj 2010

@apple7 my sme cakali az dlhych 7 rokov takze som bola rada,ze su to dvojky.panbozko nas obdaril 🙂
teraz az tripletesty ta cakaju,ktore sa robia v 16tt.tie su ako som hovorila pri dvojkach klamlive.....v 19tt som sla na 3D/4D utz.tam som sa dozvedela pohlavie.

jennys
26. máj 2010

ahojte kočky, ja som už doma z nemocnice, včera na moje prekvapenie ma pustili. Výsledky krvi sa mi upravili tak povedali že ak budem mať dobrý záznam že ma pustiia. Bola som aj na utz a všetko OK, tak som šla poobede domov. Som ani nečakala že tak skoro, keby ešte nebolo to svrbenie tak je to už teraz fajn, takto si to moc neužívam a už len počítam dni do pôrodu. Hádam sa z toho nezbláznim. Budúci týždeň idem na kontrolu na gastro tak hádam to bude rovnako a nezhorší sa mi to ale nemalo by keďže beriem lieky. Takže dieta, lieky a na pôrod už čakám ako na vyslobodenie lebo viem že to svrbenie tým prejde. Už aby to bolo, lebo je to na zbláznenie.

matelko1
26. máj 2010

jennys super,ze ta tak skoro pustili.a to svrbenie mas z coho.preco na gastro ides.

jennys
26. máj 2010

to svrbenie je pravdepodobne z tej pečene, z gastra ma poslali do nemocnice, ale pôjdem na kontrolu a uvidím čo mi povedia, ale v nemocnici povedal doktor že to svrbenie mí žiaľ ustúpi až po pôrode. ☹

juliagregor
26. máj 2010

ahojte,
@jennys ano máš to svrbenie z pečene 😢 , ale nebojkaj sa a my ti tu nedovolíme sa zblázniť.... 😉
a je fajn, že si doma... 🙂

aknats
26. máj 2010

ahojte double maminky, aj ja sa pripajam ku Vam (ak mozem), cakame dvojicky presne na 24.12., aj pre mna to bol obrovsky sok, ked mi to doki povedal tak som tam len plakala (neviem ci od stastia alebo od strachu) to som bola v 5tt, teraz ked som uz absolvovala hormonovy maraton je lepsie. A hlavne uz sa tesim, aj som sa upokojila a som v pohode. A ked Vas tak citam som rada, ze to vlastne takto je 😀 zvladate to vsetky tak snad aj ja budem. Zatial mam len obavy ako asi budem vyzerat v decembri, ked teraz na zaciatku 11tt mi uz trci brusino a priznavam obcas aj zavadzia. Sice váhovo som dole 4kg, ale brusko vytrca. Zatial ultrazvuk ukazuje dva plodove vaky a jednu placentu (bud sa prekryvajú alebo je fakt jedna), tak sa drs nevedia dohodnut ci su jedno alebo dvojvajecne. Ako ste mali vy? Všetkym maminam držim palce, všetky ste neskutocne trpezlive a sikovne a je super, ze si vieme takto vymenit skusenosti. Dosť ma prekvapuje, že napriek tomu, že doktori vravia, že maju rocne tak 1-2 tehulky gemini je nas tu celkom pozehnane. Nastastie 😎

juliagregor
26. máj 2010

@aknats ahoj vitaj medzi nami a srdečne gratulujem-- 😉 termín máš super 🙂 ...ale budú isto trošku skôr 😉
teraz je veľmi veľa dvojičiek a to je aj zásluhou IVF...a to je super 🙂
u nás je jedna ulica, kde sú 4 domy a v 3 sú dvojičky 😀

matelko1
26. máj 2010

@aknats vitaj medzi nami a blahozelam k dvoj tehu 😵
ani mne dlho nevedeli zistit ci budu jedno,alebo dvoj vajecne dvojky az na 3D utz mi dankovcik povedal,ze je to jedna placenta,ze su to jednovajec.a to som bola uz v 24 tt.

alienka73
26. máj 2010

Ahoj Aknats, aj teba vitam a zelam ti spokojne a bezproblemove tehulovanie 🙂 .
Moj lekar mi povedal, pri sokujucej sprave ze cakame dvojky ze v tom mesiaci som bola uz 4ta u nho co caka dvojky, takze mozno je to len nahoda, asi je tych mamiciek viac len su rozprchnute....Ja by som prijala v mojom okoli najlepsie v nasom bloku nejaku dalsiu dvojmaminu 🙂 .Zvlastne je, ze komu sme povedali, ze dvojicky tak kazdy ma bud v rodine alebo v praci ci z priatelov niekoho kto ma dvojicky 😅 .. My sme nepoznali nikoho....

aknats
26. máj 2010

juliagregor: je to urcite aj IVF, moj pripad bola jedna velka nahoda, nebrala som HA, rozhodli sme sa mat babo a vyslo to hned prvy mesiac takto dvojito, tak sa tešime. Skor to pripisujem genetickemu odkazu manzelovych predkov. Svokor mal surodencov dvojvaj. dvojicky a volali sa Julia a Gregor. A svagrinej sa v auguste narodili tiez dvojicky Saška a Robko. Je to veľke prekvapko, ked do jednej rodiny pribudnu v priebehu roku a pol dva pary dvojiciek. Tak sa vytesujeme. Aj som uvazovala o menach Julia a Gregor (to som este nevedela, ze sa tak volali svokrovi surodenci), ale manzel ma odhovara, ze Gregor znie tvrdo. Tak uvidime 😀 Krasna náhoda.

Matelko1: Alex a Maxim su uzasni, tolko radosti pokope je fantasticke. Co si si myslela, ze budes mat 24 tt je dost dlha cakacka, ale aspon prekvapko 😵

Alienka 73: ako sa citiš, ked už cochvila to pride? Joj tešim sa za Teba. 🙂 Ze uz konecne uvidis dievcatka. Ako by si chcela rodit? Ked vidim Vase tyzdne tak rozmyslam ako bude asi mne. Ozaj bola ste niektorá na amniocentéze. Ja som 73 rocnik, tak sa zberam, aspon zatial. Co vy?

juliagregor
26. máj 2010

@aknats ja som bola na amnio , a tá náhoda s tými menami to je sranda 😀 ideme sa krmiť
ahojte pekný večer

aknats
26. máj 2010

tak dobru chut zlatúšikom

andrea_b
26. máj 2010

@apple7 este ta caka ultrazvuk zamerany na sijove prejasnenie (NT) mne sposobil trosku stres, ale myslim ze som tu jedina, ktorej vysiel zle pri jednom drobcovi...nasledne uz boli tripletesty OK, ale ako ti uz dievcata pisali tie mozu byt kvoli dvojkam skreslene aj negativne - aj pozitivne, tak som pre istotu podstupila amniocentezu
@aknats pokial viem tak juliagregor podstupila amniocentezu s jednovajecnymi a ja tiez, ale ja mam dvojvajecne
na amniocenteze je najhorsie cakanie, ale zakrok je uplne v pohode

aknats
26. máj 2010

andrea b : a amnio ti vysla dvojvajecne a chlapci budu OK? Všetky info ti dali po amnio. Určite to čakanie je neprijemne. Ešte ma zaujima, robili dva odbery či jeden?