Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lumah
12. feb 2009

Čo sa týka toho rodenia, pipka má pravdu, na to žiadna predpríprava nepomože, všetko sa tak nejak rýchlo zbehne, že aj zabudnete čo ste sa predpripravovali, stačí počuvať porodnu sestru a tlačiť presne tak, ako vraví pipka-do konečníka, nie do tváre.

samayka
12. feb 2009

ahojte tehulky.

miešam sa vám do debaty, ale dúfam že odpustíte 😉

potrebujem súrne zopár rád, hlavne ohladom kočíkov.. mojej zlatučkej švagrinke povedal doktor v 31 tt že "chlapci sú zdraví" - teda že čaká dvojičky, jednovaječné 😅 velmi sa z toho tešíme ale chúďatko už má málo času na pozháňanie nejakých vecí... mala by nastúpiť do nemocky na budúci týždeň.

preto vás prosím o radu : nemáte nejaké oskúšané značky kočíkov pre dvoch, dostupné tu - v okolí BA? alebo nejaké linky na nete, ktoré by sa dali prevŕtať a čosi zohnať?

ak by ste mali aj nejaké iné rady, velmi rada ich prijmem a žiadnu dobrú radu neodmietnem. chceme jej pomôcť ako sa len bude dať...

ďakujem a prajem krásne tehulkovanie a maminkovanie

sam

pipka
12. feb 2009

lum tak som rada, ze mate dobre skusenosti s plavanim, ja som to sem napisala preto, ze som sa uz stretla s kamoskami, a presne na toto babatka zle reagovali, ze hned na zaciatku plavania ich supli pod vodu, lebo ze vraj ak je babo v brusku vo vode, tak s tym nema problem, co je total blbost!

inak on sa venuje novorodeneckemu, dojcenskemu aj detskemu plavaniu, pracuje s detickami od narodenia do 6 rokov a asi ako jediny na Slovensku ma na to aj papiere a vela z tych instruktorov, ktrori si neskor otvorili plavecke jaslicky sa skolili unho. Je to moj kamarat a poznam sa s nim skoro 15 rokov, jeho decka su tiez plavci, on je tiez byvaly reprezentant a aj jeho otec bol plavec a ucitel plavania...oni su tym plavanim skratka posadnuti vsetci 😀

takze plavanie je super vec, len treba vediet ako na to 😉

jarka82
12. feb 2009

Ahoj pipka dnes ziadne info? 😀 😀 😀

zofa
12. feb 2009

Ahojte kocky,
tak uz som doma. Obehla som sono aj kliniku, no obehla ale si fandim 😀 Skor som to presla tulenim krokom 😠 😀 Babulky sa otocili jedna dole hlavkou ale druha dole zadockom 😝 Takze cisarsky je isty na 100% Dr. mi povedala, ze tu u nas v nemocnici jednovajecne dvojicky sa rodia len cis. Vraj je to vacsie riziko pre deti aj pre matku ako dvojvajecne. Cele sono sa predvadzali co dokazu, nemohla ani poriadne skontrolovat prietoky. No a pre istotu som sa opytala, ze ci su to stale drndy a veru su, nic im nedorastlo 😀 Ale by ma asi porazilo keby nam povedala, ze to budu chalani a ja izbu pre ne pripravenu v oranzovo - bielom.

katka.ott
12. feb 2009

ahojte 🙂
zofa, mne minule napadlo, co ak aj mojim babam nieco narastlo. ja mam vybavicku ruzovu. tak potom by nas syncek chodil obleceny velmi modne, cely ruzovy. trauma na cely zivot 😎

jarka82
12. feb 2009

Katka chuda chlapcek 😀 😀 😀
Zofi takze uz vies kedy pojdes na ten cisarsky? uz ta objednali?? ja som zvedava co mne povedia v utorok...
inak moj muz sa uz nevie dockat vola ich sstale von ja len dufam ze ho nepocuvaju ale keby sa narodili na valentina to by bol darcek samozrejme dufam ze by bolo vsetko ok 😵

pipka
12. feb 2009

jarka zatial nie...cakam 😅 😀

jarka82
12. feb 2009

cakas a na co??? 🙂 inak ako sa citis?

zofa
12. feb 2009

My nastastie vela ruzoveho nemame,nejako som neni na ruzovu a ani moj muz 😀
Ved ale teraz je to celkom moderne, ze chalani nosia ruzove tricka a svetre, horsie by to bolo keby nosili ruzove saty a nohavice 😀 😒
O tyz. by som mala ist na nejaku predpripravu na cisarsky, ale zatial nemam urceny datum.
Uz len pri pomysleni na cis. mi stahuje tu moju velku valagu 😖
Moj muz sa tiez len usmieva ako mesiacik, lebo sa to uz blizi a ked mi dnes povedali, ze bud. tyz. budem mat predpripravu, tak mal usmev aj za usami.

katka.ott
12. feb 2009

zofa, ale mam aj ruzove saticky 😀 , ale sak zo zaciatku to hadam nikto nespozna 😎

idam sa chystat, idem na ocne. nech mam do nemocky nove okuliare 😎 . predpokladam, ze na zalozenie sosoviek cas nebudem mat 😅

jarka82
12. feb 2009

Zofka preco sa bojis cisarskeho? pytam sa ja ta prava co sa bojim tiez ale ja este neviem ako pojdem rodit 😖 😖 😖
Katka aj ja by som potrebovala asi sa tam dostanem az po porode niekedy 😀 😀

catjob22
autor
12. feb 2009

AHojte kocky!

Jarka a Zofka, tesim sa, ze ste este pohromade! 😵 😵 Teraz uz je naozaj kazdy den k dobru 🙂

My sme dnes s drobcami boli prvykrat vyskusat jasle, tak uvidime ci a ako si tam zvyknu 😉

jarka82
12. feb 2009

Ahoj Catjob dakujem urcite si zvyknu 🙂
neviete mi poradit aky je rozdiel medzi autosedackami rebel pro a strata? na kociky jane? dakujem

jarka82
12. feb 2009

baby myslite ze je to normalne ja uz zasa nevidim najprv som videla na zlto a teraz mije na jedno oko tak divne divne vidim a skace mi to uz sa mi stalo druhy krat 😒

lumah
12. feb 2009

samayka ja mám tandemový a som s ním spokojná, je ho dostať kupiť v auparku-obchod peg-perego, ale lacnejšie v Trnave asi, ja ho mám na inzerát. Je jediný, ktorý má volant a pokial možem poradiť, je lepší v teréne ako súrodenecký vedla seba.

anikar
12. feb 2009

jarka mi mame kocik jane a autosedacky rebel pro ,straty su novsie ale ej mensie a daju sa polohovat autosedacky,nam vsak na kocik jane pawertwin pro nepasovali,rebelky su lahsie

pipka
12. feb 2009

jarka...cakam nove infosky 😀 od felon...ale zatial sa nehlasi tak je ece asi 3 v 1, vecer ked ulozim hanulku jej skusim napisat 😉
Sme sa prave vratili z vychadzky do Lidla 😅 maju v akcii plienky, tak som dosla ovesana jak vianocny stromcek, ale zase nekupte to, 9,90€ za 50 kusov, to je 19 centov kus 😉

pipka
12. feb 2009

cat to ste boli v jaslickach len kuk, alebo si ich tam uz aj nechala? 😕

inak oni to podla mna zvladnu dobre...sak su dvaja...len ty aby si to zvladla 😅 😉

mauzos
12. feb 2009

caute baby, videli ste na Markize protest dojciacich mamiciek? Krasne... 🙂

pipka
12. feb 2009

videli, videli... 😉 ja som tiez hanulu dojcila na lavicke v parku, ked som este mala mlieko...no len by mi skusil niekto povedat, ci sa nehanbim 😠 😀 by som ho ovalila Hot-dogom 😀 😀 😀

babulka123
12. feb 2009

tak vam poviem komu sa to nepaci nech sa nepozera nie??
moj drahy zakazdym odide ked niektora kamoska dojci.. vadi mu to ale len kvoli tomu ze ako on hovori nema co okukovat prsia manzeliek svojich kamaratiek.. hehehehe takzze tak..

ale neviem co to ma koho co poburovat je to kazdeho osobna vec...

pipka
12. feb 2009

ved ale pri dojceni sa zena dnes nemusi vyzliekat donaha 😅 ked odopnes podprdu a babo sa pricucne, tak ani nic nevidno 😉

mauzos
12. feb 2009

ale chybala mi tam nejaka dvojickova mamina, alebo som len nepostrehla? Martinka, Cherry neboli ste tam nahodou? 😒
Esteze z konika nevyhadzuju fotky dojciacich mamin 😉 dufam, ze sa nenechaju inspirovat Facebookom....

pipka
12. feb 2009

no to by dosli o tisice modrokonikovych zavislaciek 😅 😀

lumah
12. feb 2009

pipka tak sa toho kamaráta opýtaj, či nepozná Moniku Kováčovú-to je naša inštruktorka. naši dnes ukončili 1, kurz, dostali plavecký diplom 😀 , odfotím a dám sem. V utorok začíname druhým kurzom. Dnes sme išli bez pohárika, len sme jemne zatlačili zozadu hlavičku asi tak, ako ked kopírujete vlnu, na to že sme to robili prvý raz, dopadlo to celkom dobre. Tvárička išla len na chvilku pod vodu.
pipka máš pravdu, jasné že sa nemože ísť hneď pod vodu, dokonca inštruktorka podla toho ako nám to ide povie, či už ísť pod vodu, alebo stále polievať len pohárikom, riadi sa tým, ako deti reaguju ako im to ide. naši krpci boli dnes v tej ešte aj ukecaní. 😀

lumah
12. feb 2009

Už som si dala do albumu tie ich mokré vysvedčenia. 😀

mauzos
12. feb 2009

lumah, ze Plavecke jaslicky 🙂 je to mile, mali budu mat spomienku. To je dobre, ze to s nimi robi takto postupne a individualne pristupuje ku kazdemu a hlavne za sa to malym paci 🙂 Od kolkych mesiacov tam chodia deticky?

pipka
12. feb 2009

Moniku Kovacovu? Ja poznam Martinu Kovacovu...tiez plavkyna a robila unho kedysi instruktorku 😉

aj my dostavame s detmi na plavani v skolke mokre vysvedcenia, to dostavaju na celom SK asi deti, ked absolvuju kurz plavania 🙂

pipka
12. feb 2009

plavat mozu chodit ad 4 mesiacov, aspon u nas je to tak 😉