Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

margaretka3
18. okt 2011

@dzu Tak ja som skoro 4 mesiace po pôrode a ešte stále nie som fit, stále cítim panvu....ale hádam sa to raz upraví, prajem veľa sily, zdravia a šťastia.....

margaretka3
18. okt 2011

@zuzika30 Ahoj zuzika, čítam, že nie sme sami, čo v noci papkáme....🙂), ako tu tak čítam, tak tvoji vypijú super, ja stále kojím a večer im dávam nutrilon, aby dlhšie vydržali 🙂 no vypijú mi tak 90, niekedy 120, a spia stále rovnako, okolo jednej sa budia, samozrejme obe naraz, potom o štvrtej a o šiestej to už su väčšinou hore...a prebaľujem ich až o štvrtej, lebo som zistila, že na prvé prebudenie, nie sú moc pocikané, takže v pohode....no a tiež sa teším, kedy sa konečne vyspím, lebo tiež mám občas pocit, že mi dochádzajú sily....ale hlavu hore...🙂) papa

smejko
18. okt 2011

@zuzika30 @lubka_to @modra @margaretka3 ja mojich chlapcov ich nebudim, moji chlapci sa budia sami kazde 2,5-4 hodiny, podla toho ako kedy. Ale ja ich vzdy beriem na ruky a necham odgrgnut, ked krmim po leziacky (jedno ci v noci alebo cez den v kociku) vzdy mi potom grcaju ☹ My kupeme medzi siedmou a osmou a vlastne o tej osmej uz vacsinou spia. Prvykrat sa zobudia okolo pol 12tej ☹ a potom 2-3 hodinky. Na vypadnutie cumlika sa mi nezobudili, ale obcas mrncia zo spanku len tak, to vzdy urobim z postele "sssss" a je ticho 😀
Inak, to vyzadovanie pozornosti, nas Alex sa naucil bohovsky rozculovat ... ked ho nieco prestane bavit, ci uz hracka alebo nieco chce a nema to hned, tak spusti takym pisklavym hlasom, ze az ... bandita maly ... tata hovori ze cela mama, no, co uz 😀 a prebalovanie - ked boli malilinky, tak som ich prebalovala pri kazdom krmeni, potom som ich neprebalovala a teraz zas, neviem cim to je, ich musim okolo 4tej ked sa zobudia prebalit, inak ich rano najdem pokadenych az na chrbte .... rano totiz vzdy kakaju a ked maju plienky nabombovanu od cikania, tak uz nevsiakne a potom mam prania vyse hlavy ... ale je to nafigu to prebalovanie, pretoze sa vzdy preberu a je potom problem ich uspat ...

@evusaa ja som dala prevret vodu, do termosiek horucu, ona postupne vychladne a do jednej flase prevarenu studenu a zarabam a kostujem aby bola spravne tepla. drz sa 🙂

nattalia
18. okt 2011

@smejko ...to pssst z postele vyskusam...🙂

amelia17
18. okt 2011

@cavik ja mam termin az 5.2., ale pevne verim, ze to v polovici januara zvladneme, ani skor, ale ani neskor...ako pocitujes kopkanie? v noci kopu strasne, co mi az tak nevadi, ale dievcatko, co mam vpravo ulozene sa zvykne vyduvat a to ma az boli niekedy... to mam hrce v celej pravej casti, aj ty take mavas? zato chlapcek kopka iba, aj to omnoho menej ako ona...

betina1984
19. okt 2011

@meusicka čakáš dvojvaječné, či jednovaječné? Čítam, že majú takmer 1 kg, ja bola na poradni v 30+1 tt. a mali 1700 g a 1600 g a sú dvojvaječné. Teraz neviem, či je to veľa, alebo akurát...

cavik
19. okt 2011

@amelia17 ....moji kopú strašne. 🙂 🙂 To som mala aj pri staršom synovi, ale ten bol sám. Ten sa naťahovaaaal, si užíval. V pôrodnici, po pôrode sa z neho aj sestrička smiala, lebo aj tam bol taký malý labužník, len naťahoval ruky von z perinky.
Ja sa občas aj bojím, aby si neublížili. Sme sa smiali, že ich z brucha vyberú dotlčených, s modrinami pod okom, lebo čo tí dvaja stvárajú 😖 🙂 . Tiež mám dievčatko napravo. Ale v kopaní sú si rovní. Brucho mi skáče tak, že to vidia aj nezainteresovaní.
A najlepšie im je, keď sa prechádzam, akurát, že to moc s dychom nezvládam, ale je to lepšie ako napr. pred mesiacom. Akonáhle si sadnem alebo ľahnem, je zle. Neviem sa usadiť ani tak, ani tak. Hneď mi trčí nejaký ten hnát z brucha. 🙂

cavik
19. okt 2011

@betina1984 ...to majú už peknú váhu 🙂 ...a nestanovili Ti podľa nej pravdepodobný termín pôrodu ? Ten by mali práve v tomto týždni podľa aktuálnej veľkosti.
Ja som tiež zvedavá na naše váhy, ale idem až 14.11. na UTZ. 😒

betina1984
19. okt 2011

@cavik povedal mi akurát, že majú na ten týždeň veľmi pekné váhy. A vychádza to aj podľa tabuliek tak, ako som tehu. Možno sú drobet väčšie. Ale USG meranie nie je až také presné. Môžu byť aj väčšie aj menšie. Ešte sa opýtam, keď pôjdem na prietoky, tam majú to meranie presnejšie. Hádam ma objedná niekedy v polovici novembra. Ja mám tiež dievčatko napravo...🙂

zuzika30
19. okt 2011

@smejko
@margaretka3 no musim sa pochvalit ze tuto noc prvyk krat nepapali, jedli o 23,00 a potom az o 8,00 rano ,ale boli sme hore lebo mala frnda nespala a recnila takze nas vsetkych rusila ,boli sme hore od 2,00- 3,30 hod este horsie ako ked jedli no snad je to len prechodne obdobie, bala som sa aby mali sa nebudil na cumlik tak ten dnes 3 den zaspava sice s cumlikom ale uz mu nepomaham (hladkanie po cele) a aj v noci spi dobre teraz zasa nasa frnda ide vymyslat a to uz mi spia iba raz doobeda a raz poobede ,niekedy si pospia o 17,00 hodinku a to len vtedy ked spia menej ako 1 1/2 hod. poobede aby neboli nervny na kupanie , ale je to cela veda okolo deti, ideme dnes prehodit postielky k radiatoru lebo su na opacnej strane izby a stale sa odkopavaju a su studeny ,takze uvidime ci im to tiez nenarusi spanok, ako to robia tie nase romske obyvatelky, tie sa urcite nezamyslaju ako ja nad vsetkym a vychovaju decka( jasne ze co s nich vychovaju) 😀

evusaa
19. okt 2011

@nattalia 32tt teraz mame mesiac a doma z nemocnice sme 5 dni tak si zvykame 😉

nattalia
19. okt 2011

@evusaa neboj, teraz doma bude uz len a len dobre!!!!🙂

nattalia
19. okt 2011

@zuzika30 zuzi, to si holt musime asi zvyknut, ono sa to furt meni 🙂aj moji krpci si furt nieco nove zmyslia 😀 teraz mi mesiac spavali tak, ze sa budili na papanie o tretej v noci, a o pol siedmej uz boli hore, a teraz asi tyzden tahaju od osmej vecer do siestej do rana, a dnes po papani este do pol 9 spali!🙂 ale v noci parkrat vstavame na dudel🙂 cez den mi davaju tak max pol hodinku, 3x. Nie su vsetky noci rovnake, niekedy spia uplne zle a kazdu chvilu su hore, niekedy spia jak zabiti!🙂 A uspavanie sa nam tiez stale meni, niekedy zaspavali pri flasi, niekedy sme ich museli potom este tapkat po zadocku, teraz mali obdobie, ze zuzlali plienku, no fuuuurt nejak inak 🙂
Mne sa tiez obcas v noci niektory zobudi a zivot najvacsi🙂 keca si v postielke, ale dokial neplace, tak si to snazim nevsimat, a aj pri tom zadriemem, zobudim sa az na plackanie, ked je uz unaveny a uspim ho...vacsinou sa ten druhy nezobudi... zatial 😀 a my uz sme si na toto kecanie zvykli...🙂tato sa niekedy ani nezobudi🙂

zuzika30
19. okt 2011

@nattalia veru vravi sa, ze sa deti menia kazde 3mes. ,ale ja mam pocit ze kazdy mesiac je nieco nove 🙂 , je to o prisposobovani sa, ale je to zabava ,niekedy unavna, ale ked niecim prekvapia tak je aj unava fuc 🙂

meusicka
19. okt 2011

@zuzika30 drzim prstiky, ono su stale vacsie, tak hadam si to nejak samy nastavia 😉 ja som sa dokonca aj lekarky pytala a mi povedala ze ak sa babo samo nezobudza na papanie tak ho treba nechat spinkat 🙂 a po case sa moze skusit dat aj prva kasicka na dobru noc a ta by mala v brusku drzat este lepsie 🙂

meusicka
19. okt 2011

@betina1984 ahoj cakam dvojvajecne.. tak neviem skor budu vahovo na ten spodnej hrane ale to aj dva tyzdne v tomto stadiu uz asi robia svoje, kedze este len teraz sa zacinam dostavat k tomu ze budu uz aj priberat 🙂 dalsiu poradnu mam zase o 2 tyzdne a to budem v 30tt takze ti pripadne napisem aku budeme mat vahu a mozeme si porovnat. ale moja prva dcerka sa tiez na 41tt narodila a mala 3090g a 50cm 🙂 takze asi ani tieto babiky nebudu nijak extra velke 😀

meusicka
19. okt 2011

@cavik aj ja budem rodit v starej. chodim k dr. Sedliakovy a teda on mi s terminom vooobec nehybe 😝 bude ako bude. a si si vybavovala porodnika? ja som tak na vazkach co mam robit. pri dcere som nemala vybaveneho dr. ale teraz mam z porodu iny strach 😕

betina1984
19. okt 2011

@meusicka ja mala malú tiež na konci 41 tt. a mala 3330 g a 50 cm, takže tiež nie najväčšie bábo.

parvitas
19. okt 2011

ahojte
som spat z poradne - babatka su v poriadku, riadne sa hybali, divosky male
velkostou zodpovedaju 22w2d a 22w0d, vazia 423g jedna a druha pod 418g (kolko presne pocitac uz neukazal), obe su hlavickami hore, jedna ma rucky uplne pred tvarickou, druha s nimi rozhadzovala, ale ani tej sa fotka nepodarila, takze mam dve rozmazane machulky zase na fotke
chvilku som ich videla aj na 3D, profil jednej je presne ako ma Evicka.
termin porodu sa mi podla ich velkosti vypocital inak (nie 22.2. ale 27. alebo 29.2), ale doktor povedal, ze mi to menit nebude teraz.
ale ina sranda by bola, keby sa naozaj narodili v tento datum - 29.2., kedze tento rok je priestupny!! to by narodeniny oslavovali len raz za 4 roky 😀

cavik
19. okt 2011

@meusicka .....ja mám vybaveného pôrodníka, teda, je to môj dlhoročný kamarát. Ak chceš nejaké referencie, napíšem Ti IP

parvitas
19. okt 2011

mimochodom, aj tak pojdem ku Grochalovi na ultrazvuk do Martina. ktore z vas unho boli?

juliagregor
19. okt 2011

@amelia17 ahoj, na MMB skus...ani mne ešte neodpísala... http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=200068

zuzika30
19. okt 2011

@parvitas ahoj u nas v Martine sa povazuje za najvacsieho odbornika aspon podla referencii co sa ku mne dostali ,ja som vsak bola v Heliose ,ked nas tam riesili tak nas tam aj kontrolovali
drzim palceky...

smejko
19. okt 2011

@meusicka k tej kasicke, ja som dala vcera prvykrat kasicku (od nestle co sa moze od 4mesiacov) a vstali presne ako po mlieku, obcas mam pocit, ze maju v bruchu budiky, pretoze sa budia v +/- rovnakom case 😀

@nattalia pises, ze sa vas "tato" v noci obcas nezobudi na kecanie drobcov, moj "tato" sa nezobudi vobec, mozu aj pri nom plakat ... bojim sa, ak by som ich raz musela nechat s nim v noci samych ... to skor zobudia susedov naokolo ako tatu leziaceho 2metre od ich postielok 😀

smejko
19. okt 2011

baby, stihate pri malych varit a starat sa o domacnost ? moji spia doobeda od cca 9-12, to sme vonku a popoludni od 14-15 to sme tiez vonku, teda, vzdy ked spia sa snazim ist s nimi von, lebo inak mi "vyskakuju" od jedu z kocika ... a ked sme doma si vyzaduju moju pozornost, tusim cim dalej tym viac (horsie ako ked boli mensi) .... a nejak sa mi domacnost "rozpada", vsade neporiadok, akurat vzdy vecer ked krpci zaspia pospratavam hracky, plienky, flasky, nachystam potreby na nocne krmenie a padnem vyflusnuta do postele ☹ uz len cakam, kedy sa zacne mm stazovat na "neplnenie" manzelskych povinnosti ... 😀

andreaka11
19. okt 2011

@smejko tak ked sa tato zacne stazovat, tak ho nechaj jeden den s detmi + zoznam, co ma vsetko spravit (ako spravna manzelka) a potom pochopi, ze obcas sa to neda. deti su prvorade. mne to hovoril priatel a spolu cez vikend sme popratali. jedine o co som sa starala je, aby bolo oprane a zvysok som venovala detom. inak velmi mi pomohla ohradka, tam som mala deti cely den. a ked prisiel priatel z prace, tak sme varili spolu. 😀

zuzika30
20. okt 2011

@smejko ja upratujem ked su hore aj dam prat, zehlim som pri nich aby ma vydeli ,ked spia oddychujem aj ja ,samozrejme ze sa im venujem ,to ja robim tak jednu vec za den, a vari manzel cez vikend tak aby sme mali na tyzden aj dvojake ,alebo si ku koncu tyzdna spravime nieco nenarocne, neviem si predstavit mat dvojcata a este varit a vsetko okolo domacnosti ,to ktore zvladaju klobuk dole 😉

nattalia
20. okt 2011

@smejko he he 🙂 to sa neboj, ak ho nechas s nimi sameho, garantujem, ze na prve suchnutie je hore...lebo sa musi spolahnut len na seba, ja si obcas vyrazim s kamaratkami vecer von, a vtedy strazi tato, este sa nestalo, aby ich nepocul a iba raz mi volal, aby som prisla domov, ze ich nevie utisit!🙂 ale akonahle som doma ja, tak je pokojny, ze sa aj ja zobudim, keby plakali, a niekedy zaspi tak tvrdo, ze mozu traktory padat🙂 To sa inak stava aj mne, kedze viem, ze pomaha.🙂
A co sa tyka starania o domacnost, tak ja to stiham niekedy pri nich (zatial kym su vacsinou aspon priblizne tam, kde ich necham 😀 ), tiez si ich prenasam so sebou, aby na mna videli, a na casti, alebo ich na chvilu necham v postielkach (to ich vtedy zaujima, kedze cez den v nich nebyvaju, oblozim ich hrackami, aby sa zabavili). No a vtedy tu beham s vyplutym jazykom, aby som to stihla, kym su kludni!🙂 Varim vacsinou ked spinkaju, okolo desiatej (alebo aspon zacnem) 🙂 ale iba rychle a lahke veci. Uplne idealny stav mam vtedy, ked mi pride svokra alebo mamina alebo niekto z rodiny postrazit deti, a ja si zatial porobim aj navarim. Min. raz za tyzden niekto pride. A zehlim vecer, lebo inak by som si ani telku nepozrela a odpadla na gauci🙂 Neda sa povedat, ze mam idealne upratane, ale aspon tak aby tu neboli nanosy prachu atd. 🙂 Bojim sa ale, ze ked sa rozbehnu a rozplazia, nebudem uz stihat vooobec nic☹
Deticky nechavam obcas sa aj bavkat same, a nesedim pri nich, aby si zvykali aj same sa zabavit, a obcas vydrzia prekvapivo dlho, staci, ze ma pocuju a vidia ako sa okolo nich motam...🙂

parvitas
20. okt 2011

@zuzika30 dakujem. ja som z BB. na Grochala som dostala odporucanie od kamaratok...

andika10
20. okt 2011

prepáčte že Vám sem skáčem, len by som poprosila o jednu radu, dcére by som chcela na vianoce kúpiť kočík na bábiky ale neviem čo mam synovi kúpiť, 2 kočíky nechcem kúpiť a o ten jeden sa budú stále hádať, ako ste to riešili alebo čo mi poradíte, ďakujem