Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
20. apr 2011

@andysok ...a hlavne - chce to nelutovat sa, snazit sa naozaj rozhybat po sekcii, aj proti svojej voli, aj za cenu bolesti. Ja som sa normalne na seba nastvala a tyrala som sa tak, ze som v bolestiach chodila po izbe, hoci najradsej by som lezala (lebo tak sa bolest minimalizovala). A potom som si zamerne vyziadala babatka, aby som nezaspala na vavrinoch.🙂) A neboj, akonahle v noci zaplakali, zliezla som z postele ako srnka! Aj na bolesti zabudnes, ked mas tie poklady pri sebe. 🙂)
Len jedno som mala nemocke za zle, tie otrasne vysoke postele!!!!! Tie urcite nenavrhovala zena! 🙂

andysok
20. apr 2011

@janette77 joooj no ja som presne na toto nastelovana, ani tehotenstvo neprezivam ako nieco zatazujuce, i ked to fakt niekedy nie je med lyzat, ale beriem to tak ako to je, babule sme chceli a nie som predsa daka padavka, co neustale place a lutuje sa, i ked su aj slzy ved to pozname 🙂 a chcela by som tiez cim skor byt na nohach 🙂 este uvidim ako bude a ci bude mliecko...... s tymi postelami to je standard...vzdy je na táketo veci človek, ktorý tomu vobec nerozumie, to ako ked bol pri moci p.Zajac a zrusil porodnice 😀

lucia.kl
20. apr 2011

@andysok
@janette77 tak áno, to že som rodila prirodzene je pre mňa velké +, naozaj sa to nedá porovnať...
no a som mamina ako každá iná, všetky to zvládate a budete zvládať 🙂 no ja mám 13ročnú prax zo škôlky 😀 a tiež mám občas stavy, že by som tie moje dve príšerky najradšej niekomu darovala, občas je to náročné...

no a my bývame vonku zatial v kočíku, na trávičke sa im nepáči a na betóne ich hoc kde nenechám, no chcelo by to záhradu ale nemáme a tu sú všade psie hovienka.... ☹
@andysok ty stále ležíš, alebo si môžeš aj ísť sadnuť von na lavičku, teda ak tam nejakú máte, že by som to tvoje bruško prišla pozrieť a zaspomínať si...
sa ku mne v pondelok dostala fotka kde som aj s bruškom celá, normálne som sa potešila, som tam nejaké dva týždne pred pôrodom...

andysok
20. apr 2011

@lucia.kl 🙂 ja som v takom stadiu ze ani na prizemie nejdem, strasne sa uz bojim, chcem vydrzat co najdlhsieeeee , moj tajny sen je 37 tyzden......a preto len rano muzovi ranajky pripravim a cely den lezim......a spim.....a lezim....uz mi z toho sibe , ale kzdy novy tyzden mi prinasa radost.....kamoska co je predo mnou 3 tyzdne porodila v 33 tyzdni.......ja mam metu vydrzat do toho 37 🙂

lucia.kl
20. apr 2011

@andysok tak potom, keď už budeš kočíkovať 🙂 preto sa pýtam, že ako si na tom, inak ti verím, že ti už musí švitoriť z toho ležania, ja ležím len ke´d mám 40 horúčky a teraz pri babách si to nemôžem dovoliť ani keby som chcela ale čo ich mám si nemôžem dovoliť ani byť chorá 😀

janette77
20. apr 2011

@andysok 🙂) ja som sa s chutou "vysmievala" mono tehulkam, ktore hadam od uvodu tehu ochkali, vzdychali, stazovali si a ja s dvomi drobcekmi - citila som sa skvelo, stastne a ani mi nenapadlo stazovat si (ani som nemala na co), ale aby som nebola za velku hrdinku, posledne dni boli uz fest narocne a najma noci - to uz bola celkom slusna bezmocnost - ale po porode som pochopila, ked mi oznamili vahy Misiacikov - 3490 a 3000g...🙂))))

andysok
20. apr 2011

@lucia.kl ani nehovor, mala som aj taku robotu ze som lietala ako splasena, kade tade ...... ale toto je pre mna zivotne najdolezitejsie, ved to isto chapes velmi dobre 🙂

andysok
20. apr 2011

@janette77 joooooooooooooj keby sme tak mali vase vahy........zem by som bozkávala 🙂

lucia.kl
20. apr 2011

@janette77 tak ty si mala váhy ako keby si čakala dve samostatné detičky, to by som asi tak lahko neporodila ako tie moje 2,5kg drobčátka 🙂
inak aj ja som si tehotenstvo neskutočne užívala a bola som hrdá na svoje bruško a pekne som ho ukazovala 🙂

janette77
20. apr 2011

@lucia.kl uau! 13rocna prax, parada.🙂) Baby maju velke stastie. Ale aj ja citim, ze nam rodicovstvo s manzelom ide. Hlavne nezivit stresy, spolupracovat s intuiciou a ako si Ty raz pisala, kazda to materstvo mame kdesi hlboko zafixovane. Ja ked niekomu poviem, ze aj kupem babatka sama, tak na mna ludia vypliestaju oci. Ja v tom ale vazne nevidim problem, pomoc nemam a vsetko ide. Dokonca si vela porobim. Su dni, kedy vygruntujem dom, pozehlim, poperiem, nieco lahsie uvarim a stihnem aj prechadzku...Spat ja tiez neviem cez den, lebo mi je luto casu.
A tiez nesuhlasim s teoriou, ze najtazsie su prve 3 mesiace, lebo u nas bolo take adaptacne obdobie ani nie cele 2. Vsetko naozaj berieme sportovo, aj s nimi vsade chodime, aj kilometre maju uz slusne najazdene... Misiaci su rovnako hodeni do vody, ako my.🙂)) A sme stastni a (klop-klop) zatial aj zdravi.

janette77
20. apr 2011

@lucia.kl chi-chi 🙂) Aj ja som pysne chodila svetom. A ziadne nadrozmerne tehu-handry, pekne nech sa brusko na vsetkych hrdo gulati! 🙂)) Inak ja by som si este tehu dala, ojoooooj, aj teda planujeme o nejake 2 roky. Uvidime, ci nam to vyjde.

lucia.kl
20. apr 2011

@janette77 tak ja by som si tiež tehu dala, ale my už tretie bábo neplánujeme, panelák a málo miesta a ešte menej financií, tieto dve sú občas prepich...
a aj ja kúpem sama, a napodiv všetko stíham, len sú dni keď sa mi strašne nechce... dnes som akurát ešte aj detské výživy robila kým baby spali poobede, mne je toho času tiež lúto... treba niečo robiť 🙂

wera
20. apr 2011

@zuzika30 ďakujem, to hej dobre a počúvajú dobré správy 🙂 🙂 🙂 a u Teba to ako vyzerá?

@janette77 juj no to som rada že si s ním mala dobré skúsenosti 🙂 ja som docenta dnes videla prvý krát a bola som s ním maximálne spokojná, bol taký príjemný a zhovorčivý 🙂 🙂 🙂 a ak sa smiem spýtať tak ako si rodila a mala si ho zazmluvneného?

janette77
20. apr 2011

@lucia.kl ...domace detske vyzivy? Ale uz ma stves, baba jedna! 🙂)))))))))))))))))))))))))) Ved aj mne sa obcas nechce, ale ked Ti zalezi, aby boli drobceky v pohode, v suchu, v cistom, syte a spokojne, to rychlo nas maminy nakopne, nie? 🙂)

lucia.kl
20. apr 2011

@janette77 ale veď je to úplne jednoduché, ošúpeš a očistíš jablká, nakrájaš na menšie kusky a dáš variť do hrnca na 2kg jablk 1dcl vody, varí sa tak pol hodinu, potom rozmixuješ, dáš do pohárikov a zavaríš - ja to robím v trúbe, dám poháriky do hlbokého plechu a nalejem liter vody, pečiem na cca 130-150stupňoch hodinu a potom nechám v trúbe vychladnúť, alebo zabalím do diek, ale to sa mi nechce, takže nechám v tej trúbe.... z 5kg jablk je asi 16 dvesto gramových pohárikov... a dá sa robiť aj s hruškami, alebo marhulami a tak podobne...

janette77
20. apr 2011

@wera Je naozaj skvely a ludsky, velmi pozitivny clovek a velky odbornik. Zazmluvnit mi ho nebolo treba, sam sa ponukol, ze by ma rad rodil a ja som to s velkou vdakou prijala. Prikladne sa o mna staral aj tesne pred sekciou, aj po nej. Bol ma niekolkokrat pozriet...aj na samotny porod spominam velmi dobre a mam neuveritelne krasny zazitok. 🙂

janette77
20. apr 2011

@lucia.kl taaak a uz si skopirovana! 🙂)

lucia.kl
20. apr 2011

@janette77 😀 😀 😀

wera
20. apr 2011

@janette77 to je super že Ti to doki navrhol, ja by som bola tiež určite za 🙂 veľmi sa teším že chodím teraz k nemu, mám hneď lepší pocit na duši 🙂

mamoka4
20. apr 2011

@andysok Ahojte, čítam tu Vašu diskusiu, ja mám za sebou už 3 cisárske, a dá sa to prežiť. 😉 Dokonca ja som mala cisársky s dvojičkami najlepší, na druhý den po sekcii som mala obe na izbe a kojila som 🙂 ale pri prvom synovi som to prežívala veľmi ťažko. Ale akopíše Janette77 bábätkávšetko zmenia...

dana_l
21. apr 2011

chcela by som vam pridat prispevok - Jennifer Lo - Jennifer Lopez Opens Up About Kids on Ellen DeGeneres Show (04/24/2010) ona ma tiez dvojicky, uz 3-rocne.

https://www.youtube.com/watch?v=G-rk3F8IZpg


toto druhe je novsie. sranda 😀

https://www.youtube.com/watch?v=gopfqwvaf9c
dana_l
21. apr 2011

@lucia.kl tie vyzivy mozes skladovat "vonku" a ako dlho? ja som tu vzdy robila len cerstve - ovocie aj zeleninu - takze do 3 dni sa museli spotrebovat. zmrazovat sa mi nikdy nepacilo. ta konzistencia bola vzdy ina ako ked bola cerstva. vzdy mi to prislo take "vodove".

lucia.kl
21. apr 2011

@dana_l ak flaštičky chita - to znamená, že keď zatlačíš vrchnáčik a je vcucnutý do vnútra a nepuká, tak kludne aj rok, dva tri,... no my to vždy zminieme za týždeň 🙂 ale moja mama tak robila bratovi pre jeho syna a oni to na koniec nechceli, tak sme to po troch rokoch zjedli my teraz a nič tomu nebolo...
a čo sa mrazenia týkalo, tak hej bolo to vždy také vodnaté ale ja som to riešila tak, že som vodu zliala a potom som to nanovo rozmixovala a bolo to rovnaké ako pred mrazením...

zuuuzana7
21. apr 2011

ahojte baby, celu vecnost som sa neozvala, ale mali sme nejake stresy, mna s nickom previezli na specialnu kliniku a boli sme tam do 5 tyzdna, tim bol zatial s manzelom doma a ani nas navstivit nemohli, boli to tazke casy a este teraz sa z toho preberame. nick je nauceny len na mna a tim sa najlepsie ukludni ked manzel pride domov vecer.

@janette77 dodatocne gratulujem k babetkam krasne vahy. ako citam mate sa super a krasne si to rodicovstvo uzivate. to sa tesim.
aky mate nocny rezim?
u nas sa to uz konecne ukludnilo a chalani idu okolo pol 8 spat a vstanu okolo tretej a potom este potiahnu do tej pol siedmej.
do druheho mesiaca sme ich museli budit kazde tri hodky lebo aj timca nam chceli dat na sondu, no ale potom krasne priberali tak boli v nemocke spokojny.

ako vidim mame tu plno novych tehuliek, baby drzim palce aby boli babetka v top forme 🙂

andysok
21. apr 2011

@zuuuzana7
@lucia.kl
@wera
@janette77 dievcata aj vy ste citili tak hrozne v mojom tyzdni ako sa vam roztahuje panva? niekedy je to na chvilu az stiplava bolest ☹

lucia.kl
21. apr 2011

@andysok v tomto období som bola na tom tak, že som nevládala chodiť a bolel ma každý krok...

wera
21. apr 2011

@andysok moja ja mávam tieto bolesti keď dlhšie sedím alebo v noci ležím...vtedy mi dokonca v panve až "praskali" kosti, ale hneď ako som spravila pár krokov tak sa bolesť uvoľnila... našťastie... ak by si mala veľmi silné bolesti tak to radšej spomeň dokimu na poradni 😉

juliagregor
21. apr 2011

@zuuuzana7 ahoj,už som veru rozmýšľaľa, čo je s tebou....hlavne, že ste už domka a prajem hlavne zdravie, to je najdôležitejšie....

zuzika30
21. apr 2011

@andysok svita na dobre casy, aj mne bolo vseliak ,ale postupne mi bolo lepsie a lepsie a tento tyzden sa citim super, niekedy ani keby som tehot nebola 😉

janette77
21. apr 2011

@wera Ahojko, velmi Ti ho zelam a som teda zvedava, ci si aj Teba vezme "na paskal", ale podla mna ano.🙂