Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

griska11
6. dec 2012

@andasla juj normálne ti závidím ze to na teba tak pekne prirodzene prišlo.... Ja sa len bojim ze do utorka nic a ked pôjdem do nemocky tak ma budu chciet hned rezat:( musím sa nejako cez víkend zničiť prechadzkou alebo niečím nech aj na mna to príde takto prirodzene.... Budem na teba veľmi myslieť... Drž sa!

andasla
6. dec 2012

@griska11 dakujem 🙂 zatial to nevyzera ze by kontrakcie chceli prestat...pre istotu som si dala sprchu,oholila som sa ako tak a lezim v posteli. Ak do vecera nic tak ma pride pozriet domov porodn 😉 a asistentka. Tak som zvedavaaa. Ale mohli bh este xhvilku pockat, stale nemame dohodnute mena 😀 .Mne asi pomohol maraton po nemocnici v utorok, boli sme tam 5 hodin a potom este na vianocnych trhoch na punc(ja nealko!). Ty si este predo mnou, mozno porodis aj skor. Tiez sa velmi nechcem dat rezat ale ked to inak nepojde...troska sexiku vraj tiez urychluje porod...neskusis?

griska11
6. dec 2012

@andasla to mi inak uz aj muz navrhoval.... No neviem či by som ho nepripučila 😀 veru neviem si to nejako predstaviť ... Ale ked to do nedele nepojde podobrotky tak skusime pozlotky 😎 hihi

andasla
6. dec 2012

@timmka zajtra mas kontrolu? Budem silno drzat palce nech je vsetko co najlepsie 🙂

andasla
6. dec 2012

@griska11 tak moje kontrakcie sa ukludnili...bola u mna porodna asistentka a povedala, za to este par dni potrva...tak som zvedava,ci ma pravdu 😀 .. Mozno stihnem 12.12. porodit 😀...a ty ako? Ziadne kontrakcie? Mozno aj my vyskusame sexik ak do pondelku nic nebude 😀 lebo aj tak abtinujeme od juna 🙂

andasla
6. dec 2012

@dadkal no ako dnes? Nieco nove? Mas uz termin? Cely den myslim na Teba 😉.

petko8888
7. dec 2012

nase dvojky tahaju na 10 mesiac a lahsie to vobec neni hlavne noci,ten vacsi papa 3 krat za noc a dava to hlasne na javo ze je hladny,pred nedavnom po jedle hned zaspal teraz to trva cca 30 min kym zaspi a za 2 az 3 hodky je zas hore.uz sme zufali,cez den sa to da,ked sa im clovek venuje,stvornoskuju po celom byte.robia si preteky no v noci katastrofa,zobudi aj toho druheho a konec,uz sme so zenou nespali 10 mesiacov,kedy sa to zlepsi ci vobec dakedy???

sisi79
7. dec 2012

@lubkaeck no urcite je to s dvojkami "sranda" ale neboj sa to zvladnes a je fakt naozaj aj veeeeeeeelmi krasne a zlate ked tak okolo teba pobehuju dvaja rovnaki spunti 🙂 a ako vravis len ich treba co najdlhsie ponosit lebo aj bez nejakych komplikacii je s nimi roboty az az 😅

griska11
7. dec 2012

@andasla ja vôbec ze nic žiadne kontrakcii, len ma bolia boky ale to asi preto, lebo sa rozťahujem. Ale dnes v noci sa mi akurát snivalo ze sme s mužom mali sex a odtiekla mi plodová voda... Tak neviem či to bolo znamenie alebo co? Aj mne svokra hovorila ze 12.12. Je pekny dátum no na mna veľa 12-tok, vravím jej koľko vydrzim toľko vydrzim.... Ved len nejako bude....niekedy uz si poviem ze mi to je jedno, ale samozrejme ze mi nie je.... 😎

dadkal
7. dec 2012

@andasla no v němocke je to uz o onom.lucenie bolo hrozně,ale tu uz prostredie urobi svoje.nie je úniku.termín este nemám,podla vyšetření nenasvědčuje nič tomu,že by som mala rodit.vyvolávat nejako nechcu.včera som mala po vysetreni taky hnedy vytok, aj také kramove bolesti,ale uz sú preč.ja budem asi fakt prenášať.každý povie,že to je super,ale lezat na týchto posteliach,by som im dopriala. Otvorena som stále rovnako uz tři tyzdne. To cakanie je hrozne.dnes mi povedali na monitoroch, že silvester stihnem🙂))

griska11
7. dec 2012

@dadkal ty brdo.... To sa ešte vytrapiš hlavne na tých posteliach joj ja sa tiez toho bojim... Mám ist uz budúci tyzden do nemocnice, ale sa toho desim ležať tam do Vianoc ☹ no asi zajtra a v nedeľu sa vytrepem na dlhu prechádzku ....

vampgirl
7. dec 2012

@andasla
@griska11
@dadkal
Cau kocky, hlasim sa po dalsej kontrole. Dr robil velky utz, obe babatka maju cca 2,6kg a su sice hlavickou dole, ale to prve je tam nejak sikmo takze vraj nie dobre na prirodzeny porod. Vraj este raz kontrola buduci piatok a dalsi tyzden hospitalizacia 😕 Som hned hovorila, ze kvoli starsej dcere by somnerada len tak isla do nemocnice, ak by sa nic nemalo diat, tak mi povedal ze tiez nehospitalizuju len tak ak sa nic nedeje, takze ak nastupim, tak s tym, ze budu vyvolavat alebo urobia sekciu.
Celkom ma to vydesilo, este nejak nie som pripravena nastupit do nemocnice 😀 ale ak budeme cakat ze sa spusti nieco spontanne, asi by som fakt rodila v polke januara, lebo krcok stale 40mm, tam nado mnou dvaja lekari krutili hlavy ze neuveritelne, na dvojicky a druhorodicku 😅 no paraaada.
Tak idem si asi naordinovat dlhe prechadzky a "nekludovy" rezim, mozno nieco rozhybem... ALe lekar hovoril,ze s tym krckom sa mi len tak spontanny porod nespusti,vraj leda ze by mi odtiekla voda....

@andasla TO musi byt fajn ze sa u teba aspon nieco deje a evidentne sa telo uz pripravuje! Ja mam pocit, ze u mna naopadk cim som blizsie k terminu, tym menej "priznakov" mam, nic ma neboli, nejak som si uz zvykla 😎

@dadkal drzim palce nech sa nieco zacne diat, ja sa tiez desim nejakej hospitalizacie bez jasneho planu, nie ze by nebolo fajn si pred porodom par dni odpocinut 😝 ale zase radsej budem doma s dcerou, ak ma tam maju len tak pozorovat...

andasla
7. dec 2012

@dadkal my sme nejako zostali zabetonovane a detickam sa nechce ist von 🙂 ...tie kramove bolesti mam casto aj ja, ale nakoniec nic z toho...aspon, ze si trosku otvorena, ja mam krcok stale 3cm...a dufam, ze stihnes aj Vianoce doma anie az Silvester....ale hlavne, ze je vsetko v poriadku 😉

andasla
7. dec 2012

@griska11 zase som takmer celu noc nespala, take kramove bolesti a krize bolia ako zlomene ....a nakoniec nic z toho, este fakt budeme prenasat 😀 ...vcera som uz bola psychicky pripravena, ze to coskoro pride no a vidis....bolesti prestali a stale som doma 🙂

andasla
7. dec 2012

@vampgirl ahoj...krasne vahy, uz len porodit 😀 ...my mame kontrolu naplanovanu na buduci stvrtok a ak dovtedy nic, tak zostanem v nemocke...mne nechcu vyvolavat, ak neporodim do 18.12. tak bude sekcia....vcera to vyzeralo nadejne, ale dnes mi uz takmer nic nie je, takze zase len poslickovia 🙂 ...uz som aj griske11 pisala, ze vraj sexik treba, vyskusame??? to ma pomoct rozbehnut porod 😀

vampgirl
7. dec 2012

@andasla 😀 poviem manzelovi 😀 ale dr mi povedal,ze s 4cm krckom nehrozi spontanne rozbehnutie porodu, jedine voda ze by praskla 😖 aj u mna to zatial vyzera skor na sekciu, nie buduci tyzdenale ten dalsi... Ale podla slov dr tam maju krpci este "kopu miesta" (kdeee???) tak mozno sa este otocia 😖

sophie32
7. dec 2012

Caute dievcata! Pamatate si este, ake velke ste mali babatka v 30 tyzdni? Drzim vam palce, nech vydrzite co najdlhsie 🙂

andasla
7. dec 2012

@sophie32 pozrela som tehotensku knizku...utz som mala v 29+1 a vazili 1150 a 1480g ale o 2 tyzdne neskor bol ten rozdiel uz mensi a tera mame 2400 a 2500g...uz sa tesim, kedy to skonci aj ked viem,ze im je v brusku dobre...najneskr 18.12. by uz mali byt na svete 😉

andasla
7. dec 2012

@vampgirl aj moj krcok ma stale 30mm a doktorka povedala ,ze voda moze aj tak odist hocikedy...no uvidime do pondelkj...ak nic tak sa sexuje ved od juna nic nebolo 😀

vampgirl
7. dec 2012

@sophie32 My sme mali cca 1450 a 1350gr v 29+4.

vampgirl
7. dec 2012

@andasla Juuj ale ja sa obavam ze so zatvorenym krckom ak praskne voda, to bude traaaapenie kym sa otvorim dost na to, aby mohli pichnut epi, uprimne to asi radsej tu sekciu 😝

andasla
7. dec 2012

@vampgirl urcite mas pravdu, ja som chcela povedat len to, ze podla mojho doktora zatvoreny krcok a prasknutie vody spolu az tak nesuvisi...takze porod moze nastat aj tak....ale ty si skusenejsia, uz si rodila, takze o tom vies svoje...mna tak raz nastval doktor na pohotovosti ked mi povedal, ze som len precitlivela ked som od bolesti v podbrusku takmer chodit nevladala...za ako chcem rodit, ked ma uz v 20. tyzdni vsetko boli...a vtedy som sa ho spytala, kolko deti uz sam porodil, ked sa tak dobre vyzna 😀

sophie32
7. dec 2012

@andasla
@vampgirl Super, nase mali 29+3 1495 a 1496g...takze cca ako vase.... som zvedava, kedy to uz aj ja prestanem zvladat....zatial sa to celkom da, ale ked vas tu tak citam, tak uz sa "tesim" co vsetko este pride 🙂

andasla
7. dec 2012

@sophie32 mne do 32. tyzdna nic nebolo, zvladala som uplne vsetko bez problemov a potom zo dna na den zmena a vsetko ma zacalo boliet 😀 ...ani sama som tomu nechcela verit, ze sa to tak rychlo zmenilo, teda aspon u mna 🙂 ...len my sme silneeeeeeeeeeeeeeee a vsetko zvladneme 😉

vampgirl
7. dec 2012

@andasla NO to ma vzdy bavia gynekologovia chlapi ked sa idu rozpravat s tehotnou zenou o bolesti 😀 mne rpi prvom porode gynekolog tvrdil, ked uz som nanho tlacila ze chcem epi, ze to este nemoze byt take strasne a nech este skusim vydrzat. By som ho tam niecim dobre zmlatila, keby som mala silu, za take poznamky!!! Ako on moze vediet, ake strasne su kontrakcie? 😀 😀
A to ze som uz rodila sa mi teraz zda skor ako nevyhoda, lebo viem do coho idem a normalne sa bojim porodu! 😒 To som prvykrat tusim nemala, ale teraz si pripominam tie hodiny kontrakcii a hovorim si ze mne sa nechceeeee sa zase tak trapit 😀 no ale co uz, ak by to vyslo spontanne, tak samozrejme to nejak zvladnem... Som fakt zvedava, kedy ktora nakoniec porodime a ako 🙂

sophie32
7. dec 2012

@andasla No vsak uvidime...ono nosit dve babatka v brusku nie je ziadna sranda.... ale stale si hovorim, zvladli to ine, zvladnem to aj ja...druha vec je ze ako, ale zvladnem 🙂 Moj najvacsi problem je, ze som pribrala cca 18 kg doteraz a moje klby zacali protestovat 🙂

vampgirl
7. dec 2012

@sophie32 Ja uz som v stadiu, ze som si tak zvykla na to brusisko a vsetky tie bolesti, ze mam uz pocit,ze uz to takto bude navzdy 😀 ani si neviem predstavit, ze o par tyzdnov si zase budem moct bez problemov obut ponozky alebo zohnut sa ked mi nieco padne a podat si to 😀
Ale zvladnut sa to da, nastastie to nie je navzdy a clovek nema na vyber, proste to musime vydrzat a basta 😉

andasla
7. dec 2012

@sophie32 to nie je az take hrozne, ja som priberala zo zaciatku a teraz tazko 1 kg za dva tyzdne a pozor si nedavam, lenze mi uz nechuti jest, drobci mi tlacia na zaludok...doteraz som tiez 18 kg pribrala 🙂

vampgirl
7. dec 2012

@sophie32 Musi to byt fakt zataz na organizmus zeny, vypestovat dve babatka miesto jedneho, niekedy sa normalne obdivujem 😀 😀 😀
Moje teraz maju kazde 2,6kg, cize dokopy len babatka vazia 5,2kg! A k tomu placenty atd... Po porode asi budem lietat, ked zo mna spadne tolka vaha 😀

vampgirl
7. dec 2012

@andasla
@sophie32
Inak aj ja som zo zaciatku priberala rychlejsie a spomalilo sa to, teraz si niekedty aj musim propominat, aby som jedla, uz mi nechuti 😒 Doteraz som pribrala nejakych 15kg a posledne tyzdne to ide fakt po gramoch hore, nie po kilach...