Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dibik
28. júl 2012

@kacena85 Kocik sme objednavali v nejakom 20 tt., ale prisiel az v nejakom 30.tt. dovtedy sme mohli objednavku stornovat, myslim, ze by sa dal potom aj vratit este do nejakych 2 mesiacov (uz si to presne nepamatam), ale kupovali sme v predajni v Mocenku....
56-tku velkost urcite budes potrebovat, moje baby mali 49 cm, 2800 g a 50 cm, 3050 g a 56-tku sme nosili urcite prvy mesiac, niektore kusy aj dva mesiace...
velkost bruska neries... niektore baby maju maternicu viac dopredu, viac im rastie brusko ako inym, ja som mala brucho obrovske 😀, neviem presne cm, ale pamatam si, ze uz v 17.tt. ma v trolejbuse pustali ludia sadnut si 😀
Pohlavie sme sa dozvedeli cca v 20.tt. Zalezi to od toho, aky kvalitny ultrazvuk ma tvoj doktor a ci sa deticky dobre otocia, aby to mohol pozriet.
s tymi krizami neporadim... mna zacali boliet az v nemocnici (cca 2-3 tyzdne pred porodom) a aj to nebola az taka hroza.
Drzim teda paste, nech vsetko dobre dopadne 🙂

sophie123
28. júl 2012

@kacena85 Ahoj, ja sa tiez pripajam k ostatnym🙂 Ja som mala aj velkost 50, sice to nosili len kratko (mali 2.9 a 2.7 kg) ale vo vacsom by vyzerali ako v mechu 🙂 Cislo 56 nosili cca 2 mesiace, tak sa to urcite oplati kupit.
Ja som spavala s vankusom medzi kolenami, pomohlo mi to zaspat, ale aj tak som sa budila na bolest krizov a vsetkeho... V 33 tt som mala obvod pasa 110 cm a potom som sa radsej prestala merat 😀

dadanr
29. júl 2012

@sophie123 ahojky ja tiež spávam s vankúšom medzi nohami 😀 a nemôžem celé noci spávať a mužovi keď už konečne zaspím zo spánku rozprávam, že pomôž mi sú strašne ťažkí. No úplne som blázen. V stredu idem na tehotenskú masáž robí ju v NR nejaká zdravotná sestra a vraj mi to čo to pomôže pri tých nenormálnych bolestiach v krížoch. Tak dám vedieť ako to to zabralo. Ale za 12 eur to pôjdem risknúť.

Baby hovoria o kočíku. Ja som si zajednala tiež kočík, ktorý je vo výbornom stave je to značka casualplay twiner - nakoľko túto značku mám po dcérke a nesmierne som s ním bola spokojná a samozrejme mi sedia súčasti, ktoré sa prikupujú a nie sú veru lacné z toho čo mala malá. Donesú mi ho v mesiaci pôrodu. To však budem v nemocnici tak som zvedavá ako to budem menežovať z lôžka ale zvládnem to nejak. Idem totiž pre klud lekára na posledný mesiac pred pôrodom do nemocnice.

sophie123
29. júl 2012

@dadanr to je dobre 😀 , u nas moj muz rozprava zo sna a hlada malych v posteli a v oblieckach, lebo sa mu sniva, ze spia s nami v posteli 😀

betina1984
30. júl 2012

Tuto bugynu mam vyhliadnutu pre dvojcata. Je uzasna....
http://kocarky.heureka.cz/chipolino-gemini/gale...

lauricka
30. júl 2012

@dadanr zaujimave, ze uz mesiac pred porodom mas byt v porodnici a uz teraz to mas naplanovane pre klud lekara, asi ma nejaku zlu skusenost, ked sa tak velmi boji...hm, ja by som tam teda byt nechcela, ak su dvojcata v poriadku a ty sa budes citit dobre, radsej bud v klude doma. Teda, ide aj o to, ci mysli mesiac pred planovanym porodom alebo terminom. Dvojcata su vacsinou v 38 tt donosene a casto tehotenstvo lekari ukoncia kvoli moznym komplikaciam. Mna tam zobrali 2 tyzdne pred porodom, ktory mi ale vyvolali, postel otrasna, stale nas budili sestry a spolubyvajuce, rusia ta navstevy, zly vzduch tam bol, aj v noci nemas klud, aj skoro rano, bola som otlacena vsade, nevyspata, kondicka, chrbtica v prdeli a to som sa dovtedy citila velmi dobre, doma som sa dobre vyspala, rano si dala lahke cvicenie na chrbat a nohy, proste fajn to bolo. No a potom porod a ten ma po tych dvoch tyzdnoch dorazil uplne. Po porode mi bolo strasne a urcite preto, lebo telo nebolo v dobrej kondicii a nebola som odpocinuta. Nevedela som sa dostat z tej hroznej slabosti a unavy.
Jedina vyhoda je, ze Ti monitoruju deti a nemusis behat na kontroly do nemocnice z domu.

lauricka
30. júl 2012

@dadanr necitam tuto diskusiu, nahodou som sem nakukla, ale zachytila som, ze dvihas malu a kosis a nakupujes a podobne, skus si to dako premysliet, ak nechces rodit prilis skoro, su to nebezpecne veci pre teba a pre deticky, uz po 20tt by zeny s dvojkami nemali pracovat a nemali by sa vobec namahat. Tie predcasne porody za to nestoja. Nezda sa to, ale aj ked sa clovek citi dobre, to sa moze so sekundy na sekudnu zmenit. Drz sa.

lauricka
30. júl 2012

@petko8888 ovocny prikrm sa dava cca po mesiaci od zeleniny, ano, je to tak, ze by si mali zvyknut najprv na zeleninu. Mozete tomu jednemu vymenit zeleninu a tu druhu, co nechce, mu opakovane ponukat. Niekedy to moze byt az na xty krat, ze si ju vezme, treba stale ponukat. Drzim palce, tiez "bojujeme" s dvojkami a uz prichadzaju do veku (8 mesiacov), kedy bojujeme s jedlom, spanim a asi uz pomaly vsetkym. Niekedy som zufala. Drzme si vsetci palce 🙂.

dadanr
30. júl 2012

@lauricka veď hej mne to je jasné. Ale pri dcérke to nejako neviem ustrážiť. Už nechce byť na nočníku a na wc nedočiahne. S ostatným sa chystám radikálne seknúť na vzdory všetkému. Len manžel ide od septembra na na dôstojnícku školu a celé 3 mesiace až do pôrodu budem cez týždeň s malou sama doma a neviem ako tie nákupy ale budem sa snažiť obmedziť aj to. Nie jednoducho už nechcem podstupovať žiadne riziko čo sa týka detí. Aj keby si niekto myslel, že keď som tie veci robila nezáležalo mi na deťoch tak sa veľmi mýlil!! Chcela som byť silnejšia a prekonať všetko ale už ani telo mi nejak nechce pracovať tak ako by sa mi žiadalo. Mám nesmiernu bolesť v krížoch a tá únava no krúúúza.

O tej nemocnici si myslím to isté čo ty. Môj názor je presne taký ako máš ty. Budem ešte viac otrasená ako keby som bola doma. Ale na druhej strane mám veľkú záťaž aj doma a dcérka mi už nechce ani spávať aby som si oddýchla tak neviem. Budem to tlačiť na posledné 2 týždne pred plánovaným pôrodom.

sloto
30. júl 2012

Kontrola v 32 týždni dopadla dobre. jedna malinká je ritkou dole, druhá je priečne, takže asi to bude len tým cisárskym. váhu majú obe cca 1500 g. dostala som železo, lebo že som anemická a hlavne že sa mám šetriť 🙂)))

hural
30. júl 2012

@kacena85 ahoj, my sme kupovali kocik v 30-tom tyzdni, uz ho mame doma. Celu vybavu mame naskladanu v jednej izbe. V 30-tom tyzdni som zacala vsetko zhanat, kupovat, dedit....uz mame takmer vsetko. Od 30-teho tyzdna som aj na PN. Aj by sme este pockali, ale pri dvojickach clovek nikdy nevie a nechcela som to nechat na manzela a na poslednu chvilu.
Krize zatial velmi nebolia, ani neboleli, ale "trapia" nas uz ine teh. priznaky (zle spavanie, opuchy, caste cikanie, palenie zahy..). Pohlavie sme sa dozvedeli, ked sme boli na screeningovom 3D sone v MT u pana doktora Grochala. Ja som pohlavie nechcela vediet a manzel ano. Ale pan doktor bol taky rychly, ze nam to hned povedal, ani som nestihla zareagovat.Pohlavie sa da urcit medzi 17 a 20 tt ak su babatka dobre otocene. Pribrala som zatial 20 kg, brusko rastlo postupne, ale teraz mam pocit, ze sa zvacsuje zo dna na den.

angieska
30. júl 2012

@sloto aj mne dnes dopadla kontrola výborne, krčok mám vraj lepší ako baby s jedným bábätkom a bambuľky sú obe otočené hlavičkami hore (asi veľa diskutujú), takže vyzeráme tiež na cisársky 🙂 váha 1600 a 1400 gramov a anemická som rovnako 😀
ja riešim teraz, kam ísť rodiť, lebo ďalšiu poradňu mám už v nemocnici.....
@hural čítam, že ťa tiež trápi zlé spávanie.... ja som nespala už tretiu noc, fungujem už neviem na základe čoho, mozog mi už vypol, v noci sa strhnem so strachom, hore som každú pol hodinu, niekedy mám pocit, že nemôžem dýchať, srdce sa rozbúcha...no proste keď sa zotmie, už sa bojím, aká bude noc ☹

dibik
30. júl 2012

@sophie123 to sme robili aj my, ze sme hladali krpane v posteli v noci... 😀 proste nevyspati, vysinuti rodicia... 😀 a krpane spali v postielkach 😀

eeska
30. júl 2012

@lubka_to Lubi a aký kocik si mala? aj si sa v tom mocenku dopredu objednavala, ked si tam isla?

lubka_to
30. júl 2012

@eeska prvý som mala tento ale v čiernom http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... a teraz mám BJCS http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... som len zavolala dokedy sú tam, ja som mala kočiar vybratý ale ked sa nevieš rozhodnut a chceš popozerať je dobre sa objednať aby sa ti mohla venovať ta majitelka tam.....A ty vieš aký chceš???

sophie123
30. júl 2012

@dibik 😀 😀 😀 ja uz som si zvykla, ale muz este sem tam hlada 😀 Najhorsia bola prva noc doma z nemocnice, ked mali jedli kazde 3 hodiny a kazdy inokedy... stavim sa, ze sme sa pomylili a jedno nakrmili 2 krat po sebe 😀 potom sme to zacali pre istotu zapisovat 😀

dibik
30. júl 2012

@sophie123 aj my sme si tak zacali zapisovat... a piseme si doteraz, akurat, ze teraz to mame viac-menej pre srandu a piseme si tam aj take vtipne hovadinky, ze co ktora cez den urobila, ako nas nastvali alebo rozveselili...takze je to taka forma dennicku 😀.
inak to hladanie po posteli to bol brutal 😀. ja som sa ti zobudila splasena, ze dieta je pod perinou a dusi sa, zobudila som draheho a prehladavali sme spolu periny.... 😀 😀 potom sme sa na tom rehotali ako besny, ze co si uz dokaze unaveny mozog vymysliet 🙂

sophie123
30. júl 2012

😀 joj, presne ako my... aspon budeme mat na co spominat 😀 S tym dennickom je to dobre, mozno aj ja zacnem 🙂 Nasi dnes prvy krat prespali celu noc (od 19.00 do 5.00) tak dufam, ze to nebola len nahoda... pozeram, ze ty uz mas velke baby, kedy si zacali sami drzat flasky? teda ak si nekojila. lebo to by mi velmi ulahcilo krmenie...

sonia1501
30. júl 2012

@dibik ja skoro kazdu noc hladam deticky medzi nami v posteli a oni si kludne spia v postielkach, podla blikania monitoru dychu viem, ze musia byt tam kedze to blika :o) asi je to normalne, vidim, ze v tom nie som sama co hlada deticky v manz. posteli

sloto
30. júl 2012

@sonia1501
@sophie123
@dibik
baby mne takto sibalo tiez pri prvej, furt som sa budila, kazdu noc, uplne v strese, ze sa mala dusi pod paplonom, a mala pritom vzdy v postielke. a dialo sa mi to do roka malej. prakticky dovtedy kym som kojila 🙂))

lauricka
30. júl 2012

@dadanr v tvojom pripade je mozno lepsia ta nemocnica, nez ta zataz doma...no, ved uvidis, drzim palce

lauricka
30. júl 2012

@sophie123 gratulujem, nasi maju osem mesiacov a nikdy neprespali noc

sophie123
30. júl 2012

@lauricka toto bolo prvy krat, tak si musim zaklopat na drevo, dufam som to nezakrikla 🙂

dibik
31. júl 2012

@sophie123 fuha, tak to sa niekto ma, ked mu deti tak skoro prespavaju celu noc 😀. u nas prespala lujza celu noc dakedy v 7 mesiacoch, ale neprespi ju vzdy celu... ako kedy a laura prespi noc, ak jej este okolo deviatej, desiatej vecer dame v postielke napit mlieko. to robime preto, lebo veceraju pred siestou kasu a dako uz o siedmej mlieko nechcu, v spanku ho potom vypiju a spia do dakej siestej... nase si sami zacali drzat flasky niekedy okolo 6-7 mesiacov - cajik, drzali by si aj mliecko, len som im ho nechcela davat do ruk, lebo niekedy zvykli pri piti mlieka vymyslat a bala som sa, ze by ho same nevypili... ale od 7 uz piju same aj mlieko.

eeska
31. júl 2012

@lubka_to práveže netuším, chcela som, aby sa dali aj spojiť aj oddeliť...ty si mala detičky letné či zimné? nemala si klasické hlboké vaničky? odkedy dokedy si ich mala v tom čiernom?

dadanr
31. júl 2012

@sloto to ja som s malou spávala už v pôrodnici nechcela som ju dať od seba ani za nič. Potom doma ale to sa nestretlo s vôľou môjho manžela 🙂 to práve on šalel, že jej niečo urobím. Ja som totiž po ležiačky v noci kojila a dosť často som pri tom zaspala. :o( Manžel vravel, že som ako dudel malej tak mi ju brával keď som zaspala a dával do postieľky. 🙂

sophie123
31. júl 2012

@dibik preto sa pytam, ze niekedy, ked zacnu naraz kricat, tak im drzim naraz flasky. no a to som v takej polohe, ze ma pri nej boli chrbat ☹ Dnes zase spali celu noc - maly sa zobudil o 5, ale uz od tretej pomrnkaval (so zatvorenymi ocami) takze ja som sa aj tak nevyspala... no a mala vstala az pred siestou... ale ona mi uz cez den vobec nechce spat, iba v kociku alebo nejake desatminutove utrzky...

lubka_to
31. júl 2012

@eeska no také kočiare čo sa daju spojiť su asi iba golfové, potom pre väčšie deti...Malý sa narodili v marci a ja som mala iba také tie tašky do kočiara nie vaničky, a boli v nich asi do 5 mesiacov a potom boli už len v športovom ale iba naležato, pokial nezačali sami sedieť....A prečo chceš aby sa ti dali oddeliť, budete na nich vždy dvaja???

eeska
31. júl 2012

@lubka_zdalo sa mi to také praktickejšie, sama ani veľmi nebudem mať kde s nimi chodiť, a keby sa s obomi nedalo isť von, tak nech ide aspoň jedno 🙂 ale asi od toho ustúpim, zvažujem Bumbleride indie twin, páči sa mi, aj kočky tu ho veľmi chvália..tak asi na budúci týždeň zbehnem do toho močenku..kupovala si priamo tam, či si objednávala cez net?

dibik
31. júl 2012

@sophie123 no co sa tyka tych flasiek, ja ti velmi neporadim... ja som ich krmila za sebou, nikdy nie naraz. mali reflux a potrebovali byt vyvysene a hned po jedle si odgrgnut, tak mi bolo jednoduchsie nakrmit najprv jednu a potom druhu.... ale je tu vela bab, co krmili naraz, tak sa popytaj...
ten spanok cez den sa vam hadam zlepsi 🙂. my so spankom bojujeme od ich narodenia, hlavne s dennym, takze prajme pevne nervy 😀