Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
27. máj 2011

@ronie111 vitaj medzi dvojkami

diid
28. máj 2011

@drtka Poznam 2 zeny co mali deti s 2 civkovym pupocnikom, a obe deti su zdrave. Jedna nechodila ani do rizikovej poradne. Tam len treba kontrolovat ci dieta pribera. Tiez mam dvojicky ch/d. Ja by som cakala kym dievcatko dobojuje samo, to da chlapcekovy dlhsi cas a keby sa nedalo dievcatko zamrazit a musel by byt porod skor chlapcek by uz bol vacsi. Ale treba dufat aj v zazraky, mozno dievcatko bude este ok. Ja by som ani tu amnio nerobila kedz je risk na potrat, pokial chlapcek rastie a je ok. Juj, neviem si predstavit takuto spravu, Drz sa!

andysok
28. máj 2011

Babuleco ste uz maminkami toto posledne štádiu idem konzultovat....v noci som každú hodinu hore neprekonatelne ma boli chrbát a spodok panvy chodím ako kacicka roztiahnute nohy puchnu mi ruky aj nohy cez den si hodinku dve pospim jesť mi nechutijem len preto aby deti dostali živinu.....mali ste podobne stavy? Alebo to ´ja sa len lutujem? Samozrejme nedávam na sebe znat lebo nechcem aby to pocitovali zázraky v brušku;) dakujem

drtka
28. máj 2011

@diid Ďakujem za povzbudenie. No amniocentézu mám už za sebou. Dievčatko má na 100 % hydrocefalus , už mi to potvrdili 3 lekári ☹ Teraz len čakať na výsledky. Ale pani primárka z genetiky mi sľúbila že v pondelok mi pošle také predbežné výsledky aby sme vedeli či je aspoň chlapček v poriadku a aby sme mali ľahšie rozhodovanie. Ak bude tak si ho rozhodne necháme. Našla som jednu babu z ČR ktorá prežila to isté a má aspoň jedno zdravé dieťa. Tak dúfam, že to pôjde aj u nás. Budem informovať

margaretka3
28. máj 2011

@dana_l Ahoj Dani, len ma mrzí, že sa trápim už od 24. týždňa s príšernou únavou, čo som dávala za následok nízkemu tlaku, ten sa mi teraz pekne upravil a stále som unavená, to je taká hnusná únava, že očistím zeleninu a musím si ľahnúť, potom dám variť a zase ľahnúť 🙂.....a zápal ďasien mám už tretí krát, no musím ísť v pond. k zubárovi, používam všetko predpisovo a nič nezaberá...potom krvácanie z nosa.....a to všetko môže byť tým železom....minulý utorok mi brali krv na krvný obraz, tak v pond. zavolám, že ako, ale už som si nasadila sama, našla som doma aktiferin....a véééľa listového špenátu....🙂 papa a pekný víkend prajem

andysok
28. máj 2011

@margaretka3 nic si z toho nerob ´ja som mala takúto únavu presne, cele tehotenstvo ,ožehlila som dve veci a ľahnut, umyla mäso ocistila zeleninu a ľahnut a to nonstop az do teraz no ale to uz 3 mesiace len ležím a jest som začala rýchlejšie lebo nevladzem sedieť pri stole

lucia.kl
28. máj 2011

@dusika11
@mima595 ja som dávala zapísať deti teraz pred mesiacom a musela som za každé zaplatiť 3€ neviem či nieje lepšie dať deťom už urobiť svoje pasy, to stojí 8€ za jedno dieťa a máš to bez problémov, keď chce ísť s deťmi len jeden, a pas platí 2 roky...

mima595
28. máj 2011

@lucia.kl - može byt, nehadam sa, my sme davali zapisovat pred 2 rokmi....
ono je to na zvazenie, lebo detom do 2 rokov ani pas netreba, tam staci vycestovat na rodny list, ale to plati iba vramci EU...
teda mne sa zda, že detom do 2 rokov ani pas nespravia, lebo aku tam daju fotku???

lucia.kl
28. máj 2011

@mima595 my máme 11 mesiacov a spravili nám pas, baby mali vtedy 10m a mala som ich posadené na nohe a držala tak aby im bolo vidno len tváričky, dalo sa to zvládnuť...

ika00
28. máj 2011

@smejko blahozelam. Naozaj krasne vahy deticiek. Nech sa vam vsetko dari s usmevom 🙂

mima595
28. máj 2011

@lucia.kl - a preco si si ich potom davala aj zapisovat?? nie je to potom zbytocne, ked maju pas....

lucia.kl
28. máj 2011

@mima595 no mali sme ísť do rakúska a bolo to skorej ako by mali hotové pasy tak preto aj aj... ja som totiž nepočula o tom, že môžem vycestovať s dieťaťom na rodný list...

ika00
28. máj 2011

@drtka je fajn, ze vo vasej nelahkej situacii vam vyjdu v ustrety. Drzim palce, nech su vysledky dobre.

mima595
28. máj 2011

@lucia.kl - sestra chodieva do polska so synom do 2 rokov na rodny list.....

mima595
28. máj 2011

ale ako hladam, tak hladam, nikde som nenasla, že staci iba rodny list.....asi je istejsi ten pas 🙂

ika00
28. máj 2011

@andysok ja v noci vstavam kazde 2 hodiny. Chrbat ma nastastie neboli {to skor, ked som nebola tehotna}. Teraz som zacala viac polihovat, a o to horsie sa potom rozhybem. Ty lezis uz dlho, telo predsa ochablo, ale vaha narastla, tak sa to niekde odrazi. A telo sa uz asi pomaly pripravuje na porod. To moze byt ta panva. Aj ja mam strasne opuchy. ani vylozene nohy nepomahaju.

A od vcera mierne panikarim. Myslim, ze sa mi uvolnila hlienova zatka. V pondelok mam prvu poradnu v porodnici. Som zvedava, co mi podedia.

andysok
28. máj 2011

@ika00 no bude totym že ležím a kg pribúdajú ;/ inak čo sa tej zatky týka zo mna tiež tak dva krát za týždeň taky prievitny výrok ide ale to len trosicka

dana_l
28. máj 2011

@mima595 @dusika11 aj nam tuna urobili tunajsi pas. lea bola len asi 4mesacne, sopie nieco vyse roka. deticky odfotili a maju kraaasne fotecky

janette77
28. máj 2011

@zuzika30 Zuzi, nam este na Miskove koliky pomohla zmena UM. Mali sme Nutrilon klasicky (so zelenym logom) a zmenili sme na Comfort (zlte logo a je aj na predpis) a pomohlo nam to velmi. Dovtedy sa Michal velmi trapil, nepomahalo nic, ani nahriata plienka na brusko, ani masazny kremik...trpel velmi. Najhorsie bolo sledovat ho, lebo on ani neplackal, len sa zvyjal a vytrpel si to tak sam pre seba. Som sa cudovala, ako moze byt babo take silne, ale je to zrejme o povahe...Miska hned da svetu najavo svoju nepohodu (cela ja🙂), manzel bude po tatikovi (on navonok nema ziadne problemy, resp, nimi nikoho nezatazuje)... 🙂

janette77
28. máj 2011

@andysok Ahojko, je to uplne o.k., vydrzkaj uz a drobci citia vsetko, aj to, co maskujes.🙂)

diid
28. máj 2011

@drtka nasla som teraz taky clanok v anj tiez dvojicky a hydrocefalus zistili az po narodeni, dievcatku cez rozkrok nejakou hadickou az do mozgu vstriekli chyrurgicke lepidlo ktore zalepilo zilku v hlave.
http://newyork.cbslocal.com/2010/07/28/unreal-s...

Urcite je nadej pre obe deti, treba hladat moznosti ako ich z toho dostat.

zuzika30
28. máj 2011

@janette77 my skusame Bebu senzitive od vcera,mala by byt setrnejsia na brusko ,tak uvidime ci nam pomoze,tiez nam ju dava na predpis ,ak nebude vyhovovat Dr. hovorila o Nutrilone , ze kazdemu babu nieco ine vyhovuje, ze to treba len skusat ,tak snad nam nebude dlho trvat kym na to prideme, lebo u nas je kriku a kriku ,su ako mali paviani a nedaju sa nijak utisit ☹ , je hrozne ich sledovat, len sa modlim nech to netrva 3 mes. 😠

janette77
28. máj 2011

@zuzika30 Tak drzim palceky, nech nove mliecko pomoze...

dusika11
28. máj 2011

@mima595 neviem nehadam sa ja som robila delegatku...ale v ciernej hore a chorvatsku mam aj kurz sprievodcovania a tam nas ucili ze dieta musi byt vpisane alebo mat pas o rodnom liste neviem nic...mozno som daco zmeskala...a este nas ucili ze sa neoplati pozivat pas mesiac pred ukoncenim platnosti niektore krajiny to nerespektuju a povazuju ho za neplatny...aj sme mali taky pripad kedy nam jeden autobus kvoli takemu pasu obracali par hodin.....

dusika11
28. máj 2011

@margaretka3
@andysok kocky..to je normalne ja som ku koncu tehu nevladala navarit,,boli vianoce a nemali sme nic urobene ..akurat som zvladla stromcek urobit ku kolacom a inym veciam vianocnym som sa nedostala...tak pekne lezkajte...oddychjte

dusika11
28. máj 2011

@janette77 no my sme uoustili od nutrilonu uplne sme na DM bio babylove a sme uplne v pohode akurat ze ho tí kreteni prestali tento mesiac dodavat sakra mam dake tri karbice zasob ale nvidim ho na pultoch dobre tri tyzdne ..snad sa to vyriesi do vtedy..vraj menia krabice...ale tri tyzdne? neviem co im dam potom..

margaretka3
28. máj 2011

No baby, keď tu píšete o tom mlieku, tak mám poriadny chaos...dúfam, že sa budeme kojiť, lebo potom to budete musieť vysvetľovať ešte raz 🙂...........
@dusika11 ty si robila v čiernej hore? krása, na Budvu spomínam ako na nádherné miesto, boli sme 2x ešte bez detí a dúfam, že sa tam ešte vrátime.......

evita59
28. máj 2011

@ronie111 Ahoj. Ja tiež čakám dvojičky, končím 35 tt. Do toho 34 tt to ešte ušlo, ale teraz sa mi nedá ani dlho chodiť, ani stáť ani sedieť. Je to tvoje prvé tehotenstvo?

evita59
28. máj 2011

@margaretka3 Mamičky čo čakáte dvojičky v júni alebo v júli, ako máte otočené bábätka a ako budete rodiť?

ika00
28. máj 2011

@evita59 mas uplne rovnaky termin ako ja 😀

ja mam deticky otocene KP, teda hlavicky hore. V pondelok idem do porodnice na poradnu. Predpokladam, ze budem rodit sekciou. Ty ako?