Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
24. máj 2010

Janka, aj ja sa pripajam a drzim palce Jakubkovi nech je silny a nech pekne rastie a hlavne nech je zdravucky a kvoli sestricke mi je to luto. Tebe aj celej vasej rodinke tiez vela sil a zdravia.

Juli, drzim palce aby si nieco vybavila, mne sa dnes tiez skoro nic nedarilo.

Boli sme u porodnicky, deticky su obe dole hlavickou takze dr. chce prirodzeny porod. Ja si neviem predstavit kam dame maleho kto s nim bude, najlepsie ked to na mna pride v noci. 😕 Ako ste to riesili ostatne co ste rodili prirodzene a mali ste uz doma starsie dietko? Ak je tu niekto taky.....Alebo aj tehulky co sa este len chystate rodit, tusim Tintin tvoje su hlavickou dole, ty asi das malu k mame ze? U nas v rodine sa velmi nema kto postarat...Tak jedine ze ma muz s malym v noci len odvezu a budem rodit sama.
No a som zatial zatvorena co ma velmi velmi tesi ale dr. ma zas strasila, ze hned ako bude tvrdnut brucho tak idem lezat. Tak sa musim len modlit aby netvrdlo a vraj su deticky dost velke ze maju cca 2kg 😕 . Sa mi az nechce verit ked maly sa narodil na 40tt s vahou 2650gr. 😕

jennys
24. máj 2010

Ahojte,
no ja sa inak cítim dobre až na to nepríjemné svrbenie a to hlavne v noci. No hrôza. ešte keď si predstavím toľko týždňov to vydržať, v nemocnici je inak OK aj čas tu nejde tak pomaly ako by som si myslela teda aspoň zatiaľ a dobre aj že nemusím len ležať. Ale v podstate tu nič nerobím a niekedy sa mi ani nič nechce tak len driemem alebo čítam. Dnes som bola na sone a potom poobede na gastre, len mi upravili dávkovanie liekov. Zajtra asi pôjdem na pásy lebo dnes som nebola. Beriem lieky na oddialenie, lebo prvý deň som mala kontrakcie ale nie všetky som cítila. Teraz som vraj stabilizovaná. Hlavne to vydržať. MM a Lucka ma chodia pozerať každý deň, dnes sme boli von pobehovala tu okolo fontány a páčilo sa jej viac ako v nemocnici na izbe trčať.
JULI otravuj, otravuj nech sa to trochu pohne a prečo tam vlastne máte ísť?
A inak naši drobci sú tiež dole hlavičkou a kopú teda dosť. Mám pocit že stále. A inak vážili pred týždňom (28tt) 1100 a 980 g takže v pohode.

andrea_b
24. máj 2010

@juliagregor to su smradi, nedaj sa a bojuj, ak by si nieco potrebovala napis

juliagregor
24. máj 2010

@jitkatatarova moji ked vidia nočníky tak revú a na otázku :ideme sa vycikať, povedia že nescem... 😀
teraz tu behajú holí a ja utieram...jitka ja to zatiaľ neriešim, vidím na nich, že nie sú zrelí a je to zbytočné...starší sedel na nočníku od 10 mesiacov, ráno a večer sa vycikal a pýtať sa začal, ked mal 2 a pol roka 😝 ....ale v noci sa nepociká...
ked som sa nato pýtala neurologa, tak mi povedal že kým im to v tej hlavene neprepne, môžem sa postaviť aj na hlavu 😀
tak počkám na teplo, dáme holé zadky a uvidíme, v Tescu som nakupila slipky a budeme prať....
niekde som čítala, že ked sa začne moc skoro, tak ten organizmus je ešte nevyzretý a dlho sa pocikávajú v noci....
nechávam to na voľno...je pravda, že nemám ráno čas sa s nimi hodinu hrať, ked musím bežať do škôlky, tak to možno aj zanedbávam....

juliagregor
24. máj 2010

@jennys jaj veru ti nezávidím, to svrbenie je fakt hrozné, mala to kamoška ona sa furt škrábala, dávali jej lieky aj tak sa škrábala...ja som sa jej škodoradostne rehotala, že si brúsi nechty 😀 😝 , ležali sme spolu v nemocke, ona bola zašitá od 25 tt a rodila v 38 tt a to ich uprosila 😀
máme rodinnú anamnézu a maťko má rýchly pulz a chcem ho skontrolovať...preto chcem na kardio...

dakujem dievčatá za podporu...

katrinb
24. máj 2010

@jana - janka, drzime palceky, aby sa malinkemu ryyyychlo polepsilo....aby ste rychlo vyrastli a boli zdravuckiiiii A aj tebe ako maminke prajem vela vela sil.......

@juliagregor - ako ta mohli odmietnut???? To je poriadna kravina

juliagregor
24. máj 2010

@katrinb Katka taká som nahnevaná, že to ani napísať nemôžem...podľa regionov spadáme do Dubnice nad Váhom, tam je kardiologička na materskej, tak nás šupli do Považskej Bystrice...
je to protiprávne , fakultná nemocnica nemá nič so spádovými ambulanciami...chcela som hned za riaditeľom ale malí boli unavení a plakali....a dnes mám zlý deň...
musím byť pripravená ....

luciaf13
24. máj 2010

@juliagregor Julka no teda riadne by som im dala ako ta mozu odmietnut???? Zvlast ak mate predispoziciu v rodine????? NEDAJ SA!!!!!

katrinb
24. máj 2010

@juliagregor - drz sa...bojuj !!!!! Ty na to mas!

inak nejde mi odkaz "odpovedz", stale musim rucne napisat @a meno....aj vam sa to stava? Mne to nejde uz treti den

juliagregor
24. máj 2010

@katrinb mne to ide skús sa znovu prihlásiť alebo napíš vizovi

murkaa
24. máj 2010

@alienka73 Ja som rodila prirodzene. Mne odtiekla voda v noci o pol druhej,kontrakcie som nemala, mm v robote a maly plakal pri mne na posteli, ze kto s ním bude, ked ja idem do nemocnice. Naštastie prišla svokra a švagrina ma zaviezla. Byvaju vedľa v dome. No a mm rano stihol ísť ku mne do porodnice. A pravdu na maleho som sa pytala ako to zvádol až ked som prišla domov. Inač cely čas bol s ním manžel. Okamžite išiel na OCR za mna k nemu. Máte na to nárok ak nie je v školke a vy ste v nemocnici.
Babatka boli obidve dole hlavičkami (ale dr.hovoril, že podstatne je prve, aby bolo hlavičkou - urobí cestu aj pre druhé). No pravda je taká, že všetci v porodke sa mu čudovali, prečo nerobí sekciu. On je stara škola a aj sa o mna super postrala. Deti sa narodili 10:50 a 10:56. Čiže to cele skoro desať hodín. SIlné kontrakcie som mala zhruba od 8-mej rano. Už na to aj celkom zabudam. Už myseľ zaplňajú deti.

alienka73
24. máj 2010

Murkaa a ako dlho si bola v porodnici?

murkaa
24. máj 2010

@alienka73 - 7 dní, no mna držaki hlavne preto, že som rodila v 35tt a pustiť môžu pri poriadku ukončený 36tt. a nakoniec aj tak Danielka chytila žltačku, tak jej dali 24hod. fototerapiu. Inač deti mali dobré pôr.váhy 2680 a 2580 gramov.

tintin
24. máj 2010

kuku, tak ja som si tu satku kupila akoze hlavne na jedno 😉 aby som jedno mohla mat v pripade krizy na rukach a druhe v satke. k satke dostanes aj taku knizocku, kde su odfotene krok po kroku rozne viazania a 2 su pre 2ky. tu je jedno:
http://nosime.sk/kategoria16-babysatka-moby
myslim, ze satku vyzuijem hlavne ked pojdem z a do kocikarne s deturencami, este kym nebudu vediet chodit. ved potom napisem ci je to dobre alebo nie.

tintin
24. máj 2010

@alienka neviem ci ich mam stale dolu hlavickou, sa mi zda, ze jedna je inak...ale v piatok idem na utz tak budem mudrejsia. Kristinku dam urcite k nasim, ked pojdem do porodnice. ty maleho nemozes dat k svagrinej alebo k nejakej dobrej kamoske ked uz babkovci a dedkovci "nemozu"?

tintin
24. máj 2010

este som sa chcela spytat mamin co su v podobnom tt ako ja alebo uz rodili...ci tiez mate pocit takeho tazkeho bruska...ja ked sa rano zobudim a postavim, normalne citim ako keby som si balvan zavesila na brucho. hned si dam radsej pas na podporu brucha, lebo mam pocit, ze mi v momente odtecie plod. voda. spociatku ma aj brusko boli potom si zvykne na zataz a uz je to lepsie...tak sa chcem spytat, ci to mate tiez niektora alebo len ja

fefferonka
25. máj 2010

@juliagregor - drzim moc palce, su to riadne svine... 😠

@jana - prajem nech sa to co najskor vsetko zlepsi!!! vela vela zdravicka a energie, detom, aj maminke.

baby ☹ tri vecery po sebe to mame narocne... vcera ma dorazila manzelova babka, ktora v dobrom prisla aj s dedkom o 19.30 na navstevu !!! zobudili sa nam deti (samozrejme nechtiac, maly byt v kombinacii s vyraznymi hlasmi....) a chudak jeden tak reval reval, v bruchu sa mu diali veci.... no a ja som bola postupne KO vdaka tym komentom typu: co im je? nie je im horko? nie su hladni? toto u nas nikdy nebolo!!! no toto, este aby sa aj nosili!!! potom si ho zobrala, triasla s nim o dusu a chudacik uplakany mlel z posledneho a ona a nho: No oci ako trnky!!! ty spat teda nebudes?! ... no hovadiny..., uplne ho prebrala 😖 odisli, ja bola hotofson, aj som si porevala, ze to teda asi nezvladam a pritom teraz spatne, ked na to pozriem, tak boli starosti vlastne len s tym jednym... 😒
len som sa potrebovala vykecat

@tintin ja som mala brucho straaasne tazke!!!

juliagregor
25. máj 2010

dobré ránko,
@fefferonka zlatíčko, večer zamknite, vypnite si zvonček a mobil...a nepustite nikoho....bobáčikovia malí takto ich rozrušili a aj teba....

luciaf13
25. máj 2010

dobre ranko
@fefferonka no teda to by ma riadne nastvalo!!!!! Ja by som ich slusne vypoklonkovala a keby to nepochopili tak aj neslusne 😎 😎 vsak aj tak mas toho dost a este toto!!!!!
@tintin no vsak nosis dva babatka xixixi tak je jasne ze je brusko zatazou a mna bolelo uplne vsetko cely podvozok 😀 😀 😀 niekedy som nemohla ani vstat, ale vsetko dobre dopadne neboj 😉

fefferonka
25. máj 2010

baby, ste zlate!!! toto som potrebovala pocut! :-*

ideme dnes na neurologiu a do rizikovej, som zvedava.... myslite na nas. buduci tyzden klasika poradna, furt po lekaroch.
pekny den 🙂

juliagregor
25. máj 2010

@luciaf podvozok 😀 , super hláška, lepšie to ani nešlo napísať....

@fefferonka nech vám dnes dr. povedia len samé pozitívne správy 😉

mauzos
25. máj 2010

fefferonka presne tak, ked mali spia, neotvaram nikomu. Zvoncek nemusim vypinat, na ten sa nastastie nebudia. Len minule som tak cez den neotvorila susedovi, lebo mali spali a on mi niesol peniaze 😀 😀

lusinkaj
25. máj 2010

ahojte 🙂
prisla som vas pozdravit 🙂
mauzos 😀 😀 ako sa maju nasi kamosi? 🙂

mauzos
25. máj 2010

akurat sa zobudzaju, este sa povaluju v postielke, takze sa maju super 😀

luciaf13
25. máj 2010

@juliagregor to som ale nepouzial aj prva xixi niekto to tu uz tak hovoril 😀 😀 😀

macilaci
25. máj 2010

@tintin ja ked som sa chcela prevrátiť na posteli musela som s rukami chytiť brušisko a normálne prevaliť 😉
feferonka ja by som ich asi zabila, alebo ich dovtedy nepustila, kým ich oni neutíšia. mne svokra stále príde v tedy ked uspávam a ked ju uvidia už je po spaní, a potom sa tak nevinne spýta : Ty si uspávala?? 😠

lusinkaj
25. máj 2010

mauzos tak to sa maju fakt super....vymenila by si sa hned,vsak? 🙂

medinila
25. máj 2010

@tintin že ťažké bruško....Lahnúť si a vstať je to najhoršie.Ja mám pocit že mi to brucho ide odpadnúť a ešte mi tak je potom cca 5 min mdlo,bez ohladu na to či ležím alebo vstávam. Lapám po dychu a tak sa mi zdá ,že som sa začala viacej potiť. Ja obdivujem baby čo to vydržali až do38- 39tt. Tuším že Gajana je jedna z nich.

medinila
25. máj 2010

ozaj baby a ako budem vedieť že sú to kontrakcie? Mám si to predstaviť ako kŕče,alebo niečo podobné? Mňa zatial sem tam len pichá pod bruchom a potom keď sa detičky rozhanajú rukami-nohami tak cítim kadečo.

luciaf13
25. máj 2010

@medinila myslim ze urcite rozoznas kedy mas kontrakcie 😎 😎