Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

pacesa
28. nov 2013

@silviatomas Ahoj, sme v rovnakom tyzdni 🙂 Este zvladas tehulkovanie? Chcem sa spytat, aj Ti doktor hovoril nieco o skorskej hospitalizacii ci to nechavate "ked to pride"... ako casto teraz chodis na prehliadky? Dakujem 🙂

andreasiskova3
28. nov 2013

@silviatomas
Áno, manžel to úžasne zvládol s malým doma. Čo sa týka jedla, to som mala pripravené do zásoby ( zavarené v pohároch) a keď došlo, tak sa išli najesť k mame. Ale len na obed. Večere pripravoval sám ( krupičnú kašu....) Malý mal vtedy 2,5 roka. On je z tých čo nemá problém s akoukoľvek starostlivosťou o deti, takže to zvládol na 1 s hviezdičkou. Aj ku malým vstával v noci, keď bolo treba nakŕmiť , prebaliť, postrážiť. V pohode 🙂

shania31
28. nov 2013

@silviatomas
Ja som rodila v 36 tt, chlapci boli otoceni hlavickami, cize porod bol vedeny ako prirodzeny, ale museli to ukoncit akutnou sekciou. Keby si nieco pre chlapcov potrebovala, kludne sa ozvi, Zacinam to predavat, lebo uz mi to zavadzia v byte 😀

sophie32
28. nov 2013

@andreasiskova3 Ahoj, ja som pribrala 30kg.... 🙂 No a 9 mesiacov po porode som bola na povodnej vahe....je to velmi individualne....

shania31
28. nov 2013

@sophie32
Ahoj, z ktorej casti BA si? My mame 9 mesacnych chlapcov 🙂 Pozeram, ze vy mate 10 mesiacov.

sophie32
28. nov 2013

@shania31 Ja momentalne byvam mimo SR 🙂 Hej, drobci maju 10 mesiacov 🙂

silviatomas
28. nov 2013

@pacesa Ahojky,doobeda je to zatial v pohode, ale okolo piatej poobede a vecer ma uz boli poriadne chrbat. Takze si na chvilku lahnem na gauc, ked sa nasa mala hra-celkom to zabera. Samozrejme babatka tlacia na panvu dole a vtedy tie tlaky su riadne, ale aj to po chvilocke prejde.
Uz od tohto tyzdna zacinam chodit do poradne kazdy tyzden a podla toho ako to bude s babatkami tak sa doktor rozhodne kedy to ukoncime. Ja by som bola rada keby sme to dotiahli aspon do 38tt. Zatial nespominal, ze by som mala ist do nemocnice skor a dufam, ze to nebude potrebne. Mali by sme problem, kto sa postara o nasu dcerku.
A ty sa ako citis? Tvoj lekar ta chce dat do nemocnice skor?

silviatomas
28. nov 2013

@andreasiskova3 A kde si rodila? Mala si potom celkovu anestezu, alebo ciastocnu? Ja mam zatial pre chlapcov dufam vsetko tak do cca 4-5 mesiacov a potom uvidime aku budeme nosit velkost. V pripade potreby sa ozvem, dakujem.

andreasiskova3
28. nov 2013

@silviatomas Dvojičky ešte len čakám tt 10.6.2014. Prvého som rodila s epiduralkou v Topoľčanoch ( nikdy viac) , takže som bola pri úplnom vedomí, ale už by som si ju nedala. Druhého som rodila prirodzene bez anestézie u nás v Partizánskom. Bolesti to boli brutálne, ale pre mňa mali význam. Aj teraz by som išla najradšej prirodzene, dúfam, že nebudú problémy. Nerada by som išla cisárskym. Ja mám zatiaľ kúpené 3 ks body 😀 . V rodine máme teraz malé bábo, a sľúbili mi , že mi postúpia vecičky, tak kupovať budem až potom, čo mi bude chýbať.
Dúfam, že tentoraz to budú princezničky 🙂

andreasiskova3
28. nov 2013

@sophie32 uf, že 30, si frajerka, že si to dala tak rýchlo dole. 🙂

sophie32
28. nov 2013

@andreasiskova3 ono islo to uplne prirodzene...pri dvojickach mas dost pohybu 😉

silviatomas
28. nov 2013

@andreasiskova3 ahoj, ospravedlnujem sa, tato sprava patrila shania31. Krmila som malu pori tom som odpisovala a takto som sa pomylila ☹
Ja som zatial zamrazila dve jedla pre nasu dcerku, aj moj manzel zvlada varenie a krmenie bez problemov. Prebaluje a vstava k malej, kedze sa nam stale v noci aspon raz prebudi na papanie ☹ Uz aby prespala celu noc, to by bolo super 🙂

andreasiskova3
28. nov 2013

@silviatomas aj sa mi to zdalo nejaké podozrivé, ale veď nevadí 🙂

pacesa
28. nov 2013

@silviatomas No s tym chrbatom presne aj ja tak, cez den v poho, pocas obednajsieho spanku chodim spavat s malym inak by som nevydrzala byt aktivna 🙂 a navecer sa zas zacinaju bolesti chrbata... ale tak vzdy si poviem ze pokial je to len toto tak vydrzim 🙂 Ja chodim kazde dva tyzdne zatial k doktorovi... Ja tiez dufam ze ta hospitalizacia nebude potrebna skor...len preto som sa pytala ze niektore davaju lekari do nemocnice preventivne...ale tiez by som nerada odchadzala od maleho... moja predstava je max 5 dni v nemocnici... 🙂 Tak posielam prosby hore 🙂

silviatomas
28. nov 2013

@pacesa Predstava 5 dni v nemocnici je super, len si myslim, ze s dvojickami to bude asi dlhsie. Aj ja by som bola rada doma za 5 dni. Tvoj lekar ti zatial nic nehovoril o skorsom termine, pripadne ako asi budes rodit?

pacesa
28. nov 2013

@silviatomas Nehovoril mi zatial nic o skorsom termine... A to ako budem rodit sme sa rozpravali a asi to pojde prirodzene, prva uz nalieha hlavickou dole a druhe co je vyssie je priecne... vraj ked jedna vyjde ta druha potom zvykne sklznut a natocit sa spravne... dufam ze to tak aj bude a nebudu mi tak ci tak robi cisarsky...velmi nad tym nepremyslam lebo k nicomu by som neprisla, iba co mam z toho strach. V pondelok idem na prietoky do nemocnice, sa mu zdalo minule ze jedna ma uz menej plodovej vody tak uvidim ako dopadnem, dufam ze tam nezostanem... a ty? ako to vyzera s tvojim porodom?

brita
29. nov 2013

@pacesa Ahoj, ja som mala jedno dvojca hlavickou dole a jedno zadockom, ktore sa nakoniec otocilo priecne a isla som cisarskym, aj keby ostalo zadockom. Prirodzeny porod si ani neviem takto predstavit.V nemocnici som bola 5 dni. Tak drzim palce. 😉

pacesa
29. nov 2013

@brita dakujem pekne, no snad to nejako dopadne 🙂

silviatomas
29. nov 2013

@pacesa Nasi su zatial otoceni hlavickou dolu,tak je to idealne na prirodzeny porod.Vraj,aby sa druhe babatko neotocilo, tak sa pridava voda (neviem aka) pocas porodu. Ale je mozne tiez, ze druhe pojde cisarsky,to nevylucil.
Ja sa tiez nad tym nezamyslam, ved budu vediet co maju robit.Prietoky som mala pred dvomi tyzdnami a boli OK, akurat ze mali su nejaki velki (1. 2200g a 2. 2248g).Prisluchalo to na 34 tt, hoci som bola v 32tt. Tak uvidime aki budu nakoniec. Ako som spominala tak ja mam ratat, ze porod bude medzi 36 az 38tt. Uvidime buducu stredu, ked idem opat do poradne. Inak mne tiez babatko, ktore je dole, tak mi velmi hlavickou nalieha.

janis24
30. nov 2013

Ahojte kocky, len hlasim, ze my sme uz na svete, babatka sa vypytali o tyzden skor, ako bola naplanovana sekcia, 28.11., v 37tt, Dievcatko 2450g a chlapcek 2800, su rozkosni, v inkubatore sa len miestami zohrievali prve dva dni. Som neskutocne stastna mamina a vsetkym vam, co este cakate, zelam to iste 🙂

dana_l
30. nov 2013

@janis24 gratulujem k uspesnemu koncu tehotenstva. prajem vam vela zdravia a trpezlivosti

silviatomas
30. nov 2013

@janis24 blahozelam k babatkam. Prajem vam, aby ste boli zdravucki a drobci dobre papali. Rodila si sekciou,alebo prirodzene?

kviatok
1. dec 2013

@janis24 gratulujem, krasne miery, hlavne nech ste vsetci zdravi 🙂 ked sa ti bude dat, napis viac o porode... Ja som v 37 tyzdni, uz dva tyzdne v nem. a uz sa neviem dockat. Prajem vsetko dobre 🙂🙂🙂

janis24
1. dec 2013

@dana_l dakujem 🙂 uz ich mam na izbe, tak si zvykame 🙂
@silviatomas vdaka, mala som planovanu sekciu, nakoniec z toho bola sekcia s miernym frmolom 😀 Ale vsetko v pohode

@kviatok Dakujem, ja som bola v nemocke dohromady dva mesiace s malou prestavkou, tiez uz som sa nevedela dockat, ale este ten tyzden by som v pohode vydrzala 🙂 Co by si chcela vediet? O druhej rano som isla na wecko uplne klasicky, len som tam zostala neklasickych 20 minut, to som pochopila, ze obycajne cikanie to nebude 😀 Utekala som z gynekologie na porodnicu, behom pol hodinky som bola na operacke a do dalsej polhodinky boli babatka na svete. Bolesti neboli nejako neznesitelne, ale doteraz sa mi strasne tazko vstava a chodi, ale ked je treba vyskocit k babatkam, clovek ani netusi, ako automaticky to ide 😉

syabina
6. dec 2013

tak čo baby nieako sme stíchli ako sa mate ja včera 33tt riadne mi uz praska pupok nikam nepriberam iba do brucha a to len do predu vydiet mi aj rebra 🙂)))

katka.szaboova
7. dec 2013

Ak by niekto zhanal vankus na kojenie dvojiciek My breast friend, prave som ho nahodila do bazaru 🙂 uzasny pomocnik pre rozbehnutie dojcenia, ocenite najma v prvych mesiacoch 🙂

xevulax
13. dec 2013

Ahojte baby. Tak toto su nase baby. Narodili sa 5.12.2013 Terezka 2520g/42cm a Sabinka 2670g/45cm. Baby sa vypytali na svet same v 38tt. Vsetkym cakatelkam drzime palceky,a by ste to dotiahli co najdalej a mali zddrave babatka 🙂

dana_l
13. dec 2013

@xevulax gratulujem k princeznickam a prajem vela zdravia im aj mamicke

majka381
13. dec 2013

@xevulax Gratulujem,krásne babulky,ozaj nádherné. vela zdravíčka

avana7
13. dec 2013

@xevulax gratulujem a sú krásne a aké vlasaté 🙂 A ešte musím povedať, že ste vybrali pekné mená. Aj ja som rozmýšlala nad Sabinkou 🙂 Tak veľa zdravia a mamičke mliečka pre princezničky