Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andzis
11. feb 2011

@deinad ahoj som si teraz vsimla po kolkych dnoch si bola na utz ja som bola na prvom po 6 t od transferu to znamena ze lekarsky som bola v 8 tt tak sa vobec nestrachuj lebo to bolo este strasne skoro na utz podla mna ... ked som bola 1. krat tehu na utz som bola okolo 4 - 5 tyzdna priblizne od pocatia a nic nebolo vidno ....

lucia.kl
11. feb 2011

@sylvia21 😀

mamoka4
11. feb 2011

@sylvia21 🙂 😉

andysok
11. feb 2011

dievcata mam otazku, aky ste mali kocik pre dvojicky a ake ste mali skusenosti, aky kocik je naj, uvazujeme nad Peg Perego duette SW.....prosim o skusenosti alebo radu...sestra mi hovori, ze je dolezite aby boli hlavne nafukovacie kolieska a odpruzenie....dakujem

lucia.kl
11. feb 2011

@andysok myslím, že každá mamina ti napíše na kočík niečo iné, jedna môže mať s tým istým kočíkom dobré a druhá zlé skúsenosti.
ja mám kočik od hauck a zatial som spokojná, je to sedenie vedla seba, mala som na ňom nafukovacie kolesá ( bol to starší model) ale výrobca ich prestal dodávať a tak som musela kúpiť plastové - totiž nedali sa na slovensku zohnať duše do kolies...
ja som chcela kočík, v ktorom by som mala deti vedla seba, a hlavne aby nebol drahý

andysok
11. feb 2011

@lucia.kl ano mas pravdu, ale to asi teraz potrebujem , kazdej svoj nazor, pomoze mi aj to 🙂 a hlavne dakujem za odpoved vazim si ju 🙂

lusinkaj
11. feb 2011

@andysok ja si tiez myslim,ze naj.kolesa su nafukovacie hlavne v zime na sneh....
a ci kocik za sbeou alebo vedla seba to musis sa rozhodnut sama..ja som tiez mala dilemu ze aky... 😝

andysok
11. feb 2011

@lusinkaj ja som zabudla napisat ze urcite za sebou 🙂 len zancka 🙂

juliagregor
11. feb 2011

@andysok vyberaj podla terenu kde bývaš...PP je dobrý, je dlhší ale dobrý
a kolesá, u mna zvíťazili gumenné kolesá a to aj na mono kočíkoch...plastové hrkocé a nafukovacie furt bol defekt 😝

andysok
11. feb 2011

@juliagregor ahaaaaaa vidis dakujem pekne za typ a nazor
@lusinkaj samozrejme aj tebe dakujem 🙂

lusinkaj
11. feb 2011

@andysok aha,tak mi mame Dorjan...si myslim,ze je super..aj cena bola primerana lebo niektore su prehnane palky 😅

janette77
11. feb 2011

@matelko1 Ahojko, som tu len nachvilu, skolili ma horucky. Uz na vyber stichov som sla v zimnici a ked sme prisli domov, zacalo peklo. Predvcerom aj vcera navecer 40-ky, zrazali sme s manzelom zabalmi. Teraz som na 38,2, ale utekam spat do postele. Som na ATB, takze mliecko zial davat babulkam nemozem a ani nemam ake, bo sa mi stratilo. Som z toho nestastna, uz sa tazko po chorobe naslapnem...Vsetky pozdravujem. Ani vas nestiham a nevladzem citat, dobehnem, ked budem fit.
O mysiacikov sa stara manzel, aj o domacnost. Musim sa dat co najskor dokopy. Drzte palce, prajem vam vsetko dobre a najma zdravicko. Pa

juliagregor
11. feb 2011

@janette77 a u lekára si bola, treba ísť

janette77
11. feb 2011

@juliagregor jasne, ze som bola, vcera rano sme uhanali, ked som mala 39,1, ved od neho mam ATB...

juliagregor
11. feb 2011

@janette77 zavolaj aj svojmu gyndošovi, môžeš mať aj zápal ako ťa šili, treba kuk na sono
a nebud smutná, hlavne, aby si vyzdravela, to je najdôležitejšie 😉

andysok
11. feb 2011

@janette77 skore uzdravenie maminka

smejko
11. feb 2011

dievčatá, idem si k vám zas po radu 🙂 ešteže vás mám 🙂 aký máte názor na prebaľovací pult ? Nie komodu, ale taký ten umelohmotný pult. Sú lacnejšie aj drahšie varianty, ale zdá sa mi to aj praktické, na kúpanie a prebaľovanie kdekoľkvek, ale zas na druhej strane, zdajú sa mi tie vaničky také maličké ... ako ste riešili kúpanie a prebaľovanie ? Máme klasický 3izbový, kúpeľna je maličká, neviem ako sa pomestím ...

A ešte jedna otázočka, riešime teraz dilemu - detičky by sa mali narodiť na začiatku júna, ale ako vás tak čítam, tak sa narodia zrejme v máji, teda skôr ako všetky iné dvojičky. Mám kupovať zavinovačku alebo perinku alebo sa letné detičky nebalia do periniek ? Je to ľahšie na prenášanie či kojenie ?

Pekný víkend želám maminky a čakateľky ...

lucia.kl
11. feb 2011

@smejko ahoj, no ja mám na prebalovanie komodu a na nej vyrábaný velký prebalovací pult, kúpala som tak, že som mala vaničku na stojane( cez deň bola vanička na háku v kúpelni a stojan za dverami) v izbe hneď pri pulte prebalovacom, čiže vybrala som dieťa z vaničky a rovno som ho dala na pult. totižto, prebalovací pult spolu s vaničkou mi prišiel akosi nepraktický, keď používam vaničku, nemám pult - lebo pri väčšine sa pult preklopil na bok...

no a čo sa týka periniek, my sme sa narodili v júni v 39tt a používala som perinky asi dva týždne, baby boli malinké a naozaj sa lepšie prenášali, no a potom prišli tie horúčavy a perinky som už viac nepoužila, už v nich nechceli byť lebo bolo strašne horúco...

lucia.kl
11. feb 2011

@janette77 r ako Julka píše, najdôležitejšie je aby si bola ty v poriadku...takže sa pekne lieč,..
a teraz si mliečko aspoň odsávaš???

deinad
11. feb 2011

@matelko1 spinkaju? a o siedmej, no teda poslusni su to chlapci, to je super ze cely vecer nevenujes ich uspavaniu, ze mas cas aj pre seba a trochu oddychu...a kedy vstavate?

deinad
11. feb 2011

@zuzanka7834 ja si tiez musim kupit test, dnes som to nestihla, snad popri nakupoch nezabudnem a tiez si ho v nedelu rano spravim, ja som si robila uz dva predtym a oba vysli pozitivne, aj ked ciarka je este slaba, tak dufam, ze aj ta moja zosilnie...tak to je dobra spravicka, ze tmavne 🙂 je to na dobrej ceste..

deinad
11. feb 2011

@bombula veru ved ja som tiez taka z toho, ani sa na seba nemozem kukat ako som pribrala, ale ked som pichala injekcie pre IVF tak cvicit na brucho som nemohla, lebo ma cele bolelo a sama modrina a podliatina..potom bol odber vajicok, tiez necvicis, lebo beries hormony kvoli maternici, potom ET, potom zas KET a to sa nemozes namahat lebo mas bublinky v brusku 😀 potom boli sviatky, prejedanie (ved si nedaj 😀 ) a po novom roku dalsie KET...takze tak...ale nech priberam, ked to bude z tehu, to mi veru vadit nebude...len nech to vyjde, po tom tuzim najviac na svete...veru tvoji mali zabojovali poriadne sa zahryzli a uz sa nepustili, takze stastna mamina 🙂

deinad
11. feb 2011

@zuzanka7834 presne ako pise juliagregor, preto som tu, lebo som tu stretla velmi mile kocky ochotne poradit a doteraz si s nimi pisem a pytam si rady a tiez aj preto, ze dufam, ze moje dve bublinky sa udrzia a ostanu pri mne 😉

zuzbel1
11. feb 2011

Ahojte baby, tak konecne sme doma z nemocnice, neuveritelne, ja budem spat vo svojej posteli a ziadna nemocnicna drezura 😉
Petka a Tomasko sa maju fajn, su zdravi,Petka mala 2250 g a Tomasko 2670g. Tesime sa ze to mame vsetko za sebou 🙂

deinad
11. feb 2011

@andzis ved aj to mi povedala sestricka, ze som mohla otehotniet neskor...tak potom nechapem tu prekvapenu reakciu doktora, ked mi to oznamoval, ze bohuzial nic nevidim...mohol kludne povedat aj nieco ine, aby som sa nemusela hned stresovat...ale ako som si povedala, od vcera som v pohode a urcite budem minimalne do stredy 🙂 pekne mena si vybrala, tie su aj na mojom zozname oblubenych 😉

andysok
11. feb 2011

@zuzbel1 gratulujemeeeeeee 😀 drzte sa maminka aj babulky

deinad
11. feb 2011

@zuzbel1 ahoj mamina a zo srdca blahozelam, krasne vahy, tak si to zvladla ukazkovo, prajem vela sil a zdravia, ale to v domacom prostredi pojde lahko 😉 prijemne maminkovanie od teraz 🙂

juliagregor
11. feb 2011

@zuzbel1 veľká gratulka 🙂 🙂 🙂

bombula
11. feb 2011

@zuzbel1 blahozelam mamka!

bombula
11. feb 2011

@smejko mam velku komodu na kt. som si kupila makku podlozku a tam som prebalovala, skvela vec (nejak podobne ako ked si u lekarky ze si tam pohodlne vsetko rozlozis na tom prebal. pulte, hned pod tym v suflikoch vsetko na dosah).
mam aj ten stojan vanicka + prebal. pult, najskor bolo v izbe - tam sme kupali, ano vanicka dost onicom strasne mala, ale v case ked uz mali v pohode sedeli uz sprchujeme vo vani (mame take prisavkove sedatka) a ked vyberieme v kupelni tak posadime na tento pult (mame zn. CAM s kolieskami je super, a nebol vobec drahy) a balime do uteraka atd.
taktiez tam davam chlapcov pocas dna ked im umyjem zadocky po "velkej potrebe"🙂
fakt sme si mysleli ze ten pult na pol rok predame ale stale ho dalej pouzivame. (na policke mam uteraky, vat. tycinky atd.)
takze obe veci su fajn, ale zalezi na tom kolko mas priestoru a co sa ti zide velmi a co zas az tak nepotrebujes..
ja som vyuzila obe veci maximalne