Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
19. feb 2011

dve, dvojvajecne.

lucia.kl
19. feb 2011

@dana_l ja som mala kôli polohe detí celé tehu plánovaný cisarák, no baby sa vypýtali na svet zrovna ked mal môj dr dovolenku a na pohotovosti zistili že dievčatá su obe dolu hlavou a tak som nakoniec porodila prirodzene a bez epiduralu, dalo sa to zvládnuť. rodila som v 39tt (38+1)

juliagregor
19. feb 2011

@dana_l väčšinou sa rodia sekciou, asi 2/3 ...jednovaječné by sa mali rodiť len sekciou a dvojvaječné, záleží od poloh deti, od maminy, od lekára aké má skusenosti...je to indivindi
ako je to u vás? zisťovala si, nemáš v pase, kde žiješ...aká je starostlivosť o tehotné?

mamoka4
19. feb 2011

@dana_l Ja som začala na MK diskutovať v 11 tt. ked mi zistili dvojky. 🙂 Tiež sa mi zdalo, že ja asi nikdy nedosiahnem týždeň nad 30 😀 a zrazu je to tu! A v pondelok mi maju dat termin na sekciu, predpokladám že to bude prvý marcový! Ja som mala epidurál pri oboch predchádzajúcich pôrodoch, ale nakoľko boli nakoniec nepostupujúce,ukončili mi pôrody v oboch prípadoch cisárskym. A teraz povedali, že to bude cisarak na 100 %! 🙂 Ja napriek silným nevoľnostiam a dlhému nepriberaniu mám teraz + 16 kg a veeeelikánske bruško. A jasne, že davajú epidurál aj pri dvojičkách pri normálnom porode, teda k si to priplatís... 😉

dana_l
19. feb 2011

ja som v kanadr, epidural je zdarma. lekar sa stara, chodim teraz na kontrolu 1xmesacne. kvoli veku - 38 rokov - pojdem na odber plodovej vody. ak tam ma nieco byt tak nech to viem teraz a nie az pri porode. bojim sa ihiel, ale toto je prednejsie ako moj strach.
pri oboch porodoch boli sestricky a lekari v porodnici super. manzel bol pri porodoch a aj spal v izbe so mnou bez problemov. aj mama bola pri druhom - bola na chodbe so starsou dcerou. po druhom porode som isla po 4 hodinach domov 😀 .
mamoka4 -aj ja chem pribrat len 16 kg kym porodim. dufam ze to nebude 30 kg

juliagregor
19. feb 2011

@dana_l tak zatiaľ si najdalej tehulka, čo tu bola, teda len čo si ja pamätám 😉
a pri prvých deťoch si kolko pribrala?
aj ja mám amnio za sebou

mamoka4
19. feb 2011

@dana_l Možno si povieš, že ľahko sa mi to píše...ale teraz kašli na to, koľko priberieš...najdôležitejšie je, aby bábätká pekne rástli...je tu veľa báb, ktorý priprali aj 25-30 kg a po pôrode im ostalo pár kíl navyše....Ja som pri predchádzajúcich tehotenstvách pribrala 11 kg a to syn mal 3750 g a 9 kg a dcérka mala 3300 g. Ak si mala pohodové pôrody so staršími deťmi, možno to bude tak i teraz.. Ale to máš ešte velľmi daleko....A neboj,všetko bude Ok, Ja som mala presne podobné pocity na začiatku, bože dvojičky...len aby bola Ok genetika, ultrazvuky....aby nám funfovala placenta...a klopem,ale všetky vysledky som doteraz mala ok. Ja mam 30 r., tiež som veľmi chcela tretie... 😀

dana_l
19. feb 2011

nebolo vela, len okolo 10 kg. a do 6 mesiacov som bola v povodnej vahe a nohaviciach.
ale teraz je to ine, uz teraz sa nezmestim do mojich rifiel a aj brusko rastie - ale z toho velkeho jedenia co mi je tak zle. a ani von sa neda ist. dnes padal sneh a zajtra mame mat mozno dalsiech 5-10 cm. nech uz je teplejsie, budeme viac vonku a dufam ze sa budem citit lepsie.

andika10
19. feb 2011

@dana_l trochu povzbudenia, o tie tt sa neboj , mne vyvolával pôrod v 37+O, rodila som prirodzene, a moja vaha bola +9,5kg . Podla dokiho som mala ukážkové tehu 🙂 prajem vela vela tt. a kolko priberieš je uplne jedno, ide hlavne o to nech su detičky zdravé

dana_l
19. feb 2011

vdaka za podporu. ja viem ze deti su na prvom mieste, ale nechem byt ako balon len kvoli mojej nevolnosti. - ved to nie deti su hladne ale ja 😠

juliagregor
19. feb 2011

@dana_l neboj, prejde prvý trimester a bude ti výrazne lepšie 🙂
prvý syn 17 kg a dvojky 9 kilov... 😀

dana_l
19. feb 2011

@andika10 jedla si tak ako stale alebo si mala nejake extra pridavky ale nie velke? ja dufam ze porod bude prirodzeny, bez komplikacii. ved nie som prva ani posledna s dvojickami.

andika10
19. feb 2011

@dana_l nejedla som vela, ale prvé 3m som schudla. v 17ttsom mala o 1kg menej než pred tehu 😉 pred tehu som mala 54kg a z pôrodnice som prišla ako 49kg ☹ . jedla som tak ako vždy len o niečo viac zeleniny a ovocia. a stráášne vela punčovej zmrzliny, čo som pred tehu ale ani teraz nemohla ani cítiť 🙂

bombula
19. feb 2011

@dana_l ohladom nevolnosti - ja som nemohla ani ten rohlik, ani zavonat ani vidiet maso, okolo kuchyne som chodila so zapchatym nosom, otvorit chladnicku koncilo u mna vracanim, vodu len po glgoch, chlieb-hrianku suchu som len zavonala a uz som letela vracat, od siedmeho tyzdna do 15 teho som ratala dni ktore som "prezila". nevolnost pri dvojkach byva zial intezivnejsia a celodnova celonocna , nie iba ranna. veru ze som az plakala z toho, nebol vobec nik kto by mi poradil co s tym, kedze vsetci to poznali, ale iba v miernejsom vydani, nepomohol zazvor. caj, ani susienky (presne po sladkom priserne mi bolo), ani homeopatika... no hadam nic..
az na jednu vec, zazracne sa vo mne vedel udrzat grepovy dzus a aj 3-4 dni vkuse som vedela byt len na zltom melone , ten ma asi fakt zachranil .. po prvom trimestri som si dala asi 3x Torekan, aj to ma vsetci odhovarali (az neskor som zistila ze ak by som sla do nemocky dali by mi presne to iste, este snad infuzku glukozy do zily, nic viac a nic menej).
skus jest to co ti pride spontanne na um ze mas chut, ja som mala strasnu chut na cerstve ovocie, konkretne nektarinky (lenze v zime nie su v obchodoch:(, no a velmi mi pomahalo lezat (ked som stala uz tak 10 minut uz mi bolo strasne zle)a ked sa dalo tak to nejak prespat... co u teba pri dvoch detickach je asi bez sance...
ja som schudla 5 kg, to ze priberas je za danych oklnosti pre teba hadam dobre znamenie, ber to tak ze mas dve placenty, 2 vaky, telo viaze vodu takze to je podla mna v pohode...

janette77
20. feb 2011

@dana_l Ahoj, ja som pribrala 30 kil, rodila som 2.2. a 25-ka je uz fuc! Neboj sa priberania, ono to rychlo zlezie dolu. Len v porodnici som nechala 15 kil.🙂)

juliagregor
20. feb 2011

@rosinka ahoj, tu je nová stránka http://www.e-dvojky.cz/forum/viewforum.php?f=99

ja to nestíham sledovať, ale kočky tam dávaju fotky a komentáre ku kočíkom...
predtým fungovali tu www.dvojky.cz ale pre problémy s domenou je už platná tá vyššia adresa...

rosinka
20. feb 2011

@juliagregor ďakujem pekne, idem to hneď omrknúť 😉

juliagregor
20. feb 2011

@rosinka postupne tam budu doplnať aj stratené fotky, stalo sa to nie ich vinou...

simonessa
20. feb 2011

@mamoka4 ano v maji a som v 28 tt lenze to mi doktorka vyratala 20 maja ked este nevedela ze su dvojicky...cize 20 maja to asi nebude lebo to by bolo 40 tt. a kde sa to nastavuje aby mi to tam ukazovalo ze kedy mam termin a v ktorom tt som?

simonessa
20. feb 2011

@smejko jasne hlavne nech su obe v poriadku 🙂))

juliagregor
20. feb 2011

a ešte jednu vec som chcela - zatracuju sa klasické hlboké kočáriky a to je podla mne velká škoda napr. tento https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky/4crw/d...
mala som pri pri prvom synovi hlboký kočárik a aj pri dvojkách a nedám naň dopustiť a keby nááááhodou sa nám podarilo dievčatko 😀 , tak znovu kupim hlboký kočík a potom šporťák

mamoka4
20. feb 2011

@simonessa Takže ked si chces nahodiť, svoje tehotenstvo do pasu...klikni si na úplne hore Môj fotoblog /ked si prihlásená/, máš tam kolonku Tehotenstvo - rozklikni ho a vypln...termin porodu, ... 🙂 ono ti to bude pekne rátať dni do pôrodu. 🙂

linduska2
20. feb 2011

@janette77 Ahoj.30kil?ako postupne si priberala.ja mam termin v polke juna doteraz som pribrala nejakych 12kil.jedno babetko ma o 230g menej.chcem sa ta spytat ako tvoje deturence rastli aj oni boli tak rozdielne vahovo?drzkajte sa.

janette77
20. feb 2011

@linduska2 Ahojko, veru 30kil.🙂) Slo to nenapadne a pomaly, najviac som zacala priberat v poslednom trimestri a vela mi k tomu "pomohli" sviatky. Vela vsak zavazila aj voda, ktoru som zadrziavala (ku koncu tehu som mala velmi nepekne opuchy noh a to celych koncatin od stehien az dolu, nedokazala som si ani drepnut, vyslovene mi nestihala koza, po 10 dnoch po porode mam vsak nohy v povodnom stave, ba sa mi zdaju este stihlejsie ako pred samotnym tehu🙂) ...) a po porode mi bolo jasne, ze aj moje drobceky, ktore mali krasne porodne vahy - 3490g a 3000g. Vahove rozdiely mali babatka uz v brusku, asi take, ako uvadzas Ty. My sme si nenechali prezradit, co v brusku nosim, tuzili sme po prekvapku a mamina s manzelom mi vzdy na zaklade poradne a aktualnych vah tvrdili, ze to mensie babano je urcite dievcatko a vacsie chlapcek.🙂

linduska2
20. feb 2011

My by sme to nevydrzali 🙂 Dokial sme neboli na 3D aj mi sme si to mysleli ze mensie je baba a vacsie chlapec a vidis potvrdili sa baby.Mne obcas trpnu nohy asi by som si ich mala viacej vykladat.28 idem do poradne tak to poviem doktorovi,nemavam to stale.Tvoje babetka mali pekne vahy dufam ze tie nase budu mat tak podobne 🙂

janette77
20. feb 2011

@linduska2 U mna to bol vzdy velky sen a manzela som casom nainfikovala tiez. 😀 😀 Vobec sme pohlavie neriesili. Nozky si veru vykladaj, ja som to zacala robit, ale to uz bolo neskoro na moj hrozivy stav. Prajem Ti pekne tehulkovanie, uzivaj si toto prekrasne obdobie, ja na to velmi rada spominam a niekedy by som sa najradsej ustipla, aby som uverila, ze som uz mama. 🙂) Ale som nou rada a zo srdca.🙂 Ako sa citis? Chodis este do prace, alebo si PN?

dana_l
20. feb 2011

ja som nevedela pohlavie pri prvych, manzel vedel. ale teraz by som chcela vedeit, ved ked budu obaja chlapci a ja mam len dievcenske veci, tak to nebude velmi "pekne". chlapci v ruzovom? hm

janette77, to boli krasne vahy. moje mali kazda len po 3kg. takze teraz to mat dvojito, bude dobra zataz.

lucia.kl
20. feb 2011

@simonessa ak by sa ti nepodarilo nastaviť si informácie tak ako radí mamok4 tak sa to dá aj hore klikneš na nastavenia a tam potom na tehotenstvo a rodina a môžeš zadávať...

xxxjanetaxxx
20. feb 2011

ahojte, kamoška mi odporučila túto stránku, plienky jej doviezli až domov, kupuje vo väčšom množstve mrknite
http://www.webareal.sk/najlacnejsieplienky

andysok
21. feb 2011

@janette77 naozaj krasne porodne vahy...... 🙂 a to bolo v ktorom týždni.....mylsím v ktorom týždni ste rodili?