Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

culienka
22. jan 2013

@sloto aj my mame taky vytah. Mame Jané twone, lebo iny sa nezmestil a Icandy bol moc drahy.

domca2608
23. jan 2013

@jana7 ahoj. No niesme este doma. Stale sme v nemocnici lebo Timotej nam trosku viac schudol, zas lebo ho odpojili uz od vsetkeho a teraz sa musi sam schopit a priberat sam. Doteraz bol na infuzii tak priberal pomocou nej ale teraz uz ju nema tak schudol 100g. Takze Richard ma 2200g a Timotej ma 1980g.

jana7
23. jan 2013

@marllik ako sa citiš, ked sa nám to už blíži? Ja som si vybrala novu nemocnicu, dufam, že to bude OK.

elapp
24. jan 2013

@domca2608 @griska11 ja som bola" fit:" presne na den do 6 tyzdnov

miroslavap
24. jan 2013

Ešte 3 týždne vydržať 🙂

griska11
24. jan 2013

@elapp tak verim, verím...

andy_123
24. jan 2013

@ruth - cakas dvojvajecne, alebo jednovajecne dvojcatka?

lenka112
24. jan 2013

Konečne sme doma maminky. Som neskutočne šťastná, ale je to čudne krásny pocit, keď nás je doma zrazu tak plno 🙂

ruth
24. jan 2013

@andy_123 dvojvaječné

ludmil33
25. jan 2013

@domca2608 v ktorom tt sa narodili chlapci??

ruth
25. jan 2013

@andy_123 a ako sa citis, vsetko zatial v pohode, mne akosi prudko rasti brusko, tlacia sa len dopredu, pohyby uz citim ale len vlavo, tak neviem, ako su tam pootacane

domca2608
25. jan 2013

@ludmil33 v 34.týždni.

andy_123
27. jan 2013

@ruth - Ja pohyby zatial vobec necitim, bola som v stredu u lekara a vravel, ze je vsetko ok. Mimink su trocha mense ,tak asi preto. Citim sa dobre, akurat zacali mi prsty na rukach opuchat a velmi mi v noci trpnu. Zatial nepomaha nic, ani masaz. Je to dost bolestive. A som uz strasne neohybna, kedze sme boli 17dni v nemocnici, a tak som tam celkom zdrevenela 😒 Dalsie tyzdne som mala nariadeny klud na lozku... Ked som v pohybe a mam pracu citim sa uplne fit. Kazde kilecko uz riadne citim, a priberam skor rovnomerne na celom tele, snad najviac prsia. Obod okolo pupka mam na konci 22tt / 92cm. Ja si ten obvod stale meriam, pretoze cakame jednovajecne dvojcata a dostali sme TTTS, koli tomu aj miminka operovali. Zatial je to ok. 🙂 🙂

ruth
27. jan 2013

@andy_123 Aj ja sa citim lepsie ked sa hybem, dokonca bicykel mi vyhovuje viac ako pesia chodza, ale teraz sa na bicykli velmi neda chodit, vsade vela ladu. Horsie ked dlhsie sedim alebo lezim a potom mam vstat, akokeby som bola stuhnuta a neviem kolko lezala. Pochopila som spravne ze Ti babatka operovali? Neviem co je to TTTS. Ja si obvod nemeriam, ale kazdy den mi spicatie brusko, zachvilku ani bundu nezapnem. Vo stvrtok idem na podrobnejsi ultrazvuk, tak sa tesim, dufam, ze vsetko bude O.K. Geneticke testy mi asi vysli v poriadku, lebo ma nikto nekontaktoval, no a uvidime, ako to bude dalej pokracovat. Kocik uz mate vybraty, mi este nie, este sa mi zda zavcasu a vobec neviem aky typ.

andy_123
27. jan 2013

@ruth - podobne sa citim aj ja, pohyb robi vela. TTTS- je twintu twin transfuzny syndrom a mozu ho dostat len jednovajecne dcojcata. Tebe to nehrozi. U nas sa prejavil velmi skoro uz okolo 12tt, takze babätka naozaj museli operovat, aby im cievne prepojenia oddelili, inac by neprezili.... Ja mam rano brusko viac spicate, ale vecer je uz zaoblene 😀 Aky mas obvod? Mne pocass operacie odobrali aj plodovu vodu, takze genetika je ok tiez.
Kocik sa mi velmi paci bugaboo donkey twin, ale je velmi drahy, ak sa nam taky nepodari kupit od niekoho z druhej ruky, tak dalsiu verziu zatial nemam. Dievcata pisu, ze Jane twon je prakticky? Hlavne potrebujeme nieco lahke a prakticke, kedze do vytahu nemam sancu ho vopchat. Staci ked vidim ako sa mamicky trapia s obycajnym kocikom pre jedno babo.Väcsinou s detmi budem sama....
Mamicky nam urcute poradia s cim maju dobre skusenosti a co sa im osvedcilo pri dvojickach...

andy_123
27. jan 2013

@ruth - pozri si tento, dnes som nan natrafila.
http://www.kiddisave.co.uk/store/product/20478/...

ruth
27. jan 2013

@andy_123 Obvod pasa som si zatial nemerala, ale za posledne tri tyzdne mi riadne vyskocilo brucho, neviem si predstavit ako budem vyzerat v juni. Ale nech, hlavne aby som ich dovtedy mala v brusku.
Co sa tyka toho kocika mne skor z praktickych dovodov vyhovuje, ked su za sebou. Sice nebyvame na byte, ale uzke chodniky, mosty, brany, atd.
Ako by si chcela, resp. budes rodit?

emily76
27. jan 2013

@ruth my sme ho mali a bol uzasny, byvame na dedine a tak sme potrebovali nieco vhodne do terenu.. 🙂 Jedina nevyhoda je v tom, ze ak su sedacky otocene jednym smerom, neda sa to predne dat uplne do lahu. Ale my sme ich vtedy vozili otocenych smerom k sebe, takze to bolo fuk. 😉 A vdaka volantu sme nemali problem so soferovanim. 😵 Mali sa narodili v maji, takze sme nekupovali ani fusakotasky, lebo nam neboli treba.

ruth
27. jan 2013

@emily76 Aha, to som rada, tiez som uvazovala nad tym, ze ako sa daju dat nalezato, ale to len ked su oproti sebe. Do kedy ste ho pouzivali?

emily76
27. jan 2013

@ruth dokedy sme pouzivali kocik. Mali sme aj golface, ale tie boli len do auta.takze do cca 2 rokov. Kupili sme aj iny kocik, ale ten sme hned aj predali, lebo pp nam vyhovoval maximalne. Bola to laska na prvy pohlad a nesklamala 🙂

magdi21
28. jan 2013

@andy_123 Takto to je supriš, že takto medicína pokročila, ja som v 2009 práve pre tento syndrom dvojičky(jednovaječ.chlapci) v 24t t potratila, a to mi vraveli že sa nedá nič robiť..V podstate ma nechali nech sa plní bruško plod.vodou, až to spôsobilo pôrod. ☹ Žiadna ochota niečo urobiť...Ale teraz sa opäť teším a čo je zaujímavé opäť z dvojičiek( opäť prirodz.počatie) , aj keď som sa tehotenstva s nimi bála, mám tentokrát dvojvaječ.baby 🙂 😉

ruth
28. jan 2013

Ake mate hodnoty PAPP-A v 1. trimestri, cca 12. tyzden tehotenstva?

foryou25
29. jan 2013

@andy_123 no vacsionu je to tak ze transfuzny syndrom je u jednovajecnych, ja cakam dvojvajecne,a tiez je jeden vyrazne mensi,2-3tyzdne, druhy vacsi,tierz sa vyjadrili ze moze kradnut vyzivu, ze by to bolo vzacne ale mohli sa placenty spojit jednou cievou, ale ako pisem je to velmi vzacne, u mna su to len dohady...davaju mi akurat injekcie na dozretie pluc a kazdy den sa caka co dalej

andy_123
29. jan 2013

@foryou25 U dvojvajecnych som o takej moznosti, aby vznikol ttts zatial nepocula. U tvojich deticiek vahovy rozdiel vraj az tak nevadi kedze kazdy ma svoju placentu, ale clovek nikdy nevie.... Bola si na nejakom vysetreni ci nie su prepojene tie placenty? Inac su tvoje babatka v poriadku?
Zatial si to svoje tehu velmi neuzivam,kedze kazdu kontrolu absolvujeme s tym,ze dr.povie ,,este to nie je ok, uvidime sa o 2tyzdne..... a o 2tyzdne opat to iste.

andy_123
29. jan 2013

@magdi21 - to je strasne,ze ta tak nechali trapit sa, ved tento zakrok robia uz niekolko rokov,akurat nie v SR. Kazdy lekar by to mal vediet a informovat o tom.... Ja som mala asi viac stastia, lebo uz v 12tt mal lekar podozrenie,ze jedno babatko jeo 1cm mensie a moze to byt sposobene ttts, o dalsie dva tyzdne sa to potvrdilo a hned sa vybavovalo povolenie na hospitalizaciu a zakrok v CR, tam to robi len jeden dr.Hodik, je to neskutocne zlaty lekar a velky odbornik v tejto oblasti. Vdaka nemu a dr.Grochalovi v MT mi zachranili obe miminka 🙂 🙂
Je uzastne,ze sa vam opat zadarilo a mate dvojicky, vsetko dobre zelam dievcatkam 😉

kkatka113
30. jan 2013

Caute baby, chcela by som sa spytat skor tych co uz mate babatka na svete, kedy boli prvy krat ockovane a zvladli to dobre? Nase maju byt ockovane v cca 15.tyzdni prvy krat, suna umelom mlieku, jedna sa mi narodila len dvojkilova a teraz maju cca 3800 a 4700 gramov, a o tych par tyzdnov este nejake obryne teda nebudu. Ako to vase deticky zvladli napriek nizsim vaham? Ockovat chcem dat, ale je okolo toho momentalne taky osial, ze zacinam mat strach ci vsetko bude ok, vsak na com. Nam ma predsa viac zalezat ako na zdravi nasich deticiek..... Dakujem za vsetky odpovede 🙂

angieska
30. jan 2013

@kkatka113 ahoj, moje sa narodili cca 2,5 kilove, mame za sebou prve ockovanie uz, boli ockovane v 17tom tyzdni, ale maju uz 6,5 kila, pekne mi priberaju a su tiez na UM od zaciatku. zvladli to, u lekarky plakali, potom zaspinkali a boli spave do vecera, v noci im vyskocila teplota cca 38,5, nemala som proti tomu nic doma a lekaren sme v noci nemali poblizku, takze sme ich len sledovali, do rana teplota klesla na 37,5 a vecer uz boli v pohode 🙂 boli sice trosku placlivejsie, ale preslo to. hned po ockovani som im dala na nozicky studeny obklad,a takze im to ani neopuchlo... uz teraz sa bojim dalsej davky, hlavne noci po tom.... ale pokial len teplota, zvladneme to 🙂

kkatka113
30. jan 2013

@angieska dakujem za rychlu odpoved 🙂 Teplota je podla mna najmenej, jeden den sa zvladne, to by bolo idealne keby to aj u nas malo takyto priebeh 🙂 Som rozmyslala ze sa s doktorkou dohodnem tak, ze by im dala najskor len jednu vakcinu a o nejake dva tyzdne druhu, lebo sa davaju myslim dve na ten prvy krat, a ak by suhlasila tak to sa uz nebudem nicoho bat... Super ste to zvladli 🙂 o vacsiu Terezku sa vobec nebojim, ta je uplny spokojnak vyrehotany, bucko vypapany....ale Helka je predsa len drobatko, bola uz aj operovana na pylorostenozu, a vidime ze je proste akoby vo vyvoji pozadu, tak jej nechcem chudatku sposobit nejake problemy a chcem aby sa s tym obe dobre vysporiadali.... 🙂

angieska
30. jan 2013

@kkatka113 joj chudatko malicke, uz si vytrpela, teraz musi dohanat 🙂 s nami lekarka velmi nediskutovala o ockovani, proste dve vakciny pichla a bolo....