Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

eeska
11. jan 2013

@zojaaa ao si dopadla na tej neurologii?

zojaaa
11. jan 2013

@eeska
Celkom dobre🙂 aj ked mato sa njskor tvaril ako nevidiaci, nereagoval, doktor tleskol, on sa zlakol a uz to islo.... Ale povedal, ze mu trosku pomozeme cvicenim, tak od utorka zaciname...ma trosku ulozena hlavu na co som povedala, ze tomu nerozumiem, lebo som ich polohovala rovnako a filip nema, ale doktor povedal, ze to ma kvoli zlemu ulozeniu v maternice, ako sa tam nakonci tlcili....preto ma aj tu lavu ruku trosku lenivejsiu...rozcvicime 🙂

eeska
11. jan 2013

@zojaaa no tak super, aj ti ukazal ti cviky? to ako casto sa robi? ides este aj na kontrolu?

zojaaa
11. jan 2013

@eeska
On cviky neukazoval, to v utorok ta fyzioterapeutka..este v siestom mesiaci mam prist na kontrolu...filipa mam ukladat v bdelom stave co najcastejsie na brucho.... Len jemu sa tam moc nepaci, dost casto place...

eeska
11. jan 2013

@zojaaa no to aj môj adam, dam ho na brucho a ruci a ruci...hlava sa mu nechce dvihat, len ju da nabok, vovali prsty do huby a drieme...tak ako ho prinutim?? alex ten dviha hlavu krasne....

zojaaa
11. jan 2013

@eeska
No vsak ja to mam asi tak isto....ale kamoska ma ubezpecila, ze ked bude chciet, tak dvihne....len ked to robi jeden, hned by som chcela, aby to robil aj druhy.... Vsak snad ho tie cvicenia rozhybu....

jennys
11. jan 2013

Kočky ahojte, prepáčte že vám tu tak vtrhnem, tiež mám doma dvojčatá. Neviem či poznáte našu skupinu mamičiek dvojčiat na Facebooku, je nás tam už viac ako 600 - sú tam mamičky dvojčiat, trojčiat aj čakateľky. Vidím, že aj tu vás je dosť, takže ktoré by ste sa chceli pridať, napíšte mi do správy.

kkatka113
12. jan 2013

@zojaaa
@eeska u mna tiez jedna, ta vacsia, na bruchu krasne drzi lavicku a vydrzi uz aj dost dlho...ma styri kila, druha trojkilova na bruchu len reve a maximalne raz za cely cas pretoci hlavu z jednej strany na druhu a to je fakt maximalny vykon a place a place....ked ich mam na svojom bruchu po jedom a som takmer v polohe lezmo tak dvihaju obe super, tak samozrejme ta vacsia lepsie, ale aj mala sa snazi a ide jej to....tak neviem ci je to ok, doktorka obvodna vrai ze vsetko vporiadku, ale ona taketo veci napreliadke nekontroluje tak neviem.....no musim sa s tou malou asi viac trapit, castejsie ju davat na brucho a ono sa to hadam zlepsi 🙂

eeska
12. jan 2013

@kkatka113 no mne zase opacne, ten mensi krasne dviha a ten vacsi to je taka lemra lina 🙂 ale ked ho mam na rukach, tak pekne drzi hlavku, len na tom brusku sa mu nepaci, ruci a ruci....a ten mensi sa dokonca uz treti den usmieva, ked mu rozpravame, taky ju uzasny 🙂 ja sa uz tak tesim, ked sa zacnu smiat, ze vraj okolo tretieho mesiaca by to malo prist...len neviem ci sa u adamka toho dockame, to dieta bud len papa, spi, alebo knuci 🙂

ludmil33
12. jan 2013

@jennys ja sa chcem pridat :o)

griska11
13. jan 2013

@jennys aj ja by som sa pridala...🙂

mia117
13. jan 2013

@kkatka113 to som rada, ze vsetko je dobre a malinke babiky tak prospievaju 🙂 Nasi uz maju Davidko 3300 gr a Adamko 2400gr uz pekne naberaju obaja, velkostou su taky isty, maju iba vahovy rozdiel, tak dufam ze to Adamko dobehne, davam mu 70 az 80 ml mojho mliecka, takze papa pekne. Adamko sa mi budi cca kazde 3 hodky najviac vydrzi 4 hodky a Davidko ten vydrzi aj 5 hodin, ale Adamko vacsinou prebudi aj Davidka, ale zas mi to vyhovuje ,lebo to by som vobec nespala. Tak sa pekne drzkajte 🙂

mia117
13. jan 2013

@zojaaa
@evusaa
@kikamara Dakujem Vam pekne za Vase rady a skusenosti, budeme to musiet aj my nejako vydrzat, viem ze to bude stat za to, zaciname s tym buduci tyzden, tak snad to vsetko pojde lahko a hlavne vsetko dobre dopadne. Prajem vela zdravicka detickam 🙂

lubkaeck
13. jan 2013

dievcata mam otazku, toto sa mi zide? lebo pri malom som klasicky nosic pouzivala, mam to kupovat?

lenka112
14. jan 2013

Maminy, my to už máme za sebou 🙂 🙂 🙂 Dominik - 46 cm a 2620 g a Jasmina - 43 cm a 2400 g .

dibik
14. jan 2013

@lubkaeck podla mna nekupovat... je to strasne velka zataz na chrbat. my mame nosice dva a kazdy z nas ma vzdy jednu babu, teraz cez zimu ich ale velmi nepouzivame. toto si neviem predstavit, ako by to moj chrbat a krize vydrzali 😀

lubkaeck
14. jan 2013

@lenka112 jeeeej srdecne blahozelam 😵 😵 😵 😵 do kolkeho tt si vydrzala? maju super miery 😉 lebo mne je uz asi vsetko a to este nejaky mesiac by som chcela potiahnut 😅

lubkaeck
14. jan 2013

@dibik no jednonosic mam aj ja, a je super lebo je do 25 kg tak maleho mm moze nosit na chrbte, aJ JA som ho nosila ked som sa niekam ponahlala, super to bolo 😵 no skolku ma maly na poschodi a to kym sa vychystam s kocikom tam a vezmem na poschodie dve vanicky a prezleciem ho, to aby sme o siestej sli do skolky lebo o osmej zatvaraju a to je tak cca 400 m 😅

lenka112
14. jan 2013

@lubkaeck Ďakujeme. 35 tt + 4 . Ja som myslela, že ešte potiahneme dlhšie, ale aj napriek tomu som šťastná. 🙂

griska11
15. jan 2013

@lenka112 blahozelam, na skory tt krasne vahy, ak bz vydrzali tak by sa narodili ajj trojkilove ....🙂

lenka112
15. jan 2013

@griska11 ďakujem 🙂 To áno, ešte možno 2-3 týždne a Dominik by mal zaručene cez 3 kg 🙂

andasla
15. jan 2013

dnes mame presne 5 tyzdnov a vazime Silvinka 3060g a Christian 3640g...od prepustenia z nemocky pribrali kazdy 1kg 🙂

griska11
15. jan 2013

Zravim mam dotaz?! Nase dvojky my vzdy pri kojeni zaspia a nijako ich neviem zobudit. Potom si musim odsavat aby sa mi stale tvorilo mlieko... Je to dost zdlhave a unavne...Teraz maju obe cca 3 kg a 2 tyzdne a 4 dni, chcem sa opytat kedy sa to u vas kojacích mamin zmenilo, ze zacali poriadne sat bez toho aby zaspali... Dakujem.

elapp
15. jan 2013

ahojte maminy,davno som tu nebola, no vsetky vas pozdravujem. mam 2mesacne dvojicky, kazde ine 🙂 babika je trosku umrncana, chlapcek spokojnejsi, ale trapieva ho brusko. No inak su zlati. papame kazde 2,5 - 3 hodky UM /Nutrilon/. citam tu vela uzitocnych veci a posnazim sa ukazat sa tu castejsie. drzte sa ...

ficekmarc
15. jan 2013

@jennys ahoj ja by som sa rada pridala na FB

luciaf13
16. jan 2013

ahojte maminky 🙂 na konikovi sa kludne pridajte aj sem

https://www.modrykonik.sk/skupina/1811/

a nezabudnite celoslovenske stretko sa blizi 🙂 minuly rok boli najmladsie dvojky 1mesacne :D

pekny dnik

mia117
16. jan 2013

@griska11 Ahoj aj ja som mala podobny problem pri kojeni, zatial kojim len jedneho, lebo ten mensi ma 2400 gr a moc este nevytiahne takze sem tam ho prilozim ale vacsinou davam s flasky, toho vacsieho som zacala uplne kojit ked mal nad 3 kg a budim ho vzdy prebalovanim a ked zaspava tak ho skrablam po tvari, po nozickach a pod bradou, tak mi to ukazovali v nemocnici, treba ich udrzat aby nezaspali hned na zaciatku kojenia, tak ich skrabkaj aj ked mas pcit ze este nezaspavaju, aby vydrzali, teda aspon takto to riesim ja. tak snad to trochu pomoze. 🙂 drzim palce

griska11
16. jan 2013

@mia117 ďakujem za rady v piatok som k nam pozvala laktacnu poradkyňu tak snáď poradí co a ako🙂

klincek
16. jan 2013

@lubkaeck ahoj, podla mna nekupuj.
nauc si baby na kocik, bude to pohodlnejsie pre vas vsetkych. toto mi pripada, ze tie deti nemaju velke pohodlie, a cim budu vacsie, tym to bude horsie.
aj tak by si dvojky nemohla dlho nosit, odidu ti krize..tak max do pol roka tipujem. teda aspon mna vtedy seklo 😉

klincek
16. jan 2013

@mia117 ahoj, pytala si sa na Vojtovu metodu..moja svokra sa jej profesionalne venuje uz velmi dlho a vravi, ze naozaj pomaha, vysledky su pomerne rychle a ak sa zacne vcas, je velmi ucinna. Pomaha takmer na vsetko.
Je fakt, ze deti pri tom dost placu, ale nie je to od bolesti, ale skor preto, ze su obmedzovane v pohybe-teda ze ich nutis robit nieco, co sa im nechce. Maminy to kvoli tomu dost casto vzdavaju, ale vraj treba vydrzat. Teraz sa potrapite, no ked budu vacsie, uz si to pamatat nebudu a ty budes rada, ze si sa na to dala 😉