Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
27. máj 2011

@janette77 tak som čítala skorej ako si nnapísala aj jej 😀 veď mi je jasné že si to nájde 🙂 nebojte dám jej vedieť...

janette77
27. máj 2011

@lucia.kl poho, rozumieme si 🙂

vanilka1802
27. máj 2011

@smejko velka gratulka. Drobci maju nadherne vahy. Prajem zdravicko mamine aj detickam a hlavne vela mliecka.

margaretka3
27. máj 2011

@smejko, no to čumim na tie váhy, moje majú po 1700 a 1600g a sa mi to zdá ťažoba, fakt klobúk dolu a prajem všetko naj.....

andysok
27. máj 2011

@smejko nádherne váhy maminka ;) v prvom rade veľa zdravia a veeeeeeela a dlllllllho mliecka 😉

zuzika30
27. máj 2011

@smejko velmi gratulujeme ,to su super vahy, prajem rychle zotavenie a vela sili ,zdravicko a mliecko drobacikom 🙂

zuzika30
27. máj 2011

@andysok no uz aj ty moja ,uz to mas za par ,drzim palceky 🙂

andysok
27. máj 2011

@zuzika30 ďakujem Zuzulka veru moj muz začína mat väčši stres ako ´ja ,teda ´ja zatiaľ nemam ;) a ty sa maminka ako máš?kojite?ako spínkate? ;)

zuzika30
27. máj 2011

@andysok no je to perne, na vsetko si zvyknut a najst si system a spoznat to svoje babatko, chce to cas, ale mliecko ako prislo tak odislo, takze sme na bebe, spinkaju tak 2-3hod., mavaju koliky tak hodne plackaju, no treba si to len prezit nejaky cas a vsetko sa upravy, ale je to krasne mat ich domka 🙂
kojila som par dni ,ale im nestacilo mliecko ,ale velmi spominam na ten cas ,je to neopisatelne krasny pocit naplneneho materstva, ale mliecka bolo menej a menej, uz nebolo ani co odsat ,tak mi je to luto, ale nevadi
naucila som sa prijat vsetku pomoc kdo sa ponuka ,takze uz mam pokrytu pomoc este na dva tyzdne aspon cez den 🙂 Velmi fandim vsetkym kockam co to zvladaju same, klobuk dolu 😎

andysok
27. máj 2011

@zuzika30 držím ti velmi palce škoda toho mliecka určite by to situáciu ulahcilo a aj cas by sa hodil ale tak čo uz no super je že máš aspoň pomoc velmi na teba myslím a aj tak sa ti klaniam lebo si vydržala do 40 týždňa ;) tak všetko dobre mamulka

slavomir_slavik
27. máj 2011

tak nasho Henricha naucili v porodke na bebu HA, to mu robilo komplikacie, zapchy maval, plackal, skusali sme aj sabsimplex aj espumisan, potom dokina povedala ze ked nie sme alergici ze nech mu davame sensitivku, to bolo este horsie lepidlo, ked sa pokakal to bol chemicky utok
mamka mu vsak davala odzaciatku aj MM tak sa nejak prebral a pred dvomi tyzdnami sa z beby pogrcal tak odvtedy ani vidiet, obidvaja su zatial na mm, ale oddnes maju zase nejaku raketovu spotrebu tak sme im dali este UM a su spokojni

drzim palce statocnym maminam ktore su cely den same
ja drzim straz ked vsetci pospia aj mamka od unavy 🙂

zuzika30
27. máj 2011

@slavomir_slavik super tatko na strazi, my sme boli na bebe ha a od dnes davame senzitiv tak neviem co s toho bude, nasi kakaju pekne, nas bolia bruska, davame aj espumisan ,ale tiez len od dnes ,aj po espumisane si to odplackali tak hadam zaberie po case, ale je to desny krik,uz len beham od postielky k postielke ,musim ich rozdelit lebo sa navzajom budia 😖 , super ze maminka ma mliecko to im spravy mikrofloru, vela sili maminke

janette77
27. máj 2011

@zuzika30 Ahoj, neboj najdes si system, kazda sme potrebovali cas a trpezlivost na rozbeh. Ved vsetko bolo pre nas nove, nepoznane...ani sa nenazdas a bude lepsie. 🙂
Vidim, ze si dopadla rovnako, co sa tyka mliecka, ako ja. 5. den po sekcii sa mi prikladne naliali prsniky - nadhera, ani som necakala. Po prichode z porodky este co to bolo, ale stale menej, no a prisli 3-dnove vysoke horucky, po ktorych mi mliecko zmizlo uz definitivne. Potrebovala som chvilu na vyrovnanie sa s tym, ale zivot musel ist dalej a nemalo vyznam trapit sa, ked ma rodinka potrebovala vyrovnanu. Drzim palceky! 🙂

dzu
27. máj 2011

@betina1984 ahoj, mali maju obaja 4,6cm, a ze to aj zodpoveda 11+3. Tak ich budes mat asi priblizne tak ako ja. Tes sa, je to nadherne 🙂 drzim palce

dusika11
27. máj 2011

@matelko1 za to pripisanie do pasu sa plati? amoze mat pripisane deti aj ich otec? alebo len ja,, a ak bude chciet ist s nimi von len otec deti tak ich pustia na moja pas ked ja nepojdem, ako je to?

slavomir_slavik
27. máj 2011

deti mozu byt v pasoch obidvoch rodicov, stoji to tusim 3€ x2, staci ked to vybavuje jeden rodic, ja som cakal v aute a s chalanmi sme pocuvali Jimmiho Hendrixa 😎

mima595
27. máj 2011

@dusika11 - ano, plati sa....3E..ale MM sa zda, že ked daval zapisovat dvojky, tak platil iba jeden kolok, lebo sa to berie ako 1 zapis 🙂....taka spon v tom mame vyhodu 🙂 🙂
a bud si ich da zapisat manzel alebo ty, ale ked budu deti cestovat, musi byt v aute aj ten, co ich ma zapisanych v pase

tak sa to neda, že das manzelovi svoj pas a on pojde s detmi bez teba....

luciaf13
27. máj 2011

@dzu jeej dalsia tehulka z PK 🙂 vitaj a uzivaj si chvile kludu,kym su drobci v brusku 🙂

luciaf13
27. máj 2011

@smejko waw krasne vahy, mala si teda co nosit. Prajeme vela vela spanku, pohodicky kludu a nech ste rychlo doma 🙂 🙂

luciaf13
27. máj 2011

@slavomir_slavik bebu naznasal ani nas prvorodeny...stale mal nejake zaludocne a travacie tazkosti....az ked sme presli na ine mliecko tak bolo vsetko OK

dusika11
27. máj 2011

@mima595 no teda musi ma moj brat na vylet aj ked nebude chciet 😀 😀 😀 ...

dusika11
27. máj 2011

@luciaf13 som ti pisala ze sa v nemocnici veeelmi tesili?????dakujeme.......

vanilka1802
27. máj 2011

@zuzika30 to mi je luto ze drobcekov trapia koliky, a presne viem o com to je. Nasich to tak intenzivne trapilo mesiac, Markovi to potom preslo, ale Lukaska trapili do 3 mesiacov, nendarmo sa im hovori trojmesacne koliky. A aj teraz mu este davam niekedy preventivne espumisan, hlavne ked jem nieco naduvacie. Od tretieho mesiaca som zacala jedavat uz po troche hrach, kukuricu, sosovicu a pod. Len kapustu som este neskusala. A zatial sa im dari vyprdkat. Marko ten je bez väcsich problemov, ale Lukyho este sem tam prd potrapi, ale musi sa to naucit, ved o niaky mesiac uz budu papat zeleninku a aj ta naduva.
A vyskusali sme aj sabsimplex a infacol (ten nam v case najhorsieho obdobia pomohol snad najviac) Skus aj ty co im najlepsie zaberie. A ked vam bude vyhovovat sabsimplex tak si ho davaj predpisovat, je aj na predpis, dost na tom usetris.

dusika11
27. máj 2011

@lucia.kl lucka sice ju nepoznam ale gratulujem mna tak julka pozdravila..velmi dobre padlo

ronie111
27. máj 2011

Ahojte, všetky maminky dvojčiatok,
rada uvítam vase postrehy a rady počas tehotenstva, porode, ale aj po - kedze sama sa stanem jednou z vás,
je to totiz iste, ze čakám gemini...
teraz som v 17 tt,
aké to je? napiste mi niektorá, nech mam informácie z prvej ruky, velmi pekne dakujem 😉

juliagregor
27. máj 2011

@ronie111 http://dvojickovo.webnode.sk/vase-skusenosti-s-... tento web robí @jennys a mne sa osobne velmi páči...určite tam nájdeš vela odpovedí...niekedy stačí trošku počítať dozadu ... vítam ťa medzi tehulkami a gratulujem

juliagregor
27. máj 2011

@smejko veeeeelka gratulka ti patrí...srdečne gratulujem k bábätkám 🙂 🙂

dana_l
27. máj 2011

@smejko krasne gratulacie k nadhernym detickam

dana_l
27. máj 2011

@margaretka3 ja ich uz uzivam treti mesiac. a ked doktor videl po dvoch mesiacoch uzivania tak mi vravi ze mi da este zelezo. on zabudol ze ja uz ho mam. ale nejako nevidno ucinky.
ja som celozivotne chudokrvna. raz som chcela darovat krv a som im tam odpadla a za 6 hodin ma nevedeli dat na nohy. museli ma odviest do nemocnice. dali mi injekciu a povedali nech to uz v zivote neskusam.

dana_l
27. máj 2011

@zuzika30 vy uz ste dvojtyzdnovy? ako ten cas bezi. ako sa dari?