Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

eeska
9. feb 2013

@katkavnt fuuuuu, tak to je iny gol toto....aj moja teta mala dvakrat po sebe dvojcata...strasne silno drzim palcaky 🙂

eeska
9. feb 2013

@griska11 aj my ideme az ked budu mat mali 4 mesiace, kedze su narodeni o mesiac skôr...ten vacsi sa mi uz zda, ze by aj mohol, ale ten mensi krpec nech este trosku zosilnie, nech to telicko lepsie zvladne...

pistaciaa
9. feb 2013

@griska11 Ahoj, my sme sa uz boli ockovat tento tyzden, baby sa narodili 37+2, a ockovane boli ked mali 3 mesiace a 4 dni, vacsia mala pri ockovani 5280g a zvladla to s teplotou na duhy den, ale dali sme paralenovy cipok a do 3 hodin bola teplota fuc, inak ten den bola taka smutna, ale uz je ok a mensia mala 4800g a ta to zvladla uplne bez teploty akurat mozno trosku viac spala, ale ona ma take dni niekedy aj normalne, tak neviem, na nozickach nemali nic, ani hrcky, ani modriny.

griska11
9. feb 2013

@timmka ahoj ja som na začiatku prikrmovala ale teraz kojim bez, jedine ze sú veľmi hladne a tiez sa mi zda ze nemám mlieko tak odsajem svoje alebo dám umele ale to zriedka, ja mám veľké prsia takze necítim či sú prázdne alebo plne takze odsavam 2-3 do dňa a to zabezpečuje ze sa mi vždy tvorí mlieko, laktacna mi povedala ze treba odsavať a tým zabezpecim aby som nestracala mlieko ale aby sa my vždy tvorilo. Tak skús aj ty odsavať. Senovku beriem aj ja a ešte co mi pomáha je čierne nealkoholicke pivo, pohár vždy po kojení a za 3 hodky je mlieka az mi strieka... A hlavne treba si oddýchnuť pospať, aj po 2 hodinách mám pocit ze to pomohlo 😉 držím palce.

katkavnt
10. feb 2013

@ruth prve dvojky boli 2-vajecne a rodila som 37+3tt, obaja mali po 3 kg. Tieto teraz su zasa dvojvajecne.. 🙂

katkavnt
10. feb 2013

@eeska dakujem krasne, budem to potrebovat!

timmka
10. feb 2013

@griska11 ked ja kojim kazde dve hodiny chlapca a dievca kazde 3 hod., bojim sa odsavat ci potom budem mat a cez flasu by som nerada davala 😒 , nechcem ich naucit, v noci mliecka mam, najhorsie je k veceru 😒

griska11
10. feb 2013

@timmka to som mala aj ja na začiatku, preto som prikrmovala... Tak neviem, skús sa opýtať laktačnej....

timmka
10. feb 2013

@griska11 akurat som sa vytrapila, ja neviem co mojej malej je, saje mliecko, potom znicoho nic zacne plakat a byt nervozna ako keby jej mlieko netieklo, ale ked si stlacim prsnik, tak mlieko tecie, nestrieka silno ale ide a ani flasu nechcela, plakala a zlostila sa, bola hladna, lebo otvarala usta a hladala, som z toho nestastna ☹ ☹ ☹ ☹ nakoniec zaspala ☹

sisi79
10. feb 2013

@simodsbtgd ako to zvladas? 🙂

parvitas
10. feb 2013

@katkavnt no páááni. pred týmto ma môj gynekológ varoval... že ak som mala dvojky prirodzene, tak je možnosť mať ich aj znovu.... ale že sa to niekomu aj naozaj stane... no wow. každopádne gratulujem a držím palce... ale už majú tvoje deti viac rokov, takže by už mohli byť samostaní... či?

lucialen
10. feb 2013

@eeska nevadi, dakujem 🙂

lucialen
10. feb 2013

Mamicky, chcem sa opytat, mate vankus na kojenie? Vyuzivate ho, ulahci to kojenie?

dodkap
10. feb 2013

@katkavnt ja to vidim tak, ze ked uz si sa dala na to, mat styri deti, uz to znaci, ze si nadsena mamina a styri, ci pat, to uz je asi jedno, vela je aj to, aj to 😀 Ale niekto v tom prave vidi zmysel svojho zivota a nepride mu to prilis. Kazdopadne, ked si predstavim, ze by som to mala vsetko zazivat znovu...neviem, neviem. Este tak jedno pre radost, to mozno hej.

dodkap
10. feb 2013

@misha1104 ahoj, s dvojickami mi pomahal manzel, ked bol v praci, bola som sama s nimi. Spali a jedli viacmenej. Tiez sa pripajam k nazoru, ze cim su starsi, tym je to tazsie. Kocik mame bumbleride. Prve mesiace, cca 5, sme mali polsky darovany obyc., osvedcil sa pre malinke babatka a v zime v pohode. Ale nie je to pre vacsie babatka. No a tento dalsi je vynikajuci. Docitala som sa viacero rovnakych nazorov, ze ako hlboky pre novorodencov si zadovaz hocijaky z druhej ruky a investuj do sportaku, ked budu vacsi. Mne sa to osvedcilo tiez.

dodkap
10. feb 2013

@andy_123 kamoska si kupila easywalker a po par mesiacoch ho vymienala za bumbleride a povedala, ze rozhodne ten sa jej zda lepsi, ja som s nim tiez spokojna

andy_123
10. feb 2013

@dodkap - dakujem za odpoved, boli sme rozhodnuti pre Easy walker, ale koli farbe manzel ho nechcel. Islo o pouzity kociarik. Teraz budem rozmysllat aj o Bubleride. Ten som videla, tiez sa mi paci.
V BA bola tento vikend velka vystava, skoda, ze sme to prepasli, dozvedela som sa o nej az dnes.
Este mam na vas otazku, na vajicka maxi-cosi je nutne mat v aute zakladnu Easy fix.?? S drobcami budem casto cestovat autom, potrebujem nieco prakticke, aby som nemusela pracne montovat a demontovat z kocika na sedacky a spat....... Viete poradit.?? DAKUJEM

dodkap
10. feb 2013

@andy_123 skuste dat tu otazku na vajicka zvlast, aby si ju vsimli ostatni. My sme mali obyc. vajicka bez zakladne. Na kocik sme vajicka nepouzivali. Dieta vo vajicku by malo byt len nevyhnutnu dobu. Vobec mi nechybali na kociku. A tie bez zakladne sa v aute lahko pripasavali. Nemala som s tym problem, ani ma nenapadlo, ze by mi to nevyhovovalo. To len moja skusenost.

dodkap
10. feb 2013

@andy_123 aka vystava? dieta a rodina? to nemusite lutovat, nic tam nebolo. Pocula som len same negativne reakcie a preto som tam ani nesla.

dodkap
10. feb 2013

@lubkaeck a ako tam maju nohy, nie som si ista, ak tak, ako v klokanke, tak ten styl je nevhodny pre deti, ak tak ako v ergo nosicoch, ze kolienka vyssie ako zadok (do pismenka M), tak pre deti OK, ale tiez si neviem predstavit, do akej vahy to mamina znesie. My mame tiez dve manducy a ked ideme na prechadzku alebo niekam proste, radi ich v tom nosime, ja a manzel, kazdy jedneho. Ale doma som ich nikdy nenosila (ale inak na rukach ich furt vlacim, hehe, dobre mi odchadzaju :D). Mozno, teoreticky, sa da dat jedna manduca na chrbat a jedna na brucho....neskusala som. Doma mam pre nich baby jojo (nie je to sice nosenie na maminke, ale pre niektore deti to moze byt prijemne tiez) http://www.croco.at/shop/klein/schlafen/0260010...

dodkap
10. feb 2013

@pancuska ahoj, vzdy som bola baculka. Pocas tehu som pribrala 10 kg. A z nemocky som prisla o kilo lahsia, nez pred otehotnenim 😀 (v porodnici sme boli 11 dni) . Takze nemusi to byt take hrozne. Vobec nic som nerobila pre to. Normalne som jedla a navyse som veeela odpocivala 😉

griska11
10. feb 2013

@timmka to niekedy robi aj moja... Ale vtedy ju dám preč od prsníka lebo sa iba zlostil a nikam to nevedie... A často ju dám odgrgnut a to pomoze potom sa trosku ukludní a ideme kojiť ďalej.

andy_123
10. feb 2013

@dodkap - neviem ako sa vystava volala, ale bolo to v Inchebe a dnes koncila. Vraj mali neskutocne mnozstvo kociarikov. U nas nemaju ziadne pre dvojicky, a na obrazku su vsetky pekne.... Takze, tie vajicka asi na kociariku velmi nevyuzijem, a do auta mi stacia napevno...dik 😉

andy_123
10. feb 2013

@pancuska -ja som len 25tt a mam naviac +12kg. Je to dost,ale uz to neriesim, ako na zaciatku tehu.. Vtedy som si vahu aj stravu strazila a snazila jest len zdrave jedla, no nechutili mi ako pred tt, tak som zacala jest to, na co mam chut. Neprehanam to s nicim, aj tak dost priberam... Riesit to budem az po porode, kazdy vravi, ze pri dvojickach schudnem raz-dva..... 🙂

katkavnt
11. feb 2013

@dodkap len to si nenaplanujes ci jedno ci dve. A "stvrte" sme neplanovali, rozbiehame firmu, je toho vela a zrazu bum - nieze jedno, dve 🙂 Ale ken nech su zdrave, a vychovat vychovame. Deti su predsa dar.

pancuska
11. feb 2013

@dodkap
@andy_123 dakujem vam .....mozno ked mam trochu zvysenu funkciu stitnej zlazy pocas tehotenstva a tak to bude asi take vselijake....inak je pravda ze po porode sa asi ani nebudem mat kedy najest 😉

timmka
11. feb 2013

@griska11 presne to ieste ... tiez si odrgne poriadne aj par krat, ale neskusala som ju este prilozit 😒 , myslela som si, ze ked si odgrgne ma dost...
vecer som sa natrapila ☹ ale skusim este costi, citala som neziaduce ucinky, ale risknem to

dodkap
11. feb 2013

@andy_123 to je zvlastne, v Inchebe bolo Dieta a rodina a nikto si to teda nechvalil, vraj tam nic dokopy nebolo, aj kocikov malo, tak to je zvlastne

dodkap
11. feb 2013

@katkavnt to je jasne, ze si to nenaplanujes, to sa neda. Ja len, ze vo vasom pripade to uz nie je az take prekvapko, aspon sa mi tak zdalo....a otehotneniu sa da zabranit (skoro vzdy) 😉 . Ale ak ste uz neplanovali deti, tak musi byt fakt zaujimave mat znovu dalsie dvojcata. Mne teda asi bohate stacia tieto dve, co mame. To uz je fuk, uz su deti na ceste 🙂