Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
17. mar 2011

ahojte, neviem či viete ale karolina31 porodila. už majú detičky dva dni, mali 1590g a 42cm a 1700g a 43cm
@karolina31 prajem všetko dobré a nech sa dievčatá držia a pekne priberajú

andzis
17. mar 2011

@lubka8386 🙂 ked dr. hladal pohlavie a prve povedal chlapec tiez som si velmi priala mat dievcatko druhe ale aj ten bol jasny ale teraz by som uz nemenila aj ked som bola trosku sklamana 🙂))) som stastna ze ich mam a ze su dvaja 🙂)) ale drzim palec nech mas parik 🙂)

andzis
17. mar 2011

@lucia.kl jej aj ja sa pripajam ku gratulacii a nevies nahodou v kolkatom t sa narodili ?

lubka8386
17. mar 2011

@andzis no som strasne zvedava 🙂 ty si teraz 31tt??? ako to z dvoma ide ? vladzes este daco porobit, pripadne sa aspon hybat ?

andysok
17. mar 2011

@lucia.kl jaaaaaaaaj ano so mnou......len ma pomylilo ze som si myslela ze mysliz muza

andzis
17. mar 2011

@lubka8386 nie zacinam 30 tt mi to tam zle pise o tyzden viac 🙂 no ide to fajn ja som na rizikovom takze iba lezim stale max kupelna a wc ale inak lezanie a lezanie ale celkom sa da hybat by som sa mohla 🙂)) a jak rada ale nemozem 🙂)) nevadi ... uz ma taha brucho a zle sa mi lezi boli chrbat ale nie je to nic co by sa nedalo vydrzat takze pohodicka viac menej 🙂

lubka8386
17. mar 2011

@andzis aj ja som na rizikovom, ale kolkokrat som rada ze sa natiahnem na gauc, strasne ma vsetko rychlo unavi a to som iba 24tt ...... aj varenie je pre mna namahava a unavna praca teraz, bojim sa ako to bude dalej 😢

dixie_chick
17. mar 2011

Ahojte dievcata,

@lucia.kl Luci, mohla by som sa ta opytat, ako si prezivala prirodzeny porod? Menila by si radsej za cisarsky? U nas to vyzeralo cely cas na cisarsky, ale v 31tt sa babatko, kt.bolo KP otocilo, na poslednej poradni sa lekarka tvarila, ze by som sa mohla "pokusit" prirodzene... Ale pochybujem, ze ked budem v nemocnici, daju mi na vyber...budu sa ma podla mna snazit presvedcit na jedno alebo druhe...

@lubka8386 Lubka a v akom stave mas krcok? Ja mam od 24tt tvrdnutie, tak sa tiez snazim lezat a robit minimum.... momentalne je uz narocne vsetko a to ani nemam nejak extremne velke brusko...

Karoline blahozelam...fuu, a to mala este dlhsi krcok ako mam teraz ja 😒

lubka8386
17. mar 2011

@dixie_chick vies co ja ani neviem, ako to zistim ???? doktorka mi nic nepovedala ked som tam bola 4.3. a ani to tvrdnutie neviem ako ma vyzerat alebo ako to mam citit ☹

andzis
17. mar 2011

@lubka8386 chodis este do prace? no treba vela oddychovat dve deti su dve deti a je to urcite narocnejsie ... hlavne aby babatka vydrzali co najdlhsie v brusku preto je oddych dolezity ...🙂

lucia.kl
17. mar 2011

@andzis neviem, ale tuším bola v 29 alebo 30tt

andzis
17. mar 2011

@dixie_chick Aky mas krcok ja mam 2,5 cm ale som sita v 15 tt zatial vsetko drzi ale pripisujem to stalemu lezaniu ...

lubka8386
17. mar 2011

@andzis nie nie, som na PN asi od nejakeho 10tt...... to ano bola by som rada keby tam co najdhsie vydrzali este mame casuuuu a casuuuu 🙂

dixie_chick
17. mar 2011

@andzis Naposledny Karolina pisala, ze termin ma zmeneny na 17.5.

@lubka8386 No keby si mala tvrdnutie, tak to by si vedela, takze sa zatial asi nemas coho obavat...
Mne krcok sice lekarka kontrolovala, ale stale hlasila, ze je nalez krasny, az som sla na cervikometriu kvoli tvrdnutiu a uz bol iba 1,6 cm.

lucia.kl
17. mar 2011

@dixie_chick no keby som si mala vybrať, tak idem ešte raz rodiť prirodzene, išlo to rýchlo a ani to nebolo také hrozné. voda mi odtiekla o pol druhej ráno, o pol tretej sme konečne prišli na pohotovosť - skôr sa nedalo lebo ta voda stále tiekla tak som sedela 30min na záchode 🙂 a hlavne mm mi neveril že rodíme. na pohotovosti mi potom urobili utz a dr sa rozhodli že rodím prirodzene. bola som do deviatej na čakačke lebo kontrakcie prišli až okolo šiestej ráno. o deviatej ma brali na pôrodnu sálu a o pol jedenástej bola prvá na svete, moc si tam toho zo sály ani nepamätám, dlho som bola ešte na stole, než sme začali tlačiť, ale potom už to bola úlava - to tlačenie, no a ten pocit, že som sa aj o ich narodenie pričinila ja, sa nedá opísať, to sa fakt nedá opísať, viem že tesne po pôrode som povedala nikdy viac ale na to zlé sa zabudne a už ti ostanú len dobré spomienky...

dixie_chick
17. mar 2011

@andzis Mne zistili v 30tt, ze ho mam 1,6 cm, minuly tyzden bol 1 cm. Ale sitie som nemala. Ale mam aj otvorenu vnutornu branku 😒 ...rada by som este 2 tt potiahla 😔 .

lubka8386
17. mar 2011

@dixie_chick ahaaa no to dufam ze ked stvrdne tak to zistim, lebo ja som taka trubka aksi z toho vsetkeho 😝 a co je to ta cervikometria ? to aj mna caka ci co to je ???

dixie_chick
17. mar 2011

@lucia.kl Dakujem za opis 🙂 . Aj mne sa zda, ze ak by sa dalo, skusila by som to, predsa len zotavovanie je potom lahsie... uvidime, co na to lekar... predsa len pri dvojickach je riziko pri prirodzenom porode vyssie 😒 .
Potom si mala babatka hned pri sebe?

andzis
17. mar 2011

@dixie_chick neboj potiahnes 🙂 budem drzat palceky 🙂)

lucia.kl
17. mar 2011

@dixie_chick my sme ten týždeň rodili dvojčatá štyri a všetky prirodzene, deti som dostala až na tretí deň, ale bola som za nimi už večer po pôrode a aj na druhý deň. mne nebolo dobre, stratila som vela krvi pri pôrode a strašne sa mi hlava točila, tak som poprosila lekárku, či si ich môžem zobrať až na ďalší deň, to som si ich ráno o deviatej zobrala a to sa ma ešte pýtali, či mi dajú len jednu a potom až druhú ale to už som nechcela..
no a zotavovanie je naozaj lahšie, aj keď som bola šitá - a teda poriadne, tak ma to už na druhý deň nebolelo a normálne som sedela...

janette77
17. mar 2011

@aby Ahojko, ja som si pytala aj 3, len aby sa aspon jedno ujalo. 🙂 Samozrejme, ze lekar o tom nechcel ani pocut a uz vobec nie diskutovat. 🙂 My sme sa pokusali o stastie 5 rokov, takze z mojho pohladu by som nevahala nad vkladom dvoch. Osobne som v taky zazrak, ze sa ujmu obe, ani nedufala, radost bola prevelka. Prajem Ti uspesne IVF. 🙂

janette77
17. mar 2011

@katrinb 🙂) vdaka, ani nestiham citat a reagovat. Celkom mi chyba MK, ale prioritky nepustia...🙂) Pozdravujem si Ta, aj Tvoje smejulky.

janette77
17. mar 2011

@matelko1 Presne, aj ja som bola kedysi puntickar a teraz je pre mna dolezitejsia spokojnost slniecok. Ja mam kaderku v BA, takze musim si pockat, kym si drahy bude moct vybrat volno a urobime si taku snuru - moja lekarka v BA, kaderka (manzel postrazi deturence), garancka auta v Dunajskej Strede - a taaak, taky vyletny den. Zatial to vyzera niekedy na april. V sobotu sa tiez chcem nechat vyvencit do mesta🙂), chcem dokupit nejake zasoby pre drobcekov.
Inak zajtra ma byt zase skaredo, uz dnes sme neboli vonku, chyba mi to.☹

janette77
17. mar 2011

@matelko1 Tak pre pokoj duse radsej chod...lekari su rozni, to je fakt. ☹ Drzim palce.

janette77
17. mar 2011

@zuzika30 🙂 veru krasny tyzden, zelam uspesne finale a este krajsie a stastnejsie chvile po nom. Nas Misko sa tiez cele celucke tehu neukazal do tvaricky. A to sme ani nevedeli, ze Misko je Misko, lebo ja som si pohlavie prezradit nenechala, bolo prekvapko.🙂

janette77
17. mar 2011

@zuzbel1 nasi zase grgaju ako traktoristi, ale aj napriek tomu, ked ich ulozim do postielok, nezaspia mi hned a aj nadalej tisime brusne problemy, alebo stikutku, ci lahsie vracanie mliecka... ☹ Ja inak zaspavam aj pri nocnom krmeni, aj som mala vycitky, ze sa nevladzem k drobcekom prihovarat, ale potesil ma clanok, kde som sa dozvedela, ze nocna manipulacia s babatkami (prebalovanie, krmenie...) ma byt ticha, flexibilna a za tlmeneho svetla - vraj, aby si babence uvedomovali rezim, t.j., ze je noc.

zuzbel1
17. mar 2011

@janette77 no nasim sa akosi grgat nechce a preto neviem kedy ich mozem ulozit do postielky ...
Kto ma u vas tie brusne problemy ? Misko? Stikutka je aj u nas, tomu sa nevyhneme, citala som , ze je dobre ze deti maju stikutku, lebo zabranuje aby sa mliecko dostalo do pluc ... hm... ci je to pravda neviem ...
No ja sa svojim vobec neprihovaram v noci, jednak nemam sil a som rada ze vobec dojdem do kuchyne urobit mieko 🙂 ale vsetko by slo, mna len do odgrgnutie ubija lebo je to nekonecne a zdlhave ...
Petula mi plakala dve noci po sebe a aj dnes teraz, pritom ona skoro vobec neplace, strasne prdi 🙂 ale ju zrejme pritom aj boli brusko, asi je nafuknuta a bude to zrejme feniklovym cajom, tak som sa rozhodla ze uz to pit nebude, chuda moje, plakala ako o zivot... ukludnila sa hned po vyprdkani 😉
Pomohol Vam inak ten nutrilon comfort ? Zrejme asi nie ked pises ze mate brusne problemy ...

dixie_chick
17. mar 2011

@lubka8386 Urcite to tvrdnutie rozpoznas. Cervikometria je vaginalny ultrazvuk, pocas ktoreho ti meraju velkosti krcka maternice. Ak ti palpacnym vysetrenim nic nezistia, tak sa chodi na cervikometriu myslim az neskor... skor by ta poslali, ak by sa im nieco nezdalo.

@andzis Dakujem 🙂 .

@lucia.kl Uvidime, ako sa k tomu postavia lekari. Na poradni mi hovorili, ze pocet porodov prirodzenych vs. cisarskych je u dvojiciek v nemocnici, kam sa chystam asi 50:50.

lubka8386
17. mar 2011

@dixie_chick ahaaaa dakujem za vysvetlenie 🙂

lucia.kl
17. mar 2011

@zuzbel1 moje baby mali z feniklového čaju strašné bolesti bruška. a v noci mi negrgali vôbec, vypili si svoje mliečko zaspali pri tom a zobudili sa až na dalšie krmenie, grcali len výnimočne - pri horúčke po očkovaní... alebo Nicolke sa práve pri odgrgnutí podarilo sa komplet vygrcať...