Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
6. apr 2011

@katrinb tak bude na tom nieco pravdy urcite,lebo aj my so segrou ako som pisala,sme aj nie sme rovnake....ale ked sme po samych,tak nas maju problem rozoznat,ze ktora,je ktora...
@bbtina ja som chodila kazde 2 tyzdne do poradne a casto mi robili sono.musis verit,vsetko bude dobre...urcite...
v ktorom si tt a odkial si...

bbtina
6. apr 2011

@matelko1 no teraz som 13plus 2 a som z BB 🙂 NO ono nevýhodou je, že môj dr. nemá v ambulancii sono, tak ma posiela inde, no a tam som bola druhý krát a už tam sestrička pindala, že prečo, že poisťovňa prepláca len 3x a že už iba raz môžem ísť, lebo im to vyhodiaa že teraz čo. No ako keby som ja vedela...Ja by som tiež najradšej chodila tak každé 2 týždne alebo aspon raz do mesiaca, pre pokoj v duši 🙂

katrinb
6. apr 2011

@matelko1 😀 aj moje slecny su niekedy uplen rovnake a niekedy vobec. A niektori su frajeri, ze my ich rozozname....ale ked su nahodou same...tak vzdy triafaju ze 50/50 😀 😀 😀 😀
@bbtina a nemozes zmneit dokiho? Ja som chodila kazde 2 tt a potom okolo 25-30 uz len raz za mesiac a ku koncu opat kazde 2 tt...a ako ty pises, je to hlavne pre nas pokoj v dusi......Alebo sa skus porozpravat so svojim dokim....ty ako rizikova...kedze cakas dvojky mas narok na viac ako 3 ultrazvuky 😉 Bezplatne samozrejme

matelko1
6. apr 2011

@bbtina ani moja dr nema sono v ordinacii,ale raz do tyzdna ku nej chodi druhy doki a ma prenosne sono a este ma posielala do nemocky na lepsi utz....ja som bola az velmi pod kontrolou,ale som sa tesila 🙂
ale pri dvojkach sa ma castejsie robit sono.....

bbtina
6. apr 2011

@katrinb juuuj dokiho nechcem meniť, ja som spokojná a k tomuto chodím už 14 rokov, tak aj sila zvyku

@matelko1 ale naplatila si teda nič, ani keď si chodila častejšie?

Tak ja sa skúsim toho svojho oýtať, že čo a ako, či mám na to nárok, keďže som na rizikovom a uvidím čo mi povie 🙂))

matelko1
6. apr 2011

@bbtina veru ako pise@katrinb mas narok na viac ako na 3 utz.si rizikova pacientka a cakas dvojky....

matelko1
6. apr 2011

@bbtina nie,neplatila som si nic,akurat ten 3D-4Dutz v KE co som bola

lucia8688
6. apr 2011

ahojte chcela by som sa spýtať ,v ktorom týždni už vidno na ultrazvuku, ,že to budú dvojičky ? dakujem

matelko1
6. apr 2011

@lucia8688 mne uz v 7tt povedali,bolo to uz vidiet...

katrinb
6. apr 2011

@bbtina jaj, tak potom sa snim porozpravaj, ze by si chcela byt castejsie na ultrazvuku...ved je to normalne 🙂 Teda ja by som to tak urobila, ak by som sa bala.....a teda ja som sa stale tesila, ze sa ukludnim a uvidim moje slniecka

katrinb
6. apr 2011

@lucia8688 mne az v 10 tt...dovtedy bvoli nejako za sebou 🙂

juliagregor
6. apr 2011

ahojte tehulky a maminky 🙂

@katrinb ahoj, ano je tam vždy trošku rozdiel, al väčšinou ho vidí len mamina 😀

my v 6 tt nič na UTZ, v 8 tt jeden vačok, v 10 tt už boli dve v jednom vačku....

vaječnosť sa lepšie zisťuje na začiatku, neskôr to už nie je dobre vidieť...
po narodení sa dá zistiť na genetike....
jednovaječné ---môžu byť každe vo svojom obale a jedna placenta, spolu v jednom obale a jedna placenta, alebo aj raritné dva obaly a dve placenty...
dvojvaječne, dva obaly a dve placenty...môžu byť tak tsne pri sebe, že dr. nedokážu určiť vaječnosť na utz.

katrinb
6. apr 2011
bbtina
6. apr 2011

@juliagregor aaaa.... kašlem na to či sú jedno alebo dvoj, len nech sú už tu a zdravučké 🙂 Nech sa stým trápia lekári

klincek
6. apr 2011

@majka1987 fotku nemam, teda aspon nie taku, z ktorej by sa dalo rozoznat, ci su jedno alebo dvojv. ale 14teho ma caka morfo, a koncom mesiaca idem na 4D (to budem v 22 tt, vraj vtedy je to pri dvojickach este akurat), tak mozno potom budem mudrejsia.
ale ako vravia baby, je to fuk, hlavne nech su zdrave. ja som len zvedava 🙂

lucia.kl
6. apr 2011

@katrinb hej hej, dvojvaječné mám dievčatá a rodila som prirodzene - tak sa rozhodli dr. na pohotovosti, ked som prišla - teda služba na gyn...

fedra
6. apr 2011

Ahojte buduce maminky dvojiciek 😉

predavame kocik Jane Powertwin, ak mate niektora zaujem :
https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky/81b2/j...

lucia.kl
6. apr 2011

@lucia8688 mne to videli už v 4tt boli tam dva plodové vaky a v 6tt mi to potvrdili už aj s činnosťou srdiečok...

lucia.kl
6. apr 2011

@matelko1 a ja som si myslela, že máš chalanov dvojvaječných...

andysok
6. apr 2011

@lucia.kl Luci a ako dlho si rodila?

lucia.kl
6. apr 2011

@andysok o pol druhej mi odtiekla voda, o pol tretej som sa konečne dostala do pôrodnice, o nejakej šiestej mi začali kontrakcie o deviatej ma brali na pôrodnú sálu a o 10:30 a 10:40 boli baby na svete

zuzika30
6. apr 2011

@lucia.kl a ake veci si potrebovala na porodnu salu k porodu, u nas kazu si zvlast pobalit veci na porodnu salu, lebo k taske sa potom uz nedostaneme, treba tam aj tie velke vlozky, ci to az po porode, ja okrem neperlivej vody vobec neviem co by som asi tak potrebovala

zuzika30
6. apr 2011

uz sa psychicky pripravujem aj na myslienku ,ze by som isla aj prirodzene, no rozhodne to ma viac pozitiv, ale mam strach , vcera som bola na ctg a v ambulancii mi nedokazali poriadne natocit maleho, tak ma odoslali na porodnu salu ,ze tam maju lepsi stroj, ale len co som tam dosla som sa rozklepala a prehnalo ma ☹ , ja neviem co som taky bojko

zuzika30
6. apr 2011

vcera sme boli na sone mali su uz pekny velky :mala 2800g a mali 2500g ,krcok mam makky a skrateny takze uz len cakat co sa bude diat i ked este 2t by sme mohli vydrzat ,uvidime 🙂 dokedy sa este potisnu v brusku,lebo mala je hlavickou dolu a mali priecne, nechapem kde sa tam pomestia 🙂

andysok
6. apr 2011

@zuzika30 Zuzulka kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne vahy 🙂 gratulujem uuuuprimne , drzte sa 🙂

andysok
6. apr 2011

dievčatá dnes som si uvedomila, že z knihy, ktorú som čítala o babatkách si pamatám minimum, dúfam , že ked sa narodia pojde to všetko akosi samo a sponntane..... 😀

zuzika30
6. apr 2011

@andysok 😀 aj ja sa na to spolieham

lucia.kl
6. apr 2011

@zuzika30 ja som si na pôrodnú sálu nebrala nič, na čakačke som mala uterák a vodu a papuče, to som mala na chodbe v skrini v taške, takže som tam mala prístup a na pôrodnej sále som už len rodila, takže som tam nič nepotrebovala...

zuzika30
6. apr 2011

@lucia.kl 🙂 dakujem

smejko
6. apr 2011

kočky, do čoho sa balíte do nemocnice ? keď si predstavím ako vyzerá zložený župan a uteráky tak si neviem predstaviť, že sa zmestím do nejakej malej šikovnej tašky ... zvažujem kolieskový kufrík, len neviem, či to neni čudné ☹