Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

xxxjanetaxxx
15. feb 2011

a ja idem zarábať mliečko, babulky sa budia.......

lucia.kl
16. feb 2011

@xxxjanetaxxx my máme antikolkové flaše od avent, tie pvé tri mesiace mali koliky ale len večer, teraz už nič, hlavne mi negrckali lebo sa nenahltali vzduchu pri pití, takže ja som spokojná...

@janette77 my sme používali sklenené flaše keď som bola v nemocnici, a teda ja s umelohmotnú nedám, ale toje tým, že už som naučená, nevedela som určiť či je dosť teplé mlieko, lebo flaša bola dole horúca hore studená, a hlavvne to aj s mliekom bolo ťažké a alexa to neudržala v ruke... no ale to môj názor, vyskúšaš a uvidíš...
ak by si nezohnala, môžem sa tu kuknúť a poslať ti, už som babám všeličo kupovala a posielala 🙂

juliagregor
16. feb 2011

@janette77 su aj 150 ml a aj 250 ml

andysok
16. feb 2011

dievcata strasne ma svrbia bradavky, mam tam aj slabulinky cerveny fliacik, taky tmavsi, viem ze je tu take forum ale nenasla som tam nic rozumne ze co s tym, nemate nahodou skusenost?

andzis
16. feb 2011

Dobre ranko vsetkým 🙂))

andysok
16. feb 2011

@andzis podobne 😉

juliagregor
16. feb 2011

@andysok ja som mala takl citlivé bradavky, že som nezniesla, žiadnu látku cez ne, nosila som podrpdky, ktoré boli min. centimeter daleko 😀
to prejde, hormony pracujú

janette77
16. feb 2011

@lucia.kl Ahojko, ved jasne, to je vec skusenosti. Ja len kvoli tej priezracnosti, ze sa daju lepsie udrziavat. Lebo my mame dva druhy plastovych a Miskova je stale pekna priezracna, no Miskina (z ineho plastu) aj po sterilizovani taka "mliecna", tak prave to ma znepokojilo. A verim, ze sklenene su tazsie a isto aj viac palia...ved uvidim, comu dam prednost, len nateraz ma lakaju.🙂 Si zlatucka, ze by si zohnala. diky moc. Zatial mam ako "vysunutu ruku" v BA maminu, tak tu ukolujem - ona zhana a ked pride, vsetko donesie.🙂)

janette77
16. feb 2011

@andysok Ajoj, Teba len baradavky, keby si si nasla moje prispevky, kym som bola tehu... mna svrbelo cele telo, nazvala som si to "tehotenske blchy" a baby som tu mucila pismenkami o bezsennych, svrblavych nociach.🙂) Ako Julka pise, je to praca hormonov, treba vydrzat. Tak drrrrrrrrrrrz, aj ja som! 😀 😀 😀

matelko1
16. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@janette77 ako sa citis...

janette77
16. feb 2011

@matelko1 Ahojko, aj Tebe pekny dnik. Dakujem, uz je to fajn, uz som konecne plnohodnotnou maminou, co obieha okolo svojho stredobodu vesrmiru - svojich slniecok.🙂 Teraz si spokojne pufkaju v postielke. Ako sa mavate vy a co mate dnes v plane?

matelko1
16. feb 2011

@janette77 jeej tak to som rada.a kojis...my sa mame fajn,sme zdravi,klop,klop....a dnes v plane,no neviem pocasie je otrasne,snezi,takze asi von nepojdeme.ako ti bubaju tvoje slniecka,ako casto ich krmis..

lucia.kl
16. feb 2011

@andysok ja som mala občas pocit, že si bradavky aj odškrabem, čo to taak svrbelo, asi je to naozaj v tehu normálne, len vydržať, občas svrbia aj teraz ale nije to tak strašné...

lucia.kl
16. feb 2011

tak ja som sa vrátila z vonku, a teda u nás je taká poladovica, normálne sa chodníky šmýkajú, som hladala kade sa dá chodiť 😠 😖

simonessa
16. feb 2011

@janette77 no moja mamina robi v lekarni a ona mi odtial doniesla sklenene flasky ...myslis tie take hrube? ja si myslim ze to musia mat v kazdej lekarni 🙂

matelko1
16. feb 2011

aj u nas sa riadne smyka a snezi,takze von asi nepojdeme.
odstavili nam vodu.keby som vedela,tak do flias si nejaku natankujem.este,ze som obed stihla uvarit.neviem dokedy voda nepojde.

andysok
16. feb 2011

@lucia.kl
@janette77 babule vsetko vydrziiiiim vsetko pre babulky 🙂

janette77
16. feb 2011

@matelko1 zial nekojim☹( Prave dnes som si cvakla 30 ojrikov na dalsie zasoby Nutrilonu. Pomaly sa s tym vysporiadavam a aj manzel. Kamosky ma podporuju, ze aspon si nemusim davat pozor na stravu a nik ma nebude osocovat, ako ju, ked jej baby zaplacu z bolesti brusiek (...ze co zase pojedla a podcenila) ci sa nebodaj objavi nejaka alergia. No...musim to brat tak, ze vsetko zle je na nieco dobre. Babatka nestoja o utrapenu maminu, tak sa snazim...
Papkaju kazde 2-3 hodinky, kedy ako...V noci k nim vstavame raz-dvakrat, je to od pripadu k pripadu.🙂 Su zlatunki a Misko je vacsinou gentleman a utisi sa, kym riesim Misku...takze zatial to zvladame pekne a bez stresov.🙂

simonessa
16. feb 2011

baby kolko ste vlastne pribrali kg...ja som 27 tt a uz som pribrala 10 kg... 🙂)) hadam to vytiahnem aj na 20 :D

janette77
16. feb 2011

@simonessa ano tie klasiky...mamina mi zhana v BA, bola uz v druhej lekarni a telefonovala, ze zatial neuspesne.☹(

simonessa
16. feb 2011

@janette77 vazne? no ja som z TN a tu teda maju flasky jak je to mozne...ani neobjednaju? by som sa ich v lekarni spytala ci mi neobjednaju...boze vsetko dobre prestavaju vyrabat naozaj

janette77
16. feb 2011

@andysok veru, tie drobceky stoja za vela obetavosti - toto je jedna z tych najmensich 🙂 Drzim palceky a prajem pohodove tehulkovanicko... Mne sa uz ani verit nechce, ze su nase pokladiky von z bruska. Dnes maju presne 2 tyzdne, fakt to leti, aj tie dni so slnieckami...

janette77
16. feb 2011

@simonessa ja som za cele tehu pribrala 30 kileciek, ale hned v porodnici som nechala 15 a celkovo som schudla uz 23kil (naposledy som sa vazila minuly tyzden...tak uz mozno aj viac). Tesim sa, ze to tak rychlo ide, cakala som, ze budem musiet podstupit nejaku prisnu dietu, ale nastastie nemusim a ani sladke mi nejde na chut. Celkom sa tomu tesim. Citim sa taka odlahcena, zliata, pohlad do zrkadla tesi.🙂

janette77
16. feb 2011

@simonessa No veru, Blava je o prde! 😀 😀 😀

andysok
16. feb 2011

@janette77 a pockaj ked sa zacne oteplievat to pojdeeeeeeeeeeeeee 🙂 dakujem pekne vela zdravicka aj mamicke aj babulkam... ( no dobre aj ockovi samozrejme 🙂 )

simonessa
16. feb 2011

@janette77 no mozno ze aj ja tolko priberiem... uvidim...nejak sa tym netrapim samozrejme ze nie... sak snad to zhodim len nech su malinke v poriadku . a mne teraz strasne chuti sladke...ja by som dokazala cely den byt na sladkom a nepotrebovala by som ani obed...asi to neni dobre ale co uz 🙂 a uzivam si trosku aj to ze mozem papat vsetko a nemusim sa nejak obmedzovat ...teda dufam ze nebudem mat tu teh cukrovku ( sranda ze ja som laborantka a ja prave pracujem s tehulkami ktore idu na cukor vysetrim ich atd ) takze dufam ze ju nebudem mat 🙂) ked mi tolko toho sladkeho chuti 🙂 a ako sa maju deticky 🙂

lucia.kl
16. feb 2011

@simonessa ja som pribrala 19kg a v pôrodnici som nechala tuším 14kg

@janette77 skús mamu poslať do mesta do tesca, tam majú sklenené určite, v lekárňach u nás asi nepochodí, všade majú len umelohmotné.... alebo na košickej v pre deti, tam majú všetko možné, tak možnoaj sklenené flaše budú mať..

janette77
16. feb 2011

@lucia.kl aha, no ona bola len v petrzalskom tescu...tak jej navrhnem, nech si spravi vylet do mesta prilezitostne...

janette77
16. feb 2011

@simonessa ja som tiez jedla sladke vo velkom, najma pocas sviatkov a tehucukrovka sa mi nepotvrdila nastastie 🙂 len papkaj, co ti chuti, tiez som sa rozmaznavala, kym sa bolo na co vyhovorit. juuuuj, to bolo obdobickoooo... 😀

juliagregor
16. feb 2011

ahojte kočky,
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0014...
toto Vám odporúčam na manželsku postel...
je to super, ked sa vám niečo podarí rozliať, deťom vycikať, alebo ovracať (ako teraz mám ja doma)

@simonessa ahoj, ja bývam kusok od TN a povodom som tiež kusok od TN 😀