Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andrea_b
30. dec 2010

@smejko skus sa nakontaktovat priamo na dovozcu p.Vasekovu fa Rolsit Komjatice, ona ich vozi pre SR+CR, takze od nej by si ho mohla mat najrychlejsie, tiez ma 2 a su aj s manzelom velmi mili a ochotni

andrea_b
30. dec 2010

@smejko prepac, neskoro som si vsimla ze si uz s nimi dopisujes...

juliagregor
30. dec 2010

@bisy ahoj, neznepokuj sa, váhy su len orientačné a dosť sa líšia od skutočnosti, +/- 300 gramov, je to len štatistický odhad...dôležité je len či suhlasia s týždňami a ked máš prietoky v poriadku, tak je všetko OK... 😉

zuzbel1
31. dec 2010

Ahojte,prajem všetkym pohodovy Novy rok 2011 a aby sa Vám splnili všetky želania 🙂
@janette77 si ok, ešte maš bolesti?

janette77
31. dec 2010

@zuzbel1 Ahojko, dakujem za seba za mile zelanie, ktore rada opatujem, hlavne, aby sme to dobojovali do uspesneho, zdraveho a stastneho konca - teda vlastne zaciatku noveho zivota s batozkami.🙂)
Citim sa celkom obstojne, uz ani neviem, ci sa mi prilepsilo, ci som si zvykla. V kazdom pripade uvidime, ako dopadne pondelkova poradna. A Ty sa mas ako? Verim, ze bruskovanie pekne zvladas. Ozaj, dnes startujem 34tt.🙂
Vcera sme trosku labzovali a pokupila som si konecne vsetky veci do porodnice, ktore mi chybali - porodne vlozky, jednorazove nohavicky, podlozky na postel, pampersky... a zohnala som pre drobcov aj postolkove nohavicky (potom uz na doma k platenym plienkam). Vsetko v jednej lekarni, tak som bola milo prekvapena.🙂
Navecer sme popresuvali detsku izbicku (stale sme hladali vhodne polohy pre postielky, pultik...), uz by to malo byt o.k.. Manzel siel vyvencit psikov a ked sa vrati, slubil, ze namontuje detske lampicky nad postielky, policku a kupili sme aj take detske nalepky na stenu, tak sa tesim.🙂
Pozdravujem a dufam, ze u Teba vsetko o.k.

janette77
31. dec 2010

@adra22, chcem Ta pozdravit, aj ked viem, ze teraz mas ine starosti ako MK, urcite si to tu najdes. Myslim na Teba (na vas) a dodatocne zelam Davidkovi pekne meninky. Verim, ze vsetko zvladate a vase slniecko vam v tom pomaha. Ak budes mat chut a naladu, daj o sebe vediet. Myslim, ze nielen mna zaujima, ako sa vam dari.
Drzim palceky! A samozrejme, zelam do noveho rocka uz len to krajsie, veselsie a najma vela, vela sily a zdravicka pre Teba a Tvojich blizkych.

janette77
31. dec 2010

Mile tehulky, maminy a ich pokladiky, zelam vam pekny novy rok 2011. Bruska a slniecka nech vam rastu do zdravia a krasy! 🙂

bisy
31. dec 2010

@juliagregor Ahoj, tyzdne nesuhlasili, bola som 33+1 a mala zodpovedala 30+2 a maly 31+4. Skoro stale boli o cca 5-6 dni mensie, ale teraz je to uz vacsi rozdiel. A je ok, ked mam CS 3?

janette77
31. dec 2010

@bisy ahojko, myslim, ze CS od 3-5 je o.k., ja mam 3,4 zatial...

zuzbel1
31. dec 2010

@janette77 U mna je to rovnako, clovek nevie, ci si uz zvykol alebo sa to polepsilo, ale noci su o nieco lepsie. Niekedy nespim vobec v noci a potom som tak unavena, ze nasledujuce dni spim v pohode. Babatka rastu aj kopu, aj ked je to uz dost bolestive, ale dufam, ze sa citia dobre v brusku 😉 Pozeram, ze ako casto mas poradne, ja mam 17.1, poslednu som mala 20.12, neviem teda, ci je to normalne a to sestricka ma objednala prv na 24.1, len som doktorovi podotkla, ze porod zrejme asi nebude v termine ale skor, tak ma preobjednal na 17-teho a keby som sa neozvala tak je to asi vsetkym je to jedno ...
Vidim, ze piatkom zacinas stale novy tyzden, u mna je to podobne 🙂
Co sa tyka veci pre babatka, to uz mame skoro vsetko, postielky a vsetko okolo toho nechavam na manzela ....
Vcera sme uz s manzelom zhodnotili, ze sa ich nevieme dockat a sme na nich zvedavi 🙂 ... este si vsak budeme musiet pockat, tak nech lebedia v bruskach este 😉

janette77
31. dec 2010

@zuzbel1 Som rada, ze je u Teba vsetko v poriadku. Mne sa asi tiez ulavilo, odkedy mi prepisal doky lahsie znasatelne zelezo, ktore mi manzel zohnal a zda sa, ze zaludok sa uz ukludnil. Inak sila, lebo najprv mi predpisal tento ekrazit a potom sa ma sestricka pytala, ake zelezo mi vlastne predpisali, ze to je tazke, predpisu ine...A to som si ani nestazovala na bolesti, sama od seba bola taka ochotna...
Manzelik uz montuje, uz len lampky a mame hotovo. Este zhaname kobercek do detskej - pistaciovej farby, vsetko ladime do tejto farby, malovka je zlta (vanilkova), nabytok - imitacia orecha. Celkom to tam slusne vyzera. Aj my sa uz nevieme dockat nasich batoztekov a to my sme ich ani nevideli na 3D ako mnohi cakatelia (morfologicky UZV bol sice na velikanskej obrazovke, aj sme si dost slusne zaplatili, ale 3D ako sme sa tesili, to veru nebolo ☹), ani pohlavie netusime, az na to jedno prezradenie lekara (ale ktovie, ci sa nesekol, bolo to este v dost vcasnom stadiu tehu a na malom UZV), takze pre nas prekvapko riadne bude.🙂 Uz si ich predstavujem, ale ziadna konkretna predstava sa mi nedari.🙂
Poradne mam ja od zaciatku tehu kazde 2 tyzdne, teraz ma dal uz po tyzdni kvoli tomu steru, co mi bude robit a to uz bude posledna poradna u neho, ako u obvodaka, potom ma odvelia do nemocky, v ktorej chcem rodit. Pozeram, ze Ty mas takmer mesacne rozpatie medzi poradnami, neviem, cim to je. A mate pokladiky po IVF, ci prirodzene? Lebo my po IVF a mozno preto ma sleduju intenzivnejsie. No a tuto noc som aj ja dobre spala, ale to asi preto, ze sme mali nabity den. Ale na tej jednej strane spat - to je fakt sila, ak aj chcem musim si fest silno pridrzat tu slezinu a tak sa prevalit na bok, inak by som umrela bolestou...ale tie navstevy VC ostavaju, to uz asi ine nebude. No kym sa schochmelim z postele, trva to a tie zvuky pri tom 🙂) Ale ved isto vies, o com pisem.🙂 Inak, vcera mi manzel meral brusko - 122cm a vazila som sa - pribytok kil 22. ☹(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Ako si na tom Ty?

lucia.kl
31. dec 2010

@zuzbel1
@janette77 ahojte, nestresujte sa ohladom poradní, ja som chodila tiež raz mesačne, až predposledný mesiac dva krát mesačne a posledný mesiac 1 týždenne. kedže som mala všetko v poriadku, tak dr netrval na častejších návštevach, chodila som v podstate ako každé normálne tehu - ako to bolo v knižke napísané. a som po IVF, len som bola pre istotu v rizikovej poradni...

lucia.kl
31. dec 2010

inak prajem všetkým všetko dobré do nového roka..

zuzbel1
31. dec 2010

@janette77 No tak to mi ani zdaleka nemame tolko nachystane ako vy ... teda ste sikovnici 😀
Babatka mame prirodzene, ale co som citala pri dvojickach ma vela bab kontrolu kazde dva tyzdne resp. po 30 tt by to malo byt kazde dva tyzdne .... no mozno sa mylim... ale neriesim dalej, hlavne ze sa zatial citime dobre ( klop, klop) .
Aj mne sa po nabitom dni lepsie spi, len zase mam potom vycitky, ze som sa moc unavila ...
Na Wc chodim tak 3x za noc, uz som aj na to zvykla, dnes v noci som napr. zobudila na to ze ma moc boli mechur a ledva som dosla na WC, ale ta ulava potom .... 😀
Ta slezina Ta este trapi veru, hm, snad to prejde coskoro, lebo takto sa v noci prevracat zo strany na stranu veru nie je nic moc ...
Ja mam obvod bruska 109 cm, a to som nebola ziadne utle ziena pred tehotenstvom, mala som 63 kg a 175 cm vysku.. kazdy mi hovori, ze na dvojcata mam male brusko a nechcu mi verit ze ich mam tam dvoch 🙂 aj teraz ked som bola v praci po mesiaci a pol baby konstatovali ze brusko je rovnake, ale my sme velmi vyrastli v 6 mesiaci, to som videla zo dna na den ako sa zvascujeme 😉 Zatial som pribrala 15kg,neviem ci je to malo alebo vela, v kazdom pripade, citim sa ako tulen 😀 , ratam este s min. + 3 kg, uvidime, ale mne to nevadi, nech sme len zdravi 😉

janette77
31. dec 2010

@zuzbel1 brusko zvykne byvat vtedy mensie, ked mas maternicu viac vzadu a babatka sa hniezdia tam, cize Ty si aj ako netehu mala zrejme omnoho plochsie brusko ako ja, lebo ja mam klesnutu maternicu (dedicne) a tak som bruskaty typ aj bez babatiek.🙂 Ale ako vravis, nezalezi na kilach, ani centimetroch, hlavne, nech su zdrave pampusiky.
Ja by som sem zavesila aj foto, ale prednedavnom sme preinstalovali pc a manzel zatial nedal do masiny program na zmensovanie fotiek. Ked ho budeme mat a najdem odvahu, zavesim aspon jednu bruskatu fotecku a jednu z detskej izbicky (inak som sa inspirovala luckou.kl, co sa tyka umiestnenia postielok a pultika.🙂)
No, baby hanba mi, ja idem este len teraz varit kapustnicu. Doteraz sme sa hrajkali s izbickou. Ale ved to mam za hodku a pol uvarene, potom manzel urobi chlebicky, hodime sa "do gala" a mozeme zacat silvestrovat. 🙂 Juchuuuu!!!

zuzbel1
31. dec 2010

@janette77 no ked som bola netehu, tak veru bolo to tak ako pises, brusko som mala ploche, tuky sa usadzali na ritke a bokoch 🙂
Ked budes moct tak potom zaves foto izbicky pre babatka som zvedava ... mozno sa tiez inspirujem ...
Tak nech sa dari pri vareni kapustnice a vychutnajte si spolocny silvestrovsky vecer 😉

zuzbel1
31. dec 2010

@lucia.kl dik za info 😉

juliagregor
31. dec 2010

ahojte tehuľky, nestíham moc čítať...

prajem všetkým maminkám aj tehuľkám do nového roka zdravie, šťastie a lásku, nech Vám detičky prinesú veľa radosti...

mamoka4
31. dec 2010

@janette77 @zuzbel1 Čítam, že sa tu riešia návštevy v poradni.
🙂 Ja chodím každé 4 týž. ale je to tým, že počali sme prirodzene. Každé 4 týž. sa chgodí do 30 týž. a potom každé 2 týž. od 34 - 35 týž. je buď nariadená hospitalizácia alebo návšteva poradne týždenne. Mne každý mesiac pozru krčok, premeraju ultrazvukom babatká, + moč a tlak...
A vždy mi Dr. pripomenie ak by sa nieco dialo alebo by sa mi niečo nezdalo, mám hneď pribehnuť alebo ísť do nemocky. Zatial sa držíme výborne, klop,klop... najbližšia poradna 4. januára 😅 už jej neviem dočkať....
Inak k tým cm a kg, ja mam len 104 cm, ale uz je to viac ako ked som rodila moje deticky...a tie boli v 40 týž. 😕 ale 2 sú 2. 🙂

mamoka4
31. dec 2010

@zuzbel1 Inak ja mám len 158 cm, pôvodná váha 57 kg....a to som si vôbec nevedela predstaviť, kde sa do mňa zmestia dve...aleakosi to pekne rastie...dokonca Dr. povedal, ze vyzeraju byt vascie dvojcata...v 24 týž. každá mala 750 g...som zvedava na utorok... 😉

janette77
31. dec 2010

@mamoka4 Ahojko, v prvom rade gratulujem k prirodzenym dvojkam, je to zazrak! 🙂 Prajem dobre tehulkovanie aj nadalej, nech Ti to odsypa tak bezproblemovo ako doteraz. My sme tiez zatial o.k. a dufame, ze v pondelok sa na poradni ine ani nedozvieme. Ja vazne chodim kazde dva tyzdne od uplneho zaciatku, asi to zalezi od lekara, jeho systemu, pristupu... Ja sa v jeho opatere citim fajn, mam k nemu doveru. A tiez mi kazde dva tyzdne skontroluje krcok, babatka, moc a tlak.
Prajem krasne silvestrovanie. 🙂)))

janette77
31. dec 2010

posielam vianocnu bruskatu fotku (Stedry den, 33tt)... 🙂

janette77
31. dec 2010

Kuk radsej foto v albume, tu je prisli malinka a nejako ma deformuje.🙂) Apropo, viete mi poradit, ako ju mozem odtialto zmazat? Nechala by som si ju len v albume. Dakujeeem.

mamoka4
31. dec 2010

@janette77 Ďakujem, ked si klines na moju ikonku zistíš, že už mám 2 detičky 8 r. syn a 5 r. dcerka...a toto bolo plánované tretie. trošku nás to prekvapilo, ale o to viac sa dnes všetci na dievčatá tešíme. 🙂 🙂
Už len donosiť! Obdivujem výdrž maminiek a ani si neviem predstaviť, čím všetkým ste museli prejsť, aby ste zistili že čakáte mimi. 🙂 Ja ďakujem Bohu, sme si povedali , že chceme dieťatko a vždy do 2 mes. som videla dve //. Aj Tebe krásne tehulkovanie,ved za 3-4 týž. budes mat malé pri sebe. 🙂

janette77
31. dec 2010

Tak som pridala nejake fotecky detskej izbicky, kto mate zaujem, kuk...🙂

janette77
31. dec 2010

@mamoka4 ano, vsimla som si, ze uz mas synceka a princeznu, je to naozaj zazrak, niekto tam hore vas ma rad. Ale aj nas, lebo nam bolo dopriate aspon vdaka medicine, ja si to velmi vazim. Na nase pokladiky sme cakali celych 5 rokov. Bolo to pestre obdobie, aj smutne, ale aj sme stale robili vsetko pre uspech v mojom brusku. Oplatilo sa a ja sa musim priznat, ze ten tlak, hormony, nezdary a vsetko s tym suvisiace som znasala len vdaka mojmu manzelovi. Bol mi (a stale je) velkou oporou.🙂 Tak este raz vsetko dobre, aj Ty si uz v krasnom tyzdni, drzim palceky.🙂

katrinb
31. dec 2010

@janette77 krasna si bruskana.......

Krasny novy rok tehulky nase ....aby bol krajsi a lepsi, ako ste mali doteraz.....cmuky a vydrzte co najdlsie 3v1....

janette77
31. dec 2010

@katrinb jevooo, tie su milene! 🙂)

katrinb
31. dec 2010

@janette77 🙂

adra22
1. jan 2011

@janette77 Ahoj no moc Vás teraz nestíham čítať lebo každý deň cestujeme do Banskej Bystrice zá Dávidkom. Chcem Vám popriať všetkým šťastný nový rok hlavne veľa zdravia pretože to je to najdôležitejšie ostatné príde potom samé. No Dávidko stále bojuje o život má infekciu ktorá nechce ustúpiť raz je dobre potom zase stúpnu zápalovky a tak stále dookola ešte stále je na ventilátore takže žiadna sláva. A ja? Ja už nevládzem niekedy mám pocit že sa už zrútim potom vidím malého a to mi dodá silu ďalej bjovať. Niekedy sa pýtam čo všetko ešte musím zniesť a vydržať kým si niekto tam hore povie že už stačilo. Tak sa mi držkajte nech vydržíte ešte dlho 3 v 1 a potom nech Vám robia babätká radosť.