Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

shania31
26. nov 2013

@lesana111
Tak ja som dalsia a z Petrzalky 😉

katka.szaboova
26. nov 2013

@lesana111 aj ja som z Petrzky, mam skoro 5 mesacne dievky 🙂 ak by si cakala dievcatka, tak by si mohla prist kuk nejake handricky 🙂

lesana111
26. nov 2013

@shania31 super. Tak to sa tesim 🙂

lesana111
26. nov 2013

@katka.szaboova jej parada. Ja budem vediet pohlavie az 17. decembra. Keby to boli baby, tak by som urcite rada prisla 🙂

shania31
26. nov 2013

@lesana111
No konecne dvojicky-chlapci by mohli pribudnut- lebo vacsinou same dievcatka sa rodia 🙂
A nasi nemaju partakov.

kkatka113
26. nov 2013

@lesana111 ja som chodila prave na zaporozsku k slezakovi na morfologicky ultrazvuk a na urcenie ci su jednovajecne atd....na taketo specialitky lebo on je tam zrovna taky odbornik 🙂 strasne zlaty doktor, ja som mala jednu placentu a dva obaly, cize jednovajecne, a mam baby 🙂 drzim palce, nech vsetko ide ako po masle 🙂

lesana111
26. nov 2013

@shania31 mne praveze moja gynekologicka hovorila, ze by som mohla mat dievcata, lebo ze vsetky co ku nej chodia do poradne s dvojickami, cakaju chlapcov :D ale ja by som asi radsej tie dievcata, ked by som si mala vybrat, ale samozrejme, aj u mna plati, je jedno, co to bude, hlavne nech su zdrave :P

lesana111
26. nov 2013

@kkatka113 no. Ja tam mam Holecovu. To je taka dost kontroverzna lekarka. Dost sa na nu pinda. Aj ja sama snou mam velmi zvlastne skusenosti, ale prave teraz sa mi zda byt v pohode. Az na to, ze je trosku popletena. Dakujem, zatial je vsetko ok. Brucho male, a pred otehotnenim som mala 55 kg, teraz 53,5, takze fakt akokeby som ani nebola tehotna :D neviem ci je to dobre, alebo zle 🙂

shania31
26. nov 2013

@lesana111
To mas pravdu, hlavne nech su zdrave babatka. Hm ja som uz od 15 tt mala na 90% chlapcov potvrdenych a na 100 % v 20 tt na morfologii.

shania31
26. nov 2013

@lesana111
Aj ja som najprv schudla na zaciatku tehotenstva- mala som dost nevolnosti cca do 14 tt, cize zacala som priberat az v 16 tt.

lesana111
26. nov 2013

mne moja lekarka nepovedala ani ziaden predpoklad, ze co by to mohlo byt, tak si musim pockat na morfo. A ja prave nechapem, ze som schudla, lebo mne nebolo vobec zle. Vzdy som bola dost chuda. Tesila som sa, ze konecne priberiem 🙂 ale to sa samozrejme este moze zmenit. A teda urcite aj zmeni. Ved mi predsa nezostane rovnaka vaha az do konca tehotenstva 🙂

kkatka113
26. nov 2013

@lesana111 neboj, to brucho narastie 😀 mne vsetci hovorili ake mam male brucho na dvojicky, ale podla mna nemal nikto predstavu, ako brucho s dvomi detmi vnutri vlastne vyzera 😀 na konci popraskalo a uz som fakt nevladala, ale som rada ze som tak dlho vydrzala....aspon boli baby viac menej bezproblemove 😉

lesana111
26. nov 2013

@kkatka113 a do kedy si vlastne vydrzala? Ja si brucho natieram, ale myslim, ze ak ma popraskat tak popraska.Je to aj geneticka zalezistost. A baby mozem sa opytat? Ake ste mali vysledky triple testov? Mne dnes brali krv a viem, ze pri dvojickach to zvykne vychadzat zle.

kkatka113
26. nov 2013

@lesana111 rodila som v 36+6, vtedy mal moj doktor sluzbu a dohodl sme sekciu, den predtym nastup do porodnice a bolo, ja som ho prehovarala aj na skor, ale po porode som bola samozrejme rada, ze som to takto potiahla 🙂 nooo mne moja doktorkapovedala dopredu ze tie testy vychadzaju vselijak, ale potom m len volali ze je to v poriadku, tak som sa na to viac nepytala....ved hlavne ked ti spravia poriadny dokladny morfologicky, tak to ti len potvrdi ze vsetko fajn a budes kludna 🙂 mne na morfo nasiel doktor nejaku cysticku na mozgu jednej slecny, ale na to len povedal ze to urcite zmizne najblizsie tyzdne, a dalsi raz to uz moja doktorka nevidela.....ked som potom zacala chodit v cca 30.tyzdni na kramare, tak tam doktor ze ci som sla na genetiku a blablabla, a ci chcem mat postihnute dieta, ze pri dvojickach by to asi nebolo moc ok.....ze on to uz nevidi ci tam nejaka cista je....no vystrasil ma teda....ale spomenul to takto len raz, ja som to uz viac neriesila, precitala som si o nom na nete ako rad depta svoje pacientky, a potom po porode ked nas prepustal z porodnice tak kukali babam oblicky ci dobre funguju, to robia vzdy, a pri tej prilezitosti kukli mozog,, a tam nic take....tolko moja skusenost, ale teda nejak som sa nebala ze by nieco malo nebyt v poriadku 🙂

lesana111
26. nov 2013

@kkatka113 ja sa ani nejako specialne nestresujem. Az sa cudujem aka som kludna, lebo vzdy som sa desila toho, ze by mojmu dietatu nieco nasli. Mam postihnuteho brata, takze cely zivot som z toho mala strach, ale napodiv som uplne ok. Vysledky mam o tyzden. Tak na co sa stresovat. Je to zbytocne. A preto idem na morfo k sukromnikovi, lebo na antolskej to robia ako na beziacom pase. A to co bolo za doktora preboha. Takych mam najradsej. A ty si rodila na kramaroch? Bola si spokojna? Ja chcem rodit na antolskej. Na tu som pocula same chvalospevy.

kkatka113
26. nov 2013

@lesana111 no, taky nejaky radovy doktor, skoda reci 😀 s kramarmi som bola velmi spokojna, nemozem ani jedno zle slovo na nich povedat, izby ok, sestricky a doktori velmi fajn, a personal na novorodeneckom uzasny, kazda jedna sestricka 🙂 bolo nas tam 5 dvojickovskych naraz, s jednou kockou sa pravidelme stretavame, maju o den starsich chalanov, pred tyzdnom sme boli spolu na vikend v stiavnici, 4 dospeli a 4 deti, vsetci na nas cumeli ze jak je toto mozne 😀

kkatka113
26. nov 2013

@lesana111 a spravne, ziaden stres, vysledky budu v poriadku 😉

angieska
27. nov 2013

@lesana111 no ja som ďalšia, čo netuší doteraz koľkovaječné mám dvojičky 🙂 všetko mali samostatné, ale doktor hneď povedal, že to môže byť aj-aj, že až DNA testy by to potvrdili, na tie kašleme 🙂 my sme do 21 týždňa vraj čakali chlapcov a potom im niečo odpadlo a mám dve krásne dievčatká 🙂
inak som tiež z BA ale z Dúbravky, rodila som na Antolskej, max. spokojnosť, ležali sme tam na rizikovom 3 s dvojičkami, všetky tri máme Lindu a .... fantázia nefungovala asi v tom čase :D s oboma som stále v kontakte, jedna má dvojičky o 4 dni mladšie, druhá tuším o dva mesiace. tu v Dúbravke je dvojičiek veľa, ale ja zase stretávam samých chlapcov, všetky mamy sa potešia, že konečne frajerky nejaké :D

silviatomas
27. nov 2013

@shania31 ahoj, ja som tiez z BA - Podunajske Biskupice a my mame potvrdenych dvojvajecnych chlapcekov. Tak uvidime 🙂

shania31
27. nov 2013

@silviatomas
Waw, konecne nejaka maminka, co caka chlapcekov 🙂 A kde budes rodit?

andreasiskova3
28. nov 2013

Dievčatá , ktoré už máte dvojičky, koľko ste pribrali za celé tehotenstvo?
Ja som pri prvých dvoch tehu pribrala 9 a 11 kg, ( myslím vždy pri jednom dieťati) tak neviem na čo sa mám pripraviť.

andreasiskova3
28. nov 2013

@shania31 Aké vyšetrenie je tá morfologia? Dá sa am zistiť pohlavie skôr?

shania31
28. nov 2013

@andreasiskova3
Ahoj, to zistuju u babatiek, ci vsetko je tak ako ma byt (jednotlive casti telicka, razstepy pozera, organy atd).
Da sa zistit pohlavie skor - ja som v 15 tt bola na tzv. malom 3D a chlapci si ukazali - musia byt babatka aj vhodne otocene, aby to bolo dobre vidiet. A od 10 tt sa da zistit pohlavie z tzv. DNA testov ale neviem, ako je to pri dvojickach- ci vedia pohlavie oboch na 100% urcit, skus si precitat ich stranku.
http://www.geneton.sk/test-pohlavia-plodu.html

shania31
28. nov 2013

@andreasiskova3
Ja som pribrala ledva 9,5 kg. Ale ja som najprv schudla 5 kg vdaka nevolnostiam a priberat som zacala az cca v 16 tt a aj to pomenej, lebo babatka si vsetko scucli. Je to individualne- napr. tie maminky, ktore cakaju dievcatka priberu vzdy viac a aj genetika robi svoje.

andreasiskova3
28. nov 2013

@shania31 Tak to si ma potešila 🙂 . Myslela som, že pri dvoch to vždy býva nejakých cez 20 kg 😒 . Ale zas ja už mám tretie tehotenstvo, tak možno to bude aj viac ako doteraz. Len dúfam, že nie moc, lebo potom to zhadzovať bude fuška.

andreasiskova3
28. nov 2013

@shania31 Ešte otázočka, tá morfológia sa robí pri dvojičkách vždy, či je to vyšetrenie na vlastnú žiadosť?

silviatomas
28. nov 2013

@shania31 ahoj, budem rodit na Kramaroch. Vcera som bola v poradni a doktor mi povedal, aby som sa pripravila na porod medzi 36 a 38tt. Zatial su babatka otocene hlavickou,tak to mozno bude prirodzeny porod 🙂

silviatomas
28. nov 2013

@andreasiskova3 morfologia sa robi pri kazdom tehotenstve, nielen pri dvojickach. Este v tretom trimestri ti budu robit aj uzv-prietoky. Okrem toho pri dvojickach castejsie robia v poslednom trimestri aj uzv.
Ja som zatial pribrala 10kg a vacsinu mam na brusku-beru si to nasi chlapci 🙂

silviatomas
28. nov 2013

@andreasiskova3 ked si bola v porodnici,o deti sa ti staral manzel?

shania31
28. nov 2013

@andreasiskova3
Ta sa robi nielen pri dvojickach,aj pri jednom babatku a vzdy.