Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vampgirl
29. nov 2012

@kkatka113 juuj tak uz si uzivas obe baby 🙂 gratulujem a zaaavidiiim 😀 A ako papate, skusate uz kojenie?

andasla
29. nov 2012

@griska11 uz som doma, krcok ma stale 3,5cm,prietoky v norme a vsetko v poriadku. V utorok sa mam hlasit na porodnici na monitor ale asi tam nezostanem ak to nebude nutne. Plucka uz maju vyvinute a vazia viac ako 2kg kazdy. Ty mas kedy kontrolu?

vampgirl
29. nov 2012

@andasla tak to su super spravy a s tym krckom to vyzera, ze este nejaky tyzden vydrzite 🙂 ja somv utorok mala krcok 40mm, doktor skonstatoval, ze nejedna prvorodicka by mi mohla zavidiet 😒 s prvou dcerou sa mi zacal skracovat tusim 3 tyzdne pred porodom...
A to ze maju vyvinute plucka je vidiet na utz alebo to len podla tyzdna? Nech viem co sa mam buduci piatok na utz pytat...

griska11
29. nov 2012

@andasla krásne, ja idem budúci utorok ale v nemocnici ma na najskoršie možný ultrazvuk objednali az 10.12. 😒 takze ani váhu ani nič neviem:( ale nedbala by som ak by mi v utorok povedali, ze mám uz ostať v nemocnici, aspon by mi všetko urobili na oddelení a bola by som spokojnejsia. Ved to by som uz mala byť 36+ nejake dni

andasla
29. nov 2012

@vampgirl no podla krcku to vyzera este na dlho 😀 , ale aj dotor povedal, ze to moze uz prist hocikedy, aj dnes vecer 🙂 ...a plucka asi videl na utz, robil mi taky ako 3D , bola som u neho sukromne prvy krat, doteraz som chodila k nemu len do statnej nemocnice a tam taky utz nemaju ...ale vraj keby aj teraz porodim, tak je to vsetko uz ok 🙂

andasla
29. nov 2012

@griska11 tak pojdeme v utorok spolu 😀 ....len mna asi aj pustia domov ak nebudem tesne pred porodom 😀 ...a este som sa dnes dozvedela, ze si musim doniest do nemocky vsetko oblecenie pre babatka, aj podbradniky a pod.....tam nam daju len plienky a vlhcene utierky...a budem sa hned po porode starat o ne sama, aj kupat a prezliekat...tak to som zvedava 🙂 ...Ty by si uz chcela ostat v nemocke??? mozno by to bolo aj dobre, byt pod dohladom...ved si o 10dni dopredu odo mna a ja niekedy myslim, ze uz teraz porodim 😅

vampgirl
29. nov 2012

@andasla tak to ma velmi tesi, kedze som este nejaky den pred tebou tak snad uz sme aj my za vodou 🙂 inak ja som nejaky cas zila v belgicku a tam to tiez funguje, ze do porodnice si musis priniestvkomplet garderobu pre babatko 🙂 To si moc neviem predstavit lebo ved clovek nevie vobec, kolko veci bude potrebovat... A s tym staranim a kupanim, ja si to voooobec neviem predstavit, ze by som tam bola sama na obidvoch, ved hned po porode som mala so sebou co robit 🙂 To sa clovek potom asi fakt ponahla co najrychlejsie domov 🙂

timmka
29. nov 2012

@andasla
@vampgirl waaaau takze sme z toho najhorsieho vonku??? super, skvela sprava 😵 😵 😵 😵 😵 , ja som este par dni pred tebou cca 5 dni, tak hadam zajtra napisem aj ja taku skvelu spravu i ked neviem ci ma bude chciet vysetrit zo spodu, ked mam kruzok /pesar/, neviem ci tam moze pchat prsty 😀 lebo od kedy ho mam , tak ma este nevysetril a to je uz viac ako 2 mesiace 😉 , zajtra drzte paluchy lebo ja sa uz pripravujem do nemocnice a manzel sa zlosti, ze stresujem

griska11
29. nov 2012

@andasla a to kde budeš rodiť? Mne praveže povedali ze mam doviesť iba plienky a vlhčene obrusky ze oblečenie nam dajú, len ked pôjdeme domov tak potom ma mangel doniesť... Asi každa nemocnica je individuálna.... Nechcem ostať v nemocnici ked nemusím ale je to aspon aka taka istota...

kkatka113
29. nov 2012

@vampgirl no uprimne, tento prvy den ani neviem ako ubehol.....vkuse len prebalovanie a krmenie....stale dokola a esteze su baby take zlate a okrem toho bud len spia alebo kukaju....mlieko si odsavam a davam im, viem ze by som mala viac prikladat, cela rodina mi to furt hovori, len ja tych par volnych minut fakt ani nemam....si myslim ze to bude ovela lepsie ked prideme domov, jednu si trebarz vezme manzel a bude zrazu kopec casu....tu je to fakt len take ze sa ich clovek snazi co najskor vykrmit aby mohol ist domov...este nam ostava aby helenka pribrala 150 gramov a ideme, tu maju limit 2100 a potom uz vraj pustaju domov ak ma vaha stupajucu tendenciu....cize vykrmujem a vykrmujem....

andasla
29. nov 2012

@vampgirl tak to si neviem predstavit ani ja ako sa budem o ne starat hned po porode, ale mozno aspon par hodin ma nechaju si oddychnut a potom pride sestricka pomoct 🙂 ked uvidi, ze sama nezvladam 😀 ...podla toho mojho lekara by mi uz nezastavovali porod ani neoddalovali kontrakcie, lebo ze po ukoncenom 34. tyzdni to uz nie je predcasny porod...ale to je jeho nazor, urcite to zavisi aj od konkretnej situacie

andasla
29. nov 2012

@timmka dufam, ze zajtra to dopadne aj u teba vsetko co najlepsie...mna vysetruje sondou zospodu vzdy...ale to mi ju tam len tak uplne malicko da, nie velmi hlboko...rucne ma nevysetril ani raz, len vytery mi urobil a pH posvy odmeral....u nas viac stresuje manzel, uz si ani hlt vina k veceri neda, aby mohol hocikedy soferovat 😀 ...mna dnes lekar dost ukludnil, len ma presvedcil ist rodit do inej nemocky ako som planovala...mam porodnicu 4km od domu a on mi odporucil inu, co je 30km...to nie je az tak daleko, len aby nesnezilo 😅 ...vraj tam maju lepsie vybavenie, keby nahodou bolo treba rychlo cisarsky

andasla
29. nov 2012

@griska11 rodim v Taliansku, je to tu ine, ani ja som nevedela, ze to takto funguje, tasku mam uz zbalenu davno, ale pozrela som na nete na slovenskej stranke co mi treba, len tu je to celkom ine...ani ma nezoberu do nemocky preventivne, vraj to vobec nie je treba 🙂 ...dufam, ze to tak aj naozaj bude 🙂

84matulik
29. nov 2012

@mia117 neboj dobre to bude, predčasníci sú veľkí bojovníci....🙂)))))))))))) Naši boli 31+2 a teraz sú takíííííííííí už veľkí🙂))) hih...museli sme rehabilitovať, stále chodíme na rôzne kontroly ale všetko máme OK...už ani cvičiť nemusíme🙂)))

84matulik
29. nov 2012

@esgal a aké máte autosedačky? my budeme kupovať a rozmýšlam nad skupinou od 9-36kg, ale neviem...poradíš???? dík moc Maťa

andy_123
29. nov 2012

Ahojte vsetky ktorym sa to uz krati, nebudem menovite... chcem sa vas spytat, ci sa nejakym sposobom starate o prsia, aby boli lepsie pripravene na kojenie?
Mne poradila jedna skvela kamoska, ktora ma uz dospele deti, aby som prsia aspon od 6mesiaca kazdy den stimulovala a otuzovala. Otuzovala pri sprchovani teplou a studenou vodou niekolko minut. Stimulovala tak, ze bradavky natriem olekcekom a potahujem nimi akoby som ich chcela natiahnut ako zuvacku a potom zatacam v pravo a v lavo. Na zaciatku je to vraj velmi bolestive, ale zakratko si na to prsia zvyknu. Kto vydrzi robit dennne par minut tuto stimulaciu,vysledok a rozdiel oceni a uvidi ak prilozi babätko k takemu prsniku . Hlavne pre zenu su potom prsia ovela menej boletive, nezapaluju sa bradavky, ani nekrvacaju a su mimoriadne pevne a krasne vystupia, co aj pre babätko je lepsie, lebo nema taky problem sa prisat... co vy na to? 😉

vampgirl
29. nov 2012

@kkatka113 Urcite vam to doma pojde lepsie, len malu pekne vykrm a nech vas co najskor pustia 😉 Ja som pri prvej dcere mala pocit, ze nas v nemocnici stale niekto otravuje, vizity, upratovacky, stale nsm niekto lozil na izbu a hovorila som si nech uz sme doma a mame pokoj 😉
Tak drzime palce 🙂

vampgirl
29. nov 2012

@timmka Mne vzdy meria krcok ultrazvukom cez spodok, a uprimne je to to jedine, na co som vzdy zvedava v poradni, lebo inak mi zmeria tlak a urobi taky 5sekundovy utz babatiek, ze v akej su polohe, ale nic pre mna podstatne. Tak s tym krckom aspon viem, ze sa nic nedeje a mozem byt kludna 😉 ty mas pesar lebo si sa uz otvarala alebo len tak preventivne?

@andasla U nas mam pocit ze sa za predcasny porod povazuje do ukonceneho 36.tt... Mne dr stale zdoraznuje ze treba vydrzat do ukonceneho 36.tt, co je pre mna 14.decembra, tak snad vydrzim 😉 Aj ked kazdy den uz to je celkom boj, hlavne tie noci...

griska11
29. nov 2012

@andy_123 ja ich sa snažím aspon masirovať keď masirujem bruško, ale citlivé ich mám od začiatku tehotenstva takze nie je to veľmi prijemne, ale ked to ma pomôcť urcite s tým začína, ved uškodiť to nemôže jedine pomôcť 😉

griska11
29. nov 2012

@andasla veru všade je to inak no treba sa prispôsobiť krajine, darmo! Ja som sa tiež vyhražala mužovi ze do nemocnice pôjdeme az keď budem mať kontrakcie každých 10 minút aby som rodila prirodzene, lebo zas tu chcú rodiť dvojičky cisarskym, ale zas nie som doktor, ze viem všetko, som prvorodička, možno pri prvej kontrakcii od strachu pustim do gatí 😎

vampgirl
29. nov 2012

@andy_123 Ja by som pri nejakej stimulacii bradaviek bola opatrna, vsade sa pise ze to moze sposobovat predcasny porod (podporuje to stahy maternice, je to tak zariadene prirodou, ze ked zena zacne po porode kojit, rychlejsie sa dostane maternica do povodneho stavu). Takze od siesteho mesiaca urcite nie, hlavne u dvojiciek by som pockala do ukonceneho 34.tyzdna.
O tom otuzovani teplou a studenou vodou som pocula, ze to pomaha aby si udrzali prsia tvar aj po ukonceni kojenia...

andy_123
29. nov 2012

@vampgirl - skusim sa este viac poinformovat o tom. Mam jednu velmi dobru kamosku, ktora robi laktacnu poradkynu pre materske centrum, dokonca chodi aj k prvorodickam domov ak maju s kojenim, alebo starostlivostou o miminko nejaky problem a nevedia si rady.... Urcite bude vediet k tomu nieco povedat. Dam potom vediet co vravela...
😉
Dobru noc vsetkym.. 😔 😔

vampgirl
30. nov 2012

@andy_123 Mat taku kamosku je vyhra, ja som s prvou dcerou riesila kojenie prve dva mesiace staaaale, by sa mi zisla vtedy nejaka skusena kamoska-laktacna poradkyna 🙂 teraz dufam, ze druhykrat to uz bude o nieco jednoduchsie, ale s dvojickami clovek nikdy nevie, urcite sa objavi kopa novych problemov 😉
Tak daj potom vediet, ked nieco nove zistis 🙂

esgal
30. nov 2012

@84matulik ahoj my mame Romer king plus autosedacky a su od 9-18kg myslim. Bolo nam poradene ze do tych 36 neni dobre kupovat aj s toho dovodu ze kym budu mat deti 36kg tak sedacky uz budu tak opotrebovane ze nemusia splnat vsetky bezpecnostne pravidla tak sme zvolili teda tieto a potom sa kupia bud druhe autosedacky alebo podsedaky, uvidime 🙂

84matulik
30. nov 2012

@esgal to je pravda...sakra....aj nad tým som rozmýšľala, ale nejak som to asi ešte neriešila....musíme teda kuknúť aj my také...a od kedy sú v nich?

84matulik
30. nov 2012

@esgal a táto kategoria do 18kg je tak cca do 4 rokov, alebo sa mýlim?

esgal
30. nov 2012

cca od 11 mesiacov 🙂 ked zacali chodit a hlavicka im z vajicka trcala von co uz nie je dobre tak sme zmenili a to sme ich mali uz aj 3mesiace kupene len sme sa nejako obavali zmeny a zbytocne pretoze sa im to tak strasne pacilo ze vsetko vida, uplne su kludnuckí 🙂 autosedacka je polohovatelna aj do polohy spiacej, mierny sklon a aj do sedu 🙂 sme spokojní 🙂 a ked sme ich skusali dat do tych co maju vacsie rozpatie vahy tak tam boli straaasne utopeni a myslim ze pre nic nepohodlne to bolo aj to nas presvedcilo 🙂 treba ist s detickami a osobne ich poskusat

esgal
30. nov 2012

Neviem presne do kolko rokov, je to individualne podla dietatka niektore ma tu vahu skor a niektore neskor takze v tom asi neporadim 🙂@84matulik

84matulik
30. nov 2012

@jitka_r tak cosato je už doma, je neskutočnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý...ľahučký, všade sa zmestíme, ľahko sa manévruje...no perfiš...🙂))

84matulik
30. nov 2012

@esgal jasné a kde ste kupovali, v SR, alebo?