Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
13. máj 2011

@dzu juuuuj, krasne sa pri Tebe spomina...len pekne pis krok po kroku vsetko, aby sme sa vdaka Tebe mohli zasnivat do minulosti.🙂) Drzim palceky. Velmi, velmi!

mamoka4
13. máj 2011

@ali_s Inak terazzistujem aká je to velká pomoc, mat pri dvojičkách staršie dieťa, Sofinka mi dnes pred lekárňou postrážila dvojičky, lebo inak sa tam nedostanem... 😒.
A kedy si sa dozvedela, že čakáš dvojičky? Ja som zisitla, že som tehotná začiatkom júla, počas leta som bola na 3 ultrazvukoch, stále tam bolo vidieť len 1 bábo a začiatkom septembra tuším som bola v 13 tt. nám Dr. oznámil: " Máme tu zradu, ja tam vidimdve detičky!" 🙂 😵 a začala som si zvykať že budem mať 4 dietky....
@janette77 Máš pravdu, ....aj ja somsi trošku zaspomínala....a zarazu majú majú naše dvojičky 2 a pol mesiaca!! 🙂

Inak Stellinka a Lauri ma veľmi prekvapujú, v noci opat spali 6 h. kojila som o 23 h. - a potom az 5,20 h.!! 🙂 🙂 A celý den sú dobrucke, spinkaju alebo sa hraju v postielke...je to ovela lepsie ako tych prvych 6-7 tyz. asi sina nas museli zvyknut. 😀

andysok
13. máj 2011

Dievčatá spomínate tu na vracanie a ako Vám všetko smrdelo ´ja neviem čo je to teraz so mnou ale mne teraz všetko smrdí,uz ma všetko tlači placem častejšie a všetci príslušníci v dome mi lezu na nervy chcem byt stále sama lebo vtedy mi je najlepšie uz sa teším na pôrod och a deti su tak aktiiivne v tom brusku

betina1984
13. máj 2011

@dzu ahojky. Ako pozerám, máme takmer rovnaký termín. Môžem sa spýtať, v koľkom týždni ti robil USG? Mne robil 8+1 tt. a boli veľké 15 mm a 16 mm. Mala si väčšie alebo menšie?

betina1984
13. máj 2011

@mamoka4 ďakujem, bodaj by bolo aspoň do 38-39 tt.

ali_s
13. máj 2011

@mamoka4 tak to ti verim, aj u nas je katastrofa s obchodmi, lekarnami.. s dvojickovym sirokym kociarom sa fakt ze malo kde dostanes :(, ako keby nikto nemohol ratat s tym, ze aj dvojicky sa rodia. ja k lekarke malych musim stale s niekym chodit, kedze vchod do polikliniky je urobeny len na klasicky kocik, tie somariny, po ktorych mozes s kocikom vysplhat, su strasne uzke, takze ja nemam sancu s dvojickovym kociarom. stale to musim riesit tak, ze po jednom ideme a druhe svokra pridrziava vo vzduchu a tahame kocik hore, proste katastrofa :(. nastie by malo byt o chvilku auto k dispozicii, takze nebudeme musiet brat kociar. ale tak uvidime.
Tak ja som sa dozvedela, ze som tehotna niekedy v polovici jula, to uz male mali asi mesiac. Vtedy nam lekar povedal, ze tam nieco vidi a mala som prist o 2 tyzdne, aby sa to potvrdilo, ci tam naozaj nieco je. povedal, ze ano, som tehotna a asi zase o dva tyzdne, ked som sa pytala, ci male je v poriadku, povedal, ze je a dokonca, ze su tam dve :D, takze sok poriadny a este aj po odchode od lekara som sa prihluplo usmievala a isla hned za manzelom do prace povedat mu novinku :D. Takze tiez nejak okolo toho 10 - 12 tyzna som sa to dozvedela 🙂

margaretka3
13. máj 2011

@andysok Andysok pripájam sa k tvojim pocitom, aj mne všetci lezú na nervy. Manžela som pýtala, aby deťom natrel rožky na večeru, tak im natrel s nátierkovym maslom a porozrezoval na štvrťky a každú natriel s asi 1cm vrstvou nátierky a ja som sa čudovala, že čo im nechutí....no aby suché nejedli, no išlo ma roztrhnúť od zlosti... 😅 🙂

janette77
13. máj 2011

@andysok
@margaretka3 Babulky, vydrzte to, plac k tomu akosi patri. To vam tu potvrdi urcite vela, teraz uz maminiek...a ja som fnukala este aj po porode, teraz mi rodila kolegyna minuly tyzden a to iste. Je to praca hormonov a ak sa tlacia slzy, s kludom si poplacte. Ja som uz posledne noci ani nespala, len sedela po tme v obyvacke a slzy tiekli ako hrachy. Priam som volala po vyslobodeni...🙂)
Drzkajte sa!

janette77
13. máj 2011

@mamoka4 Ahoj, mamina-sikula! Ano, je to uz zo dna na den veselsie s tymi nasimi chrustikmi.🙂 Tesim sa tomu. Prajem Ti este vela mliecka a radost s drobizgom.🙂 Aj my veru tuzime po "stvorlistku", aby nam po dome behal...🙂

andysok
13. máj 2011

@janette77 ty si ani nevieš predstavit ako si mi týmito riadkamimulahodila ;) strašne mi tak odlahlo taky pocit pochopenia 🙂dakujeeeeeeeeem

janette77
13. máj 2011

@andysok 🙂) som si citala aj Tvoj komentar v pase, tak si mi dalsikrat pripomenula moje obdobie tehu...najskor mi bolo "hej", ze som nemusela upratovat (teda uz v neskorsom stadiu, ked som sa uz z vlastnej vole odmietala natahovat, drepovat atd.), ale potom som sa normalne nemohla dockat, kedy si domcek upracem sama, po svojom...a hlavne, tuzila som byt znovu pouzitelna, samostatna...ved mne uz ku koncu manzel aj nohy umyval v sprche, ja som sa nevedela zohnut a cele mi to uz liezlo krkom (ale vo vsetkej ucte, lebo za tie drobce, ktore mi prave spinkaju v postielkach to stoji - rozhodne!!!). Len sa nikam nenahli a hlavne v obdobi 6nedelia sa stale setri. Neboj, este sa nabehas a naupratujes v zivote dost.🙂) A tiez si ma pobavila s tym lezanim na bruchu...ja som to skusila po dllllhej dobe po porode a prvy pocit bol fest zly. Akoby som si lahla na fitloptu, alebo na nieco cudzie. Stale mam celkom slusne brusko, ale nie ze ochabnute, praveze pevne, tvrde, ale stale tehotenske...no je to od tyzdna k tyzdnu lepsie a Ty spominas cvicenie, tak sportovcom to ide lahsie. Viem, ze sa teraz necitis najlepsie, ale aj tak prezivas jedno z najkrajsich obdobi zivota...este si to vychutnaj. Myslim to uprimne.🙂

dana_l
13. máj 2011

@ali_s @mamoka4 a vsetky ostatne mamicky. vam zistili dvojicky az na sone? mne ked meskali moje dni 2 tyzdne tak som zasla k doktorovi a on dal zobrat krv a tam zistili ze "cislo" je velmi vysoke na 1 dieta alebo som uz ovela "viac" tehotna. tak sono potom potvrdilo ze mame twins.

dana_l
13. máj 2011

@andysok nepotesim ta s tym lezanim na bruchu. ak budes kojit tak si to musis "odpustit". nie je sranda lezat na dvoch guliach 😉

lucia.kl
14. máj 2011

@andysok
@janette77 tak ja som sa najviac tešila na to, že budem môcť spať na chrbte 😀 ja som na bruchu nikdy nespávala a v tehu sa na chrbte nedalo... ale už na to obdobie len pekne spomínam, veď za mesiac to bude rok čo som porodila, strašne to uteká...

@dana_l mne to potvrdili na sone v 4tt HCG bolo vysoké ale boli baby s takým HCG aj vyšším a mali len jedno bábo a dalšia kamoška mala okolo1200 na 14 deň a jej sa báli že to budú trojičky tak bolo vysoké - no má dve, takže ťažko povedať či to lekár vedel alebo nie...

dzu
14. máj 2011

ahojte baby, vy ste vsetky take zlate 🙂 dakujem Vam pekne 🙂 my sme boli vcera na vnutornom ultrazvuku a drobci mali kazdy okolo 25 mm, jeden dobehol druheho, este pred dvoma tyzdnami boli jeden mensi a druhy vacsi 🙂 ako vyraaastli za tie dva tyzdne 🙂 no neviem co budem hovorit ked budu kopance 🙂 o dva tyzdne uz ideme na krv a vsetky tie testy, dufam, ze bude vsetko ok. Ja som sa vcera do nich strasne zamilovala ked si tam tak lenosili a hybali rucickami a hlavickami...ja som nic krajsie nikdy nevidela!

dzu
14. máj 2011

@dana_l ahoj, ja som sla lekarovi ked mi tiez meskali 2 tyzdne, uz vtedy na vnutornom sone videl dva vaky, v jednom bola taka malinka bodka a v druhom nebolo vidno nic, ale uz vtedy sa doktor tesil,ze su to dvojicky. No a o dalsie dva tyzdne uz nam bili dve srdiecka 🙂

dzu
14. máj 2011

@betina1984 ahoj, no vcera na kontrole sme boli 9tt+2 a mali sme 25 mm, boli skoro rovnake, ked sme boli pred 2 tyzdnami tak jeden bol mensi ako druhy, takze ten mrnous ho dobehol 🙂

mamoka4
14. máj 2011

@dana_l Mne zisitli dvojičkys na sone. A krv mi v začiatku vôbec nebrali, iba ja som zistili mna baby teste že som tehu a Dr. mi urobili sono...ale tam bolo iba 1bábo. 🙂

ali_s
14. máj 2011

@dana_l ano, mne zistili dvojicky na sone 🙂

nattalia
14. máj 2011

Ahojte maminky dvojiciek a maminky cakatelky, sledovala som vas tu cele tehotenstvo a musim povedat, ze vela vasich odpovedi mi dost pomohlo a vela som sa od vas dozvedela a poucila, tak som sa rozhodla, ze sa konecne zapojim a zaroven aj podakujem, ak mozem 🙂 a ak vam to nevadi🙂 mam doma mesacnych chlapcekov, ktori su sice super, ale ako pride vecer, straaasne placu a vela krat samozrejme naraz. Skusala som vsetko, co mi doporucili maminy, ktore maju jedno babatko, ale chcela by som vediet, ci ma s tym skusenosti niektora z vas, predsa, dvojicky su ine 🙂 Najnovsie na nich zabera, ked su so mnou v posteli, to tak velmi neplacu a relativne skoro zaspia, uz nie po styroch hodinach, ale po dvoch...🙂 Dakujem velmi pekne za pomoc a prajem este kraaasnu sobotu!

andysok
14. máj 2011

@nattalia vitaj 😉

nattalia
14. máj 2011

@andysok dakujem 🙂 a ak ta to potesi, ja som tiez mala take iste stavy, ako popisujes, a rumazgala som aj po porode, holt hormony!🙂 Ale vsetko to prejde, neboj a kludne to vyplac zo seba🙂 V nemocnici sme sa tusim plakali furt vsetky 🙂 Mne najviac liezli na nervy otazky typu:" no co, este si sa nerozpadla..."🙂

janette77
14. máj 2011

@nattalia Ahoj a vitaj, gratulujem k drobcekom. 🙂 Najcastejsie priciny su - nepohodlie v plienke, teplo, zima, brusko, hlad a zle (alebo ziadne) odgrgnutie po papani... Treba vypatrat a urcite sa babatku ulavi a cele pokojne zaspi. No a vela zalezi aj na pohode maminy, ktora na svoje slniecka prenasa naladu, ani o tom netusi. Drzim palceky... 🙂

margaretka3
14. máj 2011

No dievčence, dnes sa mi to už bez tej simonessi nezdá, keďže sa už neozvala tuším aj 3 dni, neviete niekto niečo?

nattalia
14. máj 2011

@janette77 Ahoj, dakujem a napodobne aj ja gratulujem dodatocne! no, ved prave, to keby som vedela, co ich trapi! ☹ s bruskom maju sice trochu problem, sme na UM, ale na to mame kvapky aj s nimi pocvicim, aj pomasirujem, vacsinou sa im potom ulavi, tak v brusku to asi uz nie je, napadlo ma, ci im nie je teplo, my tu v byte mame dost teplo, len sa este bojim nechat ich spat len v bodycku a ponozkach... oni mi v pohode zaspia na ramene uz ked ich dam odgrgnut-grgaju jak stari chlapi 😀 tak sa s nimi este trochu poprechadzam alebo ich hladkam , ale akonahle ich zacnem davat do postielky, oci vytrestene ako sova a uz aj spustia, u mna v posteli im je fajn este aj tam si sice poplacu a musim im pridrziavat dudel, ale ked uz zaspia, tak po dalsom krmeni v noci mi v postielke zaspia hned.... nechcem ich moc zvykat na zaspavanie na rukach, ale evidentne sa im na rukach paci... preto nas napadlo skor si ich dat do postele...ako spavaju oblecene tvoje deticky?

lucia.kl
14. máj 2011

@nattalia ahoj a vitaj. presne čo popisuješ sme mali aj my, trvalo to dva a pol mesiaca - trojmesačné koliky, ja som dávala do mliečka sab simplex, používali sme rektálnu rurku, a všetko možné ako im ulaviť, vždy to prišlo večer okolo šiestej a trvalo do desiatej jedenástej, ja som dávala UM po ležiačky na gauči - podložila som ich dekami - mám aj foto v albume a tak mi zvykli zaspať, tak som ich nechala nech zaspia na tvrdo a potom som ich preložila do postielok.
ono prvé mesiace sú najťažšie, ale neboj všetko sa to zlepší... držím palce,...
inak nám ešte na tie plače zaberalo nosenie bruškom dole na ruke...

janette77
14. máj 2011

@nattalia na postel ich velmi nezvykaj, ak chces, aby boli verni postielkam. Ja som sa bala, ze si tak navyknem nasu Misku, ked mala placlive obdobie, ale nastastie, nestalo sa. No verim, ze ked je velky plac, clovek urobi cokolvek, aby sa babo ukludnilo, to chapem.
Ked su na UM (aj moji), tak na bruskate problemy nam velmi pomohol Nutrilon Comfort (je aj na predpis). A neboj, bude lepsie, ked uplynie 3mesacna adaptacna faza. Bude menej placu a do daru dostanes krasne usmevy dokoran, dzavot a vsetky tie zvuky, ktore nas maminy robia stastnymi.🙂) Moji spinkaju bud v tych celych overalikoch/pyzamkach, alebo v bodynkach a dupikoch. Davame ich aj do spacich vakov, zatial mame stale zimne, ale ked bude dlhodobo teplo, prejdeme na letne... Ciapocky (bavlnene) som im nechavala este ako novorodeniatkam, ale potom nam to pediatricka "zatrhla", vraj aby dychala hlavka, tak uz davame na noc len ked su po kupkani, alebo ked nam zahapruje plynovy kotol a v dome mame zimu (uz sa stalo dvakrat)... Kludne sa pytaj cokolvek...🙂

janette77
14. máj 2011

@margaretka3 veru aj mna to zaujima, ako aj ostatne tehulky, co to mali na spadnutie...myslim na ne.

janette77
14. máj 2011

@lucia.kl
@nattalia ano bruskom dolu na rukach, to sa osvedcilo aj mojmu manzelovi (ja som sa bala).☹ Tzv. poloha "na letca"...

lucia.kl
14. máj 2011

@nattalia ešte k tomu obliekaniu na noc, ja som dávala overaliky a prikrývala som dekou - bolo horúco a neskôr už len opalovačky a ponožky a zakryla plienkou, na jeseň zas overaliky a do spacieho vaku...