Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

margaretka3
28. feb 2011

Ahojte dievčatá, môžem sa k vám pridať? Čítam vaše rady už dosť dlho a zrejme ich budem aj ja veeeeelmi potrebovať, lebo v júli sa nám narodia jednovaječné dvojky a mám stavy, že by som niekedy kričala pomooooc a to tu este nie su...prajem vam všetkym pekny deň.

juliagregor
28. feb 2011

@margaretka3 gratulujem 😉

matelko1
28. feb 2011

@margaretka3 blahozelam... 🙂

juliagregor
28. feb 2011

a babulky nebojte sa dvojičiek je to uplne iné než jedno dieťa, to ako dokážu spolu komunikovať je úžasné, su lepší než telka...
a kuk sem http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150...
a sem http://www.dvojcata.cz/node/684987 to je iná rarita 😉

simonessa
28. feb 2011

@slivocka ahoj ja pracujem v nemocnici v labaku takze ja som isla hned na pn...v podstate som sa sama opytala doktorky ze ako to je a ona ma hned na treti mesiac sama vypisala ze pre istotu..a ja som aj chcela lebo my mame v robote otrasny blazninec a chcela som si oddychnut...sice uz je mi doma dlho ale teraz uz som osmy mesiac a uz zasa nevladzem 🙂 takze som rada ze som doma 🙂

andzis
28. feb 2011

@margaretka3 Ahoj gratulujem 🙂

lucia.kl
28. feb 2011

@margaretka3 gratulujem

smejko
28. feb 2011

@slivocka Ja som bola PN od začiatku. Pre istotu 🙂 Ale robim z domu, inak by som sa na zaciatku asi zblaznila ... a teraz si uz neviem predstavit, ze by som mala cely den sediet v praci ... malicki rastu a ja uz nevydrzim sediet ☹ Ak vam nebudu peniazky chybat (ale zas je to otazka priorit), tak odporucam ostat doma. A drzim palce 🙂

smejko
28. feb 2011

kočky, ja mám momentálne "hrozné" stavy ... tiež ste to zažívali ? v poslednom čase (a to ešte len končím 6mesiac, do pôrodu verím že mám ešte ďaleko) začínam fňukať, všetko o detičkách ma dokáže rozplakať, veľmi sa na nich s mm tešíme ... s každým novým dňom a každým kopancom a pohybom ich ľúbim viac a viac a práve z toho mám "strach" - že jedného dňa bude zrazu bruško prázdne a hoci viem, že keď budú už na svete, bude to o to krajšie, ale mám pocit, že nič krajšie som ešte nezažila a neviem prečo, nechcem aby to skončilo .... ja neviem čo so sebou .... manželovi sa hanbím priznať, ale viem, že vám môžem 😉 sú to naše vytúžené, vymodlené detičky, čakali sme ne tak dlho, na začiatku mi každý deň trval nekonečne dlho, nevedela som sa dočkať toho, aby sme prekonali kritických 12tt, potom už som chcela cítiť pohyby a teraz ... uteká to tak rýchlo, že mám pocit, že si to ani nestačím užiť a už bude po ... napriek všetkému, čo tehotenstvo prináša (nevoľnosti, zhoršenie zdravotného stavu apodobne) je to to najkrajšie obdobie aké som doteraz zažila a ak by sa dalo, bola by som tehotná hoc aj celý život 😀

janette77
28. feb 2011

@xxxjanetaxxx Ahojko, poznam, veru poznam - rodinny dom je super napriklad kvoli vybehu pre deticky, nestresujes sa, ze v noci detsky plac budi susedov atd., atd., ale co sa tyka nabehanych kilometrov...och joj.🙂))))))))) Neboj sa, zvyknes si. Mimochodom, zavidim, ze Ti princeznicky buvaju 4-5 hodiek, to u nas su 2,5 - 3 hodinovky a malinka je uz tretiu noc maly certik, co neda mamine vyspat (cez vikend tatinovi). Cez den anjelici, ale v noci ma malinka nejaky problem a ja neviem zistit aky. Ukludni sa len v mojom naruci, slastne zaspinka, ale akonahle ju ulozim do postielky spusti hrdelny plac.

janette77
28. feb 2011

Este sa chcem opytat, maminky, cistite bezzube pusiny vasim babatkam? Trebars gazou namocenou v cistej vode, alebo...? A este ma zaujima, ci vam deticky plackaju, ked ich kupete. Nas Misko zacina mat kupanie rad, uz druhy den si ho uziva, ale Miska - akoby som ju z koze drala.

janette77
28. feb 2011

@slivocka Ja by som dala na doporucenie lekara, aby si si nic nevycitala. Viem asi ako sa citis, aj mna chces lekar supnut na PN od sameho zaciatku, ale zdrahala som sa. Ani pocut som nechcela - skratka super kolektiv v robote, tiez robota za pc, viac menej bez stresov (az na vynimnky), vyborne som sa citila...ale raz si ma gynekolog posadil zoci voci a na realnych a zial velmi smutnych pripadoch mi vysvetlil, preco je vhodne, aby som mala klud a ostala PN... a vraj to, ze sa dobre citim je sice pekne, ale nesuvisi to s rizikami babatiek v brusku. Poviem Ti, ze ma tak vylakal, ze som okolo 26tt ostala doma. A donosila som krasne zdrave deticky s uzasnymi vahami. Ktovie, co by bolo keby... Nechcem Ta strasit, ani malovat certa na stenu, naopak, tesim sa, ze sa dobre citis a najma gratulujem k duotehulkovstvu...len som Ti chcela otvorit oci ako mne vtedy moj lekar. Doteraz som mu vdacna, ci uz na zdravi mojoch babatiek ma, alebo nema zasluhu. Vela stasticka prajem.

janette77
28. feb 2011

@slivocka veru, nudit sa nebudes...aj ja som si to myslela (kiezby sa mi chcelo najst tu moj prvy melancholicky prispevok o tom, ako tazko beriem nastup na PN🙂), nakoniec sa dni sypali jeden za druhym. Uvidis, najdes sa v tom aj Ty. Dobre sa vybuvas, ziadne ranne vstavanie, urobis si vlastny rezim dna, mozes precitat mnozstvo knih, nazbierat vela infosiek o dvojickach na nete, pripravit si vybavicku...ani nebudes vediet ako a den D sa Ti priblizi zavratnou rychlostou. Mne to nakoniec tiez ubiehalo rychlo a dokonca som zakratko po tom, ako som ostala PN domacky klud vyslovene ocenila. Nezabudaj, ze to bude z mesiaca na mesiac ine...nie ze horsie (ja som mala napriklad krasne tehu, tak si nemam na co stazovat), ale predsa brusko bude rast, otazievat, nastanu chvile unavy - ocenis, ze si kedykolvek budes moct zdriemnut...Zvaz.🙂

janette77
28. feb 2011

@margaretka3 vitaj a prijmi aj moju gratulaciu k dvojkam. 🙂 Domka mas uz dve, bude vam krasne veselo. Nasim snom je tiez mat raz plny dom.

janette77
28. feb 2011

@smejko aj ja som mala take stavy, sice nie az take intenzivne, ako ich opisujes Ty, ale asi viem, o com pises. Je to prekrasne obdobie, neda sa nijako opisat, len prezit a zazit na vlastnej kozi. Je Ti teraz nadherne, patri Ti svet, si stastna, kazdy je k Tebe mily, usluzny, okolie sa na Teba usmieva, praje Ti len to dobre, v brusku nosis krasne pokladiky - kto by menil? Je Ti takto uzasne - to je o tom. Ale dni plynu, den D sa blizi a potom Ta naozaj caka este carovnejsie obdobie, ver tomu. Je to prekrasny ciel. Co sa bruska tyka, tiez mi svojim sposobom chyba, ale poviem Ti, co Ta z tychto pocitov vyslobodi. Ked vhupnes do dalsich tyzdnov, pridu aj bezsenne noci, coraz tazsi pohyb a vtedy sa ocitnes v stave, kedy uz budes tuzit po vyslobodeni - tak Tvojom, ako vyslobodeni drobcekov z Tvojho bruska. Budete si uz akosi primali...Drzim palceky a uzivaj si tieto krasne dni, kym mozes.
Tie nalady sa Ti este prestriedaju, to patri k tomu.🙂

juliagregor
28. feb 2011

@janette77 gázou namočenou do vody, sterilnú gázu namoč do prevarenej vody, omotaj okolo ukazováka a strč do sody bicarbony a zotri im vnutorné líčka od prebytočného mlieka, je to prevencia pred aftami a inými vyrážkami, budu sa trošku hnevať, ale raz za týždeň odporúčam...

lucia.kl
28. feb 2011

@janette77 ja som pusinky nečistila, až teraz keď už majú zúbky máme také kefky a prst a k tomu mastičku..
no a kúpanie, skús teplejšiu alebo studenšiu vodu, u nás bol plač práve tým, nevyhovovala teplota ako radili knižky, chceli studenšiu... a už je kúpanie pôžitok a tešia sa na to..

xxxjanetaxxx
28. feb 2011

@janette77 dlhší spánok si ťahajú tak 3-4 dni, predtým tiež papali každé 3 hodinky, Danielka pár nocí tiež preplakala, bolelo ju bruško, keď ju bolí rada sa nosí, na internete som našla, že to ich ukludňuje a teplo od nás pomáha aj brušku, tiež mi chvíľku trvalo kým so prišla na boľavé bruško, lebo tá staršia dcérka sa pri boľavom brušku krútila a krčila, Danielka je len nepokojná, ale plač má taký "boľavý", pomohol sab simplex 🙂 držím palčeky aby sa vám polepšilo

xxxjanetaxxx
28. feb 2011

@margaretka3 ahoj, vítame ťa, aj my sme boli najprv len čakatelia a nájdeš tu veľa odpovedí na rôzne otázky či už ako čakateľka, alebo ako maminka 😀 vidím, že doma budeš mať dvoch pomocníkov 😉 ja mám jednu 🙂 tak držím palčeky a gratulujem

slivocka
1. mar 2011

Dakujem Vám babulky za rady, včera sme boli na sone, moje slivočky maju 47 a 48 mm a su krasnučky, jedno bolo take kludné a druhé skákalo a nedalo sa ani odmerať, no boli sme s mm nadšení 🙂 v 20tt idem opäť na sono ale už ostanem na PNke , možno aj skôr ... jasne že nechcem byť v praci do konca...ale aspon mesiac-dva by som ešte potiahla. Viem že peniaze niesu všetko ale pri našej vysokej hypoteke na byt sa toho strašne bojim ako to zvladneme...no podstatne ja určite aby boli babatka v poriadku 🙂

andysok
1. mar 2011

@xxxjanetaxxx
@janette77
@lucia.kl
@juliagregor
@matelko1 dievcata mozem sa opytat 3 otazky?
1.v ktorom tyzdni a ako ste rodili
2.do kedy ste kojili a ci ste kojili deticky naraz
3.ja by som rada deti zvladla sama cez tyzden za vecernej pomoci manzela, ci ste niekoho potrebovali a ci to ide samej
Dakujem 🙂

matelko1
1. mar 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
pisala julka,tak mamoka ma vsetky vysledky ok a cisarak ma naplanovany na 7.3 na 8:00 hod a to uz bude v 38tt.tak drzime palce a drzte sa 🙂
@andysok rodila som v 37tt,kojit som nekojila,len 3 mes odsavala mliecko a na chlapcov som od narodenia sama,vecer mi pomahal mm.nechcela som mat pri sebe ani mamu,ani svokru.asi by som bola nervozna keby ze sa pri mne motali.nasli sme si system a islo to.neboj,zvladnes to aj sama.

andysok
1. mar 2011

@matelko1 dakujem ti krasne za odpoved 🙂 a teda ako babulky cez den krmis?samostatne?v akych intervaloch,

matelko1
1. mar 2011

@andysok ked boli malinkaty tak som ich postupne krmila,najprv jeden,potom druhy a potom som si nasla system a krmila som ich naraz.a va akych intervaloch...niekedy kazde 3hod a niekedy mi vydrzali aj dlhsie,hlavne ked sme boli von,vtedy aj 5hod nepapali.

andysok
1. mar 2011

@matelko1 dakujem este raz kazda skusenost a info je pre nas super, ved to asi poznas 🙂

matelko1
1. mar 2011

@andysok jasne ja som sa tiez pytala,ale vd to uvidis na svojich ratolestiach kedy papat,atd....a ty chces byt sama na deticky,alebo ratas s nejakou pomocou.....mas uz pekny tt 🙂 --len tak dalej a co najdlhsie aby si vydrzala 🙂

andysok
1. mar 2011

@matelko1 chcem praveze sama.....zijeme sice v dvojgeneracnom dom, hore mame samostatny byt ale ja urcite nechcem pomoc, chcem byt na ne sama......asi by mi dost niekto okrem muza zavadzal, neviem cim to je, ale uz teraz mam taky majetnicky pocit, neviem ci to dobre vysvetlujem, je to nieco nove co pocitukem.... necitim ziaden stres, strach ani nic podobne, verim si tak dufam ze to vsetko bude gooood 😉 este raz dakujem a zelam vela zdraviiicka rodinke

matelko1
1. mar 2011

@andysok dakujem 🙂 aj ja som mala taky pocit a povedala som si,ze chcem byt sama a zvladla som to.kazdy ma tu obdivuje ,ze nik mi nechodil pomahat a ze po cisaraku atd.bla-bla-bla,ale pocuva sa to dobre.my byvame na dedine,od mesta len 3-4km,

cherryl
1. mar 2011

vcera mi odvolali morfo , mam podrazdenu maternicu , brusko mi tvrdne a krcok sa nepekne skracuje ak to lezanie a galvex nezmeni som adept na sitie 😕 nieje to este skoro mat taketo problemy ledva som prekrocila polovicu 😒

juliagregor
1. mar 2011

@matelko1 dakujem Ti za napísanie odkazu 😉
prišla som z práce, vôbec nestíham čítať len odpoviem..

@andysok
1, rodila som posledný deň 35 tt sekciou 2, deti som kojila 20 mesiacov, aj spolu aj oddelene 3, mm robí z domu, tak sme boli doma všetci spolu, starší šiel do škôlky, ked mali deti rok, určite to zvládneš aj sama, miestami sú aj horšie dni, ale určite sa dá 😉